Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 16:24   #1
LETZ konizacija - pitanja, iskustva i ostalo

Molila bih sve koje su radile Letz konizaciju da mi napišu koliko im je krvarenje trajalo. Hvala
đova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 16:28   #2
mislim da ni nije bitno toliko koliko traje nego koliko je obilno
ja sam krvarila nakon letz biopsije jako, al to nije isto ko konizacija...
meelitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 16:36   #3
ja sam skinula dio grlića, s električnom omčom to je tzv.letz, pa me zanima ako je netko imao ovakav zahvat da mi kaže koliko traje oporavak.
biopsiju sam ja radila prije letz zahvata.to si i ti isto radila?
đova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 20:19   #4
Ja sad 18. idem na konizaciju u petrovu,a nakon letz biopsije sam počela negdje 8 dan jako krvarit...rekli su da je to normalno,otpadaju krastice...
E sad kažu mi da me tako nešto čeka i nakon konizacije..neki 10 dan krvarenje,ali mora se ful odmarat,ništa ne radit...
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:05   #5
Quote:
đova kaže: Pogledaj post
ja sam skinula dio grlića, s električnom omčom to je tzv.letz, pa me zanima ako je netko imao ovakav zahvat da mi kaže koliko traje oporavak.
biopsiju sam ja radila prije letz zahvata.to si i ti isto radila?
da biopsiju sam radila al ja sam 14 ti dan kad je sve trebalo bit ok počela krvariti jako.uredu je krvarenje ako je u granici mormale dakle nešto manje obilno od menge i ak ima one providne sluzi s tom krvi, al ak ide čista krv jako i bez sluzi to nije dobro... nazovi lječnika ako te strah pa pitaj
oporavak mislim da traje 14-15 dana kao i za biopsiju samo treba više mirovati
meelitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:55   #6
postavi pitanje na temi cin 1, 2, 3 tamo ima cura koje su radile konizaciju pa će ti netko odgovoriti
meelitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:04   #7
Quote:
đova kaže: Pogledaj post
Molila bih sve koje su radile Letz konizaciju da mi napišu koliko im je krvarenje trajalo. Hvala
e sad ja imam pitanje za tebe. s obzirom da i mene čeka letz konizacija, možeš li mi malo opisati subjektivni dojam tokom operacija i netom nakon. šta se dešavalo kod tebe, koliko je boljelo, na šta treba paziti itd.

hvala
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:24   #8
pa zahvat dakle govorim o letz konizaciji, tzv.spaljivanju električnom omčom nije strašan, priprema je malo neugodna, dobiješ lokal, tri injekcije koje stvarno ne bole.postupak traje desetak minuta i to je to.poslije ležiš jedno sat vremena da slučajno ne krvariš i ako bude sve ok ideš doma. ja sam to radila u privatnoj poliklinici. onda deset dana ležiš, dakle strogo mirovanje, i prvi tjedan dana ti je isjedak vodenast i smeđkast, a drugi tjedan krvav, ali ne od slabe menge, i to je to. nemaš s čega bojat, zaista, i naravno čekaš nalaz od patologa i moliš Boga da su ti sve skinuli.

ja sad eto molim sve ženskice koje su radile ovo što i ja kad im je to curkanje prestalo, inače zvala sam ginića on je rekao da dođem da će me sašiti tj. da će mi staviti jedan punat, ali iskreno to mi se ne radi sve se nadam da će stati. eto nadam se da sam ti pomogla, pitaj ako te još što zanima, rado ću ti pomoć.
đova is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:06   #9
Quote:
đova kaže: Pogledaj post
pa zahvat dakle govorim o letz konizaciji, tzv.spaljivanju električnom omčom nije strašan, priprema je malo neugodna, dobiješ lokal, tri injekcije koje stvarno ne bole.postupak traje desetak minuta i to je to.poslije ležiš jedno sat vremena da slučajno ne krvariš i ako bude sve ok ideš doma. ja sam to radila u privatnoj poliklinici. onda deset dana ležiš, dakle strogo mirovanje, i prvi tjedan dana ti je isjedak vodenast i smeđkast, a drugi tjedan krvav, ali ne od slabe menge, i to je to. nemaš s čega bojat, zaista, i naravno čekaš nalaz od patologa i moliš Boga da su ti sve skinuli.

