Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 08:19   #1
Poplavio mi nozni palav, nokat??

Pozdrav,
trebam malu pomoci i savjet.

Poplavio mi je veliki nozni palac, to jest tocnije poplavio je nokat na njemu. Kupio sam nove kopacke koje po pravilu trebaju biti broj manje jer se poslije razvuku pa budu idealne. No na lijevoj nozi sa kojom igram, to nije bilo tako jednostavno. Igrao sam 2-3 puta i nakon toga osjetio strasan bol na tom palcu nakon cega je nokat poplavio. Bol je nestala nakon nekoliko dana, no nokat jei dalje ostao totalno plav. Nastavio sam sa igranjem i nisam osjecao nikakve bolove, no plavilo sa nokta nije nestajalo.
Nakon 2-3 sedmice nokat je i dalje plav, no imam osjecaj kao da je nokat nekako "izumrio"..Kada sam sjekao nokte zasjekao sam malo vise te sada osjecam ponovnu bol na palcu...

Kako da znam da je nokat i dalje u funkciji ili kakoda znam da ce novi izrasti?
Sta bih mogao uraditi da saniram ovu povredu ???


Mnogo hvala na odgovorima
Socrates_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 08:52   #2
kupi nove kopačke jer su ti te očito premale pa ti prst udara sprijeda i zato ti je okat poplavio
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 09:09   #3
Ma malo su se rasirile..Sa desnom nemam problema i legle su mi ko budali samar..No lijeva kopacka koja je i vaznija jer sam ljevak, nije bas sjela..Imao sam muku dok sam kupio kopacke...Obisao sam cijeli grad nekoliko puta jer mi je trebao jedan medjubroj (ma to je duga prica).
Na kraju sam sjeo i pola sata birao izmedju tih malo vecih i malo manjih. Uzeo sam te manje jer navodno kopacke kada se rasire mogu se povecati i za 1.5 ili cak 2 broja u odnosu na broj koji pise na njima....

No izgleda da sam pogresno odabrao i ozlijedio prst....
Socrates_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 19:32   #4
jesu, premali broj ili preknap model, to se i meni desilo prošle godine. super tenesice naručim iz londona, ali mrvicu su bile knap nego što su trebale biti za taj broj.

raširile su se one, da, ali u dužinu se ne mogu raširiti previše. jedan dan nakon par sati hodanja po gradu, sutra sam se probudila sa plavim noktom i bolovima u palcu.

ali ne brini notkat ti neće otpasti, nego će biti plav sve dok postepeno ne izraste i postepeno ne izrežeš taj plavi dio kako raste.

i sve pet.

inače, tak je bilo i kod mene, nokat izgleda onako pomalo izumrlo i naborano.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 19:39   #5
E da,tako je i kod mene, kome god sam pokazao kaze da nece otpasti. Cak i kolege koji se razumiju u to kazu da nece biti nista strasno. No mene brine to jer i dalje aktivno igram nogomet pa ne znam kakav je rizik da se pogorsa...

A sta je bilo sa tenisicama..
Ja sam ove kopacke platio 100 eura i sad ih ne mgou vratiti a glupo mi je da propadnu bezveze...Nosim ih i dalje, no imam osjecaj da sam se zeznuo i da sam trebao uzeti pola broja vece, no kada sam te od pola broja vece probao, cinile su se na nozi kao da ce biti velike dok se rasire...
Socrates_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 22:11   #6
Ak ti je nokat i dalje plav, otpast će ti!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 09:51   #7
Pa dobro neka otpadne, narast ce novi..Svejedno ce zacjeliti ako ne otpadne ili ce doci novi...

No zanima me mogu li ja da igram nogomet i dalje??
Danas imamo trening, trenutno nosim tenisice i ono ne osjecam bas neku bol za sada, mada mi se desi da osjetim ako ruzno stanem i pritisnem palac preko tenisice...

Imam druge kopacke koju su malo vece i komotnije, mogu danas pokusati da igram u njima, no pitanje je da li bi smio da se ovo ne zakomplicira??
Socrates_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 09:54   #8
Ako nokat sam otpadne , to je daleko najbezbolnija varijanta.


Ali ako ti budu trebali čupati nokat, vjeruj mi da ćeš proklinjati sebe škrtog koji je išao uštediti nekoliko stotina kuna.

Boli pun qrac, a anestezija ne pomaže.

