Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2010., 12:55   #81
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
totalno neisplativo za tako nešto...pa nemaš f1 bolid...
Prikupljam još cijene za ATE, ima naznaka za jeftinije od 1900 kn. Samo da napomenem da su originalni diskovi ATE izdržali 100 000 km i dvoje pločice besprijekorno tako da, ako nađem povoljniju cijenu, sigurno opet idu ATE jer ne planiram mijenjati auto još nekoliko godina.
gpetrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:03   #82
Zahvaljujući pomoći jednog forumaša, kupio sam komplet ATE kočnice i prošao dvostruko jeftinije nego s cijenom u ovlaštenom servisu. Jučer stavljeni novi elementi kočionog sistema i sada slijedi uhodavanje 200 km dok sve ne legne kako treba. Pozdrav!
gpetrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:28   #83
Bitno je da si izbjegao Brembo (što ja na žalost nisam), jer ima dvojbenih povratnih informacija o njihovoj (ne)kvaliteti.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:56   #84
Quote:
gpetrovi kaže: Pogledaj post
Zahvaljujući pomoći jednog forumaša, kupio sam komplet ATE kočnice i prošao dvostruko jeftinije nego s cijenom u ovlaštenom servisu. Jučer stavljeni novi elementi kočionog sistema i sada slijedi uhodavanje 200 km dok sve ne legne kako treba. Pozdrav!
Quote:
gpetrovi kaže: Pogledaj post
Zahvaljujući pomoći jednog forumaša, kupio sam komplet ATE kočnice i prošao dvostruko jeftinije nego s cijenom u ovlaštenom servisu. Jučer stavljeni novi elementi kočionog sistema i sada slijedi uhodavanje 200 km dok sve ne legne kako treba. Pozdrav!
Čuj, jel bi mi otkrio koliko si platio ATE diskove i pločice i gdje? Naime i meni sad sljedi zamjena istih, pa sam planirao uzeti ATE ili sl jer su mi te bile original na autu i bio zadovoljan njima.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 23:43   #85
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Čuj, jel bi mi otkrio koliko si platio ATE diskove i pločice i gdje? Naime i meni sad sljedi zamjena istih, pa sam planirao uzeti ATE ili sl jer su mi te bile original na autu i bio zadovoljan njima.
Poslao sam ti podatke na PM.

Pozdrav!
gpetrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 19:25   #86
diskovi - textar, plocice - ferodo
jel valja ta kombinacija...?
zafira b. 2006.g
zambata14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 20:23   #87
Navodno škripi. Znam da ne škripi kombinacija Zimmerman-Ferodo. ATE-Ferodo malo škripucka kad se zagrije u gradskoj stani-kreni vožnji
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:13   #88
Quote:
zambata14 kaže: Pogledaj post
plocice - ferodo
Iz vlastitog iskustva: samo ne uzimaj Target!
mattco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 12:24   #89
znaci koja je proporuka najbolje (najisplativije) kombinacije? radi se o limuzini sa 1.4 tone

Zimmerman-Ferodo?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 12:45   #90
A šta si imao do sada?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 15:15   #91
Iskreno ne znam. Sta god je po defaultu u Nissan Primeri p11. Naravno mijenjano je ali u sluzbenom servisu pa su oni valjda stavili iste dijelove original. Zadnjih 6god nije mijenjano, a na racunu koji imam pise samo prednje disk kocnice.

