Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2013., 11:12   #5661
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
ista stvar kdo i kod nas. ista porođajna težina i težina sa tri mjeseca (moj je imao 6800), isto mlijeko, isti probavni problemi moj je jeo točno po tablici, nije imao noćni obrok od nekih mjesec dana i uvik je htio jesti još pa smo mu davali dudu varalicu da izdrži. dobivao je puno, preko kg i govorili su mu da mu dajem manje jesti ali nisam jer što ću djete mučiti da bude gladno. ako mu dam manje jesti htjeti će opet za dva sata. šta sam stim dobila?
ugl sad ima 7 mj i kako smo počeli sa dohranom čini mi se da nije više bucko ko prije. tako da, moj savjet drži se tablice (nemoj mu baš davati više nego što piše u tablici) ali nemoj mu ni smanjivati doze...
Iva,
kako si ti povećavala dozu? baš onako kako piše na kutijin(mjesec, po mjesec?).... jer moj A jede više obroka nego piše na tablici, ali manje doze, pa dođemo na ukupnu dnevnu količinu istu kako je preporučeno.

Jeste li koristili rižine pahuljice ili nešto drugo za bolju sitost? Ja se brinem da je on gladan, svaki obrok pojede do zadnje kapi i buni se, ali spašavamo stvar s dudom i tako da ga zabavimo s nečim drugim.
Idemo na pregled uskoro kod pedijatra, pa ću vidjeti što kaže, ali inače mi nije baš od prevelike koristi ta doktorica....
Hvala!
Nanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 11:34   #5662
Quote:
cheril kaže: Pogledaj post
sorry, ali ne praviš sebi pa da ti mora biti ukusno i lijepo
hehe ma ona nije bas htjela jesti, a kad sam probala, meni je malo islo na povracanje
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 22:41   #5663
e imam jedno pitanje. uvela sam A nan2 i u početku nisam vidjela nikakv probleme, no sada mu je guza crvena, i kad se probudi po noći jako plaće i izvija se.. iako, kad ga dignem, sve prođe :/ da se probam vratiti na jedinicu ili su možda zubi... ali zašto guza, ništa novo nismo uvodili u međuvremenu...
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 22:52   #5664
Quote:
Nanda kaže: Pogledaj post
Iva,
kako si ti povećavala dozu? baš onako kako piše na kutijin(mjesec, po mjesec?).... jer moj A jede više obroka nego piše na tablici, ali manje doze, pa dođemo na ukupnu dnevnu količinu istu kako je preporučeno.

Jeste li koristili rižine pahuljice ili nešto drugo za bolju sitost? Ja se brinem da je on gladan, svaki obrok pojede do zadnje kapi i buni se, ali spašavamo stvar s dudom i tako da ga zabavimo s nečim drugim.
Idemo na pregled uskoro kod pedijatra, pa ću vidjeti što kaže, ali inače mi nije baš od prevelike koristi ta doktorica....
Hvala!
pa da, pridžavala bi se tih količina, možda bi dva tjedna prije punog mjeseca digla zadnji obrok. nismo nikada koristili rižine jer je uvijek spavao cijelu noć i nije bilo potrebe. ili ako bi npr redovni obrok bio u 7 ujutro, a on se probudi u 6 onda bi mu dala više da mi taj sat izdrži jer je nama bilo točno jelo po satu ahhh fale mi ti dani kad je bila samo bočica u pitanju
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 22:57   #5665
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
e imam jedno pitanje. uvela sam A nan2 i u početku nisam vidjela nikakv probleme, no sada mu je guza crvena, i kad se probudi po noći jako plaće i izvija se.. iako, kad ga dignem, sve prođe :/ da se probam vratiti na jedinicu ili su možda zubi... ali zašto guza, ništa novo nismo uvodili u međuvremenu...
ovi problemi nemaju veze s ad-om

...moj još uvijek plače po noći i izvija se jer se želi preokrenuti na trbuh.. jesi uvela nešto kiselo u dohranu da mu smeta guzi?
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:03   #5666
Quote:
cheril kaže: Pogledaj post
ovi problemi nemaju veze s ad-om

...moj još uvijek plače po noći i izvija se jer se želi preokrenuti na trbuh.. jesi uvela nešto kiselo u dohranu da mu smeta guzi?
dala sam mu jogurta još u subotu, ali malo... ne bi smilo se ovoliko dugo potezati. a možda mu je teletina jaka, ili hmm.. kapula ??? stavila sam kapulu da kuha zajedno s teletinom?
meni on nikada ne spava na drobu i može se okrenuti ako želi...
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:12   #5667
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
dala sam mu jogurta još u subotu, ali malo... ne bi smilo se ovoliko dugo potezati. a možda mu je teletina jaka, ili hmm.. kapula ??? stavila sam kapulu da kuha zajedno s teletinom?
meni on nikada ne spava na drobu i može se okrenuti ako želi...
morati ćeš pronaći neprijatelja

