Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2009., 11:29   #41
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
na ks-u je bilo zg-os 2h 45min autoput, a stara cesta 4h 45min
Koja je ovo pizdarija, 4:45min jedino ako su stali na ručak i jedno 5 puta na pišanje. Tempom od 80km/h u selu i 110km/h izvan se komotno stigne za 3:30min a nekad i manje ako nema gužvi. Još tko iskoristi dobar komad brze ceste od Gradeca može dosta popraviti prosjek.
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 11:36   #42
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ove spike da se na stroj cesti na dužem putu bilo kamo kroz naselja vozite 50/60 prodajte nekom tko još vjeruje u Djeda Mraza.
prestrašno. pa koliko se onda ti voziš kroz naselja?!
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 11:58   #43
Nije pitanje koliko ja vozim nego koliko voze ovi koji tu pričaju da su starom cestom samo pola sata ili sat sporiji nego autoputom.

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 12:01   #44
Quote:
deskjet kaže: Pogledaj post
Koja je ovo pizdarija, 4:45min jedino ako su stali na ručak i jedno 5 puta na pišanje. Tempom od 80km/h u selu i 110km/h izvan se komotno stigne za 3:30min a nekad i manje ako nema gužvi. Još tko iskoristi dobar komad brze ceste od Gradeca može dosta popraviti prosjek.
Baš dobro....

A to je baš ono na što na nekim cestama niko živ ne može predvidit.

Ajd na nekim cestama koje su u pravilu puste, ali magistrala.....

Evo, relacija OS - Tomislavgrad mi zna ispast 5:30 brze vožnje do 8 sati jer gužva ne dozvoljava više. Dosta ti je da ti "tako padne grah" da voziš dugo iza kamiona i da baš na ravnim dijelovima (gdje bi inače mogo preticat) imaš i promet iz suprotnog smjera...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 12:45   #45
Gle 2 godine sam 2-4 puta mjesečno putovao tom relacijom i to u različito doba dana kad su gužve i kad nisu. Ako meni sa kantom od 52KW kamioni ne predstavljaju nikakav problem onda bi i drugi to trebali rješavati bez problema. Izuzev malog zavojitog dijela oko Bjelovara ravna Slavonija omogućuje bezbrižna pretjecanja i velike ravnice.

E sad druga je stvar što netko ne zna ili se boji pretjecati, što svako malo stane na pišanje ili cugu pa ajd obilazi sve ponovo...
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 14:32   #46
Quote:
deskjet kaže: Pogledaj post
Gle 2 godine sam 2-4 puta mjesečno putovao tom relacijom i to u različito doba dana kad su gužve i kad nisu. Ako meni sa kantom od 52KW kamioni ne predstavljaju nikakav problem onda bi i drugi to trebali rješavati bez problema. Izuzev malog zavojitog dijela oko Bjelovara ravna Slavonija omogućuje bezbrižna pretjecanja i velike ravnice.

E sad druga je stvar što netko ne zna ili se boji pretjecati, što svako malo stane na pišanje ili cugu pa ajd obilazi sve ponovo...


Uz vožnju 110 km/h na otvorenoj cesti i +10 u naseljima i korištenje prečice SUHOPOLJE - ČAĐAVICA gdje sam razvlačio i preko 160 km/h stigo sam za 3 i po. Ali ne bih to računo ko pravilo.... Znalo je ispast 4 i po i čak 5 sati. Uz preko 100 kW i cijeđenje.... Jednostavno gužva
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 15:01   #47
Dosta često radim relaciju Zaprešić - Slatina 200 km i kusur magistralnom cestom i treba mi max. 2.5 sata i to kantom od 55kw.
Do Osijeka ima još 100km i to je još 1sat i 15min. pa neznam kako su oni to mjerili vrijeme .Meni za tu dionicu treba svega 15l plina i manje ponekad.

