Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2011., 12:53   #1881
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
mislim da vec drugi put spominjes sladoled u kornetu i veci secer. nis, probaj prec na sladoled bez korneta, u casici. ja jedem ledo sladoled bez korneta i secer mi ne divlja
al sve ne znam jel bi se smijala ovom savjetu ili da ozbiljno probas.
Ma to je taj jedan te isti sladoled. Svjesna sam da treba pojesti manju količinu ako već griješim.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 18:39   #1882
Vjerujem da negdje pise na cijeloj ovoj temi ali je sad stvarno nemam vremena citati, zanima me gdje se sve moze napraviti ogtt osim u vuk vrhovec?
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 18:52   #1883
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Vjerujem da negdje pise na cijeloj ovoj temi ali je sad stvarno nemam vremena citati, zanima me gdje se sve moze napraviti ogtt osim u vuk vrhovec?
U domovima zdravlja i u privatnim laboratorijima kao i u drugim laboratorijima u bolnicama, ovisno kakvu imaš uputnicu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 17:55   #1884
Ima li koja vegetarijanka da je radila oGTT? I kako je to prošlo?
Meni je u prošloj trudnoći oGTT pokazao intoleranciju (čisto sitno je prešao gornji prag - mislim da je bio 7,1?),
moj stari gin je rekao da neki testovi toleriraju tu vrijednost pod normalno,
a s obzirom da sam vege pa mi se prehrana bazira na ugljikohidratima, da vjerojatno općenito imam malo viši šećer.
Bebica je došla zdrava sa 39 tjedana na svijet sa 3510g i 50cm, dakle sve super-normalno.
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 07:11   #1885
Mislim da se tolerira do 7,8. Nemam sad svoj nalaz pri ruci, ali to je, čini mi se, gornja vrijednost.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 08:52   #1886
Onda je moj bio 8,1 (ne sjećam se stvarno više, ali znam da je bio nešto sitno iznad gornje granice).
Ma nije ni bitno, samo me zanimalo da li sam usamljeni slučaj ili je stvarno stvar u vege prehrani pa je i možda drugim curama bilo tako.
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:41   #1887
Quote:
Annie Lou kaže: Pogledaj post
Onda je moj bio 8,1 (ne sjećam se stvarno više, ali znam da je bio nešto sitno iznad gornje granice).
Ma nije ni bitno, samo me zanimalo da li sam usamljeni slučaj ili je stvarno stvar u vege prehrani pa je i možda drugim curama bilo tako.
U trudnoći nemam više pojma intolerancije glukoze nego svi patološki nalazi su gestacijski dijabetes. Tvoj nalaz od 8.1 nakon dva sata je u načelu uredan. Pitanje je kakve su vrijednosti šećera na tašte i nakon 1 h od oprerećenja.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:43   #1888
Ponovila sam OGTT i opet nije dobar. Gin mi je preporučio profil i konzultaciju dijabetologa. Dijetu držim, beba je sasvim u redu kao i količina plodne vode. Javit ću se na VV.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:09   #1889
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
U trudnoći nemam više pojma intolerancije glukoze nego svi patološki nalazi su gestacijski dijabetes. Tvoj nalaz od 8.1 nakon dva sata je u načelu uredan. Pitanje je kakve su vrijednosti šećera na tašte i nakon 1 h od oprerećenja.
Na tašte i nakon opterećenja su bili unutar granica normale, samo je ovaj zadnji išao malo iznad.
Ne znam, nisam se jako zabrinula jer mi je trudnoću vodio prof. Herman (koji je sad u mirovini), a odreagirao je tako kako je (rekao mi da pripazim da ne jedem puno slatko, ali da generalno gledajući nemam nikakvih razloga za brigu).


Cattleya - držim fige da profil prođe ok
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:15   #1890
Quote:
Annie Lou kaže: Pogledaj post
ni slučaj ili je stvarno stvar u vege prehrani pa je i možda drugim curama bilo tako.
Ne bih rekla da je u tome stvar jer ja nisam vegetarijanka pa sam svejedno imala, tj. još imam, gest. dijabetes.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 19:47   #1891
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da je u tome stvar jer ja nisam vegetarijanka pa sam svejedno imala, tj. još imam, gest. dijabetes.
Nisam niti mislila da je gestacijski dijabetes stvar vege prehrane, nego me zanimalo da li su i druge vegetarijanke imale možda povišeniji šećer u trudnoći i što su njima spominjali njihovi doktori, da li možda isto da je do toga što nam se prehrana bazira više na ugljikohidratima.
Čisto to.
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 07:57   #1892
Quote:
Annie Lou kaže: Pogledaj post
Nisam niti mislila da je gestacijski dijabetes stvar vege prehrane, nego me zanimalo da li su i druge vegetarijanke imale možda povišeniji šećer u trudnoći i što su njima spominjali njihovi doktori, da li možda isto da je do toga što nam se prehrana bazira više na ugljikohidratima.
Čisto to.
Ništa posebno. Vjerujem da je prvo dijeta na tapeti pa tek se uz praćenje onda vidi kako se kreću šećeri. To što određena skupina namirnica nosi naziv 'Meso i zamjene' ne znači da osoba mora jesti meso. Može se jesti kravlji sir, riba, morski plodovi i tako... Jedino što treba paziti oko skupine namirnica 'kruh i zamjene' jer određene mahunarke spadaju pod škrobno povrće tj. kruh pa da se tu ne pretjera. Eto.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:59   #1893
u kojem tjednu trudnoće ste radile OGTT?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 15:06   #1894
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
u kojem tjednu trudnoće ste radile OGTT?
S navršena 22 tjedna prvi put.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 19:58   #1895
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
u kojem tjednu trudnoće ste radile OGTT?
ajd da i ja počnem pisati nekaj,a ne samo čitati
mene je poslala sa 6 tjedana...nekak je to rano vidim.idem sutra na VV.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 23:27   #1896
Quote:
alveolina kaže: Pogledaj post
ajd da i ja počnem pisati nekaj,a ne samo čitati
mene je poslala sa 6 tjedana...nekak je to rano vidim.idem sutra na VV.
Kak to? Imaš li PCOS ili neki dugi razlog- netko u obitelji ima dijabetes, previše kila, ranije trudnoće? Ovo mi je neobično da te šalje tako rano, ali ako imaš nešto od ovoga onda i nije.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:33   #1897
I ja sam ti išla dosta rano....sa nekih 12 tjedana...razlog je bio taj što sam u tih 12 tjedana dobila 6 kg kaj j ebilo previše.
taramaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 13:49   #1898
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Kak to? Imaš li PCOS ili neki dugi razlog- netko u obitelji ima dijabetes, previše kila, ranije trudnoće? Ovo mi je neobično da te šalje tako rano, ali ako imaš nešto od ovoga onda i nije.
Nemam ništa od navedenog.i sestra na VV je rekla da me dosta rano poslala...a šta ja znam. ja radim kako mi je rekla....
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 14:17   #1899
Quote:
alveolina kaže: Pogledaj post
Nemam ništa od navedenog.i sestra na VV je rekla da me dosta rano poslala...a šta ja znam. ja radim kako mi je rekla....
Odradi to, ali budi spremna i sa cca 24 tjedana ponavljati test jer se napredovanjem trudnoće nalazi mogu promijeniti, odnosno, 'pokvariti'.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 15:56   #1900
prvo mjerenje 5
nakon 2 sata 8
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.