Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2009., 08:48   #81
Ups, dok sam ja, uz brojna ometanja (na poslu sam), napisala post, tema se promijenila
Evo ja, npr., kad bih znala da će djeca pripasti mužu i da ću ih viđati, šta ja znam, jedan dan u tjednu ili vikendom, ne bih se razvela. Nikako. Moj muž nije ni nasilnik, ni baraba, al kao što se nije bavio sa mnom, tako se baš ne bavi ni djecom. Ne kažem da bi bili gladni pored njega, al za cistu odjeću, kosu, nokte.... hm, na to se baš ne bih kladila
A i klinci su navikli provoditi vrijeme sa mnom i oni bi to doživjeli kao da sam ih napustila.
Eleonore is offline  
Old 18.06.2009., 08:52   #82
Ovaj, Lorde, ne samo da nisi odveo topic dalje od teme, nego si naprotiv, načeo baš ono što i jest najvažnija stvar u mom slučaju - moj Lj bi jako patio da mora viđati svoju djecu samo u određene dane.
Eleonore is offline  
Old 18.06.2009., 08:52   #83
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Budući da ovu tvrdnju izričeš bezuvjetno kao opću istinu, pretpostavljam da bi isto tvrdila i u situaciji kad bi ti (ili "da ti je", ne pratim pojedine osobne priče na forumu) razvod značio gubitak djece? "Hrabro" bi ostavila djecu živjeti s onim s kojim ti nisi u stanju živjeti?
Lorde Byrone, for the record: ja te obožavam.
ancica_3 is offline  
Old 18.06.2009., 08:52   #84
Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Eh, koliko godina imamo on i ja, mogli smo već imati odraslu djecu, al jbg, oboje smo ih dobili ponešto kasnije, pogotovo on, tako da su dvoje njegovih baš maleni. On zna da bih ja dobila djecu i to mu je ok i normalno, al ga jako muči što bi njegova žena (kako je uobičajeno u RH) dobila njihovu. Jako je vezan za djecu i puno se bavi njima i ne može zamisliti da ih viđa na kapaljku, a uvjeren je da mu ih njegova žena ne bi dala ni minute više nego što sud odredi i da bi se obilato osvećivala preko njih. Kaže da je s njom i inače nemoguće ostvariti normalan razgovor kad se radi o problemima, tako da bi i dogovor o viđanju djece u slučaju razvoda, bio nemoguća misija. Ona je od onih tradicionalnih žena koje brak smatraju neraskidivim i vječnim, pa čemu se truditi? Posve joj je svejedno kako izgleda i kakva je prema njemu. Mislim da bi njoj razvod bio šok do neba.
Dragi tvrdi da bi se sutra razveo kad bi znao da će dobiti djecu.

Draga Eleonore!
Boldala sam ovu rečenicu, jer Ti želim ukazati na to da neke žene, iako djeluju "tradicionalno" i "brak im je neraskidiv i vječan"... to je samo forma, a ne pravo stanje stvari. Pročitaj još jednom gornji post od MilaKaroline za koju je brak neraskidiv i vječan i treba mu makar davati umjetno disanje; a s druge strane žena ima ljubavnika, jer treba zadoovljiti i strast (forma koja se nekad predbacuje muškarcima- oni bi i sigurnost i strast).
Pa, moguće je da i žena tvog LJ ima nekog sa strane, a vama samo djeluje "tradicionalno".

Moje mišljenje je upravo suprotno, ako nema baš ni malo strasti niti naznake da bude se ona pojavila, mislim da ne treba zbog djece živjeti u braku i ja tak ne bi živjela (niti zbog kuće).

Zakaj?
Jer sam dijete nerazvedenih roditelja koji su se trebali odavno rastati i jer znam iz vlasitotog iskustva da je strašno kad ti roditelji lažu, kao- sve je O.K., a ti osjećaš te laži, intuicija ti govori da ništ nije O.K. i da oni ne bi trebali živjeti skupa. Znaš da zaslužuju bolje i jedan i drugi, da su ovak štetni jedan drugome i mučiš se jer suosjećaš s njima.

