Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2007., 14:57   #1
uvoznice za branitelje i invalide (hrvi)

da li itko zna dali povlastice za uvoz automobila (neiskorištene još vrijede)
naime posjedujem povlasticu a nikada je nisam koristio neki kazu da još vrijede onima koji ih nisu nikad koristili a neki odbacuju te tvrdnje
shegyi2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 17:00   #2
Quote:
shegyi2000 kaže: Pogledaj post
da li itko zna dali povlastice za uvoz automobila (neiskorištene još vrijede)
naime posjedujem povlasticu a nikada je nisam koristio neki kazu da još vrijede onima koji ih nisu nikad koristili a neki odbacuju te tvrdnje
one koje su rabili braniteelji ne vrijedee više....članovi obitelji poginulog Hrvatskog branitelja DA.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 17:15   #3
Quote:
shegyi2000 kaže: Pogledaj post
da li itko zna dali povlastice za uvoz automobila (neiskorištene još vrijede)
naime posjedujem povlasticu a nikada je nisam koristio neki kazu da još vrijede onima koji ih nisu nikad koristili a neki odbacuju te tvrdnje
Znam da nisi pitao, ali moram rec svoje misljenje o tim povlasticama za uvoz. Po meni teska idiotarija. Ljudima koje drustvo treba podrzat (a invalide i slicno treba apsolutno podrzat) bi se trebalo pomagat na jedan malo siri nacin a ne dvat direktne povlasite za uvoz automobila. Ako se drzava spremna odrec svojeg djela kolaca na uvoz automobila (dakle pogorsanje uvoznoizvozne bilance) ne znam zasto to ne bi cinili na drugi nacin. Nek tim ljudima jednostavno kazu da ce im u godini oprostit toliko i toliko trosarina/poreza a ne ih motivirat da kupuju aute. Znam par slucajeva u kojima su branitelji spiskali lovu na aute iako im zapravo uopce nisu trebali ali ljudi su zeljeli iskoristit povlasticu. Sad se svi grizu sto za te pare nisu kupili stanove i na bolji nacin iskoristili novac. No mislim da je to prije za politicku grupu.
Prebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 09:47   #4
Pitanje u vezi uvoznice..

Molim za savjet i informacije..ovako, imam neiskoristenu uvoznicu, (kao djete nestalog branitelja), buduci da ne mislim kupovati auto tako skoro, zanima me koja je procedura da ja tu uvoznicu "poklonim" nekome izvan obitelji tko ga uskoro kupuje.
Jedino sto znam da auto treba glasiti na mene.
Traburatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 13:17   #5
Quote:
Traburator kaže: Pogledaj post
Molim za savjet i informacije..ovako, imam neiskoristenu uvoznicu, (kao djete nestalog branitelja), buduci da ne mislim kupovati auto tako skoro, zanima me koja je procedura da ja tu uvoznicu "poklonim" nekome izvan obitelji tko ga uskoro kupuje.
Jedino sto znam da auto treba glasiti na mene.
eto, gro znaš...ako će biti kupljen na kredit, ti si nositelj i defacto vlasnik, ne moraš biti uposlen, dejure vlasnik neka bude sudužnik i stvar drži vodu...ostalo je stvar povjerenja...i bez ikakvih punomoći za uporabu auta. Nakon isteka zabrane otuđenja, 5 god, jednostavno, prijepis i sve kako slijedi...
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 13:18   #6
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
eto, gro znaš...ako će biti kupljen na kredit, ti si nositelj i defacto vlasnik, ne moraš biti uposlen, dejure vlasnik neka bude sudužnik i stvar drži vodu...ostalo je stvar povjerenja...i bez ikakvih punomoći za uporabu auta. Nakon isteka zabrane otuđenja, 5 god, jednostavno, prijepis i sve kako slijedi...
ti si de jure a on je de facto..
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 20:32   #7
Bok

da li netko zna?

ja sam kao branitelj ,invalid 50% uvezao auto na povlasticu 1998 godine.
zanima me da li kao sin poginulog branitelja mogu sada isto ostvariti pravo na uvoz automobila,da li to jedno drugo poništava?
__________________
16.02.2001. 20.11.2003. 16.08.2009.
ivana33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 20:58   #8
Pitaj u ministarstvu branitelja, oni se ti dati tocan odgovor ali ja mislim da imas pravo na uvoz kao sin poginulog branitelja, bez obzira sto si vec koristio jednu povlasticu jer je ta bila po drugoj osnovi i nema veze sa ovom.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 21:27   #9
pitao sam ali oni kažu da nazovem carinu što mi je glupo jer ide po zakonu branitelja
__________________
16.02.2001. 20.11.2003. 16.08.2009.
ivana33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 21:33   #10
Onda nazovi Carinu, oni ce ti dati najtocniji odgovor jer oni vrse carinjenje i trebali bi znati sta se i kako oslobadja od carine i ostalih davanja.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 21:36   #11
hvala
__________________
16.02.2001. 20.11.2003. 16.08.2009.
ivana33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.