Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 17:42   #61
Quote:
Nerija kaže: Pogledaj post
pa jesam, zato se i brinem. mislim bilo je s kondomom al me uhvatila neka panika i mislim da ću poludit ako uskoro ne dobijem
A-ha...opet, svejedno, može biti od pilula. Pročitaj onaj link, tamo ti je objašnjeno koji testovi.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 21:19   #62
test za trudnoću

Bok, sutra se spremam kupiti test, jel svejedno koji kupim ili ima neki koji je bolji, lošiji ili tak nešto
hvala
77kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 21:57   #63
Quote:
77kikica kaže: Pogledaj post
Bok, sutra se spremam kupiti test, jel svejedno koji kupim ili ima neki koji je bolji, lošiji ili tak nešto
hvala
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=243
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 16:51   #64
Test za trudnoću

Imam pitanje....kasni mi menga već 13 dana....prije tjedan dana sam pravila test i bio je negativan,danas sam napravila intim plus,E sad crtica je bila jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako slabo vidljiva,morao si se stvarno zablejiti da bi je vidio da bi nakon minute izbljedila.....nema je....ostale su samo one koje odma potamne....dali je imala koja takav slučaj
__________________
Prodajem tomato sa original stranice
marusha0410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 19:35   #65
Quote:
marusha0410 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje....kasni mi menga već 13 dana....prije tjedan dana sam pravila test i bio je negativan,danas sam napravila intim plus,E sad crtica je bila jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako slabo vidljiva,morao si se stvarno zablejiti da bi je vidio da bi nakon minute izbljedila.....nema je....ostale su samo one koje odma potamne....dali je imala koja takav slučaj
E sad, nismo vidovite, ali.... Ako je bila blijeda i izbljedljela nakon minute, ja bi rekla da je tu moguće dvije stvari:

1. kako je mokraća putovala, tako se pokazala linija na mjestu gdje je reagens, zna to kod Intim plusa - na jednoj stranici sam čitala da liječnici zato ne preporučuju testove koji imaju plave linije, nego one sa crvenima.
2. da si trudna, ali je hormona trudnoće još tako malo da je linija jaaaaako blijeda.
3. evaporacijska linija - kako mokraća putuje, tako se zna pojaviti ta linija, ali je jako tanka.

Ovaj drugi scenario mislim da je najmanje vjerojatan jer nakon kašnjenja menstruacije od 13 dana, linija bi se trebala vidjeti iz aviona.

Ipak, ako imaš redovite menstruacije i ako niste koristili zaštitu, a bila je ejakulacija, najbolje je gyn, ako ti već dva tjedna kasni. Ali polako, mislim da su šanse minimalne da si trudna.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 14:47   #66
pozz, imam jedno pitanje. M mi je neredovi (nekad dođe 30, 32 dan. nekad 28 - to rijetko) i sada mi kasni 8 dana i u petak (6 dana od kašnjenja M, a minimalno dva tjedna od mogućeg začeća jel ako je došlo do začeća to je bilo na uskrs) sam radila test Clearblue i pokazao mi je jednu vidljivu crticu, a druga se vidjela kad bi se dobro, dobro zagledao (ili sam je vidjela u svojoj glavi). bi li trebao test već pokazati jasno da li je u pitanju trudnoća ili je moguće da još nema dovoljno hormona?
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 14:52   #67
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
pozz, imam jedno pitanje. M mi je neredovi (nekad dođe 30, 32 dan. nekad 28 - to rijetko) i sada mi kasni 8 dana i u petak (6 dana od kašnjenja M, a minimalno dva tjedna od mogućeg začeća jel ako je došlo do začeća to je bilo na uskrs) sam radila test Clearblue i pokazao mi je jednu vidljivu crticu, a druga se vidjela kad bi se dobro, dobro zagledao (ili sam je vidjela u svojoj glavi). bi li trebao test već pokazati jasno da li je u pitanju trudnoća ili je moguće da još nema dovoljno hormona?
Ti imaš redovite menstruacije, a ne neredovite. Naime, redovito ne znači uvijek u dan, nego između 28-34 dan, bitno je da znaš kad ćeš cca dobiti, to nisu neredoviti ciklusi. Dakle, budući tebi kasni, poprilično je izgledno da si trudna, no, ne možemo ti to ovako reći.

