Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2011., 18:23   #1301
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Jako, jako loše. Erotska komedija koja nije duhovita, a ni ne sadrži baš puno erotike. Dijalozi skoro debilni, glumci neiskorišteni, s tehničkog aspekta katastrofa (neke replike u filmu su parale uši koliko je ton bio očajan). Treš koji nije ni zabavan. Jedan od segmenata je zapravo studentska vježba, doslovno. Skoro svaki segment je na istu foru, malo priče, seksa (ponekad niti to) i mali preokret. Tako da brzo postane zamorno.

Publiku možda i privuče, čisto kao erotski film režiran od mlade redateljice. I to su uglavnom jedine pozitivne reference koje taj film može imati. Šteta, moglo je imati i potencijala.

Ne volim loše govoriti o filmovima, ali teško tu mogu naći nešto dobro, koliko god se trudio. No opet, nekome se možda i svidi.
Budžet je bio 0kn kolko čujem pa to može biti razlog loše tehničke kvalitete.
I taj jedan kadar možda ima veze s tim tvojim dojmom.
Ne znam, moći ću dati sud tek kad pogledam. Ako ništa, nadam se da je uspjela dobiti dovoljno pažnje da od HAVC-a dobije novac na idućem natječaju.
no nick name is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 19:07   #1302
Quote:
no nick name kaže: Pogledaj post
Ako ništa, nadam se da je uspjela dobiti dovoljno pažnje da od HAVC-a dobije novac na idućem natječaju.
Je, Irena Škorić je dosad bila naprosto neprimjetna.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:14   #1303

Najbolje na kraju Pule – film "Josef" o Prvom svjetskom ratu.
THX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:23   #1304
Quote:
Arsen Oremović kaže:
ako ovako dobro može izgledati kostimirani film napravljen za manje od milijun kuna (pohvale Jozi Patljaku i njegovu Alka filmu), na što onda ide novac u (nekim) filmovima koji dobivaju četiri-pet puta više?
Hm... Na honorare ljudima koji su napravili taj film, perhaps?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:40   #1305
Opa Thompson na bini Arene. Odličan marketing koji bi mogel privuć raju, a odbit ljubitelje naše drame. Odlično. Rat , Thompson , intriga. Zvuči tolko jednostavno i priprosto da je to nevjerovatno. Još kad bi bar i film uspjel bit takav. To bi bilo odlično. Ajde bar jedan s ovog festivala od kojeg se može nekaj očekivat.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:41   #1306
((( spoiler )))


Sad je bila kronika Pulskog filmskog festivala, o filmu Josef. Nisam pazljivo pratio, pa neznam jesam li dobro povezao. Skriveni detalj bi trebao biti taj, da na toj vojnickoj plocici pise Josip Broz zvani Tito. Kuzis ovo Josip - Josef. Ili je to moja bujna masta.

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 23.07.2011. at 00:46. Reason: Skrivanje spoilera
sunce¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:56   #1307
Quote:
sunce¤ kaže: Pogledaj post
Ili je to moja bujna masta.
čini mi se da nam je smoogj upravo odgovorio.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:58   #1308
Kakvih budala ima na ovom forumu to je prestrašno. Pa film nije ni krenul i već ga kvariš sa spojlerima. Zlo mi dođe od takvih kretena.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.07.2011., 01:11   #1309
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
čini mi se da nam je smoogj upravo odgovorio.
Jap, sa tugom primam tu vijest. A ti joshua si totalni debil.
sunce¤ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.07.2011., 13:25   #1310
Iiiiii-ha! Pulske nagrade!

Aupičku! A još gledam prije početka, konačno relativno mlad žiri, možda napokon, možda, možda... i opet kitakurčina.

Da Žiro Radić! Pa to da je najbolji film svih vremena (a naravno da nije), opet ga se nema što nagrađivati, jer je lopov i štetočina i to članovi žirija jako dobro znaju.

