Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 12:24   #21
@Krvnik - nop...ovo o cem ti govoris nije predrasuda...jako mi je jao (a ovo kad kazes 'kome to nama' - je tvoje klasicno skretanje s teme...i tvoja ljubav prema sofisticiranju )
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:09   #22
Quote:
blue bird kaže:
Evo nam , skolskog primjera 'predrasude'

]


Nemos ovako zakljucivati - ako netko prigovara ili kuka to nikako ne znaci da isti nista ne poduzima ili ne zeli promijeniti - tako da to svakako, kao sto rekoh NIJE predrasuda - nego nezadovoljstvo ovim ili onim.

Zadovoljstvo necim ili nezadovoljstvo, jos jednom da ponovimo - NIJE predrasuda!

To su generalizacije,indukativna i formalistička razmišljanja..
Nisu predrasude
ali su blizo, skoro u rodbinskoj vezi
( to ga buni ..shvatit će NE ZNAM )
Ono što egzistira formalno u idealnoj egzistenciji
ne znači da egzistira i aktualno
Svako formalističko razmišljanje je korak do predrasude.
Ne i predrasuda
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:12   #23
naravno da nisi dobro shvatila kad si čitala onu koja prva nije dobro shvatila i predrasudno zaključila da je ona savršeno shvatila o čemu mi govorimo.
Predrasuda je stvaranje suda unaprijed.
prije iskustva.
i bilo kakav sud o nečemu izvan ili u sebi donesen prije iskustva jest predrasuda.

kukanje je najčešće posljedica onih unutrašnjih predrasuda.
nisam rekao da je samo kukanje iznošenje predradsuda. iako se najčešće radi upravo o tome.
još sam i naglasio da je kukanje najčešće posljedica predrasuda, a ne predrasuda sama.
mene ste našle učit značenju riječi.
ajde, šic natrag na četaru.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:25   #24
Quote:
Krvnik kaže:
[COLOR="Navy"]
nisam rekao da je samo kukanje iznošenje predradsuda. iako se najčešće radi upravo o tome.
eto,to je predrasuda
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:29   #25
Quote:
Krvnik kaže:
naravno da nisi dobro shvatila kad si čitala onu koja prva nije dobro shvatila i predrasudno zaključila da je ona savršeno shvatila o čemu mi govorimo.

ajde, šic natrag na četaru.
šicaj ti
I ovo gore napisano je predrasuda:
"gdje bi mi mogle uopće nešto shvatiti?"
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:40   #26
Quote:
labellina kaže:
I ovo gore napisano je predrasuda:
"gdje bi mi mogle uopće nešto shvatiti?"
akhem, akhem...
krivo.

nigdje i ni na koji način nisam sugerirao da vi ne možete ništa shvatiti.
ti si predrasudno pretpostavila da ja to mislim.
ali da blue bird i ti skupa s njom niste shvatile u kojem kontekstu i o kojem tipu kukanja govorimo zoser i ja, to je više nego očito.
daklem, ja o pojedinačnom slučaju.
ti odmah poopćavaš.
to poopćavanje i kukanje zbog mog seksizma je manifestacija predrasuda koje gajiš prema meni.
jel sad malo jasnije o čeme pričamo?
ili da izvadim lenjir i hartiju i počmem da rišem?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:43   #27
Quote:
Krvnik kaže:
naravno da nisi dobro shvatila kad si čitala onu koja prva nije dobro shvatila i predrasudno zaključila da je ona savršeno shvatila o čemu mi govorimo.
Predrasuda je stvaranje suda unaprijed.
prije iskustva.
i bilo kakav sud o nečemu izvan ili u sebi donesen prije iskustva jest predrasuda.

kukanje je najčešće posljedica onih unutrašnjih predrasuda.
nisam rekao da je samo kukanje iznošenje predradsuda. iako se najčešće radi upravo o tome.
još sam i naglasio da je kukanje najčešće posljedica predrasuda, a ne predrasuda sama.
mene ste našle učit značenju riječi.
ajde, šic natrag na četaru.
U kojem to paralelnom univerzumu je moguce reci da je kukanje = posljedica predrasude....

Uostalom - predrasuda u postu kojeg sam komentirala , je vise nego ocita : dakle kad netko kaze:' ovi koji imaju, uvijek su nezadovoljni' - ma, da, to uopce nije predrasuda

A ovo s cetarom i sicom ti je vrlo neuspjela sala...ali je pokazivac jedne od tvojih mnogobrojnih predrasuda...

