Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2011., 20:33   #2101
Napisat ću svoj problem ovdje jer više stvarno ne znam šta da radim.
Kosa mi je primjetno počela ispadati s nekih 17-18 godina. Kada je prorjeđivanje već postalo malo vidljivo (zalisci, prorijeđenost na tjemenu) odlučio sam početi s Minoxidilom 5%. Prije toga mi je dermatolog rekao da imam AA. Minox koristim 1 godinu i 4 mjeseca, svaki dan po 2 puta, ujutro i navečer. U početku se vidjelo poboljšanje, kosa je postajala gušća, vlasi deblje... Ali prije 2 mjeseca sam primijetio da se opet jako prorijedila po cijelom tjemenu i opet sam pao u "depresiju". Jako me muci to, imam samo 20 godina . Pitanje je moje za vas: da li je Minoxidil prestao djelovati i hoće li ikad opet djelovati? Da li je to možda zbog prhuti koju imam? (Sad sam počeo koristiti Selsun Blue šampon protiv prhuti, prije sam uvijek koristio neke blage šampone) Koji preparat da još isprobam, a da je na vama djelovao (sve osim Propecie)?
Pomozite mi s vašim savjetima, molim vas.
Salieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 21:02   #2102
Nakon koliko si poceo zamjetit poboljsanje sa minoxom?Koji minox koristis?Na jednom njemackom forumu za AA neki tvrde da nije svaki preparat za minox isti.Iako je sastav isti negdje je "kvalitetnije obradeno" (kao kod recepta za neko jelo,sastojci isti a opet kod svakoga ispadne drukcije).Samo prenosim sto sam procitao

Takoder sam citao da neki ljudi nakon 1g ili vise ponovo ulaze u shedding fazu koja opet prode.Mozda je to slucaj kod tebe?
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 22:06   #2103
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Nakon koliko si poceo zamjetit poboljsanje sa minoxom?Koji minox koristis?Na jednom njemackom forumu za AA neki tvrde da nije svaki preparat za minox isti.Iako je sastav isti negdje je "kvalitetnije obradeno" (kao kod recepta za neko jelo,sastojci isti a opet kod svakoga ispadne drukcije).Samo prenosim sto sam procitao