I slažem s se Ombiom da nikak ne bi trebala rastati se s zbog LJ, nego zbog sebe isključivo, jer takav odnos ti stvarno ne treba. Možda veza s LJ u međuvremenu ishlapi, nije važno, važno je da ti možeš dalje bez prtljage, sama sa svojom djecom.

Želim ti sreću
DjevicaizSparte is offline  
Old 18.06.2009., 08:54   #85
Eleonore u vecini zemalja (civiliziranih, ne pisem sad o arapskim zemljama) djeca pripadnu majci osim ako je narkomanka, alkoholicarka ili slicno.

Najvise se (ne ide tebe) u djecu kunu oni koji ih ionako vide samo pola sata na dan ako i to. I ne mrdnu prstom dok su djeca pod istim krovom baviti se njima vise.

A te tihe mise i tvoju facu doma i njegovu djeca itekako vide. I jos sebe krive za to jer ne znaju pravo stanje stvari. I da mislim da i otac i mama imaju jednako pravo na roditeljstvo a ne kao sto neke zene ovdje zele biti emancipirane ali kazu bez problema - ali porodiljni ne dam, to je moja privilegija.
ombia is offline  
Old 18.06.2009., 08:55   #86
Nikad nisam pomislila da je kod njega u pitanju kukavičluk. Kad god netko vodi djecu u šetnju ili na igralište, to je on, njegova žena je tip neurotične čistilice koja samo liže podove i briše svako zrnce porašine prije nego uopće padne na namještaj. On je taj kojemu nije bitno da se može ogledati u keramičkim pločicama, on će se radije poigrati s djecom, što ja razumijem i podržavam.
Eleonore is offline  
Old 18.06.2009., 08:58   #87
Ma ja bih dobila svoju djecu, to je jasno, al hoću reći da rauzmijem zašto mog LJ pati odvajanje od njegove djece.
Eleonore is offline  
Old 18.06.2009., 08:59   #88
Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Nikad nisam pomislila da je kod njega u pitanju kukavičluk. Kad god netko vodi djecu u šetnju ili na igralište, to je on, njegova žena je tip neurotične čistilice koja samo liže podove i briše svako zrnce porašine prije nego uopće padne na namještaj. On je taj kojemu nije bitno da se može ogledati u keramičkim pločicama, on će se radije poigrati s djecom, što ja razumijem i podržavam.
Ne svidja mi se kako pises o njegovoj zeni. On ti je to rekao ili?
Jer pravi muskarac nikad ne bi blatio zenu s kojom zivi, moj ljubavnik nikad nista nije rekao protiv zene ili ruzno i bas zato je covjek.
Taj koji blati i tebe ce lako.

No ako je ona bas tako losa mama kakvom ju prikazujete, jesu oni probali bracno savjetovaliste ili ista kako bi on mogao svojoj djeci? I mislim da nije fer da ju se osudjuje kakva je mama, pogotovo kad to cinis ti kao ljubavnica njenog muza ne mozes biti objektivna.
ombia is offline  
Old 18.06.2009., 08:59   #89
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kad me ovako temeljito i posve pogrešno shvate, preostaje mi samo dvojiti u moju sposobnost tumačenja.

Uopće ne govorim o očinskim sposobnostima, nego o bilo čijem činu odlaska od djece (koliko god ga umatali u zajedničko skrbništvo i tralala, to jest odlazak i to jest udaljavanje u svim mogućim smislovima) kao navodnome činu hrabrosti (ili barem nekukavičluka).

