Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2012., 16:41   #81
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Koliko mi je poznato jedni od rijetkih koji su napravili dobar sustav za rulet su bili neki balkanci koji su digli lovu u Engleskoj tako da su imali magnet u cipeli kojim su utjecali na kretnje kuglice. Sustav je u cjelosti naravno bio rafiniraniji od ovoga što sam napisao. Dakle, takve sustave treba razvijati bliže fizici, ovi matematičko-statistički pouzdano ne funkcioniraju.

Pa sistem za rulet zna svatko.... igras male-srednje-velike brojeve , to je koeficjent 3 i nakon svake nedobitne igre u sljedečoj duplaš ulog.... možeš igrati i dvije opcije npr.- mali-srednji brojevi samo šta onda nakon svake gubitne igre moras minimalno utrostručiti ulog u sljedećoj....

Takav sistem ima naravno i mane...
1.-Ako na taj nacin igra na klasicnom rulet kojeg vrti zaposlenik kazina nakon nekog vremena ce vas zamolit da napustite kazino

2.-Ako se slučajno dogodi da 5-6 puta uzastopno nisi pogodil brojeve ulog koji je potrebno uložit u sljedečoj igri postaje poprilično visok....


NE POSTOJI LEGALAN NACIN NA KOJI MOŽEŠ POBJEDIT KAZINO -da postoji kazino ne bi ni postojao :-) to je jedina prava istina... Ove iznimke koje kao žive od kazina -hm hm pričekajte godinu dvije pa pogledajte di si ti koji stalno dobivaju :-)
KH5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 16:51   #82
Quote:
KH5 kaže: Pogledaj post
2.-Ako se slučajno dogodi da 5-6 puta uzastopno nisi pogodil brojeve ulog koji je potrebno uložit u sljedečoj igri postaje poprilično visok....
To nije samo mana, to je fatalna mana tog sustava. Da sam vlasnik kazina podupirao bi goste da ga čim više koriste, a zaposlenike koje bi mi takve goste tjerali, podučio kako se postupa s klijentima visoke vrijednosti (high value customers).
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +

Zadnje uređivanje Stronger Free : 08.06.2012. at 16:59.
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:24   #83
hi

Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
To nije samo mana, to je fatalna mana tog sustava. Da sam vlasnik kazina podupirao bi goste da ga čim više koriste, a zaposlenike koje bi mi takve goste tjerali, podučio kako se postupa s klijentima visoke vrijednosti (high value customers).
Možda nisam bio dovoljno jasan .... ukoliko bi gubili tim sistemom naravno da ih nitko ne bi tjerao, ali kao bi dobili 3-4 puta onda bi vas lijepo zamolili da napustite kazino ili bar da promijenite rulet... :-)
KH5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 08:20   #84
Ne vidm razlog zašto bi netko tjerao goste koji koriste taj sistem koji će ultimativno napuniti sefove u kazinu, a isprazniti džepove onih koji ga koriste.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 11:30   #85
Martingale sistem funkcionise jedino ako imate neogranicen budget...a takvih nema, koliko ja znam...
el-ing is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 16:14   #86
alo... ima koga????
KH5 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 25.06.2012., 15:50   #87
LOTO - PENNSYLVANIA TREAS. HUNT LOTO (5 OD 30)

173. kolo (21.06.2012, četvrtak) 18:00 21 25 26 27 28 zanimljive li kombinacije :-)
KH5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 16:28   #88
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Koliko mi je poznato jedni od rijetkih koji su napravili dobar sustav za rulet su bili neki balkanci koji su digli lovu u Engleskoj tako da su imali magnet u cipeli kojim su utjecali na kretnje kuglice. Sustav je u cjelosti naravno bio rafiniraniji od ovoga što sam napisao. Dakle, takve sustave treba razvijati bliže fizici, ovi matematičko-statistički pouzdano ne funkcioniraju.
Imaš kakav izvor za ovaj magnet u cipeli?
U Osijeku su, navodno, izbušili bušilicom kupolu koja štiti kolo i šipkom manipulirali ruletom. Snaga klade valja.

Quote:
KH5 kaže: Pogledaj post
LOTO - PENNSYLVANIA TREAS. HUNT LOTO (5 OD 30)

173. kolo (21.06.2012, četvrtak) 18:00 21 25 26 27 28 zanimljive li kombinacije :-)
"You know, the most amazing thing happened to me tonight. I was coming here, on the way to the lecture, and I came in through the parking lot. And you won't believe what happened. I saw a car with the license plate ARW 357. Can you imagine? Of all the millions of license plates in the state, what was the chance that I would see that particular one tonight? Amazing!"
Feynman
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 19:24   #89
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Imaš kakav izvor za ovaj magnet u cipeli?
U Osijeku su, navodno, izbušili bušilicom kupolu koja štiti kolo i šipkom manipulirali ruletom. Snaga klade valja.
Nešto sam pobrkao jer sam dosta davno čitao o tome, na odjeljku Biased Wheels na Wiki je dio o pokušajima prevara(?). Riječ je bila o dva Srba i Mađaru koji su imali nekakav skener u mobitelu, Amerikanci nešto u cipeli, a magnet neki drugi gulanferi...

http://en.wikipedia.org/wiki/Roulette#Biased_wheels
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:59   #90
Zanimljiv je sljedeći problem:

Koji je minimalan broj različitih kombinacija/listića koji vam osigurava stopostotnu sigurnost da ste pogodili pogodili bar 3 od 6 ili bar 2 od 6, ili čak bar 4 od 6, (49C6)