Ja ne znam da li tebe treba uciti znacenju rijeci opcenito - al te svakako treba pouciti u svezi s ovom konkretnom rijeci 'predrasuda' - jerbo blage veze s vezom nemas....i mos mljet koliko hoces, vidi se da ne znas....pa daj - manje se preseravaj i pokusaj nesto nauciti..
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:52   #28
Quote:
blue bird kaže:
U kojem to paralelnom univerzumu je moguce reci da je kukanje = posljedica predrasude....
u ovom. u stvarnom.
onom o kojem ti očito nemaš blagog pojma. znam da je tebi stvaran svijet nešto kao paralelan svijet koji postoji tamo dolje, ali eto, jebi ga...
nisam rekao da su predrasude jedini uzrok kukanja. ali, zašto bi se ti potrudila razmisliti o onome o čemu sugovornik govori?
ti ionako već znaš otprije što je istina. i ovdje si došla učiti druge.

Quote:
blue bird kaže:
Uostalom - predrasuda u postu kojeg sam komentirala , je vise nego ocita : dakle kad netko kaze:' ovi koji imaju, uvijek su nezadovoljni' - ma, da, to uopce nije predrasuda
predrasuda bi bila da nisam bio (i još uvijek jesam) blizak prijatelj s mnogima boljeg imovinskog statusa.
već sam ti rekao da se radi o iskustvu. ne o predrasudnom općenitom trkeljanju, kao što je to nerijetko slučaj s tvojim postovima.

Quote:
blue bird kaže:
A ovo s cetarom i sicom ti je vrlo neuspjela sala...ali je pokazivac jednog od tvojih mnogobrojnih predrasuda...
nije to pokazatelj ničeg drugog, osim tvojeg kroničnog doživljavanja same sebe i onoga što misliš i govoriš previše ozbiljno.
kao i pretjerane osjetljivosti.

Quote:
blue bird kaže:
Ja ne znam da li tebe treba uciti znacenju rijeci opcenito
ja ne znam treba li tebe učiti...

Quote:
blue bird kaže:
- al te svakako treba pouciti s ovom konkretnom rijeci 'predrasuda' - jerbo blage veze s vezom nemas....i mos mljet koliko hoces, vidi se da ne znas....pa daj - manje se preseravaj i pokusaj nesto nauciti>
opet pričaš općenito bez ijednog jedinog konktretnog protuargumenta.

jel to ono čemu me pokušavaš poučiti?
pokušavaš mi pokazati primjerom kako se neargumentirano raspravlja?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:56   #29
Quote:
blue bird kaže:

Ja ne znam da li tebe treba uciti znacenju rijeci opcenito - al te svakako treba pouciti u svezi s ovom konkretnom rijeci 'predrasuda'
eto,to je kritika bez predrasude
( mada mi se još više sviđa onaj dio koji slijedi nakon toga
uveseljava čak ..
al te je! )
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:56   #30
Evala ti na postu - ako nekome, slucajno do sad nije bilo jasno sto je predrasuda - evo mu tvoj post, pace mozemo ga staviti zajedno s tvojom slikom u rjecnik pod pojam 'predrasuda'...jer siklja iz svake tvoje recenice

* i malo manje moras biti zavidan bogatijima od sebe...ako se vec stalno tjesis da oni imaju 'samo materijalno - ali ne i ono drugo'....ocito se tjesis - ali ti slabo ide....a i nije ti pametno da te to grize inznutra.... i daj sad razmisli malo prije nego odgovoris - da mi opet ne trkeljas bzvz...ovo nije predrasuda - nego ocekivanje, nastalo na temelju poduzeg iskustva u razgovorim s tvojom malenkoscu....
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:09   #31

da nam je ovo prva rasprava i da te ne znam, možda bi imalo smisla ovo što govoriš.

ali, eto, to si sve odlučila zanemariti samo zato da bi mogla pričati o tome kako sam ja ne znam kako predrasudan.
radi se o tome da si sve ovo što sam napisao doživjela kao osoban napad jer se eto, osjećaš prozvanom.
pa si počela s neargumentiranim niskim udarcima.
to je klasičan obrazac tvojeg ponašanja u diskusijama.

s obzirom da je tome tako i da sad samo gledaš kako ćeš što niže udariti i što jače oblatiti, odlazim, prije nego što kreneš još prljavije nego što si počela i još se više osramotiš.

