Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2007., 21:44   #41
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
kao prvo nije mi se dalo čitati sve postove,kao drugo 13 ss nije imala 10 nego 20% posto kataolika,ali nije to ni bitno,
nego ovo za nadijevanje srpskih nadimaka nekim muslimanima u partizanskom pokretu,nije teorija,..glupasta isto nije ,nego činjenica,
a evo i zašto,..to je billo osobito početnih godina,onoga rata,naime od strane komi,tj komesarskih krugova (pretežno srpskih) isšla direktiva da se muslimanski borci,barem u početku pred srpskim suborcima,a pogotovo pred srpskim masama ne nazivaju muslimanskim imenima,da ne bi odbili srbadiju da ide u crvene,..znam to jer mi je lično pričao jedan stari avdo se zvao,..ali je njegov partizanski alter ego biuo aca,jer bi srpskim seljacima bilo odbojno da idu u vojsku gdje je bilo "turaka",..to nije bio ekstra čest slučaj ali je ga je bilo,pogotovo 41 i 42,.
valjda sam sada bio jasan?
mene inače zaboli ona stvar za time jesu li bili ovo ili ono,.u familiji i to užojn sam imao i onih u ustašama i onih u partizanima,.a znam i dosta hrvata sa istim pričama,,.

dobra ti ova....
Avdo je izgleda jaka neka relevancija...mahalaska
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 17:34   #42
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Lagis, malecni, lagis.
Bilo je izdjanika u ustasama. NEki od njih, kao sto je bio slucaj u Podrinju, su bili u ustasama jer su se ovi borili protiv cetnika. To nije bila u pitanju ideologija (fasizam) vec su se priklonili onima koji su njih ubijali.
U principu, vecina Bosnjaka je bilo protiv ustasa.
Spominjanje Handzar divizije je postalo vise ofucano. Jedna divizija vam je bila i ostala. Sve ostalo su bile ustase i to zna se koje nacionalnosti...kao i naravno sam ideolog fasizma na Balkanu.
Normalno i Ustaše iz RH su bile obranbene snage protiv velike srbije.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:19   #43
Pa, gledajuci moj kraj,....

U ustasama tek poneko.
U domobranima i SS, nesto vise.
U partizanima jos vise, al i to mali procenat.
Civili, ratni profiteri, skrivaci od vojne obaveze,..... najvise.

Cemu ponta price o muslimanima za onog rata, kad svoje vojske nisu imali? Negdje sam citao da ih je bilo cak i u cetnicima. Znaci, topovsko meso za tudje interese, kako ko gdje bolje vrbuje, pokupi,....
Hantraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 11:07   #44
Slike govore 1000 riječi!

http://img294.imageshack.us/img294/5772/mus1jq0.th.jpg
http://img294.imageshack.us/img294/5245/mus2lj8.th.jpg
http://img410.imageshack.us/img410/8988/mus3ic2.th.jpg
http://img410.imageshack.us/img410/5270/mus4uo5.th.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/1006/mus5ee4.th.jpg
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 23:05   #45
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Kakvih 2 mil muslimana u BIH. Do 2 sv. rata vas je bilo oko 750 000 u BIH za samo 50 godina ste se utrostručili.

Ovo je popis iz 1931. Muslimana u cijeloj tadašnjoj Jugoslaviji je bilo oko 760 000, odbij Sanđak, Kosovo, Srbiju gdje je bilo i ima još dosta Muslimana pa ćeš vidjeti da vas u BIH nije bilo više od 670 000.
Ovaj link ti je potpuna laz. Muslimane kao nacionalnost je izmislio Tito i to 40 godina poslije ovog popisa.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:31   #46
Quote:
MarshalAlex kaže: Pogledaj post
koliko znam njih je bilo dosta u domobranima za vrijeme ww2?
Ali opet ih je bilo više u Partizanima
svi su presli pred kraj...tj. izdajice
Iron_Fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 15:11   #47
Quote:
osman-polaznik kaže: Pogledaj post
Moji su bili u svakoj vojsci pokojni babo mi je pričao

da je pradedo rekao 1941 dedi-amidži i mom dedi da je došo neki težak vakat

i da imamo sad svoju državu koja nije baš skroz naša ali je bolja od kraljevine
i da se još nezna jel sigurna i da se svijetu ratuju a ko će pobjediti nezna se.
pa je najbolje da osmanovići sa svima budu dobri.
Tako je moj dedo otišo u ustaše, dedo-amidža u partizane
onda je ovaj dedu 1944 prebacio u partizane i na kraju su obojca imali boračke penzije (samo što je ovaj prvi bio borac od 1941.)

Vidite kako su stari muslimani bili mudri, to je jos jedan dokaz.

i da napomenem da je jedan dedo-dajdža (pra-nanin brat) bio u kraljevoj vojsci (vjerovatno su računali na sansu da se kralj vrati)
A jesu li to oni osmanovici sto su iz jugovica potekli?
gang-bang is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:41   #48
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Navodno je i Leon Štukelj bio četnik.
Laž.

Da je u sebi bio monarhista, možda, a četnik nije bio nikad.Nije se borio u WW2 u nijednoj jedinici.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:44   #49
U kojoj vojsci su bili Muslimani za vrijeme NDH?
Jupiiii!
Evo napokon friške i aktualne teme!
Da,vidimo... hm, u kojoj..? Ovo je sigurno tricky...
Da nije u Armiji NDiH?
fripp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.