Test je trebao pokazati crticu dobro vidljivu, ali ne znači da ako je slabija nisi trudna. Ponovi test. I kupi neki jeftiniji, Gravignost su sasvim dobri.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 14:58   #68
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ti imaš redovite menstruacije, a ne neredovite. Naime, redovito ne znači uvijek u dan, nego između 28-34 dan, bitno je da znaš kad ćeš cca dobiti, to nisu neredoviti ciklusi. Dakle, budući tebi kasni, poprilično je izgledno da si trudna, no, ne možemo ti to ovako reći.

Test je trebao pokazati crticu dobro vidljivu, ali ne znači da ako je slabija nisi trudna. Ponovi test. I kupi neki jeftiniji, Gravignost su sasvim dobri.
ok, mislila sam da je bitan dan (u stotu, kako bi se reklo). već sam negdje čitala da si napisala da Clearblue dođe 100 kn, a ja sam ga platila 29! ali sljedeći tjedan ću kupiti taj Gravignost, ako u međuvremenu ne dođe... mada imam neke simptome .. hmm.. vidjeti ćemo. hvala na odgovoru
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 15:00   #69
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
ok, mislila sam da je bitan dan (u stotu, kako bi se reklo). već sam negdje čitala da si napisala da Clearblue dođe 100 kn, a ja sam ga platila 29! ali sljedeći tjedan ću kupiti taj Gravignost, ako u međuvremenu ne dođe... mada imam neke simptome .. hmm.. vidjeti ćemo. hvala na odgovoru
Sad će te svi pitati "gdje si to našla"? Jesi ti u Hrvatskoj?
Ozbiljno, tako jeftin kod nas ne može biti. Ili su u ljekarni napravili neku akciju sniženja jer je rok pri kraju ili....si kupila drugi test?

Slijedeći tjedan, u svakom slučaju, kupi neki drugi test i do onda bi crtica trebala biti vidljiva već iz aviona!
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 15:05   #70
ma joooj.. ja još luđa od tebe.. išla kopati po smeću i stvarno je taj, nisam se toliko izgubila da ne znam što piše na kutiji. i vrijedi do 08/2012.
došla na šalter i pitala test za trudnoću ali od 20-40 kn (jer je muž kupio prošli put neki od 100 kn) i dala mi taj i kaže 29 kn. i da, iz hrv sam.
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 15:09   #71
..ima neki zamjenski (kopija) clearblue pa je jeftiniji...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 15:12   #72
onda je to to... valjda
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 15:12   #73
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
..ima neki zamjenski (kopija) clearblue pa je jeftiniji...
Da? Nisam već dugo kupovala testove, pa ...ali ONAJ Clearblue znam da nikako ne može sa 100kn pasti na 29kn. Vjerujem ja da Iva misli da je to taj i da ga zbilja je platila 29kn, ali nebre biti jednostavno da je to isti test.

A kaj, taj se isto tak zove? I ambalaža je ista, ili?

Iva, ovak izgleda?

http://www.clearblue.com/si/images/C...Change-Tip.jpg
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 15:17   #74
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Da? Nisam već dugo kupovala testove, pa ...ali ONAJ Clearblue znam da nikako ne može sa 100kn pasti na 29kn. Vjerujem ja da Iva misli da je to taj i da ga zbilja je platila 29kn, ali nebre biti jednostavno da je to isti test.

A kaj, taj se isto tak zove? I ambalaža je ista, ili?
..nemam pojma...nisam kupovala al sam čula da takvi postoje..ja koristim one s neta
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 15:56   #75
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
E sad, nismo vidovite, ali.... Ako je bila blijeda i izbljedljela nakon minute, ja bi rekla da je tu moguće dvije stvari:

1. kako je mokraća putovala, tako se pokazala linija na mjestu gdje je reagens, zna to kod Intim plusa - na jednoj stranici sam čitala da liječnici zato ne preporučuju testove koji imaju plave linije, nego one sa crvenima.
2. da si trudna, ali je hormona trudnoće još tako malo da je linija jaaaaako blijeda.
3. evaporacijska linija - kako mokraća putuje, tako se zna pojaviti ta linija, ali je jako tanka.

