Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2015., 08:49   #8241
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
*smirila

tijekom trudnoće ne možeš imati menstruaciju.
ako si ju dobila, nisu trudna.
ignoriraj te gluposti.
tijekom trudnoce nema menstruacije ali se mogu javljat krvarenja vrlo slicna menstruaciji i cure koje nemaju obilne menge vrlo lako mogu zamijenit takvo krverenje sa ciklusom ...moja frendica je nakon puna 3 mjeseca saznala da je trudna jer je imala krvarenje svaki mjesec uredno a bila je trudna i nije se brinula sve dok joj se trbuh nije poceo nadimat (inace ima ravan trbuh ko daska)

principessa1 - mene uvijek u vrijeme ovulacije streca jajnik koji ovulira, cesto su mi i bolne grudi uz obaveznu nadutost trbuha - eto, mislim da nemas razloga za brigu i da nisi trudna ali kao te to toliko muci onda kupi test
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 14:36   #8242
ja sam imala uredne menstruacije. i trajale su po 4-5 dana kao i uvijek. količina krvarenja je također bila kao i uvijek. jedino mi je jednom dosla nakon 26 dana ali mislim da to ne igra neku veliku ulogu.
napravila sam test, ali s malom greškicom jer od treme nisam to dobro napravila.. i napravila ja taj test, dosla jedna crtica. stavila ga sa strane i pogledala dan poslije i pojavila se je jos jedna tanka crtica. izludjet cu. ponavljam test uskoro. i da, u uputstvima pise da se nakon 10 min test baca u smece.. vase misljenje??
principessa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 16:59   #8243
prati upute. ako piše da se baca nakon 10 min, onda ga i baciš nakon 10 minuta.
i rekoh ti da je prerano za test.
test se kod urednih menstruacija radi tek nakon što menstruacija ''službeno'' zakasni.
možeš ti njih napraviti još milijun sad, nijedan neće biti relevantan.
napravi ga tek za 10-ak dana ponovo.
naravno, ako ti menstruacija u međuvremenu ne dođe.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 17:28   #8244
u redu. poslusat cu te, konacno.
drzite fige i javljam vam uskoro situaciju.
principessa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 08:51   #8245
Quote:
principessa1 kaže: Pogledaj post
ja sam imala uredne menstruacije. i trajale su po 4-5 dana kao i uvijek. količina krvarenja je također bila kao i uvijek. jedino mi je jednom dosla nakon 26 dana ali mislim da to ne igra neku veliku ulogu.
napravila sam test, ali s malom greškicom jer od treme nisam to dobro napravila.. i napravila ja taj test, dosla jedna crtica. stavila ga sa strane i pogledala dan poslije i pojavila se je jos jedna tanka crtica. izludjet cu. ponavljam test uskoro. i da, u uputstvima pise da se nakon 10 min test baca u smece.. vase misljenje??
ponovi test za par dana ali ujutro sa prvim urinom i kako pise u uputama baci ga nakon 10 minuta jer nakon tog vremena a pogotovo nakon cijelog dana ce ti skoro svaki test pokazat dvije crte (druga ce biti slabija) ali to vise nista ne znaci
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:04   #8246
Imam jedno vjerojatno glupo pitanje, ali me muči pa...

U zadnjih godinu dana imam uredne cikluse, u prosjeku mi traju 30 dana. Zadnju M sam dobila 14.2. a odnos sam imala 15.3.
Menge još nema na vidiku, iako su mi danas grudi dosta osjetljive i napete na dodir. Zadnjih 5-6 dana me svakodnevno bole jajnici ( ne jako i ne konstantno, ali 1-2 puta dnevno me zapikaju ), a uz to imam i onaj rastezljiv iscjedak kojeg obično imam sredinom ciklusa ( ovaj mjesec je taj iscjedak izostao u sredini ciklusa i pojavio se sad pri kraju ).
Je li moguće da ja tek sad ovuliram iako bi mi u ovo vrijeme trebala doći menga ? Hoću reći, je li moguće da se ovulacija desi na kraju ciklusa iako su ciklusi uredni ? A opet, u zadnjih tjedan dana sam užasno razdražljiva i s te strane se osjećam kao u PMS-u. I danas te napete grudi ( ali znam da grudi mogu biti bolne i napete i za vrijeme ovulacije ).
Frka mi je jer, iako smo koristili zaštitu, uvijek izbjegavam razdoblje ovulacije, ali sad više ne znam što da mislim. Nikad mi se nije desilo da imam simptome ovulacije krajem ciklusa tj točno u vrijeme kad moram dobiti
ejmi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 16:41   #8247
Cure molim vas pomozite mi....situacija je sljedeca
Dali je moguca trudnoca od samog pokusaja spolnog odnosa, nije usao u mene do kraja, nije svrsio...znaci samo vrhom penisa je pokusao da ude...mjesecnica kasni par dana i panicarim da nisam slucajno trudna ( znam da zvucim glupo )...tako dali je trudnoca moguca na bilo koji nacin
zbunjena12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 16:42   #8248
ejmi12
ja bi prije rekla da je to sad bila ovulacija, zbog iscjedka
pogotovo ako ti menstruacija na kraju bude kasnila kojih 10-ak dana.
no, ako ste koristili zaštitu, trebalo bi sve biti u redu, bez obzira na to.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 16:44   #8249
Quote:
zbunjena12 kaže: Pogledaj post
Cure molim vas pomozite mi....situacija je sljedeca
Dali je moguca trudnoca od samog pokusaja spolnog odnosa, nije usao u mene do kraja, nije svrsio...znaci samo vrhom penisa je pokusao da ude...mjesecnica kasni par dana i panicarim da nisam slucajno trudna ( znam da zvucim glupo )...tako dali je trudnoca moguca na bilo koji nacin
trudnoća je teoretski moguća ako je on prije toga svršio, a u međuvremenu nije išao na wc.
šanse za to su stvarno minimalne, teško da si tako mogla ostati trudna, ali neka šansa uvijek postoji.
napravi test što prije.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:06   #8250
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
trudnoća je teoretski moguća ako je on prije toga svršio, a u međuvremenu nije išao na wc.
šanse za to su stvarno minimalne, teško da si tako mogla ostati trudna, ali neka šansa uvijek postoji.
napravi test što prije.
Svrsavanje uopce nije bilo, znaci nikakvog. Bilo je samo trljanja penisa po vagini, i pokusaj ulaska u nju. Drugog nicega, znaci svrsavanja nije bilo nikako. Kasni mi 2-3 dana, djevica sam zato panicarim.
zbunjena12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:06   #8251
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ejmi12
ja bi prije rekla da je to sad bila ovulacija, zbog iscjedka
pogotovo ako ti menstruacija na kraju bude kasnila kojih 10-ak dana.
no, ako ste koristili zaštitu, trebalo bi sve biti u redu, bez obzira na to.
Hvala ti na odgovoru Meni se isto čini da bi mogla sad debelo kasniti, ali valjda će sve biti ok.
ejmi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 19:52   #8252
Quote:
zbunjena12 kaže: Pogledaj post
Svrsavanje uopce nije bilo, znaci nikakvog. Bilo je samo trljanja penisa po vagini, i pokusaj ulaska u nju. Drugog nicega, znaci svrsavanja nije bilo nikako. Kasni mi 2-3 dana, djevica sam zato panicarim.
aha, onda je sve ok.
onda nemaš nikakve šanse da si ostala trudna, ali svejedno, kondom bi bio dobra opcija za sljedeći put.
sad će ti još više kasniti samo zbog paničaranja i stresa, tako da se samo smiri.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 22:54   #8253
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
aha, onda je sve ok.
onda nemaš nikakve šanse da si ostala trudna, ali svejedno, kondom bi bio dobra opcija za sljedeći put.
sad će ti još više kasniti samo zbog paničaranja i stresa, tako da se samo smiri.
Hvala ti, kondom definitivno iduci put. hvala jos jednom
zbunjena12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 14:01   #8254
opet ja