Zadnje uređivanje cserer : 18.06.2009. at 15:11.
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 15:38   #48
samo jednu stvar zagovornici otvorene ceste zaboravljaju.

nisu stavili u jednazbu tijekom ljetnjih mjeseci konvoje ceskih, slovackih a i slovenskih turista...

a znate kak je na d1 pretjecati konvoj koji gmize munjevitom brzinom od 45 do 79 kmh, a duzi su od slepera kad se zbiju.

i koliko kostaju vasi zivci u tom trenutku.
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 16:13   #49
Thumbs up

Quote:
eeeea kaže: Pogledaj post
samo jednu stvar zagovornici otvorene ceste zaboravljaju.

nisu stavili u jednazbu tijekom ljetnjih mjeseci konvoje ceskih, slovackih a i slovenskih turista...

a znate kak je na d1 pretjecati konvoj koji gmize munjevitom brzinom od 45 do 79 kmh, a duzi su od slepera kad se zbiju.

i koliko kostaju vasi zivci u tom trenutku.
Neznam za tebe , ali znam da meni koji jedno 3 do 4 puta u ljetnom razdoblju kad putujem za Šibenik D1 cestom u prosjeku tih 320km treba 4 sata sve zavisi ,ako je cesta prazna 3,5 sata ali nikad više od 4,5 sata i uštedi na cestarini 137 kuna u jednom smjeru pa to pomnoži sa 8 i dobije se lijepa svota za potrošiti na nešto drugo.(1096 kn.)
Samo mi reci da u ljetnim mjesecima nema gužve na autocesti !?
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 16:17   #50
Wink

Zagreb – Virovitica dva sata, možda pet do petnaest minuta duže, ako je veća gužva negdje (a u pravilu nije). Polazak otprilike kod McDonald'sa na Vrbanima (Rudeška cesta), Pa Slavonskom do izlaza za Varaždin, pa brza cesta do Gradeca i onda magistrala do Vtc (obilaznice oko Bjelovara i Đurđevca).

Prilog je bio vrlo tendenciozan i loš, pretjerana hvala autoceste i nebuloze o Magistali. Pogotovo dio gdje novinar tvrdi da je u dva navrata (čini mi se i prije Vtc) udario u neku rupu i mislio da mu je pukla guma. A vozio je neki veći terenac (valjda nissan koji spominjete). Ja vozim alfu 146, spuštenu, dakle vrlo tvrda kola, i ako ja tvrdim da je vožnja relativno udobna, onda stvarno jest. Ima do Vtc možda nekoliko lošijih dijelova ceste, ali to je stvarno po par metara. Ako je neki šaht i tako, to se može izbjeći. Pasa i mačaka rijetko bude na cesti, no, u zadnje vrijeme, svaki put bar na jednu pregaženu naiđem. Vjerujem da se većina toga može izbjeći.

Da idem od Zgb na Kutinu, pa sjajnom cestom do Vtc, trebao bih isto dva sata, a platio bih autoput Zgb – Kutina i trošio više plina nego po otvorenoj cesti.

Dakle, ovisi o dionici, a ovaj novinar u KaeSu je stvarno nadrobio previše gluposti na račun Podravske magistrale, ne zato što se njome često vozim ili ovdje živim, već naprosto zato što je nadrobio gluposti.

Zg do Vtc dva sata, Vtc do Osijeka, ne sjećam se, ali kažu mi da stižu za 90 minuta prosječne vožnje.
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 16:27   #51
Quote:
ZiggyStardust kaže: Pogledaj post
Zagreb – Virovitica dva sata, možda pet do petnaest minuta duže, ako je veća gužva negdje (a u pravilu nije). Polazak otprilike kod McDonald'sa na Vrbanima (Rudeška cesta), Pa Slavonskom do izlaza za Varaždin, pa brza cesta do Gradeca i onda magistrala do Vtc (obilaznice oko Bjelovara i Đurđevca).

