Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2006., 10:50   #1
Gdje u Zgb. lakirati medijapan visoki sjaj?

Znam da je ovo sam svoj majstor grupa, ali nemam vremena trenutno time se baviti a trebam lakirati nešto od medijapana. Bitno mi je da je profesionalno napravljeno i kvalitetno. Imam oko 5m2 materijala.
Zvao sam u plasterm-color, cijena je 1000kn/m2, da li ima još netko da se time bavi.
Ako može netko savjet iz prve ruke....

Hvala.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 15:48   #2
...nitko ne zna...?
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 22:18   #3
Lakiranje visoki sjaj...

Imaš između Zagreba i Velike Gorice malu firmu
-R KVADRAT d.o.o.
Donja Lomnica, Nova cesta 1
tel: 6235 021

Super je a i usput je ako kupuješ materijal u Friescheosu (Velima Gorica).
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 10:18   #4
..mogu malo preformulirat pitanje s obzirom na očitu nestašicu firmi koje se bave lakiranjem....gdje kupiti potrebne impregnacije i lakove za lakiranje medijapana a da nisu u kantama po 10l (kao u Furniru)....
..ako nabavim materijal možda nađem neki drugi aranžman kako to polakirati..

Hvala
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 10:19   #5
Quote:
pinki kaže:
Imaš između Zagreba i Velike Gorice malu firmu
-R KVADRAT d.o.o.
Donja Lomnica, Nova cesta 1
tel: 6235 021

Super je a i usput je ako kupuješ materijal u Friescheosu (Velima Gorica).
Hvala na informaciji. Cijena je tamo 690kn/m2 + PDV visoki sjaj jedna strana, druga strana mat.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:48   #6
...kad već nitko ništa ne zna...saznao sam da se u Chromosu može kupiti set impregnacije, temelja i završnog laka ali samo za bijelu boju....vrlo jeftino....3*1 l + 3*0,3l kontakta = 260 kuna.

potrošnja 6 – 8 m²/L u jednom sloju.....ono što mene sada fascinira je cijena od 1000kn/m2 s obzirom na cijenu materijala.

..tražim sad da li postoji negdje za kupiti završni lak u nekoj boji......ako netko zna bio bi zahvalan....

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 13:33   #7
...nakon jedno 20 telefonskih poziva našao sam što me je zanimalo....

Riskiraću 300 kuna i probati sam polakirati taj medijapan....glupo mi je da mi netko uzme za posao 20x više nego materijal košta.

Pozdrav svima
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:20   #8
Fakat je skupo! Kao završni sloj u boji probaj Hempelov poliuretanski lak za čamce, mislim da bi odgovarao.... i javi rezultat!
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:28   #9
Quote:
BILJEŽNIK kaže:
Fakat je skupo! Kao završni sloj u boji probaj Hempelov poliuretanski lak za čamce, mislim da bi odgovarao.... i javi rezultat!
..ima u chromosu i nekim drugim firmama koje distribuiraju proizvode od Heliosa....http://www.helios.si/lesni-premazi/heliodur.php.
To je baš za lakiranje medijapana...ima impregnacija, temeljni i završni lak....sve je dvokomponentno.

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 04:06   #10
Čemu čuđenje

Pozdrav, pitate se zašto toliko košta visoki sjaj? Kada bi razumjeli tehnologiju lakiranja tada se ne bi to pitali. Na prednjoj strani fronte ima 13-18 slojeva (ruku) laka (imp.,temelj itd.) da bi se postigao efekt stakla a vi samo isprobavajte lakirati u garaži i to prodati. Hvala na razumjevanju
brki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 05:52   #11
Quote:
brki1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pitate se zašto toliko košta visoki sjaj? Kada bi razumjeli tehnologiju lakiranja tada se ne bi to pitali. Na prednjoj strani fronte ima 13-18 slojeva (ruku) laka (imp.,temelj itd.) da bi se postigao efekt stakla a vi samo isprobavajte lakirati u garaži i to prodati. Hvala na razumjevanju
Eh da, kupiš lak i samo mažeš, i čudiš se kak neče biti glatko i sjajno ko staklo....
Na kraju si zakompliciraš život, najebo si 3-4 sloja, nije glatko i kaj sada....skidaj sve to dole....a onda ćeš lupati glavom u zid i pitati se zakaj nisi dao nekome da to napravi.
"brki1"- slažem se s tobom u potpunosti
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 09:01   #12
interesantno kako nitko ne spominje i fazu poliranja u čitavom procesu izrade površina visokog sjaja.

