Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2006., 21:07   #1
Stara Baška, Krk

Nisam nikada tamo bila, a pruža mi se mogućnost da odem ovo ljeto. Zanima me, ako je netko bio, kakav je kamp, plaža i samo mjesto.
jona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:02   #2
stara baska ima jedne od najljepsih plaza na otoku, definitivno!!

kamp ne znam, ali ako je suditi po krckom *kamp u gradu krku* onda ne bi smio biti los...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 22:42   #3
Baška je i prije 30 godina bila lijepa. Cijelo vrijeme je to i ostala. Sad je još i uređenija.
Znjorcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 16:53   #4
Quote:
Žnjorcak kaže: Pogledaj post
Baška je i prije 30 godina bila lijepa. Cijelo vrijeme je to i ostala. Sad je još i uređenija.
Khmmm,...radi se o Straroj Baški, ne o Baški.
Kamp i plaža su ti tamo izloženi gorkom suncu, sjene nema ni za ljek...
melk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:50   #5
Evo da malo osvježim temu nakon godinu dana
Bio sam samo jednom u staroj baškoj i to sam u prolazu. Sjećam se da samo išli cestom a dole na dnu ceste (daleko od "glavne" ceste) je bila neka mala divlja plaza, ali predivna. Da li netko mozda zna na koju mislim?
Nazalost sve opisujem po sjecanju od prije 4 godine tako da vam ne mogu dati vise detalja. Ugl. mislim da je to stara baška (sam u pravu?). Zanima me da li se na toj plaži može kampirat? Došli bi ja i cura na dan-dva, prespavat jednu noc pa me zanima da li je dopusteno, posto je plaza divlja?
In Flames is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:03   #6
Quote:
In Flames kaže: Pogledaj post
Evo da malo osvježim temu nakon godinu dana
Bio sam samo jednom u staroj baškoj i to sam u prolazu. Sjećam se da samo išli cestom a dole na dnu ceste (daleko od "glavne" ceste) je bila neka mala divlja plaza, ali predivna. Da li netko mozda zna na koju mislim?
Nazalost sve opisujem po sjecanju od prije 4 godine tako da vam ne mogu dati vise detalja. Ugl. mislim da je to stara baška (sam u pravu?). Zanima me da li se na toj plaži može kampirat? Došli bi ja i cura na dan-dva, prespavat jednu noc pa me zanima da li je dopusteno, posto je plaza divlja?
Je u pravu si, ta plaža se nalazi u Staroj Baškoj i zove se Zlatna plaža.
Auto moraš ostavit uz cestu i kozjom stazom se pješice spustit nekih 300m do plaže. Kampiranje ne bih preporučio, ali nedaleko se nalazi kamp Stara Baška koji djeloju sasvim solidno. Navodno postoje i neki taxi čamci koji te sa zlatne plaže furaju do malih pješčanih uvalica među stijenama, vidi link niže.

http://punat-otok-krk.info/apartmani-krk/hrvatska/86/

Prošle godine sam imao namjeru istražiti to malo, ali kad mi je cura vidla di se plaža nalazi i kakva je tlaka doći do nje, bio sam prisiljen odustati. Možda ju nagovorim ove godine. Inače svake godine ljetujemo na Krku i mislim da je otok fenomenalan. Nemoš ga cijelog istražit ni za sto godina. Svaki put me iznova iznenade neke stvari. Želim ti fenomenalan provod....
__________________
Povoljan hosting --- Google Subscribed Links --- Domene
HelloMoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 14:13   #7
uopce nije tlaka doc do plaze . imas stazu do plaze koja je doslovno ravna tak da i nije problem . nemoj ju bas odfurat na onu najstrmiju . ja se na toj plazi svaki dan kupam i obozavam je. ja cijeli zivot ljetujem na krku i znam svaku sumu i makadam (zahvaljujuci domacinima ). inace, ako zelis jos vise istrazit otok preporucujem ti knjigu Otok Krk od Denisa Lešića. to je zapravo turisticki vodic i otkrit ces neke stvari za koje vjerojatno nisi nikada ni cuo . svakako ti je preporucujem. neces pozaliti .
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 15:42   #8
Ja sam bila prije tjedan dana u Baškoj. Oduševilo me čisto more,velika plaža,
malo ljudi i tak to.

[img=http://img254.imageshack.us/img254/1585/bakapn5.th.jpg]
Anywhere15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 19:04   #9
na krku postoje baska i stara baska. ovdje se prica o staroj baski kao sta i pise u naslovu. a ovo na tvojo slici je baska .
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 17:54   #10
da podijelimo s vama malo naših sličica...bilo nam je prekrasno

http://www.youtube.com/watch?v=45t5BdUz5Y4
navigator one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 19:25   #11
malo čitam šta ste tu sve napisali pa evo.. da vam dam malo pravih informacija..

