Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2011., 22:13   #21
Quote:
Deus Ex Machina kaže: Pogledaj post
"Scientists have already proposed that a hidden star, which they call 'Nemesis,' might exist a light-year or so away from our sun. "

Nije to ništa čudno, masa sustava je binarna, ne vidim razlog zašto bi mi bili nešto posebno. Ko zna čega ima u Oortovom oblaku? Isto tako, može bit planet unutar našeg sunčevog sustava, umjesto Plutona; onaj koji utječe na Neptunovu orbitu svojom gravitacijom

Ali opet, to ne odgovara opisu ove Elenin
Na Neptunovu orbitu utjece Uran sto je i dovelo do otkrica Neptuna.
LeVerier je mislio da postoji jos jedan planet izmedju Merkura i Sunca sto se pokazalo totalno pogresnim,a urodilo je s jednom od nauzaludnijih potraga u povijesti,potraga za planetom Vulkan.
Neustrasivi is offline  
Old 24.05.2011., 22:21   #22
Quote:
Neustrasivi kaže: Pogledaj post
Na Neptunovu orbitu utjece Uran sto je i dovelo do otkrica Neptuna.
LeVerier je mislio da postoji jos jedan planet izmedju Merkura i Sunca sto se pokazalo totalno pogresnim,a urodilo je s jednom od nauzaludnijih potraga u povijesti,potraga za planetom Vulkan.
A odakle su onda vulkanci?

Pacifista is offline  
Old 24.05.2011., 22:26   #23
Samo da nadodam, potrga za planetom Vulkan je nastala zbog uocenih perturbacija u Merkurovoj orbiti.
Teorija relativnosti je objasnila te perturbacije i potraga za nepostojecim planetom je mogla zavrsiti.

Puno je vjerojatnije da je skromni lijecnik i astronom amater Lescarbault vidio neki asteroid i to se izrodilo u ideju o Vulkanu.
Neustrasivi is offline  
Old 24.05.2011., 22:47   #24
Štaje sa onom teorijom od Velikovskog o planetu veneri?
navodo je ona nedavno dolutala u sadašnju orbitu,

Prije je navodno bila jupiterov mjesec ili planet do njega.. dali je načuo netko možda?
Pacifista is offline  
Old 24.05.2011., 22:55   #25
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Štaje sa onom teorijom od Velikovskog o planetu veneri?
navodo je ona nedavno dolutala u sadašnju orbitu,

Prije je navodno bila jupiterov mjesec ili planet do njega.. dali je načuo netko možda?
To su teze pizdarije i nema apsolutno nikakvog pokrica za te pricice.
Neustrasivi is offline  
Old 24.05.2011., 23:02   #26
Quote:
Neustrasivi kaže: Pogledaj post
To su teze pizdarije i nema apsolutno nikakvog pokrica za te pricice.
Tip je predvidio njezinu gustu atmosferu i jaku vulkansku aktivnost
te prilično mladu koru.
prije nego što su Ameri i Rusi došli sa satelitima do nje.

Navodi u svojoj knjizi da je ona bila razlog potopa i nnogih razaranja na zemlji.
Pacifista is offline  
Old 24.05.2011., 23:27   #27
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Tip je predvidio njezinu gustu atmosferu i jaku vulkansku aktivnost
te prilično mladu koru.
prije nego što su Ameri i Rusi došli sa satelitima do nje.

Navodi u svojoj knjizi da je ona bila razlog potopa i nnogih razaranja na zemlji.
Magellan mu je unistio hipotezu o mladoj kori.

Za boldano nikakvih dokaza za to nema.
Velikovsky je pogrijesio u vecini stvari vezano za Veneru pocevsi od njene orbite i jos gomile toga.
Toliko je glupo da mi se ne da niti pricat o tome.
Neustrasivi is offline  
Old 25.05.2011., 18:34   #28
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Da se tako nešto dogodi...
...................................

ne da bi nam rastrgalo zemljinu koru (kao krmača masnu torbu)
nego bi nas lagano moglo pokupit sa sobom ili odbacit van sadašnje putanje.


kako bilo. nešto ide prema nama to čak i nasa potvrđuje, komet ili smeđi patuljak.