No, svaka daljnja rečenica bi topic odvela još dalje od teme.
vjeruj mi, (osobno proživljeno), bolje je da se ljudi civilizirano rastanu, nego da djeca čuju lupanje vratima, psovke, gledaju uvelo majčino lice stisnuto u grčevitu masku, pokušaj da bude hrabra i ne pokaže djeci koliko je ranjena, i tupi pogled oca koji osobni bračni neuspjeh utapa u karijeri, autima, ljubavnicama. da ne pričam o histeričnim ispadima gdje suđe skup sa stolnjakom leti po stanu, i nebrojene večeri pune tišine i migrene, uz glavu obavijenu maramom natopljenom mirisavim solima. ne zaboravljaju se zaboravljeni rođendani, jer se upravo oporavlja od šutnje. mučne šutnje nepostojanja. nema slike. nema tona. sjene u hadu, koje lutaju i spotiču se o vlastite špekule kotrljajućih jada.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 18.06.2009., 09:01   #90
Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Ma ja bih dobila svoju djecu, to je jasno, al hoću reći da rauzmijem zašto mog LJ pati odvajanje od njegove djece.
Pa ima jedan manji postotak ljudi kojima je to zaista razlog za ostajanje u braku, ali to je i dalje - manji postotak. Previse sam slusala uzivo a i citala ovdje ljubavnica, preljubnika i zakonitih. No i djeca jednom odrastu...tj. vec u skolskoj dobi im se moze nesto objasniti, a moez se i boriti za skrbnistvo. Kad vec mama samo pere plocice i nije neki roditelj.
Uz to i ti sto ostaju zbog djece ne cine tim ostankom djeci neku veliku uslugu.
ombia is offline  
Old 18.06.2009., 09:02   #91
Quote:
DjevicaizSparte kaže: Pogledaj post
Pa, moguće je da i žena tvog LJ ima nekog sa strane, a vama samo djeluje "tradicionalno".
Uh, da bar ima, al to je manja mogućnost nego da dobijem na lotu
Naime, žena ima toliko kg da bi se teško itko okrenuo za njom na ulici, osim možda nekoga tko baš preferira bucmaste.
Eleonore is offline  
Old 18.06.2009., 09:03   #92
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
maher ti je odgovorila

Ja znam sto znaci biti dijete u laznom braku, u igrokazu, znas li ti?

To sto se ja ne slazem seksualno i emotivno sa nekim ne znaci da je los roditelj. Rastala sam se civilizirano, od covjeka sa kojeg sam jos uvijek u prijateljskom kontaktu i iako ni jedna mama ne zeli ostaviti dijete (i mame djecu i dobivaju u hrvatskoj ) da, mislim da se u stanju brinuti za dijete.
Jer da je takav kreten ne bih s njim bila sve te godine.
Dakle - djeca su vrlo cesto izgovor za vlastitu udobnost i za kukavicluk.
Slažem se s tobom, Ombia.
Nisam bila u toj situaciji, no znam da je život prekratak da potrošim sat vremena na to da se moram ...no, spolno općiti...s nekim ko mi se gadi, bil to i muž. Onak, strašno mi je to, da postoje žene koje misle da moraju to odraditi?!
Samu sebe tak degradirati na razinu objekta, zakaj, o zakaj??!!
DjevicaizSparte is offline  
Old 18.06.2009., 09:04   #93
Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Uh, da bar ima, al to je manja mogućnost nego da dobijem na lotu
Naime, žena ima toliko kg da bi se teško itko okrenuo za njom na ulici, osim možda nekoga tko baš preferira bucmaste.
Evo tebe opet. Sto si navalila na nju nije ti ni kriva ni duzna