Ali kako bilo da bilo, obrazloženje za Arenu za režiju Dadi Mataniću potpisujem ovako naslijepo, bez gledanja: "Uvjerljivo je stvorio atmosferu nelagode koja gledatelja ne napušta od početka do kraja filma."
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 13:40   #1311
Ionako nisu bitne te smiješne nagrade. Najbolji su bili Fleke i Josef, snimljeni bez potpore HAVC-a. Dobio je Josef samo jednu, za efekte, gdje je konkurencija nepostojeća. Naravno da bez HAVC-a nema ni nagrada.

Jedini vrhunski element naše ovogodišnje produkcije je snimateljski rad Mirka Pivčevića. Klasa.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 13:40   #1312


Haters gonna hate.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 13:58   #1313
People Can Fly, a ti si dolje bio full time? Pa daj malo opširniji presjek, ne budi ti naređeno.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:32   #1314
Yup, bio sam, ali nisam baš pogledao sve.

Svakako je najugodnije iznenađenje festivala Josef. Iako tu ima previše praznog hoda i efektnost filma počiva na svega par twistova, ostavlja solidan dojam. Tompa i nije toliko lošu glazbu napravio, premda je povremeno pretjerano naglašena, ali to je redatelj trebao dozirati. Inače neloše režiran, izvrsno snimljen film koji bi mogao zaintrigirati širu publiku.

Fleke su zgodan filmić, ali imam čak osjećaj da je Polimčeva opaska na mjestu; trebalo je to gurnuti malo dalje, ovako je to ispalo previše srednjestrujaški, a trudi se biti nešto drugo. Ipak, nakon svega i svačega što ima na tom festivalu, ovaj barem može biti zabavan. Glazba i grafički identitet filma su genijalni.

Korak po korak sam gledao jednim okom. Razvodnjeno pivo iz Arene je ostavilo bolji dojam od ovoga.

O 7 sex 7 sam već gore nešto napisao. Uvjerljivo najlošiji film koji sam pogledao u zadnje vrijeme.

Kotlovina. Čak i ne ostavlja toliko gorak okus. Daleko od toga da se radi o bog zna kako dobrom filmu, ali Radić je ponudio jedan zanimljiv presjek obiteljskih odnosa prepun klišeja. Ipak, te klišeje je iskoristio kao prednost, tako da se radi i o razmjerno duhovitom filmiću. Ima nekih pretjeranih verbalizacija i upuštanja u nepotrebne monologe, kao i slabo režiranih scena (poput jedne scene seksa koja izgleda kao nešto što ljudi ne bi trebali raditi jer im šteti). Pula ima tu moć da drastično sroza kriterije, tako da ovo čak i može proći.

Ćaća. Matanić ko Matanić. Površno i općenito nekako bezveze. Zaplet uvjerljiv vjerojatno samo već spomenutom umjetniku. Nelagodu koju spominje pulski žiri bi više pripisao neudobnim stolicama nego Matanićevim režijskim (ne)sposobnostima. Dobra strana je, naravno, fotografija Vanje Černjula, iako bi ja prednost ipak dao Pivčeviću.

Lea i Darija. Ne znam što je Ivanda htio postići tim filmom. Scenarij užas, apsolutno nepotrebni voice-overi, lik Darije uopće ne uvodi u potpunosti, započinje situacije na koje kasnije zaboravi itd. Ipak, vizualno upečatljiv, Pivčević, kostimografi i scenografi su odradili sjajan posao. Da nije bilo njih, film bi bio apsolutno negledljiv.

Od stranog programa, svakako je najatraktivnija bila Melankolija. Ne znam što da mislim, zasad mi se čini kao vizualno izuzetno atraktivan, ali u konačnici osrednji film.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:44   #1315
Thanks! Evo, Arsene Oremoviću, zašto ti primaš bilo kakav honorar i dnevnice, kad čovjek tu lijepo sve napiše besplatno i suvislije?
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Pula ima tu moć da drastično sroza kriterije, tako da ovo čak i može proći.
Ovo sam baš komentirao frendu jučer. Kako što se festival bliži kraju, kritičari su sve blagonakloniji filmovima. Filmovi nakon četvrtog-petog dana bi imali potpuno drugačiji, brutalniji, kritičarski osvrt da su prikazani u prvih dan-dva.

