Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2016., 12:20   #2801
Lijepi pozdrav,

ispričavam se što ovako uletavam. Pokušavam srediti kuhinju i kupaonu kako treba, pa bih volio ako netko ima za preporučiti kvalitetna ljepila za pločice, zidne i podne? Hvala
__________________
Associazione Calcio Milan
Lionel10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 17:03   #2802
Mapei ili murexin
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 20:57   #2803
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje bi mogla nabaviti ovakve crne reljefne pločice ili pak subway crne

]
Pozdrav! Ovakve pločice tražim! Zna li netko gdje bi ih se moglo u Zagrebu naći?
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 11:49   #2804
Quote:
alexandra_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ovakve pločice tražim! Zna li netko gdje bi ih se moglo u Zagrebu naći?
Pogledaj proizvođača Keope (keraterm ih drži) i Fioranese (art interijeri).
Ako dobro vidim na mobitelu, to su sitne pločice različitih dimenzija, u istoj boji. Mi smo si takve sive odabrali za kupaonicu, u 3 različite dimenzije će ići na zid.

Jedino da te još upozorim na cijene: naše koštaju od 485 do 657kn po m2. (ali keraterm da 20-25% rabata pa će ipak ispasti dosta manje )

Edit: za keope znam dvoje pločice koje imaju u puno dimenzija - Moov i Link.
A Fioranese ima liniju urban stone u tim malim dimenzijama.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 17:31   #2805
imam jednu pitanje vezano za keramicke plocice na zidu kuhinje. ne znam jesam li to ovdje na forumu procitala ili sam izmislila
mogu li se izbjeci one lajsne na kutevima na nacin da se plocice nekako kidaju pod kutem od 45stupnjeva i spoje u 90 tj. pravi kut?
__________________
napokon, mamax2 :srceko:
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 23:29   #2806
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
imam jednu pitanje vezano za keramicke plocice na zidu kuhinje. ne znam jesam li to ovdje na forumu procitala ili sam izmislila
mogu li se izbjeci one lajsne na kutevima na nacin da se plocice nekako kidaju pod kutem od 45stupnjeva i spoje u 90 tj. pravi kut?
Mogu se izbjeći, naravno
Šogor upravo završava s uređenjem stana i on nigdje nema lajsne na tim spojevima, a u dogovoru s keramičarom je kamenorezac obradio te rubne pločice tako da je svugdje sve savršeno ravno.
Na isti način ćemo i mi sebi napraviti, samo još treba dočekati pločice da stignu
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 07:57   #2807
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
na nacin da se plocice nekako kidaju pod kutem od 45stupnjeva i spoje u 90 tj. pravi kut?
mislim da se to rezanje pod kutem i takav spoj pločica zove gerung. to reci kermičaru da želiš i neka ti pokaže kako bi on to izveo.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 22:39   #2808
Gdje kupiti povoljne, a kvalitetne pločice?
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 07:57   #2809
Pozdrav svima...
Jedno pitanje u vezi sokla, postavio sam plocice, sad sam izrezao sokle od plocica i trebam ih malo zagladit brusilicom a zanima me sljedece:

Kako da finiširam gornji rub sokla, da ostavim malo vise ljepila pa prstom zagladim gornji rub ili da to nekako silikonom zagladim ili??
genius121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:20   #2810
pločice

Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Snižena cijena za one koji su zadovoljni i imitacijom mozaika

25x50 cm 84,92 kn

http://tvim-tonkovic.hr/keramicke-pl...car-25x50.html


Link nije aktivan, je li netko zna gdje se mogu naći ovakve pločice.
dian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:40   #2811
što pitati kad kupuješ pločice

Par savjeta kad kupuješ pločice za kuhinjski pod:

- da li postaje kategorizacija pa da pitam određenu kategoriju
- da li možete izdvojiti par proizvođača
- da li su za kuhinjski pod bolje mat ili sjajne (kod sjajnih se bojim klizanja)

Pozdrav.
dian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 15:05   #2812
Quote:
dian kaže: Pogledaj post
Par savjeta kad kupuješ pločice za kuhinjski pod:

- da li postaje kategorizacija pa da pitam određenu kategoriju
- da li možete izdvojiti par proizvođača
- da li su za kuhinjski pod bolje mat ili sjajne (kod sjajnih se bojim klizanja)

Pozdrav.
1) postoji kategorizacija i ona se izražava po klasama - najbolja je klasa I.
2) generalno su nama svi (majstori, arhitekti, obitelj...) rekli da kupujemo talijanske ili španjolske pločice, i to klasu I. Ja ne mogu tvrditi da su one zaista bolje jer se ne razumijem u to, samo prenosim tuđe riječi
3) što se tiče klizanja, postoje oznake protukliznosti. Oznake počinju slovom R i što je veći broj, to je veća protukliznost, odnosno manje se kližu. Mislim da se kreću od R9 do R13 oznake.

