Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2016., 15:15   #1
Prava opasnost Isila

Svijet strahuje od terorizma, ali čini se da najgore tek stiže ako je vjerovati Nostradamusu, evo što on kaže o toj temi:

OPASNO ĆE BITI MORE ZA LJUDE SA SUNCA
DOK VENERA DRŽI AFRIKU CIJELU:
SIĆI SE SATRUN SA SVOGA VRHUNCA,
PROUZROČIT ĆE PROMJENU AZIJSKOME DIJELU.
(budućnost)

Italija će izgubiti pristup moru. Muslimani (oni s Venere) zavladat će cijelom Palestinom i Afrikom. Najezdu Arapa na Europu Nostradamus je obradio u velikom broju katrena, i to ovim redoslijedom: najprije će Arapi poraziti Izrael, zatim će nakon osvajanja Sjeverne Afrike krenuti na Južnu Europu i obuhvatiti Italiju, Španjolsku, Francusku i naše krajeve sve do Mađarske.

Ima još toga još.Naime Nostradamus kroz 15% svojih katrena govori o najezdi Arapa, koji će širiti teror cijelim svijetom.
__________________
Nisam uvijek u pravu, ali nikad nisam u krivu.
Fireskull is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 15:45   #2
Nije baš sve tako crno na bijelo kao što izgleda.

Kreni od teze, tko je stvoritelj ISIL-a ?

Tko stoji iza scenarija 09.11.2001. ?
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:04   #3
Quote:
Fireskull kaže: Pogledaj post
Svijet strahuje od terorizma, ali čini se da najgore tek stiže ako je vjerovati Nostradamusu, evo što on kaže o toj temi:

OPASNO ĆE BITI MORE ZA LJUDE SA SUNCA
DOK VENERA DRŽI AFRIKU CIJELU:
SIĆI SE SATRUN SA SVOGA VRHUNCA,
PROUZROČIT ĆE PROMJENU AZIJSKOME DIJELU.
(budućnost)

Italija će izgubiti pristup moru. Muslimani (oni s Venere) zavladat će cijelom Palestinom i Afrikom. Najezdu Arapa na Europu Nostradamus je obradio u velikom broju katrena, i to ovim redoslijedom: najprije će Arapi poraziti Izrael, zatim će nakon osvajanja Sjeverne Afrike krenuti na Južnu Europu i obuhvatiti Italiju, Španjolsku, Francusku i naše krajeve sve do Mađarske.

Ima još toga još.Naime Nostradamus kroz 15% svojih katrena govori o najezdi Arapa, koji će širiti teror cijelim svijetom.

Ne mogu ne naježiti se kad vidim ovakav prevod i to u rimi...
Gdje si to našao?
Nostradamusove katrene ne rimuju se u originalu a niti na jednom drugom jeziku,ako ih se ne izobliči,krivotvori i tumači po onoj što se babi htilo,to se babi snilo.
Daj iznesi broj centurije i katrene u kojoj to tako stoji,pa tek onda možemo o tome raspravljati.
Ovako šteta svake riječi.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:16   #4
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Nije baš sve tako crno na bijelo kao što izgleda.

Kreni od teze, tko je stvoritelj ISIL-a ?

Tko stoji iza scenarija 09.11.2001. ?
I o tome on piše.Ne zna se tko je stvoritelj Isila ali ovo bi mogao biti njegov opis:

“Iz jedne arapske zemlje,
biće rođen Muhamedov sljedbenik,
Ući će u Evropu noseći plavi turban,
Biće teror čovječanstvu,
Nikad većeg horora”.

Znači, tek je u usponu!

Što se tiće blizanaca, zna se samo da je Al-Quaida preuzela odgovornost.I to bi trebao biti Osama, ali ne zna se sa sigurnošću.
__________________
Nisam uvijek u pravu, ali nikad nisam u krivu.
Fireskull is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:21   #5
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

Ne mogu ne naježiti se kad vidim ovakav prevod i to u rimi...
Gdje si to našao?
Nostradamusove katrene ne rimuju se u originalu a niti na jednom drugom jeziku,ako ih se ne izobliči,krivotvori i tumači po onoj što se babi htilo,to se babi snilo.
Daj iznesi broj centurije i katrene u kojoj to tako stoji,pa tek onda možemo o tome raspravljati.
Ovako šteta svake riječi.
nostradamus-prorocanstva.blogspot.com/

To je stranica sa svim katrenima.

Inače to je centurija peta XI
__________________
Nisam uvijek u pravu, ali nikad nisam u krivu.
Fireskull is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:08   #6
Quote:
Fireskull;57449657[B kaže:
]nostradamus-prorocanstva.blogspot.com[/B]/

To je stranica sa svim katrenima.