- divlje kampiranje je zabranjeno svugdje gdje nije oznaka da je dozvoljeno kampiranje..dakle.. legalno je samo ako se prijavite u neki od kampova jer kao turisti morate imati prijavljen boravak. u suprotnom, kazne za divlje kampiranje (AKO vas uhvate ) su velike. ..ali dok vas ne opale po džepu, tko još mari za to..

- ta tzv. Zlatna plaža , kako ste ju tu nazvali, zove se i oduvijek se zvala OPRNA

- ime jedinog auto-kampa u Staroj Baški je "Škrila".
parcele u hladu (u šumici) su za šatore, tako da ako ste sa šatorom, onda možete računati na hlad, ali ako dolazite sa kamperom ili kamp-prikolicom..eee..onda ćete se morat malo pržit na suncu..ali ako imate sa sobom onaj tzv.predšator i malo mašte da se smjestite..e onda neće bit problema. morate se strpit malo dok stabalca ne narastu pa će bit hlada

- u Staroj Baški ne postoji taxi boat, međutim možete pitati lokalne "domoroce" ako bi vas prebacili barkom do željenog mjesta/plaže.. a većina će, za dobru lovu, pristati.. ali naravno, to vam je sve "na crno", tako da ne očekujte izdavanje računa!

još pitanja?
hippbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 11:06   #12
ljetujemo u korniću godinama- imamo kuću tamo, ali dane onda provodimo u baški i straoj baški, koja je :S , diiivna, čisto more, kristalno prozirno, malo hladnije, ali diiiivno. nema gužve, ljudi kao u baški, mirnije, intimnije....
__________________
chillout
Via0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 10:02   #13
ja živim na krku i lijepo mi je tu..je malo dosadno preko zime, ali sa autom si za 45 min u rijeci..Pišite malo o otoku Krku. Koja ste mjesta posjetili, kako vam je bilo, o feštama, o izlascima.Ako imate pitanja o bilo cemu pitajte me.. pomoci cu vam
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 10:54   #14
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
ja živim na krku i lijepo mi je tu..je malo dosadno preko zime, ali sa autom si za 45 min u rijeci..Pišite malo o otoku Krku. Koja ste mjesta posjetili, kako vam je bilo, o feštama, o izlascima.Ako imate pitanja o bilo cemu pitajte me.. pomoci cu vam
budući da si domorodac na Krku, imam jedno konkretno pitanje: da li igdje na otoku postoji neko seosko domaćinstvo, negdje u nekom selu u unutrašnjosti di se može pojest dobra janjetina, teletina pod pekom ili tako nešto slično? ne zanimaju me restorani i konobe na obali, to sam manje više prošao i nije neka sreća od ponude, nego bi više onako neko obiteljsko gospodarstvo koje proizvodi svoje ulje, svoj sir i vino i koje nudi nešto potpuno domaće..eto hvala ti unaprijed na odgovoru
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 00:14   #15
Quote:
Bear kaže: Pogledaj post
budući da si domorodac na Krku, imam jedno konkretno pitanje: da li igdje na otoku postoji neko seosko domaćinstvo, negdje u nekom selu u unutrašnjosti di se može pojest dobra janjetina, teletina pod pekom ili tako nešto slično? ne zanimaju me restorani i konobe na obali, to sam manje više prošao i nije neka sreća od ponude, nego bi više onako neko obiteljsko gospodarstvo koje proizvodi svoje ulje, svoj sir i vino i koje nudi nešto potpuno domaće..eto hvala ti unaprijed na odgovoru
Naravno da postoji! Većina stanovnika Otoka Krka ima svoje masline, i prozvode svoje maslinovo ulje, ovčji sir, med, to je ljudima normalno. Konoba dobra postoji u jednom mjestu u unutrašnosti Otoka, blizu Malinske, gdje nude isključivo svoje proizvode( janjetinu, sir, skutu i sl.).
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 00:24   #16
Quote:
AnnieW kaže: Pogledaj post
Naravno da postoji! Većina stanovnika Otoka Krka ima svoje masline, i prozvode svoje maslinovo ulje, ovčji sir, med, to je ljudima normalno. Konoba dobra postoji u jednom mjestu u unutrašnosti Otoka, blizu Malinske, gdje nude isključivo svoje proizvode( janjetinu, sir, skutu i sl.).
A ti si s Krka!


__________________
...Bleki. [ženski anthrax] ...'oću rozu boju :mama:
Ms. Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 20:24   #17
Quote:
Ms. Black kaže: Pogledaj post
A ti si s Krka!


Ne, ja sam iz Zagreba, al živim na Krku
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 23:21   #18
Ako ste željni pravih i poštenih derneka, pridružite se i ovo ljeto daleko najjačoj bagri i dođite u kolijevku svih derneka, tj. u Staru Bašku...
daleko najjači is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 23:31   #19
daleko najjaci i ja ipak smo tamo dugi niz godina i sve sta vas zanima samo pitajte a da i potvrdim kao sto je i spomenuto, nema do derneka ko u Staroj Baškoj
PDB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 01:45   #20
Thumbs up

Odlično je! Tko god ima priliku savjetujem neka ode!
Vanchilica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.