Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2009., 22:53   #41
Mi smo do sada imali smao cvijece,maline, ribizle i jagode. Ove godine sadim povrce. Radim gredicu uzdignutu 40cm, dole ide plahta koja stiti od draca, na to 2cm pijeska i kupujem organsku zemlju koju mjesam 2/1 sa kompostom. Kupujem flance i prekrivam ih onom bijelom plahtom da ih zastiti od promjena temperature i letecih nametnika. Vidjet cu kako ce to proci. Jos sam u fazi pripreme zemljista,kod nas sezona krece mjesec dana kasnije nego kod vas i jako je kratka pa mislim stavit plastenik preko na jesen i za sljedece proljece, javljam rezultate. E da i narucila sma si ovo
http://www.solutions.com/jump.jsp?it...emType=PRODUCT javim kako ce proc ljeto i kolko paradajza bude.
Ako ce ici dobro onda kupujem i za papriku,krastavce i tikvice sljedece proljece.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 14:48   #42
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Mi smo do sada imali smao cvijece,maline, ribizle i jagode. Ove godine sadim povrce. Radim gredicu uzdignutu 40cm, dole ide plahta koja stiti od draca, na to 2cm pijeska i kupujem organsku zemlju koju mjesam 2/1 sa kompostom. Kupujem flance i prekrivam ih onom bijelom plahtom da ih zastiti od promjena temperature i letecih nametnika. Vidjet cu kako ce to proci. Jos sam u fazi pripreme zemljista,kod nas sezona krece mjesec dana kasnije nego kod vas i jako je kratka pa mislim stavit plastenik preko na jesen i za sljedece proljece, javljam rezultate. E da i narucila sma si ovo
http://www.solutions.com/jump.jsp?it...emType=PRODUCT javim kako ce proc ljeto i kolko paradajza bude.
Ako ce ici dobro onda kupujem i za papriku,krastavce i tikvice sljedece proljece.
Draga Rita, pa gdje si da ti sezona tek sada počinje i traje kratko. Oreš li ti to arktički led?
Oduvjek sam mislio da je cilj zdravog uzgoja hrane što manje se petljati u prirodu. Koliko sam skužio, ti prvo stavljaš geotekstil pa ovo i ono i na kraju pokrivaš nečim (prirodna vlakna, umjetna, što li). Zar su kod tebe klima i tlo tako loši da je nemoguć normalni uzgoj? Onaj viseći paradajz mi izgleda, da prostiš, ko najgore silovanje prirode.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 21:29   #43
Hehe, ja ti zivim na 3 i pol tisuce metara u Rocky Mountains Eto tek sad bi mogla stavit nesto van ali to mora biti prekriveno po noci. A ovo za silovanje prirode mi je smijesno. NAsa zemlja je tu sve samo ne zemlja, Rocky (kameno) nije za badava i ako hoces radit vrt moras stavit zemlju, to radimo u kutijama.Sklepas drveni okvir i to ti drzi zemlju, moras je stitit ogradom jer ti inace zivine pojedu sve(medvjedi, jeleni,zecevi, vjeverice... necu ni pricat o redovnim koje i kod nas ima), a snijeg nam moze past i u 6. mj a bome i u 8. nikad ne znas, tako da je sve lutrija. Ovdje rastu vocke, drvece i malo nize u dolini krumpir i to ti je to.Sve ostalo moras pazit ko male bebe.A viseci paradajz je super, nutriensi ne odu u ostatak zemlje, zadrzava vlagu u vreci i mozes ga zastitit ako je grdo(stavis ga u nutra), ne moras spricat jer nametnici ne dodju do njega, ne znam zasto bi to bilo silovanje prirode?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 09:08   #44
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Hehe, ja ti zivim na 3 i pol tisuce metara u Rocky Mountains Eto tek sad bi mogla stavit nesto van ali to mora biti prekriveno po noci. A ovo za silovanje prirode mi je smijesno. NAsa zemlja je tu sve samo ne zemlja, Rocky (kameno) nije za badava i ako hoces radit vrt moras stavit zemlju, to radimo u kutijama.Sklepas drveni okvir i to ti drzi zemlju, moras je stitit ogradom jer ti inace zivine pojedu sve(medvjedi, jeleni,zecevi, vjeverice... necu ni pricat o redovnim koje i kod nas ima), a snijeg nam moze past i u 6. mj a bome i u 8. nikad ne znas, tako da je sve lutrija. Ovdje rastu vocke, drvece i malo nize u dolini krumpir i to ti je to.Sve ostalo moras pazit ko male bebe.A viseci paradajz je super, nutriensi ne odu u ostatak zemlje, zadrzava vlagu u vreci i mozes ga zastitit ako je grdo(stavis ga u nutra), ne moras spricat jer nametnici ne dodju do njega, ne znam zasto bi to bilo silovanje prirode?
Fakat živiš u grdom podneblju. Tri i pol soma metara je visina na kojoj avioni moraju imati turbopunjače. Tlak zraka vam je upola manji nego na morskoj razini. Kako si se uopće odlučila na takav život? Slučajno ili namjerno?
Probleme sa životinjama, posebno medvjedima, imaju i naši koji žive na Velebitu. Znam za jednog iz Krivog puta koji jedini u selu ima mrkvu jer je u polje stavio semafor za obilježavanje radova na cesti (trepće žuto a radi na akumulator) koji tjera medvjede.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 11:14   #45
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Probleme sa životinjama, posebno medvjedima, imaju i naši koji žive na Velebitu. Znam za jednog iz Krivog puta koji jedini u selu ima mrkvu jer je u polje stavio semafor za obilježavanje radova na cesti (trepće žuto a radi na akumulator) koji tjera medvjede.
ima li još sličnih smicalica za npr. tjeranje čvoraka? Prošle godine su nam pobrstili dvije trešnje.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 12:17   #46
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
ima li još sličnih smicalica za npr. tjeranje čvoraka? Prošle godine su nam pobrstili dvije trešnje.
Za čvorke postoji samo jedno: moraš biti brži.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 12:36   #47
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
MA tu di mi imamo taj vrt je prema zagorskoj strani i nema mocvare a naj veca fora mi je kad uzgajaju tak kak uzgajaju a onda salju bakice na plac da to prodaju ko zdravu(nebi ja to nikad s nicim spricala, vidi me staru i nemocnu)hranu. Ureu spricaju isto non stop a bacaju umjetni gnoj na salatu koju ce sutra jest i to ih uopce ne dira. Truju sami sebe i druge iz ne znanja i ne brige a i siromastva. MOje starce gledaju ko totalne ludjake i u biti jako malo ljudi s njima uopce i komunicira,hehe. Ipak smo mi dotepenci s grada,ne
Nisam znala da bi netko gnojio psecim ilimacjim izmetom,to mi je isto fuj.MIslila sam na kravlji,konjski i kokosji gnoj.
e da ista stvar tu kraj grada al k prigorskoj strani. starosjedioci tu rijetko imaje septičke jame, a ak ih imaju, onda isto tak rijetko ispumpavaju-eventualno na polje il v kanal, a večinom ne.
"novosjedioci" pak, pridošli s brdovitog Balkana ponekad skopaju samo rupu i to im je dosta, ko na Viru, gdi se isto kopaju rupe, onda dok se napune, ide se doma s mora. ovi pak ostanu.