ja sad eto molim sve ženskice koje su radile ovo što i ja kad im je to curkanje prestalo, inače zvala sam ginića on je rekao da dođem da će me sašiti tj. da će mi staviti jedan punat, ali iskreno to mi se ne radi sve se nadam da će stati. eto nadam se da sam ti pomogla, pitaj ako te još što zanima, rado ću ti pomoć.
ja kad sam krvarila stvarno jako premazali su mi to otopinom monselovom ak se dobro sjećam 2 puta i stalo je odmah čim su mi prvi put premazali tak da možda i nemoraš to stavljat što ti je on rekao... kod kojeg lječnika si ti??
meelitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:11   #10
Quote:
đova kaže: Pogledaj post
pa zahvat dakle govorim o letz konizaciji, tzv.spaljivanju električnom omčom nije strašan, priprema je malo neugodna, dobiješ lokal, tri injekcije koje stvarno ne bole.postupak traje desetak minuta i to je to.poslije ležiš jedno sat vremena da slučajno ne krvariš i ako bude sve ok ideš doma. ja sam to radila u privatnoj poliklinici. onda deset dana ležiš, dakle strogo mirovanje, i prvi tjedan dana ti je isjedak vodenast i smeđkast, a drugi tjedan krvav, ali ne od slabe menge, i to je to. nemaš s čega bojat, zaista, i naravno čekaš nalaz od patologa i moliš Boga da su ti sve skinuli.

ja sad eto molim sve ženskice koje su radile ovo što i ja kad im je to curkanje prestalo, inače zvala sam ginića on je rekao da dođem da će me sašiti tj. da će mi staviti jedan punat, ali iskreno to mi se ne radi sve se nadam da će stati. eto nadam se da sam ti pomogla, pitaj ako te još što zanima, rado ću ti pomoć.

ih, sad si otvorila branu, mene puuuuuuuno toga zanima!!!
naime, ja bih se dan nakon konizacije trebala vratiti kući (konizaciju ću raditi u zagrebu a inače sam iz sarajeva) pa me interesuje kako se podnosi put od 4-5 sati. neću ja voziti, tako da ću vjerovatno biti u poluležećem položaju. koliko traju bolovi dan-dva nakon konizacije? da li je STROGO mirovanje baš potrebno, u smislu stalnog ležanja? mogu li lagano ići na posao nako 5 dana, bez naprezanja, uradski posao, olovka i papir, komp, registratori itd? kakvi analgetici se mogu piti? i smijem li prije zahvata popiti nešto za smirenje, npr. lexaurin ili apaurin? eto sad mi više ništa ne pada na pamet, ali bići pravo zahvalna za odgovore na ova pitanja

puno hvala
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:18   #11
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
ih, sad si otvorila branu, mene puuuuuuuno toga zanima!!!
naime, ja bih se dan nakon konizacije trebala vratiti kući (konizaciju ću raditi u zagrebu a inače sam iz sarajeva) pa me interesuje kako se podnosi put od 4-5 sati. neću ja voziti, tako da ću vjerovatno biti u poluležećem položaju. koliko traju bolovi dan-dva nakon konizacije? da li je STROGO mirovanje baš potrebno, u smislu stalnog ležanja? mogu li lagano ići na posao nako 5 dana, bez naprezanja, uradski posao, olovka i papir, komp, registratori itd? kakvi analgetici se mogu piti? i smijem li prije zahvata popiti nešto za smirenje, npr. lexaurin ili apaurin? eto sad mi više ništa ne pada na pamet, ali bići pravo zahvalna za odgovore na ova pitanja


