Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2008., 08:57   #21
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
PA TAJ NEMA NORTON!
ŠTO JE SA NAVOJIMA!
do M12 može bez problema sa nareznicom i ureznicom
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:50   #22
Quote:
Bosna_os kaže: Pogledaj post
odlucio sam da cu kupiti onog crvendaća iz metal kovisa...

to bi bilo sve za ovu temu...

Pa bar se javi da nam kažeš svoja iskustva sa novim strojem!!
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 10:51   #23
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
do M12 može bez problema sa nareznicom i ureznicom
Ma i ostale
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 23:10   #24
tokarski strojevi

Novi sam na forumu, a po naslovu 'TOKARSKI STROJEVI' učinilo mi se da sam 'ubo' pravu stvar. Prije nego pošaljem fotke i konkretno pitanje o problemu koji me muči, samo bih naglasio da se trenutno pripremam da repariram jedan starinski mini tokarski stroj o kojem nemam nikakve podatke, pa ako ima neko ko poznaje tematiku i ima volje da pomogne savjetom ili uputstvom kamo da se obratim, zahvaljujem unaprijed. Ukoliko bude voljnih za razmjenu iskustava, postaviću na forum slike onog šta imam. Bio bih prezadovoljan i bilo kakvom slikom ili crtežom stroja u kompletnom izdanjnu. Svjestan sam i nije mi namjera reparirati stroj u originalnom izdanju, ali da bar imam ideju u kojem pravcu da 'razmišljam' i od čega da odustanem. U biti, stroj se može osposobiti i u samsvojmajstor verziji, ali bi želio da imam što više podataka. Hvala svakom ko pokaže zanimanje za ovaj post i pokaže volju da pomogne.
zvancinov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 16:51   #25
Stavi slike i pitaj što te zanima.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 20:53   #26
Na tokarskom stroju najvažnije su klizne staze, one ne smiju biti poderane (na mjestu gdje se najčešće tokari) i to ne možeš samo tako napraviti
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 08:38   #27
Gdje se mogu nabaviti noževi za tokarenje drva? Ja petljam sa običnim dlijetima za drvo ali mi je nespretno i opasno za po tokarskom jer su kratka.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 10:00   #28
Ma ja sam kupio u Pevecu onaj tokarski stroj za drvo pa kako neko rece mogu samo siljiti olovke na njemu. Ako radim sa tvrdim drvetom motor nema snage i cesto zna da zastane ako se radi sa vecim pritiskom nozeva itd.Ako vec kupujes nesto onda bolje nadji stari polovni ali sa jakim motorom itd.
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 15:38   #29
Ili kupiš jači motor pa pripašeš na stroj
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:50   #30
Naravno pazeći da bude isti broj okretaja kao original
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 19:41   #31
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu nabaviti noževi za tokarenje drva? Ja petljam sa običnim dlijetima za drvo ali mi je nespretno i opasno za po tokarskom jer su kratka.
Znaš li kako izgledaju noževi za tokarenje drveta (ne oblik oštrice)?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 08:55   #32
Ofkors - pravi tokarski noževi za drvo su obično su duljih drški i dulje oštrice. Izgledaju poput izduženog drvorezbarskog dlijeta. Zašto pitaš ?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 14:30   #33
Bok ,

imam problem jer nemogu nac tokara koji mi moze izradit navoj koji mi treba , uspio sam saznat da je colni 20 Gg /1" ,
pokusao sam kod par tokara ali nitko to nemoze napravit , dal zna netko gdje bi to mogao napravit u Zagrebu il bar blizu negdje
Yurko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 15:59   #34
Imaš li skicu ili nacrt?
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:41   #35
Quote:
Yurko kaže: Pogledaj post
........ da je colni 20 Gg /1"
Nedostatak podataka: jel vanjski, jel unutarnji i na KOJI PROMJER?
One zacrnjene oznake su "20 ganga (koraka) na 1 inč)" ili u prevodu korak je 25,4/20=1,27mm, a taj korak mogu napraviti rijertki tokarski strojevi (stariji). Ili se radi korak 1,25 mm
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 15:57   #36
One zacrnjene oznake su "20 ganga (koraka) na 1 inč)" ili u prevodu korak je 25,4/20=1,27mm, a taj korak mogu napraviti rijertki tokarski strojevi (stariji). Ili se radi korak 1,25 mm[/QUOTE]


S ovom tvrdnjom se ne bih složio.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 17:50   #37
Quote:
zdeba kaže: Pogledaj post
One zacrnjene oznake su "20 ganga (koraka) na 1 inč)" ili u prevodu korak je 25,4/20=1,27mm, a taj korak mogu napraviti rijertki tokarski strojevi (stariji). Ili se radi korak 1,25 mm

S ovom tvrdnjom se ne bih složio.[/QUOTE]

nemam nacrt , imam vijak sa izlizanim navojima , kod frenda je trenutno budem ga zamolio da skicira pa cu stavit da vidite jel se moze sta
Yurko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 23:26   #38
A je li čitav navoj gdje se taj vijak uvija? Ima li kakva slika?
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 20:03   #39
tokarski strojevi

Nakon 'kraće' pauze' zbog pripreme 'materijala' evo šaljem prve slike tokarskog stroja kojeg ću reparirati, odnosno dofesti u funkciju. Ukoliko neko prepoznaje koji bi to stroj mogao biti ili još bolje ako ima kakvu shemu ili fotografiju, biću veoma zahvalan. Da napomenem da su sada svi djelovi u puno boljem stanju, jer su očišćeni i konzervirani kako treba. Od svega sam jedino doveo u nekakvu funkciju frikcionu spojku za koju ni neznam dali je dio ovog stroja, a u starom željezu je sve bilo 'skupa'. Spojka je, naime, SIMANCO, a to je firma koja je izrađivala djelove za 'SINGER'. Da se iskoristiti, pa ću vidjeti. Zahvaljujem unaprjed, jer će mi svaki konstruktivni i dobronamjeran savjet dobro doći.
Djelovi tokarskog stroja:









Spojka Simaco.

Obećavam da ću čim prije sve posložiti prema pretpostavljenim pozicijama i snimit sve u 'kompletu' pa ću i to poslati na forum, ako bude dobronamjernih 'savjetnika',
Hvala

Zadnje uređivanje Majstor : 07.04.2015. at 09:58.
zvancinov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 23:25   #40
A gdje je suport?
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.