Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2013., 08:16   #5601
Quote:
Waterfall kaže: Pogledaj post
Jelena ja sam se čak jedan period užasno mučila s količinama koje ona jede jer su mi svi živi odreda tupili da njihovi jedu 100, 150 pa 200ml a da ne govorim o svekiju i mami Prema onim mjerema na novalacu ona je u okvirima po količini, čak gornjoj čini mi se al nam nije odgovarao zbog drugih stvari. Zato kad sam vidjela ovu tablicu na hippu šokirala sam se
Moja je na novalac1 i nije nikada jela kao na tablici...evo jutros kada je ustala pojela u cugu 120 ml i dalje ne ide
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 08:25   #5602
Moja je prvi mjesec jela po tablici Novalaca, drugi vise, a treci manje. Sad jede malo manje, ali blizu smp
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 08:48   #5603
Quote:
dora0206 kaže: Pogledaj post
Moja je na novalac1 i nije nikada jela kao na tablici...evo jutros kada je ustala pojela u cugu 120 ml i dalje ne ide
Koliko je stara curka?
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:19   #5604
evo ja cu odgovoriti za doru, 7mj.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:19   #5605
Quote:
Waterfall kaže: Pogledaj post
Koliko je stara curka?
Danas punih 7. Na kilazi redovito dobija. Izašli iz bolnice sa 3kg, sada ima 7300 gr, samo valjda takva da manje jede a da joj je dosta
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:20   #5606
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
evo ja cu odgovoriti za doru, 7mj.
Hvala hvala
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:31   #5607
O to je već velika beba mi smo još mali
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 10:49   #5608
Quote:
Waterfall kaže: Pogledaj post
O to je već velika beba mi smo još mali
Velika cura kada smo sa 3,5 mjeseca sa dojenja presli na bocicu pila je od 90 do 120 ml, i sada je to otprilike tako, jedino zadnja bočica pred spavanje je 180 sa rizinim pahuljicama i to uspije popiti, tijekom dana bacam sve preko 120 ml
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 11:23   #5609
Quote:
dora0206 kaže: Pogledaj post
Moja je na novalac1 i nije nikada jela kao na tablici...evo jutros kada je ustala pojela u cugu 120 ml i dalje ne ide
Ja iman malog od MISEC IPO dana i nijedan obrok mu nije ispod 130-150 ml .

S tim da nekad pije moje mliko nekad Bebimil.
Bebimil vecinom ubacim nocu,jer nemogu izdojit niti priblizno koliko njemu triba..
__________________
..ima tisina kojih se sjecam vise nego najljepsih rijeci..
k0keee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 11:30   #5610
Sinoc i jutros curka popapala 180 ml. Gamefreak, hvala na odgovoru. Mislim da mi pocinje ici na zivce diskeiminacija vitkih beba. Zasto bi beba trebala biti debela? Ako fino papa, smije se, igra, spava, zadto bi morala imati salo i celulit? Moji su roditelji cijelo moje djetinjstvo bili optereceni mojom kilazom, a ja sam jela i jela i jela i bila najvisa curka u cijeloj skoli, ali grama sala nije na meni bilo. I danas se prezderavam i imam idealnu kilazu. Da jedem normalno, bila bih poput kostura. Nije mi jasno zadto je debljina zdrava i dobra za bebe, a kad pocnu izrastati u debele ljude, onda se pedijatrima upali alarm. Poput odraslih, pretpostavljam da i bebe mogu imati brzi i sporiji metabolizam i biti aktivnije ili pasivnije. Moja cijeli dan mase rukicama i nogicama, usta ne zatvara od gugutanja. Pedica je rekla da zbog mrsavosti ima slab gornji dio tijela i poslala nas fizijatru da nas ukljuci u program vjebica. Fizijatar se odusevio bebom, kaze da je sva od akcije i da joj nikakve vjezbe ne trebaju. Ali, eto, nema celulita, ima strukic, sva je elegantna, samo su joj obrazi bucmsti i odmah je zato slaba. A super je pedica inace, samo je malo starija pa joj beba nije beba ako ne puca od debljine.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 11:31   #5611
moja je bebimila skoro nakon 2tjedna što je jela po kutiji morala bi joj povećati,nema teorije da je mogla s manje izdržati. sad smo na hipp-u i jede onako kako treba,ponekad i manje