Prilog je bio vrlo tendenciozan i loš, pretjerana hvala autoceste i nebuloze o Magistali. Pogotovo dio gdje novinar tvrdi da je u dva navrata (čini mi se i prije Vtc) udario u neku rupu i mislio da mu je pukla guma. A vozio je neki veći terenac (valjda nissan koji spominjete). Ja vozim alfu 146, spuštenu, dakle vrlo tvrda kola, i ako ja tvrdim da je vožnja relativno udobna, onda stvarno jest. Ima do Vtc možda nekoliko lošijih dijelova ceste, ali to je stvarno po par metara. Ako je neki šaht i tako, to se može izbjeći. Pasa i mačaka rijetko bude na cesti, no, u zadnje vrijeme, svaki put bar na jednu pregaženu naiđem. Vjerujem da se većina toga može izbjeći.

Da idem od Zgb na Kutinu, pa sjajnom cestom do Vtc, trebao bih isto dva sata, a platio bih autoput Zgb – Kutina i trošio više plina nego po otvorenoj cesti.

Dakle, ovisi o dionici, a ovaj novinar u KaeSu je stvarno nadrobio previše gluposti na račun Podravske magistrale, ne zato što se njome često vozim ili ovdje živim, već naprosto zato što je nadrobio gluposti.

Zg do Vtc dva sata, Vtc do Osijeka, ne sjećam se, ali kažu mi da stižu za 90 minuta prosječne vožnje.
U potpunosti se slažem sa tobom,magistrala je stvarno ok. jer sam njom putovao ovaj vikend (srijeda-nedjelja).,
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:36   #52
Quote:
eeeea kaže: Pogledaj post
samo jednu stvar zagovornici otvorene ceste zaboravljaju.

nisu stavili u jednazbu tijekom ljetnjih mjeseci konvoje ceskih, slovackih a i slovenskih turista...

a znate kak je na d1 pretjecati konvoj koji gmize munjevitom brzinom od 45 do 79 kmh, a duzi su od slepera kad se zbiju.

i koliko kostaju vasi zivci u tom trenutku.
a ti zaboravljaš kako na autoputu u špici sezone zna biti hrpa autiju i onda se svi voze 90-100 km/h...
i to da još platim?? pa brže se vozim po staroj, i manje pizdim jer znam da ću doći sigurno za 3,5 sata, a ovak se možda i zakucam u nekog (ili neko u mene) jer popizdim voziti 200 km ravno pri brzini 100 km/h...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 14:11   #53
Quote:
eeeea kaže: Pogledaj post
samo jednu stvar zagovornici otvorene ceste zaboravljaju.

nisu stavili u jednazbu tijekom ljetnjih mjeseci konvoje ceskih, slovackih a i slovenskih turista...

a znate kak je na d1 pretjecati konvoj koji gmize munjevitom brzinom od 45 do 79 kmh, a duzi su od slepera kad se zbiju.

i koliko kostaju vasi zivci u tom trenutku.
Ovo je definitivno točno. Živci kod mene nemaju cijenu. Uvijek platim samo da sam smiren.

Često idem potez Zagreb-Bihać, ZG-KA autocesta, i onda D1, pa skretanje na onaj obilazak za kamione oko Plitvica prema Ličkom Petrovom Selu.

Moram reći da su kamioni i autobusi najmanji problem, jer u većini slučajeva voze jako dobro (ako kamion nije natovaren naravno, ako je, onda ga se lagano prestigne.) Turisti iz raznih zemalja voze savršeno sporo, znači nije se u stanju voziti tempom kamiona, već im kamion ili bus odmiče. To stvarno zna raspizditi čovjeka.

Što se tiče drugih relacija, biram autocestu jer mi je puna kapa lokalaca sa Golf I, II, II, Kadett-i, nabrijani jeftini Fiat-i, sa dodatnom opremom u obliku crne zavjese koju ostavljaju iza sebe, legende na biciklima, uključivanje na cestu bez da se gleda jel netko prestiže i ostalo.

Jednostavno autocesta, tempomat 120-130 i nema stresa. A to je ono za što bih uvijek platio.

A klinci koji tankiraju na 50 kuna nek se voze lokalnim cestama, samo oni nisu svjesni da ugrožavaju i druge živote.

