Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2010., 23:12   #81
Quote:
slonić dumbo kaže: Pogledaj post
I mi se mučimo s osipom već mjesecima, i to po cijelom gornjem dijelu tijela, zanimljivo pa mu je pelensko područje skroz čisto (već sam rekla da ću ga cijelog umotat u pelenu). Probali sve - kupanje u kamilici, mazanje raznim kremama (s cinkom -pojela kožu, Linola fett - pomagala dok nije buknulo, ostale - žali bože love),uglavnom pedijatar nam je dao Elocom al pokušavam time mazati što manje. Kupamo se u mlakoj vodi, preko dana je samo u peleni...
Već sam luda, jadan izgleda ko da ima šugu,mogu si mislit kako ga to svrbi i smeta... A vidim da svakoj bebi pomogne nešto drugo, pa dok pogodim koja je naša dobitna kombinacija već će doći zima...
Mozda cudno zvuci ali meni je M vise osut ako je samo u peleni ili gacicama, ako ima na sebi majicu pa mu promijenim 2-3 dnevno puno manje mu se ospu trup i ledja
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:20   #82
Nas spasi kupanje bar dva puta dnevno u vodi sa malo maslinovog ulja. A ako bas puno bukne, onda namazemo od Avene cicalfate kremu i
Ali definitivno najbolje pomaze kupka sa maslinovim uljem.
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 00:11   #83
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
Moj P. ima osip od znojenja oko vrata i po prsima. Znam da je od znoja jer onih par dana kad je bilo zahladilo se povuklo.

Od kada se kupamo u moru i tuširamo svaku večer, a ponekad i više puta dnevno bolje je.
Meni su preporučili tekući puder s kalcijem i moram priznati da super djeluje, a to je neki apoteka home made uradak
On kao ne začepljuje pore
e i da, više ga uopće ne trackam kremicama i čak ga ni ne perem s kupkom svaki dan, možda svaki 2-3 dan.
Ma on se non stop kupa... cijeli dan je u dvorištu hlad.. popodne sunce ode iza kuće pa je hlad još veći.. i stalno mu je bazenčić u pogonu i svako malo je njemu.. malo se kupa... malo se igra... i često mjenjamo vodu i još ga navečer prije spavanja otuširam.. pa više od ovoga se ne može kupat.. i svejedno se znoji...
Poslala sam danas muža u ljekarnu.. donio mi je Kamagel.. nešto na bazi kamilice.. piše da je za osip od vrućine.. ubode od ineskata.. opekline od sunca.. namazala sam u tankom sloju i čini mi se da je počelo djelovat.. baš me zanima kakvo stanje će ujutro bit.. jer toliko je vruće da se on jadan probudi mokar od glave do pete..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 00:34   #84
Meni je pedijatrica spomenula da ju mogu okupati u čaju od hrastove kore. Bili smo na pregledu u 6. mjesecu i taman je imala na vratu malo crvenila od znoja.

Nismo probali jer se povuklo kad je zahladilo. Sad se naravno vratio osip po cijelom tijelu.

Jel netko probao takvu kupku?
*Miha* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 08:36   #85
I mi muku mučimo,jadan je užasno osipan.Probati ću sa kamagelom,inače ga koristim za ubode od komaraca i odličan je. Noćas je spavao samo u peleni,i dalje je jako osipan ali mi se čini mrvicu bolje nego jučer ujutro kada je spavao u bodiću.Tuširam ga 3-4 puta na dan.Sutra bi trebalo malo osvježiti pa se nadam da će biti bolje.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 10:22   #86
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Moja je večeras dobila osip i teško mi je i zaspala. Brijem zbog toga. Na tri puta sam ju uspavljivala i stavljala na cicu. Jadnica baš se namučila. I ja sam ju danas prebrisavala valjda 500 puta i tušitala 2 puta. svejedno su se prištići pojavili. ako se stanje pogorša morat ću i ja poduzeti nešto u vezi tih kremarija. A sirotani naši mali.
e ovak je bilo sinoć i kod nas... s tim da moj siroček još nema ni 2 mj.
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 11:06   #87
Čokolada javi jel ti koristio Kamgel i mi smo se jako osuli...
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 13:12   #88
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
e ovak je bilo sinoć i kod nas... s tim da moj siroček još nema ni 2 mj.
zvrksa, jesi probala mazati sa sudocremom?

nama pomoglo
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 14:45   #89
i moja je osipana po cijelom tijelu, osim po nogama. uzasno izgleda.to nam se vec bilo dogodilo u 6mj kad je bilo jako zatoplilo, ali s ebilo povuklo kad se bila spustila temp. evo vec tjedan dana muku mucimo. kaze pedica kupanje u kupki navecer, tijekom dana tusiranje, navecer namazati adermom. i eto radimo mi to, ali mi se cini da se pogorsava. nisam primjetila da ju svrbi. ali grozno izgleda.
vec sam luda! ako joj tako bude cijelo ljeto selimo se na antartik.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 14:54   #90
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
i moja je osipana po cijelom tijelu, osim po nogama. uzasno izgleda.to nam se vec bilo dogodilo u 6mj kad je bilo jako zatoplilo, ali s ebilo povuklo kad se bila spustila temp. evo vec tjedan dana muku mucimo. kaze pedica kupanje u kupki navecer, tijekom dana tusiranje, navecer namazati adermom. i eto radimo mi to, ali mi se cini da se pogorsava. nisam primjetila da ju svrbi. ali grozno izgleda.
vec sam luda! ako joj tako bude cijelo ljeto selimo se na antartik.
A da ju probaš otuširat i ne mazat samo joj zatvaraš pore još više
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 15:02   #91
Quote:
sanja77 kaže: Pogledaj post
Čokolada javi jel ti koristio Kamgel i mi smo se jako osuli...
Sinoć smo namazali prije spavanja i malo se po leđima povuklo... ali evo danas opet se vraća koliko je vruće... nenormalno se znoji iako ga stalno rashlađujemo..

