Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2008., 21:13   #1
VW Bora - izgubio sam maticu za izmjenu guma

Molio bi pomoć ako netko zna dal se to da gdje nabaviti ili baš svaki auto ima jedinstvenu maticu.. za izmjenu guma, peti šaraf..
jednostavno neznam gdje je, a imao sam ga..
ako netko zna s kojim drugim to odšarafiti ili možda ga dati napraviti..
auto je vw bora..
hvala
davorho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:19   #2
Quote:
davorho kaže: Pogledaj post
Molio bi pomoć ako netko zna dal se to da gdje nabaviti ili baš svaki auto ima jedinstvenu maticu.. za izmjenu guma, peti šaraf..
jednostavno neznam gdje je, a imao sam ga..
ako netko zna s kojim drugim to odšarafiti ili možda ga dati napraviti..
auto je vw bora..
hvala
Ako misliš na vijak s glavo za zaštitu protiv krađe felgi onda si nahebo. Kad bi svi auti imali istu maticu ne bi bilo zaštite.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:30   #3
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Ako misliš na vijak s glavo za zaštitu protiv krađe felgi onda si nahebo. Kad bi svi auti imali istu maticu ne bi bilo zaštite.

da to sam mislio..pa valjda meheničari imaju neki slični ključ za to??
davorho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 00:33   #4
Imaju, imaju. Zove se papagajke. I to one veće, vodoinstalaterske. I radi ako imaš sreće.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 19:13   #5
Quote:
davorho kaže: Pogledaj post
Molio bi pomoć ako netko zna dal se to da gdje nabaviti ili baš svaki auto ima jedinstvenu maticu.. za izmjenu guma, peti šaraf..
jednostavno neznam gdje je, a imao sam ga..
ako netko zna s kojim drugim to odšarafiti ili možda ga dati napraviti..
auto je vw bora..
hvala
Meni se to desilo prije par godina na passatu da sam izgubio taj dodatak za odšarafljivanje 5 šarafa, takav isti se nije mogao naručiti, pa smo naručili nešto sličniji, uzeli smo par komada, čekić i nabijaj taj dio u tad šifra šaraf i nakon toga ga odšarafiš, s tim da si poslje trebao kupiti novi šifra šaraf.
tako je prije bilo, ali sad nedavno sam išao sa frendom on je isto izgubio tu maticu, došli kod tomića mi i našli oni identičan takav i naručili ga iz njemačke, matica je došla mislim u roku tjedan dana tak nešto sitno. E sad neznam, probaj pitati u VW-u da ti daju savjet. ILi kupi novu maticu i uzmi čekić i sam to doma promijeniš.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 20:27   #6
imam ja,javi se na mob. broj imas
COREK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 20:33   #7
hvala svima..al imao sam sreće izgleda..
prešao već par vulkanizera i tako..
al onda da skoknem do svog mehaničara, da pitam za savjet..
i eto ti ga na.. bo sam kod njega pred mjesec dana da mi je mijenjao zupčasti remen.. i on ga trebao, i kod njega mi bio..
evo zimske gume su već gore
corek..thenks..
davorho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 21:04   #8
to se moze narucit u ovlastenom servisu.....

A imao sam slucaj da je vulkanizer strgao taj saraf (skoda octavia II) tj zhebali su se oni zubići... Posto je bila alu felga nije se moglo pristupit sarafu jer je u utoru.... Nije bilo drugog ljeka nego bušilica i polako bušit i bušit..... izhebo sam se ko budala al pametniji je popustio
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.