Ja sam se svega nagledao, ti lokalci prestižu po punoj liniji, po duploj punoj liniji, ako si brži od njih onda sjeku zavoje i ispizdiš dok lik ne shvati da si ti iza brži od njih.

Uglavnom tone smeća na cesti. I na autocesti ima smeća, ali prema Vukovaru je stvarno sve ravno
__________________
Be Water My Friend

Zadnje uređivanje get : 19.06.2009. at 14:23.
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 14:40   #54
Moja najcesca HR ruta je St-Zg i dojmovi su :

Financijski
stara cesta je daleko, daleko jeftinije rjesenje, sto se tice manje potrosenog goriva, manje amortizacije guma i sl.
Ipak, barba policajac vrlo lako moze promijeniti ovu racunicu - sansa za kaznu na staroj cesti je puno izglednija od one na autocesti

Sigurnosno
autocesta je u apsolutnoj prednosti - nema opasnosti da itko naleti iz kontrasmjera, nepreglednih okuka,rupa na cesti,opasnih pretjecanja,lokalnih rejsera, prolazaka kroz naselje, pjesaka, bicikli, zapreznih kola
Da ne pricam o zimskim uvjetima, snijegu i ledu koji se na autocesti puno manje osjete, jer je prioritet za ciscenje

Vremenski
apsolutna pobjeda autoceste, cca 3-3.5 sata Vs 4-5 sati s ukljucenom kavom

I jos sta get kaze, element stresa.
Na autocesti je nepostojeci, i to se ne da iskazati ni vremenski ni novcano !

Moj definitivni izbor - autocesta.
Jos da je jeftinija, bila bi mi i draza......
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 14:49   #55
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Moja najcesca HR ruta je St-Zg i dojmovi su :

Financijski
stara cesta je daleko, daleko jeftinije rjesenje, sto se tice manje potrosenog goriva, manje amortizacije guma i sl.
Ipak, barba policajac vrlo lako moze promijeniti ovu racunicu - sansa za kaznu na staroj cesti je puno izglednija od one na autocesti

Sigurnosno
autocesta je u apsolutnoj prednosti - nema opasnosti da itko naleti iz kontrasmjera, nepreglednih okuka,rupa na cesti,opasnih pretjecanja,lokalnih rejsera, prolazaka kroz naselje, pjesaka, bicikli, zapreznih kola
Da ne pricam o zimskim uvjetima, snijegu i ledu koji se na autocesti puno manje osjete, jer je prioritet za ciscenje

Vremenski
apsolutna pobjeda autoceste, cca 3-3.5 sata Vs 4-5 sati s ukljucenom kavom

I jos sta get kaze, element stresa.
Na autocesti je nepostojeci, i to se ne da iskazati ni vremenski ni novcano !

Moj definitivni izbor - autocesta.
Jos da je jeftinija, bila bi mi i draza......
Sve zavisi o tome koliko često putuješ. Jednom se i može prežaliti 300+ kn za AC, ali ako putuješ često (o svom trošku) i ne baš.

Svaki se dan vozim ZG KT i izlazim/ulazim u Križu, jer je to ipak 50% uštede, bez obzira na 15-20min više po smjeru.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 14:51   #56
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Moja najcesca HR ruta je St-Zg i dojmovi su :

Financijski
stara cesta je daleko, daleko jeftinije rjesenje, sto se tice manje potrosenog goriva, manje amortizacije guma i sl.
Ipak, barba policajac vrlo lako moze promijeniti ovu racunicu - sansa za kaznu na staroj cesti je puno izglednija od one na autocesti

Sigurnosno
autocesta je u apsolutnoj prednosti - nema opasnosti da itko naleti iz kontrasmjera, nepreglednih okuka,rupa na cesti,opasnih pretjecanja,lokalnih rejsera, prolazaka kroz naselje, pjesaka, bicikli, zapreznih kola
Da ne pricam o zimskim uvjetima, snijegu i ledu koji se na autocesti puno manje osjete, jer je prioritet za ciscenje

Vremenski
apsolutna pobjeda autoceste, cca 3-3.5 sata Vs 4-5 sati s ukljucenom kavom

I jos sta get kaze, element stresa.
Na autocesti je nepostojeci, i to se ne da iskazati ni vremenski ni novcano !