Inace koce odlicno. Sta god da je.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 15:26   #92
Prije nego se nekoga optužuje treba znati sljedeće:

1. Novim pločicama i diskovima treba min. 300km da počnu normalno kočiti, znači nema naglog kočenja i kočenja na maksimum. Naravno da se u određenim situacijama mora, ali ipak izbjegavati. Kočnice se u večini slučajeva tako unište i skati im se vijek trajanja, i to masivno.
2. Ako se kučište gdje poličice kližu dobro ne počisti i malo ne podmaže, od početka blokiraju i brzo se istroše.
3. Najveća greška je stavljati nove pločice na izlizane diskove, jer će se diskovi iskriviti i početi udarati kada su pločice još skoro nove, i onda opet treba zamijeniti i diskove i pločice.
4. Najveća greška u svim greškama je brušenje i šminjkanje izlizanih diskova. Zato i imaju svoj minimum, ispod minimuma se lakše pregriju i skoro nikako ne koče, u najgorem slučaju postanu tako tanke da klip iskoči van, a onda je možda već kasno.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:56   #93
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
znaci koja je proporuka najbolje (najisplativije) kombinacije? radi se o limuzini sa 1.4 tone

Zimmerman-Ferodo?
Zimmerman-Ferodo potpisujem
luucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:50   #94
tnx na potvrdi, ima netko informaciju koliko bi kostala takva kombinacija za prednje kocnice?

kako mogu saznat koji su mi diskovi i plocice originalno na autu?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:41   #95
Pa ako ne piše na disku/pločici onda reci koji je auto pa možda neko zna.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:14   #96
vjerojatno si u pravu, vjerojatno i pise...uskoro cu mijenjat gume na ljetne pa cu pogledat, ako netko zna u meduvremenu, Nissan Primera P11 2.0TD 66kw iz 97'
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 00:32   #97
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
4. Najveća greška u svim greškama je brušenje i šminjkanje izlizanih diskova. Zato i imaju svoj minimum, ispod minimuma se lakše pregriju i skoro nikako ne koče, u najgorem slučaju postanu tako tanke da klip iskoči van, a onda je možda već kasno.
malo krivo, prije će pločica iskočit
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 14:32   #98
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
3. Najveća greška je stavljati nove pločice na izlizane diskove, jer će se diskovi iskriviti i početi udarati kada su pločice još skoro nove, i onda opet treba zamijeniti i diskove i pločice.
Ti svaki put kad se potroše pločice mijenjaš i diskove ili....?
Disk ima minimalnu debljinu i ispod toga nije preporučljivo kočiti.Ali ne troše se ploče baš tako.Vidjeh Nissina sa 205 kkm i još je u toleranciji,tako da...
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 14:58   #99
Quote:
malo krivo, prije će pločica iskočit
Malo krivo. Ovisi koji auto i kakva kočnica. Ja osobno sam već 2 puta vidio da je iskočio cilindar van. Tako i ima smisla, jer ako on iskoči van imaš 2. sistem koji koči na 2 kotača. A ako pločica iskoči onda je isto što se tiče kočenja, samo je opasno gdje ta pločica izleti i kakvu štetu još može napraviti. Tako da mislim da generalno prvo cilindar izađe van.

Quote:
Ti svaki put kad se potroše pločice mijenjaš i diskove ili....?
Disk ima minimalnu debljinu i ispod toga nije preporučljivo kočiti.Ali ne troše se ploče baš tako.Vidjeh Nissina sa 205 kkm i još je u toleranciji,tako da...
Jučer 00:32
Ne, diskovi kod VW-a večinom drže kao 2 puta mijenjanje pločica.
Znači: Mijenjaš disk i pločice, onda samo pločice, pa opet disk i pločice.
Disk mijenjam kada je ispod minimuma (večinom se optički može vidjeti, bez mjerenja), kada je disk jako hrđav i kada udara prilikom kočenja. Ja na Passatu sa 96t km imam još prve diskove i pločice. Naravno kada pločice odu da ću bez razmišljanja mijenjati i diskove.

EDIT: Kako sam već napisao, ako se prenaglo koči s novim diskovima i pločicama mogu se se diskovi jeko brzo pozdraviti od auta. Puno toga ovisi i o vozaču.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 20:50   #100
Brembo tvrdi da disk izdrži maksimalno 2 seta pločica i da je nakon toga za bacit. Valjda oni znaju. Meni su njihovi diskovi sa Ferodo DS ili Premier pločicama trajali jednu izmjenu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.