Što se tiče podnih pločica, postoje i varijante drugih finiša između potpuno mat i potpuno sjajnih. Ne znam na hrvatskom kako se to sve zove, na engleskom taj finiš može biti natural, lapped, bush-hammered, polished, matt, flashed... Mislim da moje pločice imaju oznaku LP (la platto ili tako nekako), znači nisu ni sjajne ni mat.
Meni se to činila kao najbolja varijanta za održavanje jer frendica ima potpuno mat pločice i kaže da se na njima sve vidi, a ja sama nisam ljubitelj jako sjajnih pločica.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 15:57   #2813
Quote:
dian kaže: Pogledaj post
Link nije aktivan, je li netko zna gdje se mogu naći ovakve pločice.
Na tvome bih mjestu Tvim Tonkoviću poslala fotku pločice koja te zanima i pitala imaju li ih još, a ako ne, tko je proizvođač. Ako ih oni nemaju, pitala bih mogu li mi naručiti onoliko kvadrata koliko mi treba.

Ako ovi to ne mogu, nazvala bih nekoliko većih salona/centara keramičkih pločica i pitala ih imaju li u svojim katalozima pločice koje te zanimaju, te mogu i ti ih naručiti. Kataloška narudžba je ionako uobičajena.

Hajde javi jesi li ih uspjela nabaviti!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 18:59   #2814
Lijep pozdrav!

Zna li netko gdje bi mogao nabaviti ker. pločice proizvođača Leonardo ceramica - model BI SHAPE (dim 30 × 60 cm). Trebao bi nešto popraviti, a nigdje ih nema, potreban mi je jedan paket, makar, uzeo bi i tri.

http://www.quadraline.rs/keramika_pr...rdo&proizvod=5

Hvala.

Tomislav
tomislav83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 19:04   #2815
Quote:
tomislav83 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!

Zna li netko gdje bi mogao nabaviti ker. pločice proizvođača Leonardo ceramica - model BI SHAPE (dim 30 × 60 cm). Trebao bi nešto popraviti, a nigdje ih nema, potreban mi je jedan paket, makar, uzeo bi i tri.

http://www.quadraline.rs/keramika_pr...rdo&proizvod=5

Hvala.

Tomislav
Znam da Keraterm i Špina drže Leonardo ceramica, jesi provjerio kod njih?

Što se tiče online kupnje, https://tile.expert/ drži također Leonardo pa škicni i tamo
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:49   #2816
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Znam da Keraterm i Špina drže Leonardo ceramica, jesi provjerio kod njih?

Što se tiče online kupnje, https://tile.expert/ drži također Leonardo pa škicni i tamo
Keraterm jesam, Špinu sam poslao sad mail kad si mi rekao, samo mi baš nisu blizu.

Hvala ti.
tomislav83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:54   #2817
Quote:
genius121 kaže: Pogledaj post

Kako da finiširam gornji rub sokla, da ostavim malo vise ljepila pa prstom zagladim gornji rub ili da to nekako silikonom zagladim ili??
akrilnim kitom
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:14   #2818
Quote:
tomislav83 kaže: Pogledaj post
Keraterm jesam, Špinu sam poslao sad mail kad si mi rekao, samo mi baš nisu blizu.

Hvala ti.
Sjetila sam se da i Frida-Mijić drži Leonardo pa probaj i kod njih
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 00:51   #2819
tko u zg drzi ragno plocice? samo petrokov i tim novak?

razmisljam o nekim heksagonskim plocicama za kuhinjski zid. radna ploca je najvjerojatnije oksid, pa me zanimaju ove sive nijanse....



__________________
napokon, mamax2 :srceko:
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 20:54   #2820
Bauhaus je u jednom od zadnjih kataloga imao heksagonske pločice pod novitete pa prolistaj na netu zadnji broj.
Update: našla, piše pločice Traffic 179 kn.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.