Ovaj drugi scenario mislim da je najmanje vjerojatan jer nakon kašnjenja menstruacije od 13 dana, linija bi se trebala vidjeti iz aviona.

Ipak, ako imaš redovite menstruacije i ako niste koristili zaštitu, a bila je ejakulacija, najbolje je gyn, ako ti već dva tjedna kasni. Ali polako, mislim da su šanse minimalne da si trudna.
ma idem ja sutra ginekologu pa ćemo vidjeti šta je.....
možda mi se potrefilo da mi je ovulacija bila pred kraj ciklusa jer smo prošli mjesec bili aktivni svaki drugi dan i još smo.....od simptoma imam samo bjeli čisti iscjedak i pomalo se osiječam umorno,a i usta su mi suha a imam puno sline...
__________________
Prodajem tomato sa original stranice
marusha0410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 12:06   #76
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Da? Nisam već dugo kupovala testove, pa ...ali ONAJ Clearblue znam da nikako ne može sa 100kn pasti na 29kn. Vjerujem ja da Iva misli da je to taj i da ga zbilja je platila 29kn, ali nebre biti jednostavno da je to isti test.

A kaj, taj se isto tak zove? I ambalaža je ista, ili?

Iva, ovak izgleda?

http://www.clearblue.com/si/images/C...Change-Tip.jpg
hmmm.. znam da je logo isti ali sad svaki detalj nisan zapantila. isto je bijelo-plava kutija ali zove se clearblue pa valjda neće biti žuta
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 12:12   #77
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
hmmm.. znam da je logo isti ali sad svaki detalj nisan zapantila. isto je bijelo-plava kutija ali zove se clearblue pa valjda neće biti žuta
Joj pametnjakovićka , pa zove se tak jer su plave linije, ambalaža može biit žuta, zašto ne? Pa nije ni od Intim plusa plava.

Ajde, nije bitno. Jesi ponovila test?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 12:17   #78
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Joj pametnjakovićka , pa zove se tak jer su plave linije, ambalaža može biit žuta, zašto ne? Pa nije ni od Intim plusa plava.

Ajde, nije bitno. Jesi ponovila test?
ahahahahahahaha pa da ali kad već ima u nazivu plavo.. no, nije bitno.. nisam, nisam, strah me... bolje živit u neznanju nego se opet razočarati glupo ali.. sutra ću. ali kad sam bila prošli put trudna isto sam radila test i isto mi je pokazao jadno-blijedu drugu crticu, a to je već bilo 2 tjedna od kašnjenja. ne znam kako se zvao taj test, možda je čak bila ona trakica u pitanju... ali to nažalost nije dobro završilo, tako da me strah da ako sam trudna a test opet loše očitava da mi se ne bi opet loše završilo. znam da to nema veze s vezom ali.. strahovi su tu
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:40   #79
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
ahahahahahahaha pa da ali kad već ima u nazivu plavo.. no, nije bitno.. nisam, nisam, strah me... bolje živit u neznanju nego se opet razočarati glupo ali.. sutra ću. ali kad sam bila prošli put trudna isto sam radila test i isto mi je pokazao jadno-blijedu drugu crticu, a to je već bilo 2 tjedna od kašnjenja. ne znam kako se zvao taj test, možda je čak bila ona trakica u pitanju... ali to nažalost nije dobro završilo, tako da me strah da ako sam trudna a test opet loše očitava da mi se ne bi opet loše završilo. znam da to nema veze s vezom ali.. strahovi su tu
odi izvadi betu hcg pa će ti sve bit najjasnije....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 00:01   #80
e ovako..
danas sam radila test (prima stick).. kad sam ga popiskila, nakon nekoliko sekundi oba prozorcica su porozila, ali nakon 1-2 minute, to je nestalo i pojavila se kontrolna crta u malom prozorcicu, crta u vecem prozorcicu se NIJE pojavila, sto znaci da je test negativan. I sve je ok, prozorcici su ''pobijelili'', stoji samo kontrolna crta, cijeli dan... hehe.. e mene brine ovo sto je odmah porozilo kad sam ga popiskila.. :S ima li neko iskustva s tim? je li to uobicajeno kod ovog testa?
flaffii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.