Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 14:01   #1321
Quote:
tatjana.xoxo kaže: Pogledaj post
ali mi ne govorimo o istoj stvari, ja sam stvarno bez dlaka već dugo, ali to ti nije IPL... ne znam kaj da ti kažem nego ovo je odlično!!!
ili je IPL ili je laser a nista ne uklanja dlake dozivotno, istina je da ima aparata koji prepoznaju i svijetle dlake jer svoj ucinak baziraju na termokoagulaciji ali opet iznova - nista nije zauvijek jer folikul kao takav se ne moze unistit a njega hrane masne stanice i kao takav se uvije moze regenerirat sto se kada-tad i dogodi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 17:13   #1322
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
Otkud znaš da su trajno otišle?Vidiš u budućnost?
mislim da vidi da Bambini treba još klijenata

što se tiče priče, IPL i moje noge, bikini i pazuha
krenula sam još prošle godine preko zime i do ljeta napravila 3 tretmana. preko ljeta sam bila manje više mirna neka 2 mjeseca, mislim da sam se brijala svega nekoliko puta i onda su mi naglo izrasle u valjda 5 dana gomila dlaka, istina neka mjesta su mi skroz ćosava ostala, a na nekim mjestima kao da nisam nikada ni skidala.
nakon što sam malo izblijedila od sunčanja, krenula sam opet s IPL om nogu i bikinija, a pazuha više neću jer nemam kaj... kad opet izraste, skinut ću još jednom i mislim da više ni neće biti potrebe.

nemojte me pitati gdje jer nije u hrvatskoj
sve u svemu do sada,
4 x noge i bikini
2 x ispod ruke

više nego zadovoljna, boli manje nego čupanje, rezultati traju puno duže, dlake mi konačno više ne urastaju, a cijena je prihvatljiva za rezultate koje pruža
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 19:55   #1323
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ja trenutno tretiram pazuh, nausnice, trbuh i duboki bikini i 70% dlaka sam vec istrijebila
Ali na njihovom sajtu piše da se nesmi koristit za nausnicu... koja je šema s tim
__________________
Svijetlost putuje brže od zvuka. Možda je to razlog zbog kojeg se neki ljudi čine bistrijima sve dok ne otvore usta.
a kad ono-ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 21:57   #1324
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ili je IPL ili je laser a nista ne uklanja dlake dozivotno, istina je da ima aparata koji prepoznaju i svijetle dlake jer svoj ucinak baziraju na termokoagulaciji ali opet iznova - nista nije zauvijek jer folikul kao takav se ne moze unistit a njega hrane masne stanice i kao takav se uvije moze regenerirat sto se kada-tad i dogodi
Nije mi bas jasno koje veze ima termo-koagulacija (cega to tocno?) i prepoznavanje bijelih dlaka? Kada bi bilo istina da se folikul ne moze trajno unistiti onda bi dugorocno gledajuci bilo koja tehnika imala ucinkovitost od 0%. A tako nije. Dakle, problem je u tome sto je priroda rasta dlake dosta komplicirana materija. Parametri koje treba uzeti u obzir su spol, zona, hormoni, dbljina i kvaliteta dlake, kolicina melatina u dlacnom korteksu i bulbusu, dubina na kojoj se nalazi dlacni bulbus, kvaliteta germinativnom matrixa itd. Iz svih tih razloga nitko ne moze predvidjeti koji ce biti rezultat na kraju. Svjetlosne metode se baziraju na jednostavnom principu da se generirana energija apsorbira u kromofore koji se nalaze u strukturi koju zelimo unistiti. Kod najrasprostanjenijih metoda to je melanin, kojeg ima u dlacnom bulbusu i dlacnom korteksu (kora od stabljike). Ukoliko tog kromofora nema, ne dolazi do apsorpcije svjetlosne energije te pretvaranje iste (energija se ne moze unistiti vec samo mjenja oblike) u toplinsku, kemijsku i kineticku. U tom se slucaju sva energija disperzira u okolnje tkivo koje je dovoljno prokrvnjeno da toplinu odvede a veliki dio se i reflektira. Nadanje, ukoliko ima dovoljno melanina, ne znaci da cemo imati dobar rezultat. Ne treba zaboraviti da je cilj ireverzibilno ostecenje germinativnog matriksa iz kojeg se dlacice "radjaju". No ,on se nalazi na velikoj dubini,a do se moze stici upotrebnom velikih snaga. Odatle dolazi i razlika od aparata do aparata. Bez snage ,nema ucinka jer se svijeto difraktira i gubi prolaskom kroz tkivo. Iz svega navedenog,jasno da je ce neke dlacne strukture biti ostecene dovoljno da se nemogu regenerirati,a opet neke druge ne. I to govorimo na duze staze,nakon x tretmana bilo cega. To, sto se tice svijetlonih metoda. Kod upotrebe radiofrekvencije, dolazi do zagrijavanja dlacnih bulbusa proslaskom elektricnog polja. Metoda ima relativno nisku ucinkovitost jer obzirom na neselektivnost nije moguce upotrijebiti vece snage. Doslo bi do ostecenja i okolnjeg tkiva. No, u ovom slucaju ne igraju ulogu kromofori i mogu se tretirati bilo koje dlake, npr. tanke i bijele,ali kao sto sam rekao ucinkovitost je mala. I na kraju ostaju kemijske metode i metode izravnog kontakta sa dlakom (elektro termo - liza (a ne koagulacija), i ultrazvucna eplacija). Sve te metode imaju jedno zajednicko,a to je da trebaju djelovati na germinativni matrix koji je nerijetko na 3-4 pa do 6mm ispod koze. A do tamo treba doci. Ako je dlacni kanal zatvoren (jer je na primjer nova dlacica vec unutra ili je izvrsena eplilacija voskom neposredno prije pa su se kanali stisli), kemisjke metode ce biti potpuno neucinkovite..itd,itd,itd...mogao bi se traktat napisati, obzirom da postoje cijeli kongresi koji se bave samo sa tim pitanjem...
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 22:25   #1325
Ima li neka provjerena metoda kojom bi mogla otklonit svijetle dlacice na obrazima?
Nemam volje citat cijelu temu pa ako netko ima iskustvo s tim da me uputi gdje da odem
hvala
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 20:59   #1326
Quote:
a kad ono-ja kaže: Pogledaj post
Ali na njihovom sajtu piše da se nesmi koristit za nausnicu... koja je šema s tim
to ti pise zbog sigurnosti posto je to aparat za kucansku upotrebu, ja ga upotrebljavam na svim djelovima tjela jer vise vjerujem sebi nego onim kozmeticarkama u salonima koje su ucile od kolegica.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 11:02   #1327
Moze li mi netko tko je radio IPL bikini podrucja reci koliko joj je vremenski trajao jedan tretman? I mozda netko tko je strucan na tom podrucju, koliko osvjetljavanja se standardno izvodi za bikini podrucje po jednom tretmanu?
Cini mi se da je moj trajao prekratko, nekako se bojim da nije obuhvatila sve, ali ne mogu biti sigurna kad lezim i imam naocale

