Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2014., 12:53   #1001
Zdravstveno pokriva samo 3 uzv-a u trudnoći.

Što se tiče tečaja, preporuča se ići tek iza 30tt, jer se inače do poroda dosta toga zaboravi (30tt je 2.5mj prije poroda). A tih niti 2 sata sjedenja jednom tjedno kroz 4 tjedena mislim da svaka trudnica može izdržati. Normalno je da se kako odmiče trudnoća cervix skraćuje, i da se žena otvara polako. Iako se onda često dogodi da žene kojima je cervix malo skraćen u sredini trudnoće budu na strogom mirovanju i na kraju i prenesu i završe na indukciji.
Preporuča se zato da se od 36tt normalno krećete, da se tijelo pripremi na porod.
I da, bez prisustvovanja tečaju ne možete uz sebe imati pratnju, i iskreno, nisam još čula da bi samo partner išao, bez trudnice, jer informacije koje se daju su većinom baš za trudnice.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:57   #1002
Quote:
Tihi-vz kaže: Pogledaj post
Zdravstveno pokriva samo 3 uzv-a u trudnoći.

Što se tiče tečaja, preporuča se ići tek iza 30tt, jer se inače do poroda dosta toga zaboravi (30tt je 2.5mj prije poroda). A tih niti 2 sata sjedenja jednom tjedno kroz 4 tjedena mislim da svaka trudnica može izdržati. Normalno je da se kako odmiče trudnoća cervix skraćuje, i da se žena otvara polako. Iako se onda često dogodi da žene kojima je cervix malo skraćen u sredini trudnoće budu na strogom mirovanju i na kraju i prenesu i završe na indukciji.
Preporuča se zato da se od 36tt normalno krećete, da se tijelo pripremi na porod.
I da, bez prisustvovanja tečaju ne možete uz sebe imati pratnju, i iskreno, nisam još čula da bi samo partner išao, bez trudnice, jer informacije koje se daju su većinom baš za trudnice.
a sta s onim trudnicama koje su na mirovanju? onda su one zakinute još i time da nitko s njima ne moze biti na porodu jer nisu mogle sjedit na tečaju. ma gluposti.
uglavnom, mi smo dobili info da trudnica ne mora (ako je na mirovanju).
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 11:36   #1003
lijepa naša.
al kolko sam ja shvatila-bitno je njima da vi platite, pa možete imat pratnju, nevažno tko je sjedio na tečaju...

po meni je veća diskriminacija što žene koje nisu u financijskoj mogućnosti ne mogu imati pratnju-jer ne mogu otkud platiti.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 00:17   #1004
Na ovom topicu sam prvi puta saznala da postoji 'duole'... Jel se one plaćaju?

Btw kakva je procedura za Varaždinke, ali im trudnoću vodi ginekolog u drugom gradu (u kojem smo radi studija ili sl.) ? Jel treba uputnica ili neki drugi papir?
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 10:16   #1005
cure, do koliko ujutro radi trudnička ambulanta?
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 10:17   #1006
Quote:
mini. kaže: Pogledaj post
cure, do koliko ujutro radi trudnička ambulanta?
Do 11 je pisalo prošli tjedan
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 21:56   #1007
Bok svima,

sad ću ići malo tražiti unazad, ali dotle me zanima ima li koja da je nedavno rodila na stolčiću i kakva su iskustva?
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 18:47   #1008
jako lijepa i pozitivna (barem ona koja su mi trudnice izrazile kad sam im bila kao doula u pratnji)
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 18:16   #1009
Evo i mojeg pozitivnog iskustva iz varaždinskog rodilišta.
Moj porod nije bio bajka u kojoj sam se šetkarala u boxu, skakala po lopti ili čavrljala s dragim tijekom trudova. Ovo je priča o timu koji je mojoj bebi spasio život. Malena se rodila sa gastroshizom koja nije bila vidljiva na ultrazvuku i koju su otkrili tek kad sam je rodila. Ali praćena je, dočekana i otpremljena u Rebro od ljudi koji znaju što rade i koji brzo reagiraju.

Priča počinje s dr. Tot koju je na ultrazvuku prošli ponedjeljak zabrinuo abdomen jer je malo kasnio s razvojem pa me naručila da dođem opet već u petak. Beba je k tome bila i u položaju zatka pa je na tom drugom pregledu odlučila da ostajem u bolnici pod nadzorom da se ne bi nešto dogodilo, s obzirom na to dvoje.
U nedjelju ujutro sam tijekom ginekološkog pregleda (kod dr. Vidakovića) dobila prvi trud, a pošto sam bila napola otvorena, već sam u 11h bila na dripu. Počeo me pucati već u pola 12, a mojem dragom je tada pozlilo pa je odustao od toga da bude sa mnom.
Relativno brzo počeli su oni trudovi koji tjeraju na izgon i tu je dr. Vidaković počeo svako malo dežurati oko mene. Malo me naživcirao što se šetuckao po boxu kao na promenadi i buljio u zidove i mobitel usred mojih najvećih bolova kao sam neki umirući mrav, i došlo mi je da nešto kažem, ali mi je brzo došlo u glavu da čovjek zna što radi, da to doživljava svaki dan i da je njegova opuštenost znak dobrog tijeka poroda.
Ubrzo je došla i dr. Špoljarić. Dr. Vidaković me porađao, a dr. Špoljarić je preuzela ulogu moralne podrške. Vrlo brzo je cijeli tim dobio moje povjerenje i vjerujem da je to dosta pomoglo da se sve odvije u redu. Tada mi dragi više nije falio. Slušala sam babice (kojima se nije svidjelo moje urlanje koje se moglo čuti do Dubrovnika ) kako da dišem i kako da se stišam. Poslušala sam ih koliko je išlo, ali stvarno je nekako lakše kad se ne dere. Slušala sam doktore kada su mi govorili kada i kako da tiskam. Čak sam i dobila pohvalu za jako dobro tiskanje. Tako da sam do pola 2 bila gotova, a bebica se dočekala na guzu.
Na porodu su još bili i pedijatar Sajko i 2-3 babice, tako da mi je na neki način bilo drago što je moj dragi otišao jer sam tek tada shvatila kolika bi gužva bila. A i bolje da nije vidio prizor koji je uslijedio. Nisam ni ja to vidjela. Na brzinu su mi je zamotali, dali da je poljubim u glavu i zapakirali za Rebro. Operirana je odmah i, iako su prognoze po prijemu bile loše, mala se sada oporavlja ko zmaj.