da li ćeš raditi pod anestezijom ili lokalno?
puno hvala
da li ćeš raditi pod anestezijom ili lokalno?
đova is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:21   #12
Quote:
đova kaže: Pogledaj post
da li ćeš raditi pod anestezijom ili lokalno?
lokalno, letz kod ljube
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 11:32   #13
ja nisam iz zgb i radila sam lletz konizaciju kod ljube. nakon konizacije moj je dragi je dosao autom ispred poliklinike i polako sam usla u auto. legla sam na zadnje sjedalo i iskreno jaukala sve do kuce (2 sata sam putovala). Nije me boljelo od puta nego mislim da nisam na vrijeme popila tabletu protiv bolova a i ja sam panicar pa mislim da je sve bilo u glavi. Kad sam stigla kuci jedno pola sata nakon bol je otisla. i vise me nista nije boljelo. Pocela sam krvariti zaista 14 dan i morala sam produziti bolovanje. Dosta obilno sam krvarila dva dana i onda je prestalo. Mirovala sam, strogo lezala i nista ne radila. Mislim da je najpametnije da to zaista odlezis. To je ipak operacija i ne daj Boze da zbog nemirovanja nesto krene po zlu. Ja bih ti preporucila da ostanes kuci najmanje 2 tjedna.
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 11:53   #14
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
ja nisam iz zgb i radila sam lletz konizaciju kod ljube. nakon konizacije moj je dragi je dosao autom ispred poliklinike i polako sam usla u auto. legla sam na zadnje sjedalo i iskreno jaukala sve do kuce (2 sata sam putovala). Nije me boljelo od puta nego mislim da nisam na vrijeme popila tabletu protiv bolova a i ja sam panicar pa mislim da je sve bilo u glavi. Kad sam stigla kuci jedno pola sata nakon bol je otisla. i vise me nista nije boljelo. Pocela sam krvariti zaista 14 dan i morala sam produziti bolovanje. Dosta obilno sam krvarila dva dana i onda je prestalo. Mirovala sam, strogo lezala i nista ne radila. Mislim da je najpametnije da to zaista odlezis. To je ipak operacija i ne daj Boze da zbog nemirovanja nesto krene po zlu. Ja bih ti preporucila da ostanes kuci najmanje 2 tjedna.
čekaj, krvarenje počinje kasnije? i tada da uzmem bolovanje - kad počne krvarenje ili odmah nakon konizacije?
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 12:26   #15
Uzmi bolovanje od tog dana kad ides na konizaciju pa iducih 15,16 dana. Nemoj se igrati s tim. Tvoje tkivo ipak treba zarasti i obnoviti se i miruj tih 2,5 tjedna. Inace preporucuju cak i mjesec dana, ali dovoljno je 2,5 tjedna strogog mirovanja i jos mjesec dana cuvanja (ne dizi tesko, ne se forsirati). Lijecnik opce prakse ti moze isto prepisati bolovanje za to, i vjeruj svaki ce ti dati koliko god hoces, bez obzira isla ti privatno na konizaciju ili u bolnicu. To je operacija,a ne neki sitan zahvat.

Da krvarenje pocne kasnije, mislim od 10 do 15 dana ti kraste pocnu otpadati i onda krvaris. Ako se uplasis slobodno nazovi doktora,a li ako nije jace od menstruacije ne brini to je normalno. A i vidjet ces crne tockice..to su dijelovi kraste(malo je bljak, ali zelim ti docarati tako da se ne brines). I nista ne boli. Mene osim tih prvih sati nakon konizacije (mislim najvise od straha), nije nista boljelo. Kao da se nije nista ni dogodilo. jedino sam se osjecala malo napuhnuto.
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:16   #16
dakle, neću morati non-stop gutati ketonal, osim prije operacije?

a što se tiče bolovanja, nije mi problem, ali ni posao mi nije naporan, prevrćem papire i kuckam po kompu čitav dan... uredski posao...

eh da, smijem li popiti nešto za smirenje prije samog zahvata, paničarka sam užasna ? (ovo je stvarno ozbiljno pitanje )
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 15:25   #17
Question

molim cure koje su radile lletz(pogotovo u petrovoj) za iskustva,radila sam biopsiju koja je bila živo mučenje.izrezali su iz mene četiri komadića tkiva veličine pola nokta i to na živo! znam da letz ide pod anestezijom ali svako iskustvo je dobro došlo..
AzI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 18:24   #18
Quote:
AzI kaže: Pogledaj post
molim cure koje su radile lletz(pogotovo u petrovoj) za iskustva,radila sam biopsiju koja je bila živo mučenje.izrezali su iz mene četiri komadića tkiva veličine pola nokta i to na živo! znam da letz ide pod anestezijom ali svako iskustvo je dobro došlo..
evo ja idem u četvrtak (doduše u ginodermu), pa ti javim kako je bilo. dr kaže da se radi pod lokalnom anestezijom.
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 15:25   #19
da u privatnim ordinacijama radi se pod lokalnom jer nemaju dozvolu za opću(ipak je tu potreban anesteziolog)
sretno i drž se!
AzI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:49   #20
Quote:
đova kaže: Pogledaj post
poslala sam ti pp
đova, jesi prestala krvariti?
angell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.