Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2011., 06:56   #1661
Uspio sam naći stan u Cvjetnom naselju, veličine 37 m2 + zatvorena loggia od 10 m2, na toplani, uredan i održavan s novim aparatima za 1500 kn plus režije. Pišem ovo jer su mi se ljudi javljali s nebuloznim iznosima najamnine, a neki su bili poprilično drski kad bih spomenuo kako traže previše.
coq_au_vin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 19:06   #1662
Iznajmljujem stan u Centru Zagreba (blizina Gl. Kolodvora, Branimir Centra) , 50 m2 (2 spavaće sobe- mala i velika), kuhinja, kupaonica (sa perilicom rublja), stan potpuno namješten, internet, kabelska tv...za 2-3 osobe, 350 E, ponude na pp
hedera2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:48   #1663
iznajmljujem jednosoban stan u potkrovlju privatne kuće na Golikovoj (Drvinje).
stan ima 34 m2 + 12 m2 manja terasa, poseban ulaz, stan ima puno svjetla, nešto skromnije namješten, bez perilice, grijanje plinsko etažno.
stan se sastoji od male kuhinjice, blagovaonice, jedne velike sobe i kupaonice, pogodan je za dvije osobe ali nije uvjet, može i jedna.

u blizini su autobusi Prečko, Špansko, Jarun - jedna stanica do Ljubljanice ili deset minuta lagane šetnje koliko ima i do Jarunskog placa.
stan iznajmljujem na duže vrijeme, plaćanje mjesec za mjesec, cijena 150 EUR + režije + 300 kuna pologa kojeg obavezno vraćam ako je stan ostavljen u stanju u kakvom je i preuzet.

a da...kućni ljubimac je dobrodošao.
__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 16:04   #1664
zanima me zasto se za najam stanova kao cijena navode euri a ne kune kad na kraju opet placamo najamninu u kunama
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 20:55   #1665
Ne znam da li je netko o ovome već pisao, ali mislim da se svakako treba napomenuti svima vlasnicima stanova koji planiraju dati stan u najam.
Već neko vrijeme pregledavam ponudu stanova na glavnim tražilicama/oglasnicima kod nas na internetu i uviđam da je većina stanova pod "patronatom" agencija iliti agencije iznajmljuju stanove na način da prvo dogovore s vlasnicima stanova pa se onda oni oglašavaju na ovakvim tražilicama umjesto vlasnika.
Agencije moraju od nečeg živjeti, a to rade na uštrb cijene stana (bilo da dignu cijenu stana ili da od najmoprimca traže nadoplatu usluge).

Apeliram svim iznajmljivačima stanova da pored oglasa preko agencije, postave i sami svoj oglas s originalnom cijenom jer razlika od 50 ili 100 eura naviše (koju postavljaju agencije) svakako znači najmoprimcu prilikom odluke koji stan odabrati.

Pozdrav
MeskZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 21:21   #1666
koliko ja znam agencijama je svejedno za cijenu odnosno oni uzmu prvu najamninu i oni su namireni tak da 30-40 "eura" gore dole nis njima ne znaci.
nego mi je neshvatljivo da se najam dogovara u eurima a placa se u kunama, u njuskalu kod davanja oglasa za najam cak nema niti opcije u kunama nego samo u eurima
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 22:24   #1667
To ti je jednostavno nasljeđe od vremena prije uvođenja kuna, dakle vremena jugodinara i hrvatskog dinara, kada je inflacija bila toliko visoka da bi se najamnine morale dogovarati za svaki mjesec, a i bilo bi bitno koji je je datum plaćanja. Isto tako su i cijene nekretnina u glavama ljudi i dalje u eurima - kad se spomene cijenu stana od 100.000€ svi "osjećaju" o kojem se iznosu radi, dok 740.000kn većina i podsvjesno preračunava u eure. Naravno da u vrijeme stabilnog tečaja (bio opravdan ili ne, traje već skoro 18 godina) to nema puna smisla, ali je uvriježeno, a i olakšava usporedbu sa cijenama u inozemstvu (opet nebitno, ali se često uspoređuje).
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 00:39   #1668
pa meni moji nekad plate u € nekad u kn
ali po tečaju, tako je i ugovormo dogovoreno da je naplata po prodajnom tečaju na dan uplate

za oglasnike neznam,većina koju znam koja renta sama postavlja oglase, a ako agencija nađe nekog spremnog da plaća više jer ide preko nje,meni svjedeno
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 14:56   #1669
unajmljujem stan

Obitelj smo s jednim djetetom i tražimo namješten manji stan u najam u Španskom ili na Malešnici.
Treba imati odvojenu sobu od dnevnog boravka, te biti u stambenoj zgradi. Prijava obvezna.
Cijena 1500 kuna + režije.
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 09:59   #1670
Garsonjera- Split

Trazim garsonjeru u Splitu sa mogucnoscu useljenja od 01.05.11 ili 01.06.11.
Prihvatljiva cijena oko 150,00 € mjesecno plus rezije.
Pozeljno je da je smjestena oko 30 min. pjesacke udaljenosti od Poljuda u bilo kojem smjeru.