Npr. odgovor za 90C5 tako da smo sigurni da ćemo pogoditi bar 2 broja je 100 listića
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 22:12   #91
hi

Quote:
DT.T kaže: Pogledaj post
Zanimljiv je sljedeći problem:

Koji je minimalan broj različitih kombinacija/listića koji vam osigurava stopostotnu sigurnost da ste pogodili pogodili bar 3 od 6 ili bar 2 od 6, ili čak bar 4 od 6, (49C6)

Npr. odgovor za 90C5 tako da smo sigurni da ćemo pogoditi bar 2 broja je 100 listića
:-) iako bas do kraja nisam skuzil kaj očeš reči.... ja dva broja pogodim u 99% slučajeva na jednom listiću
KH5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 22:32   #92
Quote:
KH5 kaže: Pogledaj post
:-) iako bas do kraja nisam skuzil kaj očeš reči.... ja dva broja pogodim u 99% slučajeva na jednom listiću
probaj pogoditi u 90C5 lotu pa da te vidim.
Vjerojatnost da pogodiš 2 broja u našem lotu je visoka.
Nju je poprilično jednostavno izračunati.
Približno 27.5% da ćeš pogoditi 2 u 39C7.
15.15% za 45C6

Tako da 99% slučajeva je pretjerivanje ako se radi o navedena dva.

Da pojasnim na što mislim.
Recimo, sa sigurnošću ću ti reći da znam koji broj kombinacija moraš kupiti da bi dobio loto.
Trebaš kupiti sve listiće. To je jasno?
Sad je pitanje, koliko listića trebaš kupiti da bi bio 100% siguran da ćeš pogoditi 2(ili 3 ili 4 ili 5) broja.

Znači, u ovom slučaju, ako bi uplatio te listiće bio bi siguran da ćeš pogoditi 2 broja na barem jednom od listića, ali naravno još uvijek postoji vjerojatnost da dobiješ dobitnu ili pogodiš više od 2 broja.

Npr. ako je nagrada za 4 pogođena dovoljno velika, a ti nađeš minimum i točne brojeve koje trebaš uplatiti na određeni broj listića, možda ti je profitabilnije igrati na manje dobitke nego se nadati velikom.

Npr. za bar 3 pogotka britanske lutrije(49C6) za sada je minimum 163 listića, i imaš točne kombinacije koje trebaš uplatiti da bi bio siguran da ćeš pogoditi 3 broja.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 23:00   #93
Quote:
el-ing kaže: Pogledaj post
Martingale sistem funkcionise jedino ako imate neogranicen budget...a takvih nema, koliko ja znam...

ne, veći problem je limit stola koji te stopira na negdje 12-13 duplanju, ovisi o casinu.

ako i postoji sistem za siguran dobitak na ruletu budite sigurni da ga nećete čuti niti kupiti od nekoga (pa makar za milijun dolara)

JER

onaj tko ga možda smisli taj ima barem gram mozga

A

onaj tko ima barem gram mozga bi u tom slučaju da otkirje sistem došao do sljedećeg zaključka:

ako ja imam sistem i kažem ga svom najboljem pijatelju/bratu/curi onda će ga vjerojatno i oni podjeliti s nekime. Ako ga oni podjele s nekime taj sistem će vrlo brzo postati poznat i kockarnice će izbaciti rulet i više neću imati na čemu zarađivati. Zato, bolje da šutim ko pizda, glumim srećkovića kojeg sere na ruletu, a ako nekom meni bliskom očajnički trebaju pare radje cu mu ih pokloniti i glumiti dobru dušu nego da mu kažem za sistem. I nema tih para za koje bih prodao taj sistem
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:30   #94
Točno to. To isto vrijedi zapravo za sve igre na sreću, kao i za mehnaizme predviđanja burzovnih događaja.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 06:39   #95
Ja sam se malo za zabavu poigrao i sebi zapisao loto 10 sistema po 17 brojeva znaci kao da ste upatili loto i prekrižili 17 brojeva od 37 na 10 listića i čekao izvlačenje, znate kaj, ni na jednom nisam pogodio ni 5-icu, a da sam uplatio jedan sistem od 17 prekriženih brojeva košta 35.000kn, a ovo za rulet kaj su zaradili je fora da su u naocalama imali kameru koja je povezana sa kompom ili iphoneom i mjerila je brzinu kuglice i kotača i otprilike izracunavala di će kuglica pasti u malu ili veliku seriju orfanel kavalin itd mozda je pogodila svaki drugi treci put ali ovi su duplali, troduplali ulog kad promaše
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:54   #96
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Ne vidm razlog zašto bi netko tjerao goste koji koriste taj sistem koji će ultimativno napuniti sefove u kazinu, a isprazniti džepove onih koji ga koriste.


ja sam čitao da je najbolji sistem da gledaš kamo će loptica pasti i zadnji čas prije nego što padne staviš sve čipove na crno ili crveno, kad već vidiš kamo će ići. igrati na neki broj je za budale.
Dirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 18:52   #97
Quote:
Dirac kaže: Pogledaj post


ja sam čitao da je najbolji sistem da gledaš kamo će loptica pasti i zadnji čas prije nego što padne staviš sve čipove na crno ili crveno, kad već vidiš kamo će ići. igrati na neki broj je za budale.
...a što ćemo s onim dealerovim "neide više" ?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.