Takoder sam citao da neki ljudi nakon 1g ili vise ponovo ulaze u shedding fazu koja opet prode.Mozda je to slucaj kod tebe?
Nakon otprilike 6-7 mjeseci korištenja Minoxa sam primijetio poboljšanje.
Koristim Kirklandov 5%, mislim da bi to trebalo biti kvalitetno, ne znam :S
Ovo za shedding fazu isto nisam siguran, sad imam skoro pola manje kose nego kad sam tek krenuo s Minoxom.
Salieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 03:04   #2104
Quote:
Salieri kaže: Pogledaj post
Nakon otprilike 6-7 mjeseci korištenja Minoxa sam primijetio poboljšanje.
Koristim Kirklandov 5%, mislim da bi to trebalo biti kvalitetno, ne znam :S
Ovo za shedding fazu isto nisam siguran, sad imam skoro pola manje kose nego kad sam tek krenuo s Minoxom.
Ubaci Oronazol (nizoral) šampon 1-2x tjedno. Trebalo bi rješiti pitanje prhuti, a i ima nekakav učinak na opadanje kose. Ne kao propecia, no bolje išta nego ništa.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 09:40   #2105
Salieri, ne znam zašto ne želiš dati šansu Propeciji. Ja je koristim skoro 4 godine bez nuspojava u seksualnome životu. Za očekivati je da će ti s obzirom na tvoje godine kosa postati manje rijetka kroz nekoliko mjeseci i takvo će stanje ostati nekoliko godina sigurno- tako barem radi kod mene, a znatno sam stariji. Minoxidil ne koristim jer se ne želim 2x dnevno gnjaviti i time biti opsjednut svojom kosom..
Tempus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 15:28   #2106
Quote:
Tempus kaže: Pogledaj post
Salieri, ne znam zašto ne želiš dati šansu Propeciji. Ja je koristim skoro 4 godine bez nuspojava u seksualnome životu. Za očekivati je da će ti s obzirom na tvoje godine kosa postati manje rijetka kroz nekoliko mjeseci i takvo će stanje ostati nekoliko godina sigurno- tako barem radi kod mene, a znatno sam stariji. Minoxidil ne koristim jer se ne želim 2x dnevno gnjaviti i time biti opsjednut svojom kosom..
Strah me Propecije jer sam na internetu nasao puno losih iskustava
Zar ne postoji još neki preparat, a da dokazano djeluje?
Salieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 16:22   #2107
Quote:
Salieri kaže: Pogledaj post
opet sam pao u "depresiju".
Ono sto ja mogu iz mog iskustva da ti kazem je da pokusas da ne padas u depresiju,jer sam poceo i ja gubiti kosu sa nekih 18-19 godina i jedva sam se iscupao od depresije....razmisljao sam kako ,kao samo gledaju u moju kosu ,strah me bilo da se pojavim u drustvu iz istog razloga.....i sad me malo uhvati takvo stanje,ali razmisljam HVALA BOGU 21. VIJEK JE,ZA PAR MJESECI MOGU SVE SREDITI JEDNOM OPERACIJOM I KO ZNA ZASTO JE OVO DOBRO....ja mnogo polazem na fizickom izgledu i zato je to bilo pocelo da me lomi,jer protiv toga nijesam mogao da se borim....zato samo nemoj da padas u depresiju jer znam kako se osjecas,jer se ipak sve moze rijesiti,samo treba malo strpljenja
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 16:40   #2108
Quote:
Salieri kaže: Pogledaj post
Strah me Propecije jer sam na internetu nasao puno losih iskustava
Zar ne postoji još neki preparat, a da dokazano djeluje?
Osim finasterida, dutasterida i Minoxidila, dokazanih tretmana nema. Postoji jos i LLT(lower laser therapy) ali rezultati su beznačajni u odnosu na prethodna dva tretmana. Jednostavno živimo u srednjem vijeku što se ovog problema tiče. Transplantacije kose koštaju čitavo bogatstvo pa ako netko ima ozbiljne namjere da povrati nešto kose, neka počne sa štednjom odmah.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 20:45   #2109
Quote:
Civas kaže: Pogledaj post
Ono sto ja mogu iz mog iskustva da ti kazem je da pokusas da ne padas u depresiju,jer sam poceo i ja gubiti kosu sa nekih 18-19 godina i jedva sam se iscupao od depresije....razmisljao sam kako ,kao samo gledaju u moju kosu ,strah me bilo da se pojavim u drustvu iz istog razloga.....i sad me malo uhvati takvo stanje,ali razmisljam HVALA BOGU 21. VIJEK JE,ZA PAR MJESECI MOGU SVE SREDITI JEDNOM OPERACIJOM I KO ZNA ZASTO JE OVO DOBRO....ja mnogo polazem na fizickom izgledu i zato je to bilo pocelo da me lomi,jer protiv toga nijesam mogao da se borim....zato samo nemoj da padas u depresiju jer znam kako se osjecas,jer se ipak sve moze rijesiti,samo treba malo strpljenja
Pokušavam, ali je teško
Znaš i sam
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Osim finasterida, dutasterida i Minoxidila, dokazanih tretmana nema. Postoji jos i LLT(lower laser therapy) ali rezultati su beznačajni u odnosu na prethodna dva tretmana. Jednostavno živimo u srednjem vijeku što se ovog problema tiče. Transplantacije kose koštaju čitavo bogatstvo pa ako netko ima ozbiljne namjere da povrati nešto kose, neka počne sa štednjom odmah.
Ti isto, pretpostavljam, imaš problema s gubitkom kose? Što konkretno ti koristiš i kako dugo se već "boriš" s tim?
Salieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 21:39   #2110
Champion, cini mi se da si ti nekako najinformiraniji ovdje, sta mislis hoce ubrzo doci kakav lijek na trziste, jos mi se nekako cini ovaj Replicell najnapredniji
Pozdrav
grizzlie 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 22:43   #2111
Quote:
Civas kaže: Pogledaj post
Ono sto ja mogu iz mog iskustva da ti kazem je da pokusas da ne padas u depresiju,jer sam poceo i ja gubiti kosu sa nekih 18-19 godina i jedva sam se iscupao od depresije....razmisljao sam kako ,kao samo gledaju u moju kosu ,strah me bilo da se pojavim u drustvu iz istog razloga.....i sad me malo uhvati takvo stanje,ali razmisljam HVALA BOGU 21. VIJEK JE,ZA PAR MJESECI MOGU SVE SREDITI JEDNOM OPERACIJOM I KO ZNA ZASTO JE OVO DOBRO....ja mnogo polazem na fizickom izgledu i zato je to bilo pocelo da me lomi,jer protiv toga nijesam mogao da se borim....zato samo nemoj da padas u depresiju jer znam kako se osjecas,jer se ipak sve moze rijesiti,samo treba malo strpljenja
Obrij se, naviknut ćeš se i ti i tvoji pozanici, prilagodit čes se. Nađes curu i to je to, problem kose minoriziran. Nećeš izledat gore od Ljubičića