Inače to je centurija peta XI

No obzirom na izvor nisam iznenađena.
Ni prevodom ni tumačenjem...

C 5-11
Od ljudi sunca,more neće biti sigurno preči,
Oni od Venere držati će cijelu Afriku
Saturn neće više zadržati svoju vladavinu
promijeniti će se Azijatski dio.

SUNCE= KRŠĆANI
VENERA =MUSLIMANI
SATURN= ŽIDOVI

Primječuješ li razliku,kad se prevede s originala što bliže našem jeziku?
A sada malo promisli...

PS ako se i dalje budeš služio tim blogom i njihovim tumačenjem,navedi svaki put centuriju i katrenu,pa ak me bude volja ,možda je i prevedem.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:12   #7
Fireskull, jesi li svjestan da 90% zla na Bliskom prosipa upravo zapad...znači naš kršćanski svijet...

Zato ti i pišem, da nije sve crno na bijelo kako izgleda...kad malo zagrebeš ispod površine, ima tu svega i svačega.

Najlakše je pomisliti, pobješnjali islamisti hoće nas sve poklati.

Pravo je pitanje, što je uzrok tome ?
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:36   #8
Govorit će lijepe riječi, a izvršiti najodvratnije zločine. Pridržavat će se molitve i posta kao ni jedan musliman koji je do tada živio. Pozivat će ljude da slijede Kuran, a u stvarnosti neće imati dodirnih točaka sa svetim pismom. Kuran neće nikada izaći iz njihovih grla, nikada neće shvatiti njegov pravi smisao i njegove poruke. Selektivno će odabirati riječi koje će krivo tumačiti', pisao je poslanik Muhamed. Tacnije, predvidio je Isilovce.
ludibosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 20:35   #9
Postoje razna tumačenja njegovih spisa i teško je sa sigurnošću tvrditi što je točno, ali ono što mene zanima je iz kojeg si izvora ti izvukla svoj prijevod, kao i dali si to ti tako protumačila ili pročitala iz neke knjige?I kako si tako sigurna u to?
__________________
Nisam uvijek u pravu, ali nikad nisam u krivu.
Fireskull is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 02:29   #10
Quote:
Fireskull kaže: Pogledaj post
Postoje razna tumačenja njegovih spisa i teško je sa sigurnošću tvrditi što je točno, ali ono što mene zanima je iz kojeg si izvora ti izvukla svoj prijevod, kao i dali si to ti tako protumačila ili pročitala iz neke knjige?I kako si tako sigurna u to?
Ne postoji sigurnost u značenju,ali da u prevodu.

Mene je upravo prva tema i prevodi koji su se našli na njoj,od nekoliko ozbiljnih forumaša,zainteresirala,te sam kroz 2 g skupljala sve prevode,na engleskom,njemačkom,sve poznato o Nostradamusu samom, te došla do katrena u originalu,dakle na francuskom.
Na području bivše juge ne postoji ni jedan smisleni ili točan prevod.
Tako mi je postalo jasno,koliko se loše prevodilo,dodavalo i oduzimalo,prilagođavalo,a poseban biser je predratno izdanje jedne srpske izdavačke kuće(Beograd),gdje su katrene u rimi.Isti način,a možda od istog tumača,je i na ovom blogu na kojem si ti našao što si naveo.
I tako sam uočila,koliko upravo američko govorno područje patvori Nostradamusa,koliko se pogrešno tumači,kako kome padne na um ili u koje svrhe želi to lažiranje koristiti.
Da si si uzeo malo truda,te pročitao što su pisali gore spomenuti forumaši na temi o Nostradamusu,morala bi ti upasti u oči razlika,kako u pristupu,tako i prevodu.
Izuzetno sam sigurna u svoj vlastiti prevod,no značenje tj tumačenje,uvijek ostavljam da svatko tumači za sebe samog,te mi na um ne pada da moje mišljenje prezentiran kao točno.
No ova gomila nonsensa,koju se podmeće,kao vjerodostojan prevod i značenje me iritira.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 03:02   #11
Quote:
Fireskull kaže: Pogledaj post
Svijet strahuje od terorizma, ali čini se da najgore tek stiže ako je vjerovati Nostradamusu, evo što on kaže o toj temi:

OPASNO ĆE BITI MORE ZA LJUDE SA SUNCA
DOK VENERA DRŽI AFRIKU CIJELU:
SIĆI SE SATRUN SA SVOGA VRHUNCA,
PROUZROČIT ĆE PROMJENU AZIJSKOME DIJELU.
(budućnost)

Italija će izgubiti pristup moru. Muslimani (oni s Venere) zavladat će cijelom Palestinom i Afrikom. Najezdu Arapa na Europu Nostradamus je obradio u velikom broju katrena, i to ovim redoslijedom: najprije će Arapi poraziti Izrael, zatim će nakon osvajanja Sjeverne Afrike krenuti na Južnu Europu i obuhvatiti Italiju, Španjolsku, Francusku i naše krajeve sve do Mađarske.