tnx!!
*analena* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 21:28   #1328
Ljudovi koji bijaste na laserskoj (i Phoenix koji sve zna): za koliko dana poslije tretmana dlačice počnu ispadati i je li normalno da dio njih i dalje raste kao da se ništa zbilo nije? Kao i inače poslije brijanja...
Hvala na odgovoru!
shubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 13:46   #1329
Phoenix sta mislis o ovim laserima http://cgi.ebay.com/VENUS-Laser-Hair...item19c03959be i http://cgi.ebay.com/Epila-Laser-Hair...item3f04928ff8
__________________
album...Lamares
Rozea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 17:51   #1330
Quote:
shubidubi kaže: Pogledaj post
Ljudovi koji bijaste na laserskoj (i Phoenix koji sve zna): za koliko dana poslije tretmana dlačice počnu ispadati i je li normalno da dio njih i dalje raste kao da se ništa zbilo nije? Kao i inače poslije brijanja...
Hvala na odgovoru!
Meni su ti dlačice počele ispadati dva tjedna nakon tretmana, a ostale su rasle sporo i nisu bile više onak jake ko prvi puta. Sve u svemu riješila sam negdje oko 80% dlaka koje mi više ne rastu a ove ostale su jako slabe i jedva vidljive.
zgmalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 18:55   #1331
Hvala zgmalena!

Imam još jedno pitanje: ako su neke dlačice nakon tretmana izrasle izvan površine kože, cca 5mm, a kad ih se lagano povuče ne ispadaju nego su čvrsto "zalijepljene" za korijen (kao i prije tretmana) - znači li to da nisu zahvaćene, obrađene, laserom?
Mislim, ako je korijen spaljen, ne bi trebalo boljeti kad se takvu dlačicu pokuša izvući van, zar ne? Čini mi se da je jedino logično objašnjenje da su preskočene..
shubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 19:00   #1332
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
NE postoji TRAJNO(zauvjek)otklanjanje dlaka na tjelu.
mozes usporiti rast,izbljediti,smanjiti broj dlaka,ali ne se ih zauvjek rjesiti.
inace laser je za to.ima sad onaj novi kaj je efikasniji od opcenitog,regularnog laseriranja dlaka.one pobjele,one jako svjetle otpadnu,ali narastu nove sa vremenom.uglavnom,vise ga koristis,manje rastu.ali rastu.

tako je!!! nista nije vjecno!
kao i ciscenje lica, istisnes mitesere, ali oni se opet stvore... sve to treba odrzavat!

ja sam zadovoljna sa fotoepilacijom, jako su dobri rezultati i dlacice rastu tu i tamo i definitivno u smanjenom broju, al odem u salon da mi cure ponove tretman i super, a nisu uopce skupi!!! Kao npr. laser, koji sam probala i identicni su rezultati ko i sa fotoepilacijom, ali troduplo skuplji!
pinklips is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 01:05   #1333
Krenula sam na uklanjanje bikini zone IPL-om, te razmišljam napraviti još i cijele noge. Mene zanima, ima li takvo uklanjanje kakvih negativnih posljedica na zdravlje?