U svakom slučaju dajem MDF na lakiranje nekome tko to radi svkodnevno i ima sve uvjete da to kvalitetno napravi.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 09:13   #13
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
interesantno kako nitko ne spominje i fazu poliranja u čitavom procesu izrade površina visokog sjaja.
Nije tu samo poliranje, tu je i puno, puno šlajfanja (320, 500, 1000 pa ćak i 1500)....a bitan je i postotak vlage u zraku i temperatura na kojoj se lakira i gustoča laka....ma ima tu mali milion caka
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 10:01   #14
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
interesantno kako nitko ne spominje i fazu poliranja u čitavom procesu izrade površina visokog sjaja.

U svakom slučaju dajem MDF na lakiranje nekome tko to radi svkodnevno i ima sve uvjete da to kvalitetno napravi.
Ja dajem lakirati čini mi se isto gdje i ti već 5-6 poslova mi je čovjek napravio i zadovoljan sam kvalitetom.
Samo malo je "Ruda" pretjerao sa 13-18 slojeva.....a i polira se jednom na kraju sa 2-3 različite paste....dobar sam sa Davorm tamo (ak je ista firma u pitanju) pa sam informativno pitao.
Čisto vezano uz lakiranje MDF-a, u Zgb. se može nači duplo jeftinije lakiranje i najmanje jednako kvalitetno nego R Kvadrat, M Color i ostali koji deru cijenama jer ljudi ne znaju gdje treba pitati.
I to je firma koja se isključivo time bavi i ima nekoliko komora, sušiona itd....

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 10:06   #15
Quote:
brki1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pitate se zašto toliko košta visoki sjaj? Kada bi razumjeli tehnologiju lakiranja tada se ne bi to pitali. Na prednjoj strani fronte ima 13-18 slojeva (ruku) laka (imp.,temelj itd.) da bi se postigao efekt stakla a vi samo isprobavajte lakirati u garaži i to prodati. Hvala na razumjevanju
Nisam nikome prodavao ništa niti uvaljivao, a za sebe mislim da imam pravo probati nešto i sam se uvjeriti da li mogu ili ne mogu napraviti.
Probao sam i nisam bio zadovoljan rezultatima pa sam otišao kod profesionalaca...srećom tamo su mi materijal uzeli i priznali pod račun tak da nisam bio na gubitku više od 100-200kn.

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 10:36   #16
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Samo malo je "Ruda" pretjerao sa 13-18 slojeva.....a i polira se jednom na kraju sa 2-3 različite paste...
Nije "Ruda" napisao i pretjerao sa 13-18 slojeva....Ruda je napisao 3-4 sloja
Nisam napisao ni da se polira više puta
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 10:44   #17
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Nije "Ruda" napisao i pretjerao sa 13-18 slojeva....Ruda je napisao 3-4 sloja
Nisam napisao ni da se polira više puta
Moja isprika...zamijenio sam te sa brki1....sorry
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 10:50   #18
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Moja isprika...zamijenio sam te sa brki1....sorry
Ma nema frke
Jedino bih dodao da bi medijapan ipak trebalo lakiratu u nekih 6-7 slojeva
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 10:55   #19
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Ma nema frke
Jedino bih dodao da bi medijapan ipak trebalo lakiratu u nekih 6-7 slojeva
Tako je i meni majstor rekao...iako je to dosta ovisno o medijapanu, npr. egger grundirani medijapan se u manje slojeva može polakirati i dobiješ bolji efekt nego neki drugi negrundirani.....
Problem je samo što tih grundiranih nema u svim debljinama...

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 13:26   #20
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Ja dajem lakirati čini mi se isto gdje i ti već 5-6 poslova mi je čovjek napravio i zadovoljan sam kvalitetom.
Samo malo je "Ruda" pretjerao sa 13-18 slojeva.....a i polira se jednom na kraju sa 2-3 različite paste....dobar sam sa Davorm tamo (ak je ista firma u pitanju) pa sam informativno pitao.
Čisto vezano uz lakiranje MDF-a, u Zgb. se može nači duplo jeftinije lakiranje i najmanje jednako kvalitetno nego R Kvadrat, M Color i ostali koji deru cijenama jer ljudi ne znaju gdje treba pitati.
I to je firma koja se isključivo time bavi i ima nekoliko komora, sušiona itd....

Pozdrav,
Tomislav
Baš idem slijedeći tjedan vozit novu rundu robe na lakiranje do njih.
Ako si za kavu možemo se naći negdje na pola sata?
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.