Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2008., 18:55   #1201
Quote:
hyperactive_anki kaže: Pogledaj post
provjeri hormone (štitnjače)
provjeri željezo
provjeri svoje psihičko stanje
sve je u redu..i željezo i hormoni i psihičko stanje

ovo zadnje je napeto zbog pressinga koji osjećam od prokletog ispadanja...
musicaddicted is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 19:20   #1202
Jesi rekla doktoru/ici za to?
Ikakav komentar ti dao/la?
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 21:13   #1203
Quote:
musicaddicted kaže: Pogledaj post
ovako...ja stvarno više ne znam što da radim..imala sam preeekrasnu kosu dugu i sve i prije 4 miseca je počela padati

postajem užasno očajna...prepolovila mi se kosa ispada stalno...krvna slika je ok iako je sedimentacija stalno povećana...ne znaju od čega...iman šampon po preporuci dermatologa neki sa A..ne pomaže..ja ne znam više što da radim...da li da se ošišam?i prije mi je bila duga kosa pa nije padala....a kmeeeeee upomoć molim vas...preočajna sam..
Posavjetuj se s dermatologom oko korištenja Minoxidila, on će ti sigurno pomoći. Kosa će prestati padati, a počet će rasti i nova kosa ako imaš mjesta na kojima je znatnije prorijeđena.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 00:49   #1204
Ja san cula TOOOOOLIKO negativnih reakcija na minoksidil... jednima je opadanje pocelo jos gore nakon sto prestanete koristit (sto meni nema smisla nikakvog), drugima su pocele bijele dlacice na licu rast, nekima je dermatolog rekao ni slucajno... misljenja su razlicita... tj sve je individualno, nekima ce pomoc, a nekima ucinit katastrofalan efekt... ne isplati se zezat s tim...

ja koristim subrina recept, koja je stvarno super i tonik novi od švarckopfa ACTIVE f i sjajan je... pa pokusajte, i ricinusovo ulje, kosa raste ko luda , a od koprivinog čaja se jača tjeme...pa probajte...SRETNO!!

a ako je problem sa hormonima, i prehranom onda stvarno neznan...
tara1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 03:28   #1205
Kosa prestane padati ako se prestane koristiti, to je istina, ali ne vidim u čemu je problem, isto tako će ti se vratiti i kronična bolest ako prestaneš koristiti lijek.

Ja ga koristim već 4 godine sigurno i nemam nikakvih nuspojava, niti sam čula da je itko imao. Zaista, to je jedini preparat koji mi je ikada pomogao, ostali su bili bacanje novca, doslovce, a pogotovo Vichyjeve ampule i šamponi.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:53   #1206
prorjeđena kosa - što da radim?

Imam 25 godina i u zadnjih godinu dana imam veliki problem - kosa mi se dosta prorijedila, pa me strah da bih za koju godinu mogao oćelaviti (to mi je potvrdila i frizerka).

Ako netko od vas ima (ili je imao) takav problem, molio bih da mi kažete na koji ste ga način riješili. Postoje li kakvi učinkoviti preparati za obnavljanje kose, rast, neki "lijek" protiv ćelavosti...

Molim bez zajebancije!

Hvala!
Džeri Miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 20:09   #1207
Bilo bi dobro da podijeliš s nama neke detalje... da li imaš kakvih zdravstvenih poteškoća ili da li prolaziš teže razdoblje u životu i sl...
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 20:49   #1208
Quote:
-ragdoll- kaže: Pogledaj post
... smrsavila sam zadnjih par mj oko 8 kg ...i stres...trebam samo neku prevenciju...
meni je ovaj dio najvise zapao za oko...gubitak kilograma...e, sad..nisi napisala da li si te kg izgubila dijetama, vjezbanjem i sl. ili je doslo do gubitka a da ni sama ne znas zasto? ako je ovo drugo, onda je velika vjerovatnost da je u pitanju poremećaj u radu štitnjače koji je praćen kod nekoga i ispadanjem kose..
za svaki slučaj, ja bih prekontrolirala te hormone..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 22:23   #1209
Quote:
Azar'i kaže: Pogledaj post
to ti je u redu. za usporedbu, meni prilikom cesljanja ljeti i najesen ispadne 50-ak dlaka a u pranju i oko 400. a imam vec poprilicno rijetku kosu nakon godina ispadanja.
ajoj