Sestre na odjelu za rodilje su isto bile ljubazne i pažljive. Često su me provjeravale i pričale sa mnom, zbog svega što se dogodilo. Ne znam im imena nažalost.

Ok, sad sam nahvalila varaždinski tim koji mi je olakšao porod na sve moguće načine i brzo reagirao da mi se bebica zbrine. Kako stvari zasad teku u Zagrebu, za par tjedana bih mogla na nekoj drugoj temi nahvaliti i zagrebački tim na Rebru.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:14   #1010
Novosti iz rodilista

Malo me zamrla tema, ima kakvih friskih rodilja sa iskustvima? Kad ste krenule na kontrolu u bolnicu? 37tt? Koji uopce doktori ordiniraju u bolnici? Preporuke?
sanja44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 21:46   #1011
To i mene zanima. Ajmo ako ima koja "friškija" informacija.
Top_secret_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 06:41   #1012
Quote:
sanja44 kaže: Pogledaj post
Malo me zamrla tema, ima kakvih friskih rodilja sa iskustvima? Kad ste krenule na kontrolu u bolnicu? 37tt? Koji uopce doktori ordiniraju u bolnici? Preporuke?
Za par tjedana cete ju moc dobit od mene, trebala bih krenut na tecaj s MM pocetkom travnja. Planiram se kontrolirati kod Dr. Risek (ovih zadnjih par tjedana) jer imam pozitivna iskustva s njom vezano za jedan ginekoloski zahvat od prije godinu dana. A zbog zdravstvenog stanja inače nisam bas "obican" pacijent.
Capri007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 17:18   #1013
Hvala, ali planiram najkasnije sljedeći tjedan biti u rađaoni sa svojim paketićem
Ja sam odlučila ići Dr. Tot.
Pozdrav

Sanja44

Quote:
Capri007 kaže: Pogledaj post
Za par tjedana cete ju moc dobit od mene, trebala bih krenut na tecaj s MM pocetkom travnja. Planiram se kontrolirati kod Dr. Risek (ovih zadnjih par tjedana) jer imam pozitivna iskustva s njom vezano za jedan ginekoloski zahvat od prije godinu dana. A zbog zdravstvenog stanja inače nisam bas "obican" pacijent.
sanja44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:39   #1014
Ja sam frisko rodila u Vz, bila na pregledima kod Tot, Risek bila na porodu, obje predobre, tople, normalne i njezne. Dr Risek ima TA petkom, ostale ne znam dane. Pricu s poroda imate na istoimenom topicu, a na pregled sam krenula s punih 39 tt
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:22   #1015
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
Ja sam frisko rodila u Vz, bila na pregledima kod Tot, Risek bila na porodu, obje predobre, tople, normalne i njezne. Dr Risek ima TA petkom, ostale ne znam dane. Pricu s poroda imate na istoimenom topicu, a na pregled sam krenula s punih 39 tt
Ici cu procitati!!

Imam nekih specificnih zdravstvenih tegoba i jako mi je bitan doktor kojem vjerujem. Dr. Risek mi bas ulijeva povjerenje. Dr. Tot ne poznajem ali cula sam samo pozitivno
Capri007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 01:02   #1016
Ima koje frisko iskustvo?

Kaj je onda na kraju sa ovim trudnickim tecajem? Je obavezan, nije? Placa se, ne placa? Koliko?
Mi cekamo drugo dijete i sa prvim smo prosli tecaj i mm je bil s menom na porodu. Kaj moramo opet?!
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 18:20   #1017
MaLO...ak imaš potvrdu, ne moraš ići opet.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:45   #1018
ima kakvih novijih iskustva?
anaihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 08:12   #1019
Quote:
dinda83 kaže: Pogledaj post
MaLO...ak imaš potvrdu, ne moraš ići opet.

Dinda a di da uzmem tu potvrdu?
Isla sam prije tjedan-dva u nas Dom zdravlja i tam je na A4 formatu isprintano 'Tečaj za trudnice' i oznaceno strelicama prema podrumu. Idem ja dolje u taj podrum a kad tam nema niceg...pogon dizala i prostorija di je nezaposlenima ulaz zabranjen...mislim si ko tu koga
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 08:50   #1020
nisi bila sa prvim na tečaju? mi smo išli u bolnicu na tečaj prije skoro 3 godine, dobili potvrdu i sad samo to nosim...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.