Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 16:16   #6401
Quote:
Snješkić kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure! Kojeg cvijeca ima pocetkom 5.mj? Zeljela bih nesto domace uz pokoji fensi cvijet. I muci me kakve vaze uzeti posto je tema rustikalna. A ne bih bas prerustikalno (drvene tegle/vaze)
U 5. mjesecu stvarno imaš svega, to je valjda najbolji mjesec sto se cvijeća tiče.. bozuri su tada domaći, oni bi ti prošli pod "fensi" 😬
A ako je tema rustikalna pretpostavljam da ide i slajer kojega ima uvijek..
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 08:34   #6402
Quote:
_lizzy_ kaže: Pogledaj post
Drage cure - HELP!

Vjenčanje mi je za dva tjedna i do sad baš i nisam razmišljala o svom buketu (jer nam u sali sređuju i dekoracije i crkvu). Ali njihov buket mi je preskup! I sad ne znam kome da se javim da mi napravi buketić.

Naime, treba mi samo tri sata jer photo session imamo drugi dan i ne želim davati više od 300kn nikako, a i to mi je puno.

Pa ako neka ima savjet, please
Neznam od kud si, ali ako si iz Zga, moje velika preporuka ide Maji(Floristokracija) Moj buket je bio skuplji nego sto sam u startu planirala(mislim da sam se oko buketa najvise predomisljala), ali imala sam i jako skupo cvijece tako da ti to najvise odreduje cijenu. I mogu ti rec bez obzira kaj je i meni bilo jako glupo tak puno novaca davat na buket, na kraju mi nije bilo zao ni kune, jer je buket bio sve sto sam pozeljela i jos vise
Tako da Majo
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:43   #6403
Ako netko želi uz cvijeće ukombinirati svijećnjake javite se izidinoj bajci https://www.facebook.com/Izidina-baj...7814339643495/. Imamo novcate svijećnjake po super cijeni :-). Kupili ih frendici za svadbu (koja još nije bila) pa ako netko želi jeftinije proć s uređenjem i sviđa mu se takav đir dogovorit ćemo se :-). http://www.index.hr/oglasi/izidini-s...aci/oid/576338
sanjcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 13:36   #6404
Evo da se javim, dala sam napraviti buket na cvjetnom trgu, točno sam znala kod koga želim (dvije kućice/štanda do Benettona) lijepo sam se dogovorila kakvo cvijeće želim i rekla sam da je vjenčani buket, ali da ih molim da mi zbog toga ne nabiju cijenu hihi i nisu! Za neko cvijeće su mi rekli da možda neće biti u toj boji ili ga možda uopće ne bude (hortenzije), ali to mi je ok.

Dogovorili smo da bude više kao "ubran na polju" i bila sam s čovjekom dok mi je po komadu cvijeta izračunao cijenu buketa i ispala je velika cijena, ali sasvim u redu s obzirom na ostale.

Znam ja da se puno plaća impregnacija cvijeća da traje cijeli dan itd. ali mi nemamo photo session taj dan nego drugi i zbog toga mi buket treba svega par sati. Ne brinem se uopće
_lizzy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:37   #6405
Quote:
_lizzy_ kaže: Pogledaj post

Znam ja da se puno plaća impregnacija cvijeća da traje cijeli dan itd. ali mi nemamo photo session taj dan nego drugi i zbog toga mi buket treba svega par sati. Ne brinem se uopće
Je ,puno se plaća. 2,5 kn za floralife (pakovanje za jednu vazu) je stvarno puno.
ron82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:19   #6406
Koje cvijeće je aktualno početkom rujna? Htjela sam božure u boji fuksije, ali mi je rečeno da im nije sezona i da su preskupi Any other suggestion? Hvala
TheFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 19:25   #6407
Quote:
ron82 kaže: Pogledaj post
Je ,puno se plaća. 2,5 kn za floralife (pakovanje za jednu vazu) je stvarno puno.
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:13   #6408
Quote:
ron82 kaže: Pogledaj post
Je ,puno se plaća. 2,5 kn za floralife (pakovanje za jednu vazu) je stvarno puno.
Zna li netko gdje mogu to nabavit?
__________________
"Miss Golightly, I must protest!"
limelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 11:11   #6409
Smile

Quote:
TheFleur kaže: Pogledaj post
Koje cvijeće je aktualno početkom rujna? Htjela sam božure u boji fuksije, ali mi je rečeno da im nije sezona i da su preskupi Any other suggestion? Hvala
Hej Fleur, i mi smo pocetkom devetog mjeseca i isto su mi bozuri top ali sam zbog cijene odustala i znas sta mi se jako svidjelo? Gipsofila
bella vita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 21:47   #6410
Quote:
limelight kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje mogu to nabavit?
Ima na Zitnjaku u nekoj od velikih veleprodaja cvijeća.
ron82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 07:21   #6411
Drage moje žene,
pozdrav svima. Nova sam ovdje, više ne znam kamo bih od jada.
Nakon što smo se 2 mj od rezervacije natezali s plaćanjem kapare gosponu od sale, samo su nam javili da od tog i tog datuma više ne održavaju svadbe jer su im imovinu prodali uslijed stečaja, krenuh u potragu za drugom. Prođosmo i to, ajde, no na red su došli dekorateri.
Dakle, pitala sam dvije dosad, iz jedne mi je došla ponuda za 10ak stolova za goste i mladenački stol uz moj buket za 30 000 kn, a iz druge mi je rečeno da je 7000 kn premalo da bi se išta napravilo.