Dakle, kupi nove kopačke, a nozi/palcu/noktu priušti nekoliko dana odmora dok se malo ne smiri bol i plavilo
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 10:00   #9
Quote:
Socrates_ kaže: Pogledaj post
Pa dobro neka otpadne, narast ce novi..Svejedno ce zacjeliti ako ne otpadne ili ce doci novi...

No zanima me mogu li ja da igram nogomet i dalje??
Danas imamo trening, trenutno nosim tenisice i ono ne osjecam bas neku bol za sada, mada mi se desi da osjetim ako ruzno stanem i pritisnem palac preko tenisice...

Imam druge kopacke koju su malo vece i komotnije, mogu danas pokusati da igram u njima, no pitanje je da li bi smio da se ovo ne zakomplicira??
ne otpadaju notki samo tako lako

za nogomet ti ne znam, ali čist logički ako napucavaš sa tom nogom, i forsiraš palac, mogo bi si pogoršat stvar, da te više boli, da više nabiješ nokat i tak.

ne znam, ja bi se malo prištedila neko vrijeme, tako sam barem napravila u mom slućaju, bolilo me pa i nisam imala izbora.

jedino što si možeš probat zamotat palac vatom, pa preko toga gazom, tak da ga cijelog mumificiraš, probaj tako igrat, pa ćeš vidjeti kako ćeš se osjećati i kakvo će stanje biti nakon nogača. da ga probaš zaštiti na neki način.

nego, kaj vi nemate tamo nekog klubskog lječnika da ti to iz prve ruke pogleda i da savijet ?

a tenesice, njih sam frknula preko e-beya skoro za puno cijenu jer su praktički bile nove.

i sretno
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:36   #10
Ma ne znam ni sam, sad bih najradije sjeo i plakao, ne od bola nego od muke..

Bio sam nasao na snizenju odlicne PUMINE kopacke za 50 eura, taman pola broja manje i njih bi razgazio nakon par treninga i bile bi idealne jer su bile broj 40 i 2/3...

No onda sam vidio ove druge kopace i odlucio da kupim njih a ove PUMINE sam vratio (kretenski potez) a jos ove platim duplo skuplje, 100 eura....

Nosim inace broj 41 a nakon sto obisao sve prodavnice u gradu nadjem broj 40 i 41 i 1/3. Citao sam da se kopacka lako rasiri i do dva broja i da je bolje uzeti malo manje da se rasire..Tako sam i uradio i debelo se zahebo..

Najgori moguci prst mi je stradao, veliki prst na nozi sa kojom udaram loptu, tako da je velika sansa da ako nastavim sa igranjem da cu nesto iskomplicirati...

U sustini mene sada nista ne boli, no kada pogledam na palac izgleda katastrofalno a nokat kao da se susi, plave je boje a nije vise ni blizu onako cvrst...Susi se i imam osjecaj da ce otpasti kada se osusi a novog nokta nema ni na vidiku...
Socrates_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:50   #11
Meni se prije nekoliko mjeseci dogodilo nešto slično.
Spičim ful snagom svojim špicom protivnika u petu.
Njemu naravno ništa, a ja ne mogu hodati.

Kad sam skinuo tenisicu i čarapu prestravio sam se jer znam kakvo je iskustvo čupanje nokta. Nokat na palcu ful plav.

Od tad pauza mjesec dva s nogometom, a nokat se polako odvajao od palca.
Na kraju je bezbolno otpao.

Novi mi još nije u potpunosti izrastao, iako je stari otpao prije najmanje 6 mjeseci
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 12:11   #12
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Meni se prije nekoliko mjeseci dogodilo nešto slično.
Spičim ful snagom svojim špicom protivnika u petu.
Njemu naravno ništa, a ja ne mogu hodati.

Kad sam skinuo tenisicu i čarapu prestravio sam se jer znam kakvo je iskustvo čupanje nokta. Nokat na palcu ful plav.

Od tad pauza mjesec dva s nogometom, a nokat se polako odvajao od palca.
Na kraju je bezbolno otpao.

Novi mi još nije u potpunosti izrastao, iako je stari otpao prije najmanje 6 mjeseci

I kad si poceo ponovo sa igranjem ili barem sa trenizima??

Koliko je to bila ukupna pauza??
Socrates_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 08:41   #13
Igrao sam opet juce, sve OK, najgore je kada vidim prst, izgleda uzasno, no kada obucem patiku ili kopacke i ne osjeti se ta bol toliko..Sem toga zibjegavam da sutam jako sa tim dijelom stopala...Uglavnom plasiram i igram unutrasnjim ili koristim drugu nogu...

No nokat je plav i nekako deformisan, susi se......
Socrates_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.