...pitaj na iskusnim mamama
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:35   #5668
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
e imam jedno pitanje. uvela sam A nan2 i u početku nisam vidjela nikakv probleme, no sada mu je guza crvena, i kad se probudi po noći jako plaće i izvija se.. iako, kad ga dignem, sve prođe :/ da se probam vratiti na jedinicu ili su možda zubi... ali zašto guza, ništa novo nismo uvodili u međuvremenu...
nama je od zubi guza bila crvena i prištićava.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:38   #5669
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
nama je od zubi guza bila crvena i prištićava.
jel? da, da... kod anusa je crvnkasto malo ali to brzo prođe, sudokremom ali prištići nikako da prođu, malo pobjelu ali i dalje su tu. ma sigurno su zubi. ima 7 mj a ni jedan zub, pa čak nije ni tvrdo meso
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:43   #5670
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
jel? da, da... kod anusa je crvnkasto malo ali to brzo prođe, sudokremom ali prištići nikako da prođu, malo pobjelu ali i dalje su tu. ma sigurno su zubi. ima 7 mj a ni jedan zub, pa čak nije ni tvrdo meso
daaaa...obavezno...nisam ni skuzila da mu je 4.ka izasla pa sam se cudila ko pura dreku sta mu je s guzom...e da...i kad jede jako kiselo zacrveni mu se al bez pristica tako da sam već skuzila razliku...AD ti nije sigurno,a ni jogurt 90%.

ja sam mu par puta dnevno prala guzu i ostavljala da se lufta pa mazala bepanthenom.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 12:05   #5671
i nama su se pojavili sitni sitni prištići na guzi ali bez crvenila,mislila sam da je od stolice jer se ukakala,a nisam odmah primijetila jer je spavala pa kasnije tek presvukla pelenu....inače čim se ukaka odmah mijenjam

mislim da AD ili dohrana nemaju puno veze s tim.
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 16:38   #5672
novalac

Hej! Zanima me da li netko koristi novalac ar-protiv vraćanja hrane?Moja bebica ga pije jer je strašno povraćala nakon svakog obroka...sad je puno bolje,svelo se samo na bljckanje,nekad malo jače,zavisi kako koji dan...e sad...zanima me da li bi mogli prijeći na obični novalac 1 jer se stanje stabiliziralo,a i jeftiniji je nekih 30-tak kn od ovoga protiv povraćanja...ne znam da li će opet početi povraćati jer je AR gušći pa ga zadržava u želucu,a za ovaj obični ne znam kakav je...da li netko možda zna i ima iskustva???Molim vas za savjet...
vesna88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 12:47   #5673
Quote:
vesna88 kaže: Pogledaj post
Hej! Zanima me da li netko koristi novalac ar-protiv vraćanja hrane?Moja bebica ga pije jer je strašno povraćala nakon svakog obroka...sad je puno bolje,svelo se samo na bljckanje,nekad malo jače,zavisi kako koji dan...e sad...zanima me da li bi mogli prijeći na obični novalac 1 jer se stanje stabiliziralo,a i jeftiniji je nekih 30-tak kn od ovoga protiv povraćanja...ne znam da li će opet početi povraćati jer je AR gušći pa ga zadržava u želucu,a za ovaj obični ne znam kakav je...da li netko možda zna i ima iskustva???Molim vas za savjet...
pa kad je A imao problema sa zatvorom, pili smo novalac it protiv zatvora i rečeno nam je kad se stanje popravi da se vratimo na normalno. i kako mu se stanje nije popravljalo nakon nekih tjedan dana uzeli smo NAN, ali radije se drž novalaca kad si već počela. mi smo bezveze minjali ta mlika, bolje ostati na istom
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 13:57   #5674
Quote:
matijacip kaže: Pogledaj post
i nama su se pojavili sitni sitni prištići na guzi ali bez crvenila,mislila sam da je od stolice jer se ukakala,a nisam odmah primijetila jer je spavala pa kasnije tek presvukla pelenu....inače čim se ukaka odmah mijenjam

mislim da AD ili dohrana nemaju puno veze s tim.
Ima. Guza je crvena od alkalne stolicr. Iskljucivo dojene bebe nemaju tih problema dok ne pocnu s dohranom. Bebe na AD-u mogu imati problem crvene guze od samog pocetka.

Netko je pitao za Novalac AR. Mi smo na Novalac AC i odavno vec nemamo grvebe, ali smo odlucili ostati na AC za svaki slucaj. Pedijatrica nam je rekla da mozemo preci na Novalac 1,.a i ne moramo. Kaze da je svejedno jer su joj grcevi prestali s 45 dana, a safda su joj skoro 4 mjeseca.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 13:14   #5675
Mi smo na AD - u bili do tri dana prije 20 mjeseci, jednostavno ga je počeo odbijat i ostavljat više od pola bočice. Sad smo na KM.
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 13:47   #5676
malo sam off topic, nemojte zamjerit - a pls neka moderatori prebace ako ima već negdje tema: imam 2 neotvorene kutije AD Hipp Pre koje mi više ne trebaju. dobar je rok, sve je ok, ali nemam račun za vratit, pa me zanima da li bi se možda netko mijenjao za pelene ili tako nešto? please poruke u inbox, tnx!
littletunafish is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 14:02   #5677
mozda da pitas na ovoj temi
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:57   #5678
tnx!
littletunafish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 23:14   #5679


jeste li prešli na dvojku adaptiranog sa 6 mj, kako piše na uputama, ili ipak kasnije?
__________________
curica<3
lezem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 23:40   #5680
mi smo malo kasnije, sa oko 7mj.. najbolje da se posavjetujes sa pedijatrom.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.