Moj definitivni izbor - autocesta.
Jos da je jeftinija, bila bi mi i draza......
E bravo, svaka čast kako si to sročio.
Ja sam pod stresom pa nisam mogao bolje.

Ali na to sam i ja mislio. Ima čari i državna cesta, ali nisu sve iste. Sigurno ako znaš neku je puno lakše.

Zagorska magistrala je stvarno OK i super pregledna, ali uvijek se nađe neki nadobudni racer.

A da ne pričam cesta ZG-SK, gdje sam par sekundi vidio smrt pred očima kada se jedan Mercedes odvažio pretjecati kolonu vozila prije zavoja koji je njemu nailazio, a iz kojeg sam ja izlazio. Da cesta nije široka koliko je široka i da ovaj kod kojeg se nalazio Mercedes nije bio razuman, vjerojatno danas ne bih ovdje tipkao. Jednostavno smo se mimošli, tri vozila. Ja sam sebe prvo vidio u Mercedesu, a kada su se oni sabili desno i ja otišao maksimalno desno onda sam vidio one plastične stupiće.

Uglavnom, meni nimalo ugodno iskustvo, a da ne kažem da sam se nakon 1-2 potpuno oduzeo.

Ne znam, tko voli nek izvoli, ali meni je dosta debilčina sa kaznenim djelima i trilion prometnih prekršaja i neispravnih vozila na lokalnim cestama.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 16:21   #57
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Sve zavisi o tome koliko često putuješ. Jednom se i može prežaliti 300+ kn za AC, ali ako putuješ često (o svom trošku) i ne baš.

Svaki se dan vozim ZG KT i izlazim/ulazim u Križu, jer je to ipak 50% uštede, bez obzira na 15-20min više po smjeru.
Relativno rijetko, mozda 3,4 ili 5 puta godisnje St-Zg.

Relacija na kojoj sam puno cesce je St-Sbk, i tu je dilema veca -
vremenski je jednako a autocestom je skuplje - cestarina+vise goriva
(ali nema policije).

Medutim to je kratka udaljenost i ne kontam ga bas u pravi put.

Generalno, autoceste su super i jedina prava mana im je cijena koristenja.

Stvarno mi je zao sto nasi ne izdaju godisnje vinjete za stanovnistvo po nekoj normalnoj cijeni koju bi vecina platila (cca 1000 kn).

Promet bi sigurno bio sigurniji nego danas....
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 16:29   #58
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Ali na to sam i ja mislio. Ima čari i državna cesta, ali nisu sve iste. Sigurno ako znaš neku je puno lakše.

Ne znam, tko voli nek izvoli, ali meni je dosta debilčina sa kaznenim djelima i trilion prometnih prekršaja i neispravnih vozila na lokalnim cestama.
Je istina, gust je vozit se lokalnim cestama, zavoji, sunce etc ali kad se prijede par sto tisuca km, vise se cijeni sigurna voznja i nedostatak rejsera....

A o policijskim kaznama - "navlakusama" da ne pricam.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 16:34   #59
Mene osobno autocesta ubije u pojam, strašno je dosadno i strašno me umori na relaciji zg-os za razliku od magistrale na kojoj znam cestu napamet u detalj. Al kad se nema vremena ili su katastrofalni vremenski uvjeti autocesta rules!
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 17:12   #60
Thumbs up

Da imam novaca na bacanje i ja bi putovao autocestom,ali nemam tak da mi je i 300 kn koliko dođe do Šibenika i nazad puno za dat.
To mi je pola rate za vrtić.
Uvijek putujem noću da izbjegnem gužve i vrućine jer nemam klimu u autu.
Noću opuštenije vozim dok djeca spavaju,smireno krstarim do svoje destinacije.
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.