Nudim :
- uredno plaćanje
- uredno održavanje stana
- zaposlena sam i ne tulumarim ( nepusac)

Lijepi pozdrav
Eija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:43   #1671
Quote:
Mariela kaže: Pogledaj post
Obitelj smo s jednim djetetom i tražimo namješten manji stan u najam u Španskom ili na Malešnici.
Treba imati odvojenu sobu od dnevnog boravka, te biti u stambenoj zgradi. Prijava obvezna.
Cijena 1500 kuna + režije.
Problem riješen, najam stana nam više nije potreban.

Zadnje uređivanje Mariela : 30.03.2011. at 14:44. Reason: greška
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:29   #1672
Trazim stan

Pozdrav!

Tražim stan u Zagrebu, potrebno je da ima dvije spavaće sobe.
Živio bih sa cimerom u njemu, obojica smo zaposleni, ozbiljni i planiramo dugoročno stanovati u njemu, tj. nije nam do selidbe.
Cijena: do 300 EUR-a, ovisno o uređenosti stana, lokaciji,...

Ponude na PM.
trazimstan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:31   #1673
Cura i ja unajmljujemo manji stan u Zagrebu. Prednost novijoj gradnji u tramvajskoj zoni, ali niti jedno od navedenog nije uvjet.

Stan bi trebao biti ugodan i modernije namješten (ne mora biti baš posljednji krik mode, važno je samo da nije u socrealističkom duhu), uz obveznu internetsku konekciju.

S obzirom da nisam iz ZG-a, idealno bi bilo da je odmah useljiv (recimo od kraja sljedećeg tjedna).

Stan ćemo dobro čuvati i paziti i maziti. Ja sam u cjelosti posvećen poslu, cura fakultetu, tako da neće biti razuzdanih kokainskih partyja i istočnoeuropskih djevojaka sumnjivog morala.

Cijena: 1800-1900-2000 kn. Može i koja kuna više ako je bez pologa.

Kontakt via PM.

Unaprijed hvala!
dolcevita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 14:39   #1674
Split-Zaposlena profesorica, uredna i mirna , traži u najam jednosobni novije namješten stan, isključivo u stambenoj zgradi, do 300 eura, prednost vlastiti parking. Na duži period (da sam sigurna bar dvije godine od iseljavanja).

Ponude na pm.
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 15:23   #1675
hellotražim dvosobni stan u Zadru,od 9.mjeseca,na području Relje,Voštarnice ili Stanova..sve ponude na pm
otocanka18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 12:54   #1676
Quote:
MeskZ kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je netko o ovome već pisao, ali mislim da se svakako treba napomenuti svima vlasnicima stanova koji planiraju dati stan u najam.
Već neko vrijeme pregledavam ponudu stanova na glavnim tražilicama/oglasnicima kod nas na internetu i uviđam da je većina stanova pod "patronatom" agencija iliti agencije iznajmljuju stanove na način da prvo dogovore s vlasnicima stanova pa se onda oni oglašavaju na ovakvim tražilicama umjesto vlasnika.
Agencije moraju od nečeg živjeti, a to rade na uštrb cijene stana (bilo da dignu cijenu stana ili da od najmoprimca traže nadoplatu usluge).

Apeliram svim iznajmljivačima stanova da pored oglasa preko agencije, postave i sami svoj oglas s originalnom cijenom jer razlika od 50 ili 100 eura naviše (koju postavljaju agencije) svakako znači najmoprimcu prilikom odluke koji stan odabrati.

Pozdrav
ovo je istina!
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 20:08   #1677
Iznajmljujem ozbiljnjim ljudima od 1.6. (lipnja) troipolsobni (3,5) stan na duži rok, 83 m2, 5.kat (od 9 kata) u Prečkom, lift. Stan dobro namješten. Blizina tramvajske zone 5 i 17 ( 5 minuta pješice) kod križanja Petrovaradinske i Horvaćanske ulice, te blizina autobusnog stajališta (5 minuta pješice) kod Petrovaradinske ulice. Blizina trgovine Dione, blizina tržnice Prečko, centralni vrtić u ulici Marjane Radev, ambulanta kod Doma kulture Prečko. Čist pogled na jezero Jarun. Kabelska tv B-net, telefon T-com, postoji adsl veze preko B-neta. Cijena po dogovoru. Ponude pod moj PP.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 22:05   #1678
Pazin tražim stan

Pozdrav

Tražim u Pazinu jedno sobni stan u najam.
po prihvatljivoj cijeni i da nije preskupo na duži rok.

Ponude ovdje na PM ili kontakt broj
Možete ostaviti svoj kontakt broj da Vas nazovem.


Hvala

HITNO!

Zadnje uređivanje solar : 05.04.2011. at 08:27. Reason: brisan broj telefona
Dražen DLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 09:02   #1679
Iznajmljujem stan u Poljanicama kod Konzuma,cca 50m2, 2 sobe,kuhinja,kupaona,ostava,plinsko centralno,opremljen, 1500kn+režije
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 23:41   #1680
Pozdrav!

Tražim manji stan za sebe (Zagreb). Useljenje bi bilo 1.7. ili koji dan prije.

Potrebno bi bilo da je stan relativno blizu Tvornici kulture (Trg Petra Krešimira IV) jer ondje mi je faks (Lepušićeva) ili da ne treba duže od pola sata tramvajem do tamo.
I da stanarina + režije budu cca 2000kn ili - što bi bilo idealno - manje.

Od priključaka treba mi internet jer bez njega ne mogu ništa.

Kontakt PM.
__________________
Tattoos aren't meant for everybody and they're too goddamn good for some people. (L.T.)
Lacaille is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.