Najintrigantnije je to da su se na datumima poravnavanja Sunca planeta i "kometa" ELENINA uvjek događali potresi, Onaj u japanu, na novom zelandu i u Čileu.
promislite malo.. dali je to čista slučajnost i ako nije, kako tako malo svemirsko tjelo može izazvat tolika razaranja na zemlji sa te udaljenosti, kada stanemo u ravninu izmđu njega i sunca.
Moje je mišljenje da prema nama na Zemlji (ili u smjeru Zemljine putanje oko Sunca) sa južnog neba iz Oortovog oblaka polako dolazi vrlo veliko nebesko tijelo ( što je to točno - smeđi patuljak,zvijezda,umjetni planetoid ili tako nešto ) koje u svojoj orbiti ima prirodne (moguće i umjetne satelite).Vjerojatno je jedan od njih i Elenin,a drugi su možda Nibiru i još neki.Oni orbitiraju oko tog masivnog centralnog objekta koji je smješten u Oortovom oblaku.Putanje tih objekata su eliptične,a ne kružne.
Neki od njih su moguće veći i od Jupitera,moguće Nibiru 4 puta,a Elenin 2-3 puta i da,to masivno svemirsko tijelo utječe svojom ogromnom gravitacijom na cijeli Sunčev sustav,uključujući i Zemlju.
U slučaju bliskog prolaza Elenina (sa masom 2 puta Jupiterove) ili Nibirua (sa masom 4 puta Jupiterove)u blizini planeta Zemlje, vrlo vjerojatno bi došlo pucanja Zemljine kore,i moguće izbacivanja Zemlje sa sadašnje putanje oko Sunca.Stvar tu dodatno komplicira i naš satelit Mjesec koji bi vjerojatno isto tako bio izbačen iz svoje putanje oko Zemlje.Sve ovisi koliko je svemirsko tijelo koje prolazi blizu Zemlje masivno,koliko je daleko od Zemlje i koju putanju ima i gdje točno siječe Zemljinu putanju oko Sunca.
Bob Dean is offline  
Old 25.05.2011., 19:26   #29
Nešto čudno se događa i to je sigurno
Seti program je ugašen, Neki od nasinih teleskopa su pogašeni,
Elenin je več blizu marsove orbite a nasa šuti ko zalivena i naveliko se špekulira o njegovoj masi
dok je u stanju izračunati promjere asteroida koi su kud i kamo dalje, u metar.

http://spaceobs.org/en zadnje o kometu

rep mu se več sad procjenjuje na 100 000 km.

za mjesec i po stiže u marsovu orbitu a onda ide prema našoj
a tada zabava počinje
Pacifista is offline  
Old 25.05.2011., 19:29   #30
Neko je ovdje rekao da je to smeđi patuljak.
Neustrasivi is offline  
Old 25.05.2011., 20:06   #31
Quote:
Neustrasivi kaže: Pogledaj post
Neko je ovdje rekao da je to smeđi patuljak.
Da, ja sam reko, i ne znam sto je smijesno? Smedji patuljak 2.5 puta veci od Jupitera. Nibiru i Elenin je jedno te isto, samo NASA ne priznaje Nibiru pa mu je dala drugo ime....
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Old 25.05.2011., 20:57   #32
Čisto da ispravim neke matematičke nedostatke u vašim postovima. Ako je jedan planet veći od drugoga dva puta sa jednakom gustoćom, onda to ne znači da je dva puta teži već da je teži ohohoho puta što znači da ako zemlja osjeća jupiterov utjecaj, a taj je objekat već sada bliže i teži od jupitera, znači i sa većom gravitacijom, mi bi već sada osjetili ogromne posljedice, a vidimo da to nije tako, zato slobodno se smirite, nastavite i dalje štediti, ne režite vene i ne je... bez kondoma. Pozdrav
lenas84 is offline  
Old 25.05.2011., 21:02   #33
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Nešto čudno se događa i to je sigurno
Seti program je ugašen, Neki od nasinih teleskopa su pogašeni,
Elenin je več blizu marsove orbite a nasa šuti ko zalivena i naveliko se špekulira o njegovoj masi
dok je u stanju izračunati promjere asteroida koi su kud i kamo dalje, u metar.

http://spaceobs.org/en zadnje o kometu

rep mu se več sad procjenjuje na 100 000 km.

za mjesec i po stiže u marsovu orbitu a onda ide prema našoj
a tada zabava počinje
o majko moja...evo opet doomsdaya

ko u filmovima - vlade taje sve, građani ni ne slute što ih čeka, idu na more, kupuju tehniku, aute...a onda Armageddon!!!

mislim da bi u stvarnom životu bilo sve drugačije - kao prvo sigurno bi već puno ranije neki asteroidi dolazili do Zemlje i padali na nju, te veći broj njih samo kružili oko Zemlje. A sve to zbog gravitacije tog objekta. to bi kao bila neka najava. nakon toga bi svi znatiželjno tražili što se točno događa i u današnje vrijeme interneta teško bi iblo išta od toga prikriti.
lampion is offline  
Old 25.05.2011., 22:14   #34
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Da, ja sam reko
A ti si?

