Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2014., 15:21   #1701
https://www.forum.hr/showthread.php?t=820160


evo o nifty-u i slicnim testovima..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 12:38   #1702
Quote:
dolly74 kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom Garbo, i ja sam u prvoj trudnoći u 40-oj, s koliko tjedana se radi kombinirani probir a s koliko tjedana nifty? Da li su to sve pretrage iz krvi? Na amnio ne bi ni ja išla jer koje su onda zapravo opcije ako bude loš nalaz, inducirani porod?

slažem se s tobom Garbo, i meni je ovo prva trudnoća u 40-oj, s koliko tjedana se radi kombinirani probir i je li to dovoljno (ima li jos šta neinvazivno) osim amnio na koju ne idem
Evo samo da dodam da sam jučer odradila kombinirani probir. Piknuli su me u 7:00, nalazi su mi stigli na e-mail u 12:45. I dobri su.

Inače, ja sam u 12. tjednu trudnoće.

Nifty se može raditi od 10. tjedna na dalje, baš se danas preko maila raspitujem na više mjesta gdje to rade. Ali brate mili skupo, cijena se kreće od 5.100 do 5.600 kn.

U Breyeru (gdje sam ja radila kombinirani probir) rade i Harmony test, koji je sličan Niftyju, ali to je isto skupo, 5.100, a istu cijenu sam vidjela i na drugim mjestima.

Šteta da nije povoljnije...
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:35   #1703
Garbo, drago mi je da je kombinirani dobar.
Ako nije bed, napiši koje si vrijednosti dobila.
hvala
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 15:23   #1704
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
Garbo, drago mi je da je kombinirani dobar.
Ako nije bed, napiši koje si vrijednosti dobila.
hvala
budući da sam u četrdesetoj, prva trudnoća, idem samo na nifty pa šta bude, cijena 5000 kuna. Ginekolog mi je rekao da razmislim, ali da bi bilo razumno da to napravim
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 16:11   #1705
ja sam u 38. isto sam napravila NIFTY.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 18:38   #1706
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
ja sam u 38. isto sam napravila NIFTY.
u kojem tjednu? bio je dobar nalaz?
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 16:51   #1707
hm... 13. ili 14 tt je bio. nalaz uredan . 10-ak dana se čeka.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 20:29   #1708
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
hm... 13. ili 14 tt je bio. nalaz uredan . 10-ak dana se čeka.
odlicno, idem i ja na nifty iduci tjedan, trbuscic vec cini mi se, lagano raste ))
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 11:38   #1709
Quote:
dolly74 kaže: Pogledaj post
odlicno, idem i ja na nifty iduci tjedan, trbuscic vec cini mi se, lagano raste ))
sretno i javi kako je prošlo. koji si tjedan? kamo ideš na test?
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:35   #1710
dobro da postoji tema o neinvazivnim testovima moderatori spavaju.
sretno cure!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:52   #1711
uf ... prije dva i pol tjedna sam radila amniocentezu ... kako se bliži termin nalaza sve sam nervoznija ... cure, kako ste vi to izdržavale?
NaBalkonu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 00:13   #1712
Ako rezultati kombiniranog probira budu ok, jel treba raditi amnio ili je kombinirani dovoljan za neki tocan nalaz?
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 08:21   #1713
kombinirani ti je samo vjerojatnost za neku anomaliju. ne dobiješ ti rezultat da li je ili nije, nego omjer. recimo 1:86. ja sam imala taj omjer za down.
na amnio nisam išla
znači, da sam rodila 86 djece jedno bi imalo down, a možda baš to koje sam nosila.

negdje tu sam čitala iskustvo jedne žene gdje je imala rezultat 1:8 za down i napravila amnio i ispalo da beba ima down.

a amnio ti veli točno da li je ili nije

ne moraš ići inače, nitko te neće siliti i ništa ne moraš potpisivati da ne želiš ili slično kako je bilo prije
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 14:34   #1714
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post

ne moraš ići inače, nitko te neće siliti i ništa ne moraš potpisivati da ne želiš ili slično kako je bilo prije
Nije istina - mene su tražili potpis u karton i kod prve i sad kod druge trudnoće da odbijam amniocentezu
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 15:48   #1715
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Nije istina - mene su tražili potpis u karton i kod prve i sad kod druge trudnoće da odbijam amniocentezu
nije istina
ja sam rodila u 10. mjesecu, 38 godina, prvo dijete, imala loš prenatalni test i nisam išla na amio i nigdje ništa nisam morala potpisati
i ginekolog mi je sam rekao da nisam obavezna ići, ali da mi preporuča

ja sam se inače naručila ali nisam otišla, i nikome ništa. rekla giniću da nisam išla i ništa nije komentirao niti sam išta morala potpisati
karton? mislim da moj ginekolog nema kartone nego sve vodi u kompjuteru


http://www.roditelji.hr/trudnoca/16-...-amniocenteza/

iz teksta:
Pravilo da se trudnice starije od 35 godina obvezno trebaju podvrgnuti tom postupku više ne vrijedi.