ja već dva mjeseca kupujem kćeri Inneov tblte (ona ima povišen ASL-O i zbog toga joj opada kosa i tako će biti dok se ne snizi) i veli da joj manje opada kosa, a meni opada zbog niskog željeza, pretpostavljam. uglavnom, sebi sam se odlučila na prirodne pripravke. tu na forumu (ili negdje dalje) sam našla recept za tonik od korijena i lista koprive sa alk.octom i vodom, to utrlja(va)m u tjeme, odmah iza toga nanesem čičkovo ulje (i to sam našla da se treba napraviti ili kosa bude krhka i lomljiva zbog octa), ostavim neko vrijeme, sat-dva, operem i poslije pranja nanesem Subrinin Recept losion protiv opadanja i čini mi se da je meni to više pomoglo nego Inneov tblete mojoj kćeri. a kosa mi je prekrasna svilenkasta i ravnija i što je najvažnije, puuuuno manje opada.
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:47   #1210
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
ajoj

ja već dva mjeseca kupujem kćeri Inneov tblte (ona ima povišen ASL-O i zbog toga joj opada kosa i tako će biti dok se ne snizi) i veli da joj manje opada kosa, a meni opada zbog niskog željeza, pretpostavljam. uglavnom, sebi sam se odlučila na prirodne pripravke. tu na forumu (ili negdje dalje) sam našla recept za tonik od korijena i lista koprive sa alk.octom i vodom, to utrlja(va)m u tjeme, odmah iza toga nanesem čičkovo ulje (i to sam našla da se treba napraviti ili kosa bude krhka i lomljiva zbog octa), ostavim neko vrijeme, sat-dva, operem i poslije pranja nanesem Subrinin Recept losion protiv opadanja i čini mi se da je meni to više pomoglo nego Inneov tblete mojoj kćeri. a kosa mi je prekrasna svilenkasta i ravnija i što je najvažnije, puuuuno manje opada.
pa kazem ti ja: čičkovo je super, to pokrvljuje vlasište, i smanjuje opadanje, samo je teškoća sto ti se ne ispire lako i ukruti kosu pa je moras cesce prati... ricinusovo je za ponovni rast, vrlo je ljepljivo ali se vrlo lako pere s tjemena... pomiješaj u bocicu ta 2 ulja, rezultat ce nakon mjesec dana sigurno biti vidljiv...
ja imam subrinu, koja je vrlo dobra, čaj od koprive je super za ispiranje kose, a kapi od koprive se mogu utrljavati u tjeme prije i nakon pranja...
a kome minoxidil paše neka nastavi, ali meni bi to bilo mukotrpno, pa pokusavam rijesit problem bez tih skupih preparata...
tara1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 01:57   #1211
meni je sad oke, ali kad ga potrosim (crveni vichy) necu ga dalje koristit. brijem da svima kosa nekako po zimi vise pada. meni je bolje nakon samo 2 tj ali necu kosu navikavati na nesto sto koriste muskarci u 30-im... onda se mogu fakat pozdravit s njom.
-ragdoll- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 03:22   #1212
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
ajoj

ja već dva mjeseca kupujem kćeri Inneov tblte (ona ima povišen ASL-O i zbog toga joj opada kosa i tako će biti dok se ne snizi) i veli da joj manje opada kosa, a meni opada zbog niskog željeza, pretpostavljam. uglavnom, sebi sam se odlučila na prirodne pripravke. tu na forumu (ili negdje dalje) sam našla recept za tonik od korijena i lista koprive sa alk.octom i vodom, to utrlja(va)m u tjeme, odmah iza toga nanesem čičkovo ulje (i to sam našla da se treba napraviti ili kosa bude krhka i lomljiva zbog octa), ostavim neko vrijeme, sat-dva, operem i poslije pranja nanesem Subrinin Recept losion protiv opadanja i čini mi se da je meni to više pomoglo nego Inneov tblete mojoj kćeri. a kosa mi je prekrasna svilenkasta i ravnija i što je najvažnije, puuuuno manje opada.
Korana, i ja bas iste preparate koristim...
Nekako mi sve to deluje najprirodnije, a i primecujem efekat!
Ne izgleda mi kosa onako kako bih bas zelela, ali opada puno manje!
Uz sve to, sama pravim jos jedan losion: Pantenol rastvor, 2 Bedoxin ampule i jedna ampula OHB12. Ponekad koristim Subrinin Recept losion, ponekad ovu moju muckalicu.
Pre pranja, dakle, cickovo ili ricinusovo ulje, a ponekad ekstrakt od koprive. Kosu perem svaki drugi dan i najvise mi prija Palmolive protiv peruti, a probala sam mnoge, mnoge sampone. Inace, kosa mi se bas brzo masti i dlaka, verovatno zbog cestog pranja, je prilicno tanka. Ali uvek ima puno nove mlade kose...
Da li je neka od vas probala preparate sa cesnjakom? Cula sam da je i to dobro...
saloma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 06:51   #1213
Quote:
tara1710 kaže: Pogledaj post
i ricinusovo ulje, kosa raste ko luda
ovo znaš iz iskustva, ili?
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 08:58   #1214
Quote:
saloma kaže: Pogledaj post
Korana, i ja bas iste preparate koristim...
Nekako mi sve to deluje najprirodnije, a i primecujem efekat!
Da li je neka od vas probala preparate sa cesnjakom? Cula sam da je i to dobro...
da, zaboravila sam to napisati. i to sam negdje pročitala da je dobro, pa uzmem kad se sjetim (opet prije pranja) - režanj češnjaka, prepolovim ga i utrlja(va)m u tjeme.

