Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2009., 21:42   #41
Oduvijek pijem zeleni čaj bez šećera i meda, jednostavno sam navikla ....crni isto pijem bez šećera, a najčešće i biljne... george orwell je napisao esej o crnom čaju i načinu pripreme - pravi brit, vjerovao je da njegov način pripreme razbuđuje i podiže kreativnost

u singapuru sam probala teh tarek, zašećereni čaj sa isparenim mlijekom koji se prelijeva iz posude u čašu nekoliko puta s velike visine...nešto prefino, gušće i karamelasto al opet u osnovi čaj (arapi i indijci ga piju uz ručak - valjda zato jer malo olakšava prezačinjenu hranu)
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:57   #42
Quote:
Reisser kaže: Pogledaj post
Gle, caj je samo jedan, caj (tea) od biljke Camellie Sinensis. Sve ostalo je uvarak kako ti kazes ili po engleski herbal infusion!

Dakle, rijec caj je prijevod rijeci za napitak od biljke Camellie Sinensis i ne moze se koristiti rijec uvarak za napitke od te biljke.
Evo, ovo je 11 post ovdje, od mene, pa pogledaj sto sam to ovdje napisao, a da se ne mucis, evo i direktni link https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...7&postcount=11

Tek toliko, da skrenem paznju kako sam ovdje pisao i nesto prije, ma koliko to glupo bilo (moje pisanje, na to mislim)...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 20:27   #43
A evo i žuti čaj (zapravo bijeli, ali bijeli čaj koji se ne obrađuje odmah nakon berbe) se sad počeo naveliko reklamirati...
A kaj se tiče kuće zelenog čaja, ja samo od njih kupujem čajeve, i uvijek su odlične kvalitete, a znam da dosta ljudi kupuje online od njih, pa mislim da su 'provjereni'...
Često mi se zna dogodit da kad dođem u kuću zelenog čaja, upravo pune one svoje limenke friško pristiglim čajekima i to tak sve miriši da bih mogla satima ostat nutra i šnjofat....al onda ipak dobijem poriv odjurit doma i skuhat si čaj i uživat (meni je od zelenih kaktusfiege super jer ima cvjetova naranče i brusnica mmmm)...
Samo, kao što se ovdje i radi, sve treba upozoriti da se zeleni/bijeli/žuti čajevi ne smiju prelijevati kipućom vodom i ostavljati listiće predugo u vodi jer onda gube dobra i razvijaju loša svojstva...a o okusu da i ne pričam-- gorko i trpko...
I da, meni je žena koja radi u kući zč rekla da mosu 2-3 puta iskoristit čaj (tri je već malo možda nategnuto, al kad se mora 'razvuć' i to je dobro )
A kod čajeva u filter vrećicama-- čitati sastav, a i kod infuzija, jer u tzv. čaju od brusnica ima na primjer 5% brusnica a ostalo je neka mješavina...)
arja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 22:49   #44
Camellie Sinensis ako nije za kuhat u kolicini u 1.5 lit pa nositi bocu cijeli dan,koji caj je bas za takve prilike!?
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 13:58   #45
ignorirat ovu stranicu http://www.covermagazin.com/caj-zeleni.htm

Ako itko naleti na ovu stranicu, neka ne priprema čaj po njihovim uputama, naime po njima se svi čajevi pripremaju isto (dakle prelit vrućom vodom i ostavit 5-10 min)!?!?!?!?

A kaj se tiče cjelodnevnog pijuckanja čaja-- mislim da su za to najbolje voćne infuzije (voćni čajevi)...možda šipak (?) ... (ali pravi, ne iz vrečice-- (Subanov čaj od šipka je jaaako fini))
arja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 10:20   #46
pijem ga 3 godine umjesto kave, i mogu rec da se osiječam izvrsno pijem 6 dcl dnevno
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 00:01   #47
Gdje ima za kupiti zeleni čaj u kapsulama a da nije preskupo?
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:28   #48
Quote:
Suzanna kaže: Pogledaj post
Gdje ima za kupiti zeleni čaj u kapsulama a da nije preskupo?
http://www.agram89.com/?pz=70 - ali nema cijene pa ne znam koliko košta

poslovnice : http://www.agram89.com/?ID=60

http://www.aukcije.hr/item.php?id=517549
arja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 19:51   #49
pitala bi znalce od kojeg je proizvođača zeleni čaj najbolji
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:40   #50
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
pitala bi znalce od kojeg je proizvođača zeleni čaj najbolji
najkvalitetniji zeleni čaj ti je u rinfuzi iz Kuće zelenog čaja.