Piše da ne smiju ići trudnice - to je vjerojatno preventivno, ali isto tako piše da ne smiju niti osobe s tumorima. Znači li to ako imam fibroadenom ili cistu da također ne bi smjela ići? Zašto? Jel to samo preventivno ili postoje neke realne zdravstvene opasnosti?


Ispričavam se ako se o ovome već pisalo, ali nisam našla ništa konkretno...
hro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 12:02   #1334
Wink

Quote:
shubidubi kaže: Pogledaj post
Hvala zgmalena!

Imam još jedno pitanje: ako su neke dlačice nakon tretmana izrasle izvan površine kože, cca 5mm, a kad ih se lagano povuče ne ispadaju nego su čvrsto "zalijepljene" za korijen (kao i prije tretmana) - znači li to da nisu zahvaćene, obrađene, laserom?
Mislim, ako je korijen spaljen, ne bi trebalo boljeti kad se takvu dlačicu pokuša izvući van, zar ne? Čini mi se da je jedino logično objašnjenje da su preskočene..
Ne znam koliko si tretmana napravila jer neke dlačiće su nešto jače od drugih tako da svakim tretmanom se one postepeno uništavaju. Znači neke će ti odmah nakon dva tjedna ispasti a neke možda tek nakon 3 tretmana. Imaj strpljenja ne mogu ti odmah sve ispasti, ali nakon 3 tretmana bi trebao veći dio njih otpasti. Ako ti nakon nekoliko tretmana ne ispadne barem 60% dlaka to znači da ti se ne rade tretmani kako bi trebali, tj. ne prolazi ti se temeljito svaki cm površine.
zgmalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 12:14   #1335
Smile

Quote:
hro kaže: Pogledaj post
Krenula sam na uklanjanje bikini zone IPL-om, te razmišljam napraviti još i cijele noge. Mene zanima, ima li takvo uklanjanje kakvih negativnih posljedica na zdravlje?

Piše da ne smiju ići trudnice - to je vjerojatno preventivno, ali isto tako piše da ne smiju niti osobe s tumorima. Znači li to ako imam fibroadenom ili cistu da također ne bi smjela ići? Zašto? Jel to samo preventivno ili postoje neke realne zdravstvene opasnosti?


Ispričavam se ako se o ovome već pisalo, ali nisam našla ništa konkretno...
Koliko ja znam nije štetno za trudnice jedino što se ne smije obrađivati površina blizu trbuha zbog povečane topline kod tretmana, ali trudnicama divljaju hormoni zbog trudnoće pa se njima baš i ne isplati ići na tretmane za vrijeme trudnoće jer im neke dlake otpadnu same od sebe, nekima se pojačano pojave pa nakon poroda nestanu tako da se takvi tretmane ne rade kada hormoni divljaju. Što se tiće tvoje ciste (fibroadenom) ne znam točno kava je to cista jel to cista na jajniku ili je to nekakva cista na površini kože??? Ako je cista na jajniku možeš slobodno raditi tretmane jer svi ti tretmani dopiru do prvog sloja kože jer tu počinje u principu rasti dlaka, a ako ti je cista prema površini kože ne bih ti baš preporučila da flešaš to područje. Isto tako je i sa madežima ako imaš madež on se mora prekriti bijelom olovkom i izbječi se direktno flešanje po njemu. Nadam se da sam ti barem malo pomogla!
zgmalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 13:23   #1336
Znaci koliko sam ja shvatila iz svega ovoga, trajna depilacija uopce nije trajna i ne isplati se jer ce dlake kad-tad narasti i opet biti prisutne..
Da imam neogranicen izvor love mozda bih i pokusala..
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 16:06   #1337
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
Znaci koliko sam ja shvatila iz svega ovoga, trajna depilacija uopce nije trajna i ne isplati se jer ce dlake kad-tad narasti i opet biti prisutne..
Da imam neogranicen izvor love mozda bih i pokusala..
Nažalos nisu još napravili aparat koji će ti ukloniti dlake 100%-tno a mislim da i neće jer su dlake sastavni dio našeg tijela, rođeni smo s njima, jedino što je sada učinkovito je to da ih možemo ukloniti barem 80% fotoepilacijom, a onih 20% je slabo i jedva vidljivo, ali naravno i to treba održavati jednom godišnje da zadržimo tih 80% ne dlakavosti. Pa ko voli nek izvoli!
zgmalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 08:24   #1338
Pa da, jasno mi je.
Kako smo mi zene zapravo cudne, neke dlake njegujemo (tipa kosa, trepavice) i sto su duze i sjajnije to smo mi sretnije. A ostale dlake na tijelu ne mozemo organski smisliti.
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 14:50   #1339
Tako je: ljudi-žene su čudna bića. Zaključak s teme o IPL-u i laseru. Nego, nije da nisam čitala, jesam - i to po sto puta već, ali uvijek zaboravim ili previdim: gdje je u Zagrebu dobar IPL? (da je omjer cijene i kvalitete zadovoljen)
shubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 16:00   #1340
Trebaju mi preporuke za laser u Ri(znam za Zambellija i Žgaljardića), i elektroepilaciju.

Fala.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.