nešto od svega toga ili sve zajedno - pomaže
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 09:01   #1215
Quote:
saloma kaže: Pogledaj post
Korana, i ja bas iste preparate koristim...
Nekako mi sve to deluje najprirodnije, a i primecujem efekat!
Ne izgleda mi kosa onako kako bih bas zelela, ali opada puno manje!
Uz sve to, sama pravim jos jedan losion: Pantenol rastvor, 2 Bedoxin ampule i jedna ampula OHB12.
(za) što je to i gdje se može nabaviti?
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 15:35   #1216
i meni se kosa jako prorijedila u zadnjih godinu dana neznam koji je uzrok
Glamazone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 18:37   #1217
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
ovo znaš iz iskustva, ili?
Nakon ricinusovog mi je kosa prelijepa, glatka, koristim ga kratko ali primjecujem razliku, nove dlacice... oni koji su ga duze koristili kazu da je fenomenalan i da im je to zapravo jedini preparat koji zaista pomaze... nista ne gubis, nema ni jednog koji se pozalio na dobro staro ricinusovo
nakon 2 mjeseca dosta nove kose bi trebalo izrasti, pokusaj! ja sam trenutno na tom tretmanu..
a pokusat cu sad sa utrljavanjem bijelog luka, koji se inace spravlja sa rakijom komovicom, ali to cu izbjec...
tara1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 20:37   #1218
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
(za) što je to i gdje se može nabaviti?
Svi ti preparati mogu se pronaci u drogerijama; to je kompleks vitamina B u vidu rastvora... Jako dobro protiv opadanja kose.
saloma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 23:23   #1219
Question rr

Quote:
korana kaže: Pogledaj post
ajoj

ja već dva mjeseca kupujem kćeri Inneov tblte (ona ima povišen ASL-O i zbog toga joj opada kosa i tako će biti dok se ne snizi) i veli da joj manje opada kosa, a meni opada zbog niskog željeza, pretpostavljam. uglavnom, sebi sam se odlučila na prirodne pripravke. tu na forumu (ili negdje dalje) sam našla recept za tonik od korijena i lista koprive sa alk.octom i vodom, to utrlja(va)m u tjeme, odmah iza toga nanesem čičkovo ulje (i to sam našla da se treba napraviti ili kosa bude krhka i lomljiva zbog octa), ostavim neko vrijeme, sat-dva, operem i poslije pranja nanesem Subrinin Recept losion protiv opadanja i čini mi se da je meni to više pomoglo nego Inneov tblete mojoj kćeri. a kosa mi je prekrasna svilenkasta i ravnija i što je najvažnije, puuuuno manje opada.
mislis na ast-o?Da to su poviseni reuma testovi i naravno da je itekako moguce da od toga opada,a je imala po tjemenu kakvih krastica ili pristica sitnih?
dadoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 23:25   #1220
Thumbs up rr

Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Kosa prestane padati ako se prestane koristiti, to je istina, ali ne vidim u čemu je problem, isto tako će ti se vratiti i kronična bolest ako prestaneš koristiti lijek.

Ja ga koristim već 4 godine sigurno i nemam nikakvih nuspojava, niti sam čula da je itko imao. Zaista, to je jedini preparat koji mi je ikada pomogao, ostali su bili bacanje novca, doslovce, a pogotovo Vichyjeve ampule i šamponi.
koji minoxidil koristis 2% ili 5 %?I sa tim kazes da ti je super a?
dadoda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.