Quote:
i ne znam sto je smijesno?
Nije smijesno nego zalosno.

Quote:
Smedji patuljak 2.5 puta veci od Jupitera.
Smeđi patuljak ima daleko vecu MASU od Jupitera. Nekud od 15 - 70 puta
Koristenje rijeci "veci" pokazuje posvemasnje nepoznavanje materije.

Quote:
Nibiru i Elenin je jedno te isto, samo NASA ne priznaje Nibiru pa mu je dala drugo ime....
Imas li neki dokaz za ovo ili je ovo opservacija vikend-teoreticara zavjera.
Neustrasivi is offline  
Old 26.05.2011., 00:30   #35
Quote:
Neustrasivi kaže: Pogledaj post
A ti si?



Nije smijesno nego zalosno.



Smeđi patuljak ima daleko vecu MASU od Jupitera. Nekud od 15 - 70 puta
Koristenje rijeci "veci" pokazuje posvemasnje nepoznavanje materije.



Imas li neki dokaz za ovo ili je ovo opservacija vikend-teoreticara zavjera.
A tko si ti, pobogu?

Rijec veci se ovdje ne koristi u smislu mase, jer bih onda rekao tezi, nego po obujmu/opsegu.

Ne, nemam dokaz, ali imam link gdje osoba koja radi u NASI preporucuje sto uciniti najesen, kad Elenin/Nibiru bude najblize Zemlji: http://www.pakalertpress.com/2011/05...g-earth-video/

Ja odoh u brda tada, a ti lijepo budi negdje na razini mora, slobodno... Bolje da se ja smijem sam sebi kasnije, nego da placem za svima vama koji cete bit potopljeni
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Old 26.05.2011., 01:16   #36
Quote:
Bob Dean kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje da prema nama na Zemlji (ili u smjeru Zemljine putanje oko Sunca) sa južnog neba iz Oortovog oblaka polako dolazi vrlo veliko nebesko tijelo ( što je to točno - smeđi patuljak,zvijezda,umjetni planetoid ili tako nešto ) koje u svojoj orbiti ima prirodne (moguće i umjetne satelite).Vjerojatno je jedan od njih i Elenin,a drugi su možda Nibiru i još neki.Oni orbitiraju oko tog masivnog centralnog objekta koji je smješten u Oortovom oblaku.Putanje tih objekata su eliptične,a ne kružne.
Neki od njih su moguće veći i od Jupitera,moguće Nibiru 4 puta,a Elenin 2-3 puta i da,to masivno svemirsko tijelo utječe svojom ogromnom gravitacijom na cijeli Sunčev sustav,uključujući i Zemlju.
U slučaju bliskog prolaza Elenina (sa masom 2 puta Jupiterove) ili Nibirua (sa masom 4 puta Jupiterove)u blizini planeta Zemlje, vrlo vjerojatno bi došlo pucanja Zemljine kore,i moguće izbacivanja Zemlje sa sadašnje putanje oko Sunca.Stvar tu dodatno komplicira i naš satelit Mjesec koji bi vjerojatno isto tako bio izbačen iz svoje putanje oko Zemlje.Sve ovisi koliko je svemirsko tijelo koje prolazi blizu Zemlje masivno,koliko je daleko od Zemlje i koju putanju ima i gdje točno siječe Zemljinu putanju oko Sunca.
pricas o Nibiru-u kao znanstvenoj cinjenici i sa tim zavrsava tvoja kompetentnost da racionalno raspravljas na ovoj temi. Jedino sto mi moglo objasnjavat i sto se nudi kao teorija u znanstvenoj zajednici kao dokaz za masovna izumiranja koja se pojavljuju redovno svakih 26 mil. godina je hipotetska zvijezda Nemesis koja kruzi oko naseg sunca na udaljenosti od oko 1 svijetlosnu godinu do 1.5 ali ni ona nije dokazana. A taj Nibiru izmisljenu glupost od strane Nancy Lieder koja je tvrdila da komunicira sa vanzemaljcima sa nibirua ostavi za neke lijepe bajke. Mozda cak i nadmasite bracu Grimm

Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
A tko si ti, pobogu?