Ili možeš ko ja održavat ono što imaš, malo kamuflaže kad treba i osjećaš se dosta zadovoljno. Ni svaka transplatacija nije uspješna, može biti komplikacija.
Ma može se puno toga napravit kod ispadanja, al oduzima puno vremena i novaca i strpljena. Nekom se isplati, nekom ne, nema garancija.

Meni je pomoglo za depresiju što sam nešto pokušavao, isprobavao razne stvari, a pritom i nešto naučio. Ja sam sam sebi primjer da djeluju i drugi preparati osim finasterida, dutasterida, minoxa i lasera. Al pretpostavljam da ti preparati djeluju vjerojatno kod manjeg postotka ljudi nego kemija, a možda i ne.

Nema te osobe ili proizvoda koji mogu sa sigurnošću tvrditi da će ti nešto pomoć ili ne. Ostaju samo pokušaji ili nečinjenje.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 23:10   #2112
Interesantno,kad sam imao odlicnu kosu sisao sam se na celavo bez problema ikakvih....a sad nema sanse da bih doduse,jesam pretproslo ljeto i bas se svima dopalo,cak sam se prijatno iznenadio zbog komentara,ali ja necu opet.Psiha!
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 23:24   #2113
Quote:
Problemsolver kaže: Pogledaj post
Obrij se, naviknut ćeš se i ti i tvoji pozanici, prilagodit čes se. Nađes curu i to je to, problem kose minoriziran. Nećeš izledat gore od Ljubičića

Ili možeš ko ja održavat ono što imaš, malo kamuflaže kad treba i osjećaš se dosta zadovoljno. Ni svaka transplatacija nije uspješna, može biti komplikacija.
Ma može se puno toga napravit kod ispadanja, al oduzima puno vremena i novaca i strpljena. Nekom se isplati, nekom ne, nema garancija.

Meni je pomoglo za depresiju što sam nešto pokušavao, isprobavao razne stvari, a pritom i nešto naučio. Ja sam sam sebi primjer da djeluju i drugi preparati osim finasterida, dutasterida, minoxa i lasera. Al pretpostavljam da ti preparati djeluju vjerojatno kod manjeg postotka ljudi nego kemija, a možda i ne.

Nema te osobe ili proizvoda koji mogu sa sigurnošću tvrditi da će ti nešto pomoć ili ne. Ostaju samo pokušaji ili nečinjenje.
Imam curu i šišam se na jako kratko već dugo vrijeme
Ali htio bih pokušati zadržati kosu još barem par godina ako je moguće.
Salieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 13:27   #2114
Quote:
Salieri kaže: Pogledaj post
Ti isto, pretpostavljam, imaš problema s gubitkom kose? Što konkretno ti koristiš i kako dugo se već "boriš" s tim?
Mašinica na 0.