v Zagorju neznam zakaj je to tak, ja si tumačim da je to djelomično zbog lošeg vina kojim se truju i to im onda poždere i mozak.
tak da na jednu stranu imaš močvaru, a na drugu pak brege s otrovnim vinom. zvuči ko da je iz Lord of The Rings, al nije, neg je to susjedstvo Zagreba.

v Prigorju isto tak gnoje naveliko umjetnim, "jer bez toga niš ne zraste" kak vele mojoj mami. i zato imamo to da je Hrvatska pri vrhu oboljenja od raka, jer su i vode i hrana zagađeni.
HSS je propal, niš ih ne vuči kak se dela moderno selo, kak je to negda bilo.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 12:41   #48
ja pak manje il više uspješno uzgajam organske biljke/začine na prozoru. Bosiljak sam skužil kak, imam Ružmarina i Timijana, jedino Ružmarin mi ima ko neke bjele piknjice i neke "lisnate" uši, kojih se nemrem rješiti. al ponekad čak i procvjeta dok ga jako zaljevam.

doma, imamo 3 kamenjara s grmovima mediteranskih začina i to sve jako lijepo raste, zgleda i miriši. a i da se fino upotrijebiti za svaki ručak ili večeru.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 15:36   #49
jimmi,nabavi si buba mare ,one ti jedu lisne usi.Tu kod mene imas za kupit cijelo gnijezdo sa tisucama bubamara koje stavis u vrt i sve pojedu kaj ne valja.
Mukotrpak ja ti zivim na preljepom mjestu u jednom od naj modenijih skijalista na svijetu,hehe i nije mi uopce lose, ali evo imamo malo ne tipicni nacin poljoprivrede nis strasno, ljudi se snalaze.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 18:07   #50
rita ovo su neke čudne uši, jedna vrsta ko lišajevi, list ružmarina je onak izbljeđen točkasto, nema nekih vidljivih uši, a ak ima, onda su više ko neki smeđi lišajevi, nisu one klasične uši.
ti si stvarno na 3500m? to je visoko.
ah živeti na takvom mestu, sa šumama, potokima, o tom ja sanjam. al mi je USA malo predalo. no navek sem voljel gledati Grizzly Adamsa
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 05:15   #51
Jimmy to ti je pljesanj, to moje ruze zna napasti a i brsljan sam moral maknut iz kuce(bacila ga van), jer je zrak pre suhi i onda se to stvara i ubija sve. Znaju biti i mali paucici(nevidljivi skoro) ,kupi si neki biljni fungicid.
Da ja sam ti u planinama skoro ko Grizzly Adams ali civilizirano donekle,mada nam se medvjedi secu ko da su u svojoj dnevnoj sobi.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 10:10   #52
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Mukotrpak ja ti zivim na preljepom mjestu u jednom od naj modenijih skijalista na svijetu,hehe i nije mi uopce lose, ali evo imamo malo ne tipicni nacin poljoprivrede nis strasno, ljudi se snalaze.
Znači, svojevoljno na krovu svijeta. Meni bi to bila teška pokora no vidim da ti uživaš. Samo nastavi i sretno ti sa vrtom.