Rijec veci se ovdje ne koristi u smislu mase, jer bih onda rekao tezi, nego po obujmu/opsegu.

Ne, nemam dokaz, ali imam link gdje osoba koja radi u NASI preporucuje sto uciniti najesen, kad Elenin/Nibiru bude najblize Zemlji: http://www.pakalertpress.com/2011/05...g-earth-video/

Ja odoh u brda tada, a ti lijepo budi negdje na razini mora, slobodno... Bolje da se ja smijem sam sebi kasnije, nego da placem za svima vama koji cete bit potopljeni
I put the puzzle together and came to the conclusion that a planetary event was in store for us in 2012. To je citat iz tog tvoga linka. Opet 2012 idi ti u brda slobodno,pa kad se vratis napisi nam na ovoj temi kako je bilo,jeli barem ljepse gledati u zvijezde sa brda nego iz grada posto nema svijetlosnog zagadjenja,a tko zna mozda ti nitko ne odgovori jer cemo mi svi biti mrtvi pa se neces imati kome pohvaliti da si bio upravu

Zadnje uređivanje Bat Kol : 26.05.2011. at 20:00.
FoxMulder is offline  
Old 26.05.2011., 01:39   #37
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
A tko si ti, pobogu?
Ne smijem ti to rec.
Radim u Zvjezdanom Gradu.

Quote:
Rijec veci se ovdje ne koristi u smislu mase, jer bih onda rekao tezi, nego po obujmu/opsegu.
Nemas ti blage veze ni o obujmu ni masi,a s obzirom koje si gluposti pisao na topicu o Apollu i ne cudim se.
Da je smeđi patuljak tamo di tvrdis ti i ovaj strucnjak iz "NASA-e" vec bi itekako osjetili.

Quote:
Ne, nemam dokaz, ali imam link gdje osoba koja radi u NASI preporucuje sto uciniti najesen, kad Elenin/Nibiru bude najblize Zemlji: http://www.pakalertpress.com/2011/05...g-earth-video/
Kao sto rekoh,ja sam iz Zvjezdanog Grada i upravo sam se vratio svojim Soyuzom s ISS-a. Nema panike, Akukiji su odlucili otici tamo odakle su i dosli.

Quote:
Ja odoh u brda tada, a ti lijepo budi negdje na razini mora, slobodno... Bolje da se ja smijem sam sebi kasnije, nego da placem za svima vama koji cete bit potopljeni
Ajde ti lijepo u brda i udahni malo svjezeg zraka. Ponesi knjigu s osnovama astronomije sa sobom tako kad se vratis da ne pises vise gluposti po forumu i strasis neznalice vece od sebe.
Ja cu se za to vrijeme brckat u moru i uzivat u Suncu.


Ja ne mogu vjerovat koje gluparije ljudi tu pisu. Razmetanje Smeđim patuljcima o kojima nemaju pojma. Nibiru,cudnovati planet koji se okrece oko Sunca svakih 3500 godina,a zapravo je izmisljotina prevaranta Sitchina koji je vise puta raskrinkan u svojim nebulozama.
Neustrasivi is offline  
Old 26.05.2011., 02:55   #38
BAM! armagedon

zar bi se to tak trebalo desit? ili,ako ima neceg i kruzi sporo,dolazi sporo,nebi li i promjene trebale biti spore? treba mu 3500 godina za jedan krug,masa veca od jupitera, a sad je vec kod marsa a da ga niko nije primjetil(osim one babe kaj je pricala s njegovim stanovnicima)?
PhnX is offline  
Old 26.05.2011., 07:22   #39
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Ovaj smedji patuljak (a ne komet) je 2.5 puta tezi od Jupitera...
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Smedji patuljak 2.5 puta veci od Jupitera. Nibiru i Elenin je jedno te isto....
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Rijec veci se ovdje ne koristi u smislu mase, jer bih onda rekao tezi, nego po obujmu/opsegu.
Dakle, što je? Veći ili teži?
Adama is offline  
Old 26.05.2011., 12:25   #40
http://www.youtube.com/watch?v=nfX5z...eature=related

25 znakova nadolazeće prijetnje

najzanimljiviji su prva dva,pomori životinja i prirodne katastrofe(poplave,odroni zemlje)..dal je sve samo iluzija tj. prije nisu tolko izvještavali o tom il se neš stvarno mjenja?
benizg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.