Ima još toga još.Naime Nostradamus kroz 15% svojih katrena govori o najezdi Arapa, koji će širiti teror cijelim svijetom.
a vidjeti cemo to jos,jer ako meni pukne film biti ce krvavo more od tih arapa i ostalih,ako ja kazem nemoze to ce znaciti nikako

ima da dignem more i sve vjetrove koji vodje pusu i nijedan nece proci
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 03:03   #12
Quote:
Fireskull kaže: Pogledaj post
Svijet strahuje od terorizma, ali čini se da najgore tek stiže ako je vjerovati Nostradamusu, evo što on kaže o toj temi:

OPASNO ĆE BITI MORE ZA LJUDE SA SUNCA
DOK VENERA DRŽI AFRIKU CIJELU:
SIĆI SE SATRUN SA SVOGA VRHUNCA,
PROUZROČIT ĆE PROMJENU AZIJSKOME DIJELU.
(budućnost)

Italija će izgubiti pristup moru. Muslimani (oni s Venere) zavladat će cijelom Palestinom i Afrikom. Najezdu Arapa na Europu Nostradamus je obradio u velikom broju katrena, i to ovim redoslijedom: najprije će Arapi poraziti Izrael, zatim će nakon osvajanja Sjeverne Afrike krenuti na Južnu Europu i obuhvatiti Italiju, Španjolsku, Francusku i naše krajeve sve do Mađarske.

Ima još toga još.Naime Nostradamus kroz 15% svojih katrena govori o najezdi Arapa, koji će širiti teror cijelim svijetom.
vidjeti cemo to jos,jer ako meni pukne film biti ce krvavo more od tih arapa i ostalih,ako ja kazem nemoze to ce znaciti nikako

ima da dignem more i sve vjetrove koji vodje pusu i nijedan nece proci
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 03:04   #13
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Nije baš sve tako crno na bijelo kao što izgleda.

Kreni od teze, tko je stvoritelj ISIL-a ?

Tko stoji iza scenarija 09.11.2001. ?
pa sotonisti,to ej bar jasno,a ametrika je ionako pod vlascu Lucifera ili kako ja zovem njega JADNIK
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 10:18   #14
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

/CUT


C 5-11
Od ljudi sunca,more neće biti sigurno preči,
Oni od Venere držati će cijelu Afriku
Saturn neće više zadržati svoju vladavinu
promijeniti će se Azijatski dio.

SUNCE= KRŠĆANI
VENERA =MUSLIMANI
SATURN= ŽIDOVI


/CUT

Čisto hipotetički, da se malo uključim u raspravu.

1. Zasad morskim putem izbjeglice stižu relativno neometano, ali ako izbiju sukobi širih razmjera na Bliskom istoku, onda će se vjerovatno uvesti pomorska blokada na Sredozemlju. Dakle to je scenario, kada u direktni sukob uđu Iran, Saudijska Arabija, Egipat i možda Izrael ili Turska.

2. Taj dio je već ostvaren.

3. Izrael je već sada čudno pasivan. U prošlim vremenim bi već okupirao cijeli Golan i okolna područja. Tako da i to ide ka ostvarenju.


Ovo u 'Azijatski dio' mi nije baš jasno. Jel se misli na Malu Aziju ili šire?
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 21:11   #15
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Čisto hipotetički, da se malo uključim u raspravu.

1. Zasad morskim putem izbjeglice stižu relativno neometano, ali ako izbiju sukobi širih razmjera na Bliskom istoku, onda će se vjerovatno uvesti pomorska blokada na Sredozemlju. Dakle to je scenario, kada u direktni sukob uđu Iran, Saudijska Arabija, Egipat i možda Izrael ili Turska.

2. Taj dio je već ostvaren.

3. Izrael je već sada čudno pasivan. U prošlim vremenim bi već okupirao cijeli Golan i okolna područja. Tako da i to ide ka ostvarenju.


Ovo u 'Azijatski dio' mi nije baš jasno. Jel se misli na Malu Aziju ili šire?
Mogu ti dati samo moje osobno mišljenje.
Najprije Mala Azija a tada kompletna,jer na promjene ovakvih razmjera,koji su već vidni,ne može ostati netaknuta nijedna država cijele Azije.
Globalna povezanost i međusobni uticaj kultura je već predubok.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.