Quote:
grizzlie 26 kaže: Pogledaj post
Champion, cini mi se da si ti nekako najinformiraniji ovdje, sta mislis hoce ubrzo doci kakav lijek na trziste, jos mi se nekako cini ovaj Replicell najnapredniji
Pozdrav
A svašta se priča i kao radi, a od konkretizacije još ništa. No definitivno ima ogromnih pomaka u tom smjeru. O konkretnim rješenjima izbačenim na tržište još je malo prerano govoriti no živi bili pa vidjeli.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 10:26   #2115
Kažem ti Salieri, daj šansu Propeciji, po meni najučinkovitiji način da zadržiš kosu uz blago poboljšanje kroz nekoliko godina. To nekoliko može biti i 10, tko zna. Sve što čitaš na net-u može, a i ne
mora biti istina, farmaceutska je industrija najprofitabilnija i najkonkurentnija tako da su jako vjerojatne dezinformacije. Probaj ju koristi 6 mjeseci, za to vrijeme ćeš vidjeti djeluje li na tebe ili ne,
a opet je kratko vrijeme da bi načinila trajne neželjene posljedice o kojima si vjerojatno čitao. Po meni je jedina negativna strana Propecie njezina cijena- naravno original u našim ljekarnama.
Tempus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 11:31   #2116
Quote:
Tempus kaže: Pogledaj post
Kažem ti Salieri, daj šansu Propeciji, po meni najučinkovitiji način da zadržiš kosu uz blago poboljšanje kroz nekoliko godina. To nekoliko može biti i 10, tko zna. Sve što čitaš na net-u može, a i ne
mora biti istina, farmaceutska je industrija najprofitabilnija i najkonkurentnija tako da su jako vjerojatne dezinformacije. Probaj ju koristi 6 mjeseci, za to vrijeme ćeš vidjeti djeluje li na tebe ili ne,
a opet je kratko vrijeme da bi načinila trajne neželjene posljedice o kojima si vjerojatno čitao. Po meni je jedina negativna strana Propecie njezina cijena- naravno original u našim ljekarnama.
6 mjeseci je jednostavno prekratak period da se vide rezultati, preporučen period uzimanja je bar 1 godina. Kupovanje Propecije je kretenizam, kraj Proscara, Finipecije i ostalih jeftinijih i jednako učinkovitih generičkih supstanci. O posljedicama otom potom.

http://www.bernsteinmedical.com/medi...a-finasteride/

Quote:
Using Propecia

Propecia should be taken once daily with or without meals. Patients must take Finasteride for one year or longer before its effects in preventing hair loss and re-growing hair can be accurately assessed. Finasteride takes up to a year or more to exert its full effects in both preventing hair loss and in re-growing hair. During the first six months you may note some thinning of your existing hair. This may be due to either progression of your hair loss before finasteride has had a chance to work or some shedding of miniaturized hair that makes way for the new healthy anagen hair to grow. It is important to be patient during this period. You should continue the medication for at least one year before you and your doctor can assess its benefits.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 14:54   #2117
Pozdrav,

Već dosta godina vidim naznake gubljenja kose (prorjeđivanja) na zaliscima i uglavnom me nije smetalo, no u zadnjih godinu dana se to dosta pogoršalo. Ne primjećujem neki vidljivi znak prekomjernog ispadanja kose (na jastuku, prilikom tuširanja) već je izgleda riječ o klasičnom prorjeđivanju vlasišta. Nisam još bio kod dermatologa no poprilično sam siguran da je to genetski uvjetovano budući da mi je otac čelav. Moram napomenuti da čisto iz znatiželje koristim onaj Fitoval šampon, još uvijek nisam siguran da li pomaže ili ne
U svakom slučaju, planiram otići do dermatologa (još uvijek ne znam kojeg u Zagrebu) koji će mi, vjerujem, preporučiti određeni tretman. Nisam baš upućen u ovu temu još, pa me zanima po kojoj cijeni se u hrvatskoj mogu nabaviti ovi Minoxidil/ Propecija/Finasteride i u kojim pakiranjima dolaze (koliko mjeseci se jedno može koristiti) ako će mi dermatolog eventualno preopručiti nešto od toga. I koliko po vašim iskustvima uopće ima smisla tako nešto upotrebljavati?
Hvala na odgovorima!
Ary is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 15:47   #2118
prehrana kose preko vlasi

zanima me postoji li neki preparat ili nešto za prehranu kose preko vlasi?

mislim da sam čuo da u dm-u postoji neki sprej za prehranu kose preko vlasi...

ako postoji nešto takvo i da stvarno na taj način može prehranjivati kosu, logično je onda i da može pomoći u androgenoj alopeciji...
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:30   #2119
Quote:
Ary kaže: Pogledaj post
Nisam još bio kod dermatologa no poprilično sam siguran da je to genetski uvjetovano budući da mi je otac čelav. Moram napomenuti da čisto iz znatiželje koristim onaj Fitoval šampon, još uvijek nisam siguran da li pomaže ili ne
U svakom slučaju, planiram otići do dermatologa (još uvijek ne znam kojeg u Zagrebu) koji će mi, vjerujem, preporučiti određeni tretman.

