Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 10:20   #1
Lightbulb Prijedlozi podforuma Društvene znanosti

Top-tema za prijedloge i pritužbe na Društvenim znanostima te za raspravu o svima nam omiljenom podforumu.


Vaš post neće biti glas vapijućeg u pustinji.
__________________
O mačkama i psima.

Zadnje uređivanje ElliQuinn : 21.03.2011. at 11:31.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:13   #2
imam ja jednu veliku pritužbu.znanosti su fizika,kemija i biologija.matematika kao filozofski temelj znanosti.strojarstvo,elektrotehnika,građevina,medi cina,... su tehnologijske grane znanosti,usko specificirana područja određene znanstvene grane ili njihova kombinacija.društvene znanosti ne postoje.to ju filozofske discipline
Largos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:58   #3
Hm, lako je moguće da uvodni post nije bio dovoljno jasan, pa da pojasnim: svrha ove teme je rasprava o konkretnim problemima na podforumu i rješavanje tih problema.

Rasprava o tome što znanost jest, a što nije, nije nešto u čemu ti ova tema može pomoći. Smatraš li doista da društvene znanosti nisu znanost, otvori novu temu. Sa zanimanjem ću pročitati zašto misliš da su metodologije istraživanja društvenih znanosti neznanstvene te zašto uvriježenu podjelu znanosti, koja se odražava u podforumima na forum.hru, treba mijenjati.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:53   #4
Quote:
Largos kaže: Pogledaj post
imam ja jednu veliku pritužbu.znanosti su fizika,kemija i biologija.matematika kao filozofski temelj znanosti.strojarstvo,elektrotehnika,građevina,medi cina,... su tehnologijske grane znanosti,usko specificirana područja određene znanstvene grane ili njihova kombinacija.društvene znanosti ne postoje.to ju filozofske discipline
Mislim da čovjek nije promašio temu. No znanstvenik sigurno nije jer bi tada znao da, primjerice dobar fizičar ne može biti ako nije dobar filozof. Dalje mi se ne da. Tko sam ne vidi, uzalud mu sve.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 16:15   #5
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Mislim da čovjek nije promašio temu. No znanstvenik sigurno nije jer bi tada znao da, primjerice dobar fizičar ne može biti ako nije dobar filozof. Dalje mi se ne da. Tko sam ne vidi, uzalud mu sve.
Promašio je, jer ovdašnji moderatori ne mogu utjecati kako će se podforum zvati i što će obuhvaćati. Osim toga, već smo imali teme o tome koliko su DZ zapravo DZ.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 18:33   #6
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Mislim da čovjek nije promašio temu. No znanstvenik sigurno nije jer bi tada znao da, primjerice dobar fizičar ne može biti ako nije dobar filozof. Dalje mi se ne da. Tko sam ne vidi, uzalud mu sve.
In matter of fact znanstvenik jesam.a otkad odbacil u potpunosti filozofiju i religiju živim potpuno drugim životom.Da,takvi fizičari nemogu shvatiti 11 dimenzionalan prostor
Largos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 23:38   #7
Evo, da ne budem offtopic, predlažem da se postovi suviše nepismenih ljudi ne uzimaju u obzir, kao ovaj gore, na primjer...
Nešto što se smatra znanošću stoljećima, odjednom nije znanost, zato kaj...nije dovoljno teško?

Jao nama s ovakvim znanstvenicima koji ne mogu sklopiti dvije poštene rečenice na hrvatskom.

IZNIMKA: ako autor ovih postova gore nije Hrvat, ispričavam se. U tom slučaju, hrvatski kao strani jezik mu ide jako dobro.

Inače, zadovoljan sam podforumom. Keep up the good work.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 09:19   #8
Za tvoju informaciju autor ovog gore teksta inače ima disleksiju i završava 3 fakultet.Sa disleksijom
__________________
Guys, I see stupid people
Largos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 12:02   #9
Quote:
Largos kaže: Pogledaj post
Za tvoju informaciju autor ovog gore teksta inače ima disleksiju i završava 3 fakultet.Sa disleksijom
Ovo nisam očekivao...

U tom slučaju, moje isprike i samo hrabro.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 18:29   #10
Ostatak oftopičarenja prebačen je na prikladniju temu, koju je Largos ipak uspio naći.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 18:06   #11
ako nekom napišem da nema duha, to je razlog za karton?

ljudi se mogu uvrijediti na štošta
i napisati da je to "ad hominem" pa onda to valjda postane istina

opovrgnite me, dokažite da colour ima duha, ili neka sama pokaže, pa ću povući tvrdnju. dotad, nema se što vrijeđati

velik dio teme "pedagogija i pedagoško prigovaranje" pretvorio se u isprazno filozofiranje; velik dio teme pretvorio se u napad, osobni napad na perzefonu; gađaju je jajima frazetina, rajčicama floskula, imaginarnim otkazom; jeovasćaća, pravi forumski mobbing

jebli vas kartoni i slušanje antonije šole

(za ovo primam karton )
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 18:49   #12
Ja sam tvoj post shvatila da colour uspoređuješ s djecom (na njenu štetu) i da zbog tog smatraš da ono što ona tvrdi nije valjano.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 23:11   #13
a ja sam mislila da je ovo pdf 'društvene znanosti', a ne 'roditelji i djeca', rode ili mib
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 00:20   #14
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
ljudi se mogu uvrijediti na štošta
info: ja se nisam uvrijedila, niti sam ti prijavljivala post, niti išta slično

Quote:
i napisati da je to "ad hominem" pa onda to valjda postane istina
tvoj post bio je usmjeren na mene kao osobu, ne na argumente koje sam napisala, dakle ad hominem
forumskim pravilima nije dozvoljena rasprava o osobi



Quote:
jeovasćaća, pravi forumski mobbing

jebli vas kartoni i slušanje antonije šole
i ti misliš da bi mene moglo vrijeđat išta od napisano od nicka koji komunicira na ovaj način




Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Ja sam tvoj post shvatila da colour uspoređuješ s djecom (na njenu štetu) i da zbog tog smatraš da ono što ona tvrdi nije valjano.
bio je očiti ad hominem
sve ostalo je nevažno


opaska: ovo je jedini post koji ću ostavit na ovoj temi


pozz
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 16:44   #15
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
a ja sam mislila da je ovo pdf 'društvene znanosti', a ne 'roditelji i djeca', rode ili mib
pedagogija i didaktika spadaju u društvene znanosti.
istarski pršut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 23:30   #16
Vidim, tu ima nekih novosti.

Elli, čestitam.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 11:14   #17
ooo, koga to moje oči vide
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 01:31   #18
Prema uputi moderatorice ElliQuinn, obraćam se s upitom o razlogu brisanja i kartoniranja posta na temi "Lingvistička čašica razgovora".
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 01:36   #19
Post je obrisan jer je trollanje - nastavak postojeće svađe na drugom mjestu i to ne svađe o tome kaže li se nešto ovako ili onako. Obrisan je da bi se spriječilo daljnje raspirivanje te svađe.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 09:46   #20
Na kraju posta stajala je jasna napomena da se radi isključivo o objašnjenju za koje smatram da se uklapalo u temu na kojoj sam postala i da ne očekujem nikakav odgovor niti da ću nastavljati diskusiju. zato mi nije jasna ovakva moderatorska intervencija.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.