nuklea s ovim zbilja možeš mnoge uvrijediti....kako beba može biti debela,puna sala i celulita??? užasne su ti izjave moja je rođena s preko 4kg i baš je slatkica bila i ostala,po mome što je mrvu bucmastija nije da ima celilit i salo...o joj :/
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 11:42   #5612
Ma ne, meni su preslatke bucmste, velike bebe. Bas sam jucer u cekaonici kod pedice vidjela bebicu od 14 dana koja se rodiala s preko 4 kile i divna je! Ali ona je takva prirodno, bucka koja ce mozada jednoga dana biti vitka, a mozda debela cura. To ne znamo. Ali znam za bebicu od jedne kolegice koja stvarno ima problem, dobiva oko 2 kg mjesecno i zaista se gusi u salu. Mislim da treba malo pripaziti oko dohrane. I po meni beba moze biti i predebela i premrsava, ali sve dok je u nekim granicama koje postoje i za bebe, ne treba joj prilaziti s predrasudama.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 12:23   #5613
ok svi znamo da se dojenim bebama tolerira i 2kg mjesečno,ali ako je beba na ad-u onda bi zbilja trebalo pripaziti...mislim ja još nisam čula da je beba na ad-u dobijala po 2kg

ja sam jaaako pazila na te doze i sve,iako je ona zbilja bila mala hlapljivka sve dok nisam promjenila ad. i svejedno joj nisam povečala za 50ml,već 2 obroka po 20ml ostalo isto i dok je god tak išlo nisam povećavala,kad bi joj opet bilo malo ja bi još koji obrok za 20ml povećala.

ajd sva sreća to je iza nas i nemam više brige što se tiče količine
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 12:38   #5614
Ma nisam nesto ni vidjala predebelu djecu do dohrane, ali kad krene plazma, smoki...
Horor! Ja sam se za svoju malecku bila zabrinula kad je dva tjedna slabije jela, ali tri joj zubica izbijaju pa je to bio razlog. A to sto je mrsavica su moji geni. Naprosto me zivciraju predrasude. Voljela bih da je ne moram hraniti hranom iz konzerve, ali sto je tu je. Zato se radujem zdrqvoj dohrani.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 12:41   #5615
ajme kad se sjetim tih količina meni je A uvik jeo točno po tablici, mislim jeo bi on i više ali nisam mu dala nego poslije hranjenja brzo duda u usta pa dobro
govorili su da mu smanjim jer je jeo npr sa 3 mj 180ml (tako je po tablici, NAN). ali sad je sve ok i drago mi je da ih nisam poslušala.
sad smo na dohrani, nema kod njega ovo voli ovo ne voli. voli SVE i otvara usta na svaku zlicu (čak i ako nije za nja ) i bio je baš bucko, bucko ali sad se to već počelo regulirati.
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 15:17   #5616
moja je rođena s 4030g i 51cm s 3mj i 9dana imala 6336g i 62cm ali jela je da,skoro uvijek i više nego na tablici...a napredovala je ništa previše,taman

ali mislim da je to zbog AD-a,a ne do nje...sad smo na hipp-u i jede taman,kažem nekad i manje
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 15:28   #5617
Dosla sam postaviti pitanje ali prvo moram komentirati gornje postove. Moja cura je rodena s 2150g i s 3 mj je jela 8x240 ml s rizinim pahuljicama. Stalno je bila gladna. Kad smo krenuli s dohranom aituacija se malo poboljsala. S 5,5 mj je izbacila bocu i sad s godinu dana ima 8400g a jede velike kolicine hrane (npr pun tanjur za rucak). A po tome koliko jede trebala bi imati dvostruko. E sad pitanje. Koja je razlika izmedu hipp 3 i hipp kindermilch?
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 15:40   #5618
A kako vi racunate militrazu? Npr., ja kad svojoj malenoj napravim 6 mjerica na 180 ml, toga bude preko 200, ali kazem da je pojela 180. Matija, pa tboja beba nije nesto posebno krupna, dobila je nepune 2 i pol kile
Kako pises o tome da je bucka, mislila s da je uduplala kilazu. 6 i nesto na tu duzinu je prosjecna bebica
Moja je tanasna, ali je i rodjena sa svega 3 kg.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 15:51   #5619
Ukupnu kolicinu: znaci prasak 7 mjerica + 210 ml vode = 240 ml mlijeka
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 15:53   #5620
da i moja sad jede 6 mjerica na 180ml vode = 200ml 5x na dan

maya ona je sićušna pa je vjerovatno i nadoknađivala hmm,prava curka nema šta e sad koja je razlika zbilja ne znam,a za taj kinder nisam ni čula...po meni je bolje otići na 3 jer tako ju navikavaš na buduće km


nuklea pa je prosječna beba s punim obrazima koje je imala kako se rodila,ali kažem da nije istina ako jedu više,da dobijaju i više na težini....razlika je u metabolizmu
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.