Dr. Sanja Klenkar u Dubravi ti je dobra. Ja k njoj najčešće idem

Zadnje uređivanje Sashica : 21.12.2011. at 22:18. Reason: uređivanje quota
Doricaaa.day is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 14:48   #2120
Pozdrav ljudi,
Vec duze vreme pratim ovu temu na forumu vezanu za gubitak kose i mogu reci da ima dosta korisnih postova,iz kojih se moze dosta nauciti o ovom problemu koji konkretno i mene muci...imam 25 god, i u zadnjih 2 godine je kosa pocela dosta da mi se proredjuje.Bio sam kod dermatologa,dijagnoza je AA i po obicaju kao i u vecini slucajeva,savet je bio da je najbolji lek pomiriti se sa sudbinom...Pokusao sam dobiti neke savete,pomoc ali nista od toga.Onda sam uvideo da ako sam ne potrazim neko resenje, niko mi ga nece ponuditi.Trazeci po internetu naleteo sam na ovaj forum,gde sam dosta naucio o ovom problemu,tako da sam resio da pocnem sa Minoxidilom(Pilfud 5 %)kod nas jedino se Pilfud moze naci u svakoj apoteci,osim po Bg-u, i vecim gradovima u malo bolje snabdevenim apotekama ima i nekih drugih poznatijih proizvodjaca.Minox koristim konstantno,vec 6 7 meseci,najpre nanesem Dexpantenol i nakon 5 min stavim i Minox.Prva 2 meseca sam koristio Pilfud a posle sam krenuo koristiti apotekarski rastvor Minoxidil 5%,zbog velike razlike u ceni(Pilfud 28Eu)dok mi u apoteci cena pravljenog Minox-a (5Eu).Nekog vidljivog napredka nisam primetio,osim sto mi se cini da trenutno stanje miruje(ni bolje ni gore)sad sam opet krenuo sa Pilfudom(cini mi se da sam imao bolji ucinak u startu,ili je samo u pitanju moja autosugestija) pa cu videti za par meseci dali postoji neka razlika izmedju ta dva proizvoda,jer mi se cini da Minox pravljeni nema nekog ucinka(bar na meni).Pitanje za (phanatique)gde kupujes Minoxidil?(pravljeni rastvor) ja sam narucivao u Dzordza Wasingtona (Apoteke Beograd) i nisam bas zadovoljan,ili na mene Minoxidil jednostavno nema ucinka.Sad jedno pitanje za ostale clanove foruma:dali je neko koristio Azeliac Acide(Skinoren) u kombinaciji sa Minox-om,i ako jeste na koji nacin,mesanje sa Minox-om, ili nanosenje na teme?Procitao sam nesto u ranijim postovima o tome,al nedovoljno jasno...Po stranim forumima vidim da se dosta diskutuje o tome(Azeleicna kiselina je prilicno dobar inhibitor AR5 reduktaze)slican ucinak skoro kao i Propecia,ali se nanosi lokalno,pa samim tim su i manji rizici od nuspojava...Takodje sam nasao dosta proizvoda u inostranstvu,na bazi Minoxidila sa jos nekim dodacima,(Azeliac acide,Saw Palmetto,Tretinoin,i dr...).Takodje ima raznih koncentracija 5% 10% i 15% pa bih voleo,ako je neko od clanova ovog foruma koristio ove ili slicne proizvode da podeli svoja iskustva i misljenje o tome....Soryy na malo duzem postu...Pozdrav...

Zadnje uređivanje -scorpion- : 22.12.2011. at 15:04.
-scorpion- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.