Je li moguće da se simptom trudnoće ( napete i na dodir pomalo bolne grudi ) manifestira nakon nepuna 24 sata od odnosa ? Čitala sam da je dosta žena osjetilo simptome odmah na početku trudnoće, ali baš toliko brzo ?
Grudi su mi bile pomalo napete i nekoliko dana prije odnosa ( to mogu pripisati ovulaciji ), ali već sljedeći dan su postale dosta napete i čak malo bolne na dodir.
Sklona sam vjerovati da mi grudi napete jer moram dobiti mengu ( ionako mi sad već kasni skoro tjedan dana ), ali vrag mi ne da mira
ejmi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 22:29   #8255
24 sata nakon odnosa nemoguće je osjetiti simptome trudnoće jer 24 sata nakon odnosa trudnoća kao takva još ne postoji
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 11:50   #8256
Jucer sam s deckom imala nezasticeni spolni odnos. Drugi mi je dan menstruacije. Decko je ejakulirao u mene. Nisam to htjela, na svoju inicijativu je, ne krivim ga, skupa smo u ovome..
E sad, sutra idem kod ginekologinje da mi da recept za day after pilulu. Sex je bio sinoc oko ponoci, znaci proci ce cca 40ak sati..Jel ima netko ovakva iskustva, ima li pilula stetne pojave itd..Svaka informacija je dobrodosla. O tome koliko smo neoprezni mi ne trebate, nego o tome sto je najpametnije sada...Hvala na odgovorima...
__________________
Neka bude tako, nisam taj ti nisi ta...
TinaVedder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 14:34   #8257
Kolko ja znam, naši liječnici propisuju ella one i escapelle kao hitnu kontracepciju. To su hormonske bombe koje ti mogu poremetiti ciklus i uzrokovati brojne nuspojave, na sreću ne trajne.
Koliko ti traju ciklusi, jesu li uredni?
Teško da si na 2. dan menstruacije imala plodne dane pa ja u tvojoj situaciji nebi poduzimala takve mjere. Pretpostavljam da samo želiš osigurati psihički mir i otkloniti svaku mogućnost trudnoće. Ponekad je mir u glavi neprocjenjiv, a tebe će koštati preko 200 kuna.
Odluka je na tebi, osobno se ne bih odlučila na pilulu.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 16:23   #8258
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Kolko ja znam, naši liječnici propisuju ella one i escapelle kao hitnu kontracepciju. To su hormonske bombe koje ti mogu poremetiti ciklus i uzrokovati brojne nuspojave, na sreću ne trajne.
Koliko ti traju ciklusi, jesu li uredni?
Teško da si na 2. dan menstruacije imala plodne dane pa ja u tvojoj situaciji nebi poduzimala takve mjere. Pretpostavljam da samo želiš osigurati psihički mir i otkloniti svaku mogućnost trudnoće. Ponekad je mir u glavi neprocjenjiv, a tebe će koštati preko 200 kuna.
Odluka je na tebi, osobno se ne bih odlučila na pilulu.
Hvala ti na odgovoru. I da jesu. Evenutalno dan, dva kasnije, ranije, ali u vecini jesu....Da psiha me ubija, to je najgore od svega.
__________________
Neka bude tako, nisam taj ti nisi ta...
TinaVedder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 19:38   #8259
Koliko ti traju ciklusi?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 21:11   #8260
28dana
__________________
Neka bude tako, nisam taj ti nisi ta...
TinaVedder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.