Quote:
People Can Fly kaže:
Nelagodu koju spominje pulski žiri bi više pripisao neudobnim stolicama nego Matanićevim režijskim (ne)sposobnostima.
Ne budi takav. Meni svaki Matanićev film budi nelagodu, bez obzira na stolce.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:48   #1316
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Je, Irena Škorić je dosad bila naprosto neprimjetna.
Stavljam virtulani novac na to to da će na idućem natječaju havc-a proći. A s parama valjda napraviti i bolji film.
no nick name is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:52   #1317
Quote:
no nick name kaže: Pogledaj post
Stavljam virtulani novac na to to da će na idućem natječaju havc-a proći. A s parama valjda napraviti i bolji film.
Glavni problemi I.Š. ne mogu se riješiti novcem.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:53   #1318
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Thanks! Evo, Arsene Oremoviću, zašto ti primaš bilo kakav honorar i dnevnice, kad čovjek tu lijepo sve napiše besplatno i suvislije?

Ovo sam baš komentirao frendu jučer. Kako što se festival bliži kraju, kritičari su sve blagonakloniji filmovima. Filmovi nakon četvrtog-petog dana bi imali potpuno drugačiji, brutalniji, kritičarski osvrt da su prikazani u prvih dan-dva.


Ne budi takav. Meni svaki Matanićev film budi nelagodu, bez obzira na stolce.
Mataniću Zlatna arena za režiju. Jedna od najsmješnijih anegdota vezana uz hrvatski film jest ona kad je Dadina producentica, preko svog drugog klijenta-redatelja, htjela uvaliti Matanićev TULUM na Oberhausen računajući na prijateljstvo tamošnjeg glavnog selektora i njenog klijenta. Selektorov odgovor je vrlo brzo uslijedio: NE GURAJ MI RADIOAKTIVNE STVARI U RUKE!
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 15:24   #1319
@People Can Fly

Muchas gracias (izvjestaj).

Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Ionako nisu bitne te smiješne nagrade. Najbolji su bili Fleke i Josef, snimljeni bez potpore HAVC-a. Dobio je Josef samo jednu, za efekte, gdje je konkurencija nepostojeća. Naravno da bez HAVC-a nema ni nagrada.

Jedini vrhunski element naše ovogodišnje produkcije je snimateljski rad Mirka Pivčevića. Klasa.
I taj vrhunski element nije nagradjen "Zlatnom Arenom za kameru", naravno da nije ("dodjeljuje se Vanji Černjulu za film Ćaća". Not that there's anything wrong with that, Vanja je inace odlican DP).

Jadni Patljak, mora da si od muke cupa nokte kombinirkama.

BTW, Polimac (“Zagorski specijalitet”): U ovoj priči o bizismenima na team-buildingu, koji upadnu u ralje zagorskih kanibala (u pitanju je čista kopija filma “Šuma summarum”, čak i s Lukom Petrušićem u vrlo sličnoj ulozi), sve je dozvoljeno, ali to gledatelja uglavnom zamara. Kapac je na zagrebačkoj ADU snimio dvije zgodne komedije i trebao je nastaviti u tom stilu: horora neka se kloni!
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 16:06   #1320
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
@People Can Fly
I taj vrhunski element nije nagradjen "Zlatnom Arenom za kameru", naravno da nije ("dodjeljuje se Vanji Černjulu za film Ćaća". Not that there's anything wrong with that, Vanja je inace odlican DP).
Jasno, Černjul je također odličan, lijepo je vidjeti dva takva majstora u domaćem filmu. Ipak, Pivčevićev rad na dva filma ove godine je fantastičan, izvrsna visokostilizirana fotografija, ti filmovi izgledaju zaista svjetski.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.