Zadnje uređivanje vlovrec : 15.03.2015. at 15:53. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 20:03   #1716
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
nije istina
ja sam rodila u 10. mjesecu, 38 godina, prvo dijete, imala loš prenatalni test i nisam išla na amio i nigdje ništa nisam morala potpisati
i ginekolog mi je sam rekao da nisam obavezna ići, ali da mi preporuča

ja sam se inače naručila ali nisam otišla, i nikome ništa. rekla giniću da nisam išla i ništa nije komentirao niti sam išta morala potpisati
karton? mislim da moj ginekolog nema kartone nego sve vodi u kompjuteru


http://www.roditelji.hr/trudnoca/16-...-amniocenteza/

iz teksta:
Pravilo da se trudnice starije od 35 godina obvezno trebaju podvrgnuti tom postupku više ne vrijedi.
S prvim djetetom sam ostala trudna 2011. g. i tada sam morala potpisati u katron i bilo mi je upisano u trudničku da odbijam amniocentezu što sam također morala potpisati, a kako je ovaj članak pisan 2012. g. u kolovozu, očito je do tada još vrijedilo.

S drugim djetetom koje se sada treba roditi svaki čas upisali su samo u moj zdravstveni karton da sam odbila, ali ne i u trudničku (valjda da sebe ograde) pa onda očito kao što navodiš, više ne treba.
Kartone imaju uredno bez obzira što sve upisuju u komp - valjda ako im crkne komp, da imaju back up

Mislim, meni je svejedno zato jer mi nije ni na pamet padalo da idem na amniocentezu kao ni ove ostale testove tipa nifty.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:55   #1717
Unhappy

Pozz ljudi!
Naručena sam na amniocentezu u KBC-u Split.
Dali je netko radio tamo amniocentezu i koliko se dugo čekaju rezultati ???
rosa05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 22:29   #1718
Ja sam isto odbila amnio, iako je moj gin. insistirao na tome obzirom mojih godina (40)
Radila sam kombinirani u Merkur, malo sam zakasnila odnosno radila ga u 12+6 tjednu.
Jucer sam bila kod ginekologa na redovitu mjesecnu kontrolu, i obzirom da sam odbila amnio, on je malo bolje odradio ultrazvuk (mjerio je trticu, glavicu i jos neke tamo "mjere") i prema uzv bebica je odlicno!
Mozda cu zvucati glupo, al ja doista nisam ocekivaa da u 13tom tjednu bebac je vec oformen, vidjela sam stisnute sacice, prekrizene nogice, glavicu, trbuscic.. U jednom trenu je bebac pomaknuo rucicu i veli gin. evo mase beba

Kako mi je na pretrage krvi secer bio 5.15 te leukociti, trombociti i hemoglobin nesto nisu u redu, dao mi je uputnicu za ambulatu u Merkuru

Danas dobila rezultate od kombiniranog, otisla s uputnicom u ambulantu na moje ogromno iznenadjenje primila me doktorica ni 5 min nakon sto sam na salteru predala uputnicu, iako je ispred mene bilo nekoliko zena (niti jedna trudnica koja je cekala kod nje i mozda su me zato ugurali preko reda)

Dr. Zmijanac pregledala sve nalaze - sve super, sve Ok, kombinirani malo "otstupa" al veli ona to je zbog godine koje imam i ona isto mi je preporucila amnio, al nije insistirala niti sam trebala ista potpisivati.
Ponovila sam i dr. Zmijanac da ne zelim amnio, da smo ja i mm spremni na sve "kako je Bozja volja tako ce bit"

PS. ovo mi je bilo prvo pozitivno iskustvo sa zenom ginekolog! doktorica je bila "mrak", nasmijana, vedra, temeljita, strpljiva puno je pitala ali je i slusala! i tak.. mi super i idemo dalje
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 10:23   #1719
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
on je malo bolje odradio ultrazvuk (mjerio je trticu, glavicu i jos neke tamo "mjere") i prema uzv bebica je odlicno!
Ovo ti inače mora mjeriti na svakom pregledu, tako da inzistiraj na tome.
Ja sam išla svaka 3 tjedna i obavezno mi je to uvijek mjerio.
38 godina, isto nisam bila na amnio, rezultati kombiniranog loši.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 11:56   #1720
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ovo ti inače mora mjeriti na svakom pregledu, tako da inzistiraj na tome.
Ja sam išla svaka 3 tjedna i obavezno mi je to uvijek mjerio.
38 godina, isto nisam bila na amnio, rezultati kombiniranog loši.
Hvala na ovu informaciji, ovo je bilo prvi put da mi gin. napravi mjerenaj bebe, al kako rezultati analize krvi pokazali su poviseni secer i expresno mi je dao D1 uputnicu za ambulantske preglede u Merkur pos vemu sudeci vise preleda kod njega nece biti ..

Sto se kombiniranog odnosi, obzirom da on moze biti samo 85% tocan, ukoliko si spremna na to, mozes napraviti i amnio.
Amnio (prema onome sto sam citala po netu) je apsolutno bezbolna, trudnica osjeca samo blagu nelagodu, a bol je kao da ti uzimaju krv s prsta (minimalna), ali.. postoji rizik od spontanog.. odnosno amnio je opasna za bebu.. zato ostavljaju na trudnici da se izjasni, zeli ili ne zeli.

Mi smo odbili amnio jer i ja i suprug odlucili smo da kakav god bio rezultat, mi ne idemo na abortus..
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.