__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:12   #32
Quote:
blue bird kaže:
* i malo manje moras biti zavidan bogatijima od sebe...ako se vec stalno tjesis da oni imaju 'samo materijalno - ali ne i ono drugo'....ocito se tjesis - ali ti slabo ide....a i nije ti pametno da te to grize inznutra.....
rekao sam ti da sam intiman prijatelj s mnogima boljeg imovinskog statusa.
kad kažem prijatelj to automatski znači da je isključena bilo kakva mogućnost zavisti zbog bilo čega.
ja nisam daleko od njih po imovinskom statusu, to bi ti trebalo biti jasno.

i govorim iz iskustva. znam te ljude u dušu.
koliko puta to treba ponoviti?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:15   #33
Quote:
Krvnik kaže:

da nam je ovo prva rasprava i da te ne znam, možda bi imalo smisla ovo što govoriš.

ali, eto, to si sve odlučila zanemariti samo zato da bi mogla pričati o tome kako sam ja ne znam kako predrasudan.
radi se o tome da si sve ovo što sam napisao doživjela kao osoban napad jer se eto, osjećaš prozvanom.
pa si počela s neargumentiranim niskim udarcima.
to je klasičan obrazac tvojeg ponašanja u diskusijama.

s obzirom da je tome tako i da sad samo gledaš kako ćeš što niže udariti i što jače oblatiti, odlazim, prije nego što kreneš još prljavije nego što si počela i još se više osramotiš.

Mudar potez - jer sve ostalo bi bila samo tvoja daljnja sramota...jednostavno moras nauciti da ni u kindergartenu nemos nikog dobiti na ova svoja trkeljanja i stil 'napad je najbolja obrana' i sad sam uvrijedena frajla..smrc smrc...budi musko LOL (evo male predrasude - da muski ne placu he he)
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:31   #34
Quote:
Krvnik kaže:
rekao sam ti da sam intiman prijatelj s mnogima boljeg imovinskog statusa.
kad kažem prijatelj to automatski znači da je isključena bilo kakva mogućnost zavisti zbog bilo čega.
ja nisam daleko od njih po imovinskom statusu, to bi ti trebalo biti jasno.

i govorim iz iskustva. znam te ljude u dušu.
koliko puta to treba ponoviti?
Ajmo polako - upravo ovakvo generaliziranje o 'imucnijima kao takvima i takvima' = PREDRASUDA....

Mozes reci da odredene imucnije poznajes i da je tvoje iskustvo takvo i takvo - ali nemos to primjeniti na sve....

To ti je ko da ja sad kazem da svi na rvackim studijima piju - zato kaj ti govoris tu nama na netu da pijes... ili da su svi puni predrasuda kao ti prema zenama, crncima.....e, to bi bila predrasuda prema studentima rvackih studija...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 17:07   #35
Quote:
blue bird kaže:
Ajmo polako - upravo ovakvo generaliziranje o 'imucnijima kao takvima i takvima' = PREDRASUDA....

Mozes reci da odredene imucnije poznajes i da je tvoje iskustvo takvo i takvo - ali nemos to primjeniti na sve....
Nisam stekao dojam da Krvnik želi reći da to vrijedi za baš SVE.

A da vrijedi za neke, ili za većinu - može, ali i ne mora, biti predrasuda. Ako ocjenjuješ da je predrasuda već sama generalizirana tvrdnja (a da prethodno ne razmotriš je li se do generalizacije došlo kvalitetnom indukcijom i ispravnom logikom, ili pak već na temelju jednog člana, kao što ljudi često rade ) onda bi najveći dio medicine i skoro čitavu psihologiju morala smatrati predrasudom. Tamo se gotovo uvijek o nečemu tvrdi na temelju određenog broja prethodnih slučajeva. Po tebi bi to bila predrasuda.

Pa i znanost općenito je onda također jedna velika predrasuda. Zakoni gravitacije, teorija relativnosti, kvantna mehanika - sve predrasuda do predrasude.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 18:16   #36
Znanstvene teorije nisu predrasude....ajmo ne banalizirajmo temu, ako moze!
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 18:25   #37
Quote:
Krvnik kaže:

da nam je ovo prva rasprava i da te ne znam, možda bi imalo smisla ovo što govoriš.

ali, eto, to si sve odlučila zanemariti samo zato da bi mogla pričati o tome kako sam ja ne znam kako predrasudan.
radi se o tome da si sve ovo što sam napisao doživjela kao osoban napad jer se eto, osjećaš prozvanom.
pa si počela s neargumentiranim niskim udarcima.
to je klasičan obrazac tvojeg ponašanja u diskusijama.

s obzirom da je tome tako i da sad samo gledaš kako ćeš što niže udariti i što jače oblatiti, odlazim, prije nego što kreneš još prljavije nego što si počela i još se više osramotiš.