Provirili su i kukuruz i mahune i soja. Jedino grašak nije pa ću morati ponovo sadit. Paradajzi i kelj su još uvjek živi i zdravi.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 19:48   #53
MOj paradajz naopacke posadjen,sad c emo vidjet sta ce iz njega biti. Posadjena i buca u velikoj tegli pred kucom, za klince da zaljevaju i dive se bucama.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 19:57   #54
ja sam posadila danas krastavce koje je moj tata uzgojio u kanti iz sjemena. ma nikako da odem do Zrna pokupovat druge sadnice, uvijek mi nešto iskrsne.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 19:05   #55
Upravo sam zalio vrt. Sve jako dobro izgleda i začuđujuće napreduje s obzirom da nisam zalijevao tjedan dana a sunjara je pržila nemilice. Mahune su od prošle subote narasle 10-15 cm. Paradajz propupao, kukuruz izrastao za pedalj. Moram nabaviti diferencijal od lade ili nečeg na stražnji pogon da konačno napravim kosilicu i uredim okoliš. Ne da mi se tresnuti 5kkn za novu.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 20:51   #56
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Jimmy to ti je pljesanj, to moje ruze zna napasti a i brsljan sam moral maknut iz kuce(bacila ga van), jer je zrak pre suhi i onda se to stvara i ubija sve. Znaju biti i mali paucici(nevidljivi skoro) ,kupi si neki biljni fungicid.
Da ja sam ti u planinama skoro ko Grizzly Adams ali civilizirano donekle,mada nam se medvjedi secu ko da su u svojoj dnevnoj sobi.
imate dobre kapute

ja sam baš pojel inegralne organske spagete s friškim bosiljkom s mog prozora. inače gledam da mi je oko 80% prehrane na organskoj bazi.

inače, ak se jede integralno, onda baš treba paziti da je organsko, jer inače pesticidi koji se zadržavaju na ljuski ulaze. isto tak i zdeno-prešano maslinovo ulje, treba biti organsko, jer inače ulazi puno sastojka od prijašnje kemijske obrade.

i evo, eko-uzgoj v Hrvatski - nužno zlo.
mislim katastrofa, Hrvatska uvozi prek 40% hrane (zavisi dal voća, povrča il mesa), a domaća proizvodnja se ne stimulira dosta, tak da je vanjsko jeftinije, iako još nismo u EU.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 20:53   #57
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Upravo sam zalio vrt. Sve jako dobro izgleda i začuđujuće napreduje s obzirom da nisam zalijevao tjedan dana a sunjara je pržila nemilice. Mahune su od prošle subote narasle 10-15 cm. Paradajz propupao, kukuruz izrastao za pedalj. Moram nabaviti diferencijal od lade ili nečeg na stražnji pogon da konačno napravim kosilicu i uredim okoliš. Ne da mi se tresnuti 5kkn za novu.
a uzgajaš ti kaj tradicionalne kulture, iz ovog podneblja? kaše, leču, raž? divlje šparoge?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 20:54   #58
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
MOj paradajz naopacke posadjen,sad c emo vidjet sta ce iz njega biti. Posadjena i buca u velikoj tegli pred kucom, za klince da zaljevaju i dive se bucama.
kak vam je to uspjelo?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 22:32   #59
Evo Jimmy stavljam opet link
http://www.solutions.com/jump.jsp?it...emType=PRODUCT
na moje paradajze. Necu ni mislit o njima, evo vec 5 dana pada kisa i hladno je , sad smo se vratili sa planine a gore snijeg pada ko lud. Mislim si ga prekrit a opet necu ga razmazit, sta je tu je ak prezivi,prezivi. Napravila sam mjesta za gredicu u vrtu i sutra kupujem zemlju i daste da sagradim sve sta trebam. Onda krece sadjenje, nadam se negdje do kraja tjedna da ce sve bit u zemlji.
Kod vas vrucina, bas sam ljubomorna
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:00   #60
je samo 30°C i nema međeda
moram zaljevati bosiljak 2 put na dan, i timijan isto, ružmarine jenput dosta.
hmm hehe ovo je neki čudni američki izum...lifraju to i v Evropu? ovo je super za balkone! a mogel bi si i obesiti na prozor. sigurno brzo raste
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.