Ima neki razlog zasto ju toliko blatis? I mislis da punije osobe nemaju pravo na aferu, emocije, zaljubljenost? Ma bas ruzno.
Ne nisam punija
ombia is offline  
Old 18.06.2009., 09:07   #94
Ama, nemam ja ništa protiv nje, niti on pljuje po njoj, al razgovaramo o svemu, pobogu, pa normalno da će mi on reći da ona čisti histerično i da je stalno umorna i nadrkana i da joj on stalno govori da pretjeruje i da si uzme i vremena za odmor i za poigrat se s djecom. I da, pomaže on po kući.
Eleonore is offline  
Old 18.06.2009., 09:08   #95
Ček, a zašto ja ne smijem reći da se žena zapustila kad je to istina? I ona sama je svjesna da ima viška kg i smeta ju to.
Eleonore is offline  
Old 18.06.2009., 09:09   #96
Quote:
DjevicaizSparte kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom, Ombia.
Nisam bila u toj situaciji, no znam da je život prekratak da potrošim sat vremena na to da se moram ...no, spolno općiti...s nekim ko mi se gadi, bil to i muž. Onak, strašno mi je to, da postoje žene koje misle da moraju to odraditi?!
Samu sebe tak degradirati na razinu objekta, zakaj, o zakaj??!!
strah. strah od osude. odbačenosti čopora. neizvjesnosti. a najviše, strah da ne izgube i ono malo ljubavi što je "dobivaju". jer imaju fikciju da je to ljubav. da nema ni toga, ostale bi ogoljene, očajnički same, ne videći da imaju same sebe. a to što se nisu baš izgradile stabilno, to bi bila jedna golema dodatna tema (vidi psihologija).
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 18.06.2009., 09:11   #97
Osobno nemam ništa protiv punijih, ni mršavijih, ni visokih, ni niskih, plavih, crnih... al što da kažem kad mog LJ smetaju njeni kilogrami i nju samu smetaju? Zašto sad ispada da ja nju blatim?
Eleonore is offline  
Old 18.06.2009., 09:11   #98
višak kila?? ma daj, ja izgledam kao trokrilni ormar, no ni jedan se muškarac nije požalio, he, he. a mnogi me poželio. no, ja ne liježem s muškarcima iz sportsko-rekreativnih razloga.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 18.06.2009., 09:13   #99
Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Ama, nemam ja ništa protiv nje, niti on pljuje po njoj, al razgovaramo o svemu, pobogu, pa normalno da će mi on reći da ona čisti histerično i da je stalno umorna i nadrkana i da joj on stalno govori da pretjeruje i da si uzme i vremena za odmor i za poigrat se s djecom. I da, pomaže on po kući.
Za svaki los brak je potrebno dvoje. Mozda je ona umorna i nadrkana jel on nista ne pomogne? No pitala sam sto je on ucinio da spasi brak (bracno savjetovaliste?) vec radi djece i njegove ljubavi prema njima, kako je radio na braku kad su nastali problemi?

Ili je za sve kriva debela nadrkana zakonita?

Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Ček, a zašto ja ne smijem reći da se žena zapustila kad je to istina? I ona sama je svjesna da ima viška kg i smeta ju to.
Tvoj izraziti neprijateljski sprav spram nje - te je nepozeljna, te je losa majka je smao znak tvoje vlastite nesigurnosti spram nje. Vidis ju kao svojevrsnu konkrenciju i omalovazavajuci je umirujes sebe.
Ona ocito nesto vrijedi cim je on i dalje s njom. To je istina koju ne zelis cuti.
ombia is offline  
Old 18.06.2009., 09:15   #100
Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Osobno nemam ništa protiv punijih, ni mršavijih, ni visokih, ni niskih, plavih, crnih... al što da kažem kad mog LJ smetaju njeni kilogrami i nju samu smetaju? Zašto sad ispada da ja nju blatim?
Onda mu kazes da njegova zena nije TVOJ problem i da ju ne blati pred tobom. Iako to sto cini mnogo govori o njemu. Taj ne postuje svoju zenu, ne ne mora spavati s njome ne mora ju voleti ali ju ne postuje a od toga je samo korak dalje da ne postuje ni tebe jednom.

Pari mi malo kao gospon savrseni koji je super tata, ima zenu zmaja i nasao je tebe da razumijes njegovu zrtvu i njegov svemir. Jer bez publike sve to ne bi imalo smisla.
ombia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.