Čak ni pelenu nema osim po noći za spavanje.. ali ga je noćas i ona živcirala pa sam mu skinula... i za čudo me nije popišao..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 15:32   #92
NIki se javljalo pomalo, danas po cijelom tijelu, al dok smo doma (klimatizirano je ovih dana) sve se povuče ...samo ga češće ubacim u kadu i rashladim tijelo..zasad nije bilo potrebe mazati
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 15:37   #93
Sudocrem se upotrebljava osim za pelenski osip , i za ekceme , a svaka reakcija poput osipa izazvana u ovom slučaju zbog vrućine i znoja je ekcem

Akutni ekcem: crvenilo kože, sa sitnim točkicama mikrovezikula.

U što tanjem sloju , znaći ne smije ostati bijelo , znaći da je kreme previše.
Ono što oskudnije, vrlo vrlo malo.
Isušit će točkice i nestat crvenilo.
Tj. posušit će mjesto koje je u doticaju sa znojem.

Probajte nama naša dermatologica rekla, doduše mi imali vrlo malo po leđima i nestalo.

Probajte prvo na malom području da vidite u svakom slučaju ne daj bože reakcije.

I nemojte djecu mrljati po cijelom tijelu, koži djeteta nedate da diše tako, aj zamislite sebe namazane, a vruće vam je

I ono klasika što manje obućene bebice i osvježavajte ih ( ali ne 50 puta na dan, jer im tako uništavate njihovu prirodnu zaštitu epitela)
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 16:28   #94
Mi imamo osip po vratu;ispod potiljka i ispod brade. Kombinacija znoja i sline. Ujutro kad se budi onda ga malo bacim pod tuš (čista voda),poslijepodne se kupa u bazenčiću (isto samo čista voda),a navečer ga otuširam s Johnsos gelom za tuširanje.

Danas sam probala taj sudocrem pa ćemo vidjeti. Nanjela sam ga u tankom sloju,nije ostalo bijelo ništa...Vidjet ćemo hoće li se povući.
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 18:03   #95
Ja svoju ne mažem nikakvim kremama. Ne volim stavljati kemiju na tako nježnu kožu ma što god na toj kremi pisalo.
U vodu stavim 2-3 zrnca hipermangana kad je ovakva vrućina.
Guzu što više luftati. Kod nas prematanje traje pola sata jer se ona gologuza rasteže i igra
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 18:19   #96
Pretpostavljam da u Sudocremu isto ima cinka? Jer Penatenova krema s cinkom nam je bila preagresivna i pojela nam je kožu pa je to sve skupa izgledalo još gore. Mi danas sprejamo termalnom vodom, piše na uputama da je za nadraženu i iziritiranu kožu, možda pomogne...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 18:49   #97
Ja isto ne volim te kremice i nemažemo osim kad moramo da olakšamo bebi jel..)

Da u sudocremu ima cinka.

A termalna voda , jest da se s njom osvježi ali opet je koža stalno vlažna , ne ?
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 23:15   #98
Pa ja ga posprejam, vidim da mu paše jer ga malo rashladi i onda ga za par sekundi pobrišem, tako i piše na uputama, tak da nije mokar a opet da na koži ostane sloj vode kad se posuši. I čini mi se da mu je već malo bolje, ne znam jel od toga, al kao da su mu se malo posušili prištići, ublažilo crvenilo...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 00:45   #99
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Ja svoju ne mažem nikakvim kremama. Ne volim stavljati kemiju na tako nježnu kožu ma što god na toj kremi pisalo.
U vodu stavim 2-3 zrnca hipermangana kad je ovakva vrućina.
Guzu što više luftati. Kod nas prematanje traje pola sata jer se ona gologuza rasteže i igra
jel mogu ja mojoj staviti malo hipermangana u vodu kad joj izbije taj od vrucine? nece joj naskoditi?

i dal se to moze stavljati ponekad iako ga nema? kako to djeluje na kozu?
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 08:02   #100
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
jel mogu ja mojoj staviti malo hipermangana u vodu kad joj izbije taj od vrucine? nece joj naskoditi?

i dal se to moze stavljati ponekad iako ga nema? kako to djeluje na kozu?
Možeš i neće joj naškoditi. To je dezinfekcijsko sredstvo i ublažava svrbež kod osipa i antimiotik je.
Ali stavi ga jako, jako malo jer nema potrebe za više. Svega 2-3 zrnca da lagano oboji vodu.
Ja sam ga stavljala ova 2 dana kad je bila jaka vrućina ali inače ga stavim samo kad se ospe (bilo od vrućine ili kad ja pojedem nešto što joj smeta).
Ni sa čime ne valja pretjerivati
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.