Ako sam dobro shvatila po tebi što se iznosi po iskustvu nije predrasuda,a s tim se nemogu složiti,jer ako sam se opekla na užarenoj ploči,pa od tada ni pod koju cijenu neću dotaknuti više NIKAKVU ploču....nije li to također predrasuda?
....pa ovo tvoje:"i još se više osramotiš ",nije li to predrasuda,jer dali ć
e se osramotiti gradsiš na goloj predpostavki da bi se to moglo dogoditi.
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:00   #38
Quote:
blue bird kaže:
Ajmo polako - upravo ovakvo generaliziranje o 'imucnijima kao takvima i takvima' = PREDRASUDA...
nije. predrasuda bi bila nešto neutemeljeno na iskustvu.
bubanje napamet.
kao da kažem da su Rusi takvi i takvi, a Rusa u životu nisam upoznao.

Quote:
Mozes reci da odredene imucnije poznajes i da je tvoje iskustvo takvo i takvo - ali nemos to primjeniti na sve....
nisam ni primjenio na sve.
di sam točno rekao nešto u stilu - svi bogati su takvi i takvi...?

Quote:
To ti je ko da ja sad kazem da svi na rvackim studijima piju - zato kaj ti govoris tu nama na netu da pijes... ili da su svi puni predrasuda kao ti prema zenama, crncima.....e, to bi bila predrasuda prema studentima rvackih studija...
da, to bi bila predrasuda.
povezana s imiđom hrvstuda u novinama, to bi itekako stajalo.
ali, ova analogija ti baš i ne stoji iz sljedećeg razloga - ja ne znam intimno samo jednog rich boya i rich girl. nego jako puno njih.
ti znaš samo jednog studenta hrvstuda. uživo vjerojatno ne znaš nijednog.
utoliko je moja postavka vjerodostojnija.
nadalje, nisam nigdje rekao da su svi takvi.
ali mogu reći da sam primjetio taj obrazac u toj skupini i da mi je reprezentativan uzorak dovoljno velik da se usuđujem ustvrditi da su većina takvi i takvi.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:05   #39
Quote:
VeronikaN kaže:
Ako sam dobro shvatila po tebi što se iznosi po iskustvu nije predrasuda,a s tim se nemogu složiti,jer ako sam se opekla na užarenoj ploči,pa od tada ni pod koju cijenu neću dotaknuti više NIKAKVU ploču....nije li to također predrasuda?
ovo što si opisala jest predrasuda.
ali tu se uopće ne radi o nekom iskustvu, a iskustvo je ono što ja od početka naglašavam.
to što se netko jednom opekao na ploči jednom nije nikakvo iskustvo. to je jedan doživljaj.
iskustvo je zbir doživljaja.

Quote:
VeronikaN kaže:
....pa ovo tvoje:"i još se više osramotiš ",nije li to predrasuda,jer da li će se osramotiti gradiš na goloj predpostavki da bi se to moglo dogoditi.
zašto misliš da se radi o pukoj pretpostavci?
misliš li da nam je ovo prva rasprava koja je postala osobna?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 12:41   #40
Quote:
Krvnik kaže:



ali mogu reći da sam primjetio taj obrazac u toj skupini i da mi je reprezentativan uzorak dovoljno velik da se usuđujem ustvrditi da su većina takvi i takvi.

Ti se usuđuješ ustvrditi..
jer polaziš od predpostavke da je točno samo ono
što ti "ustvrdiš"
Tvoja "statistička obrada"
Jesi ikada zaozbiljno razmotrio mogućnost
da imaš krivu percepciju?

Tebi i kad ti se i dokaže suprotno
( S PUNO NEPOBITNIH ARGUMENATA)
koprcaš se, zezaš,prebacuješ temu,
vrijeđaš..ili nestaneš s teme
( to si meni napravio nekoliko puta)
Nije tako grozan osjećaj reći :
"u pravu si,pogriješio sam"
Probaj.
Nitko te zbog TOGA neće popljuvati.
Naprotiv.
Shvatit će da si pametan
i da mu trud nije bio uzaludan
Po mom,
ti nemaš toliko predrasuda,
samo se isfuravaš,
ventiliraš..
i ne znaš
Kada bih zaista mislila da si toliko grozan
kako se sam prikazuješ
ne bih napisala ovaj post i bio mi na ignore
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.