Od zelenih vrhunski su:Gyokuro,Matcha,Pilo Chun,Gabalong (koristi se za snizavanje visokog tlaka)
Sencha,Bancha i Kukicha su klasika

Od bijelih (mladi listovi zelenog caja) najkvalitetniji su: Silver Needle (ciste bijele iglice,najbogatiji antioksidansima.Zovu ga jos i ubojica tumora.ima manje teina od zelenog.bogat je c vitaminom),pai mu tan superior i Pai mu tan

Meni su najbolji Pilo chun i Silver Needle.
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 23:35   #51
Ja konzumiram matchu i mogu slobodno reci da je to najkvalitetniji zeleni caj koji sam do sada probao. Probao sam vecinu zelenih cajeva tako da sa sigurnoscu to tvrdim. Jedini problem matche je visoka cijena.
__________________
Sve se vrti oko kontrole, one koje imamo nad sobom i one koju drugi imaju nad nama.
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 23:45   #52
Quote:
sef-sale kaže: Pogledaj post
ajde mi malo objasnite , sta zapravo potice , tj., zbog čega je zapravo dobar zeleni čaj.
Pročitaj si ovdje sve o zelenom čaju:

http://www.kucazelenogcaja.com/index.php?kateg=1
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 16:07   #53
Quote:
josip1980 kaže: Pogledaj post
najkvalitetniji zeleni čaj ti je u rinfuzi iz Kuće zelenog čaja.

Od zelenih vrhunski su:Gyokuro,Matcha,Pilo Chun,Gabalong (koristi se za snizavanje visokog tlaka)
Sencha,Bancha i Kukicha su klasika

Od bijelih (mladi listovi zelenog caja) najkvalitetniji su: Silver Needle (ciste bijele iglice,najbogatiji antioksidansima.Zovu ga jos i ubojica tumora.ima manje teina od zelenog.bogat je c vitaminom),pai mu tan superior i Pai mu tan

Meni su najbolji Pilo chun i Silver Needle.

hvala
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 23:24   #54
Nitko to dosad nije spomenuo, ali zeleni čajevi smanjuju apsorpciju željeza, tako da anemične osobe ne bi trebale pretjerivati sa istim ili ne uzimati u isto vrijeme s obrokom! Apsorpciju željeza iz hrane pospješuje ocat, odnosno kiselina.
štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 23:01   #55
Quote:
Esseker1 kaže: Pogledaj post
Camellie Sinensis ako nije za kuhat u kolicini u 1.5 lit pa nositi bocu cijeli dan,koji caj je bas za takve prilike!?
majčina dušica dušu dala za cjelodnevno pijuckanje
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 21:42   #56
nakon 100 god netko je odgovorio
hvala
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 08:28   #57
Quote:
štreberica kaže: Pogledaj post
Nitko to dosad nije spomenuo, ali zeleni čajevi smanjuju apsorpciju željeza, tako da anemične osobe ne bi trebale pretjerivati sa istim ili ne uzimati u isto vrijeme s obrokom! Apsorpciju željeza iz hrane pospješuje ocat, odnosno kiselina.
zbog kofeina kojeg sadrži. ista je stvar i s kavom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 20:58   #58
zeleni čaj-mršavljenje

jeste probali dijetu sa zelenim čajem? ako jeste kakvi su učinci?
(ako ih uoće ima?)
treba mi neka lagana dijeta koju bih kombinirala sa sportom..ccc
loodacha2404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 03:48   #59
Quote:
loodacha2404 kaže: Pogledaj post
treba mi neka lagana dijeta koju bih kombinirala sa sportom..ccc
Pocni jesti hranu koja manje deblja.

Joj, evo, znam da je meni to smijesno, a tebi vjerojatno nije. Gle, postoji hrana koju zaista mozes jesti u vecim kolicinama i da se neces udebljati, cak sto vise, poceti ces mrsaviti. A ocekivati da zeleni caj uradi nesto po tom pitanju? Ne znam, mislim da mozes sasvim lijepo mrsaviti i bez zelenog caja.

Ustvari, sto je problem, koliko je kilograma sala u pitanju viska? Koliko je vremena na raspolaganju?
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 14:03   #60
najbolje se ipak uhvatit nekog sporta. ja sam npr. nadobudno krenuo na plivanje svaki dan i uvatio me muskulfiber...pa sam napravio pauzu i onda krenuo svaki drugi dan..i sad opet imam muskulfiber. plaćam danak svojoj višegodišnjoj neaktivosti.
ali zeleni čaj u svakom slučaju ne može odmoći.
Sluga Bozji pravi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.