Svadba je početkom svibnja 2018., ono što tražim je proljetno cvijeće + zelenilo, od čega je dosta toga u sezoni pa sam se šokirala iznosima, pogotovo kad krenem čitat po forumima par sezona unatrag koliko cvijeće košta, a i kad se sjetim "svog cvjećara" kojem redovito odlazim kad mi trebaju aranžmani. Ne znam što da radim jer lagano gubim volju za svime ovime.

Pomagajte, please.

Zadnje uređivanje Mr Mistoffelees : 04.08.2017. at 07:28. Reason: dodatak
Mr Mistoffelees is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 13:53   #6412
30 000???? Na čemu su oni...
javi se rade nekome ovako, imaš i tu na forumu cura koje rade dekoracije.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 16:34   #6413
Quote:
Mr Mistoffelees kaže: Pogledaj post
Dakle, pitala sam dvije dosad, iz jedne mi je došla ponuda za 10ak stolova za goste i mladenački stol uz moj buket za 30 000 kn, a iz druge mi je rečeno da je 7000 kn premalo da bi se išta napravilo.

Svadba je početkom svibnja 2018., ono što tražim je proljetno cvijeće + zelenilo, od čega je dosta toga u sezoni pa sam se šokirala iznosima, pogotovo kad krenem čitat po forumima par sezona unatrag koliko cvijeće košta, a i kad se sjetim "svog cvjećara" kojem redovito odlazim kad mi trebaju aranžmani. Ne znam što da radim jer lagano gubim volju za svime ovime.

Pomagajte, please.
Pa zašto onda ne pitaš svog cvjećara?
S druge strane, 30 000 je stvarno napuhano, ali 7000 možda i nije tako puno ako zelis puno cvijeća, bez obzira sto je sezonsko.. sezonski su npr i bozuri pa je svejedno cijena jednog cvjeta 15 kn sto nije malo...
meni cure često kažu da žele npr bozure jer im je sezona i "jeftini" su, a onda ispadne da za salu treba oko 200-300 komada, pa sad računaj koliko je tu materijala i koliko bi onda to trebalo naplatiti..
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 17:22   #6414
Quote:
monika33 kaže: Pogledaj post
Pa zašto onda ne pitaš svog cvjećara?
S druge strane, 30 000 je stvarno napuhano, ali 7000 možda i nije tako puno ako zelis puno cvijeća, bez obzira sto je sezonsko.. sezonski su npr i bozuri pa je svejedno cijena jednog cvjeta 15 kn sto nije malo...
meni cure često kažu da žele npr bozure jer im je sezona i "jeftini" su, a onda ispadne da za salu treba oko 200-300 komada, pa sad računaj koliko je tu materijala i koliko bi onda to trebalo naplatiti..
A cuj, da je i tako, opet nisu ove cifre u igri. Trazila sam cvijece sa zelenilom, vjeruj da nisam trazila orhideje ili ne znam kaj. Naravno da moraju i zaraditi, ali 2000 kn po aranzmanu za stol mi je zbilja too much.
A moj cvjecar ima malu cvjecarnu na placu i nema bas vaza, svjecnjaka i inih stvari, ali ako stvarno ne nadjem, pitat cu, a ovo kupiti/iznajmiti.
Mr Mistoffelees is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 19:37   #6415
Quote:
Mr Mistoffelees kaže: Pogledaj post
A cuj, da je i tako, opet nisu ove cifre u igri. Trazila sam cvijece sa zelenilom, vjeruj da nisam trazila orhideje ili ne znam kaj. Naravno da moraju i zaraditi, ali 2000 kn po aranzmanu za stol mi je zbilja too much.
A moj cvjecar ima malu cvjecarnu na placu i nema bas vaza, svjecnjaka i inih stvari, ali ako stvarno ne nadjem, pitat cu, a ovo kupiti/iznajmiti.
to sa 2000 po stolu su stvarno pretjerivanja, bez daljnjeg.. no samo sam htjela reci da ponekad sezonsko ne mora podrazumijevati "jeftino" sto puno ljudi podrazumijeva.. kao npr. slučaj sa bozurima..

inventar možeš i iznajmiti, jer nema smisla kupovati toliku količinu, a neke ukrase kupiti pa ti ostanu za uspomenu..
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:27   #6416
Tko radi vjenčanja obično ima i svoj inventar, a mnogi ga uz cvijeće niti ne naplačuju.
2000kn po stolu...je bullšit. 7000kn je i više nego dovoljno za samo 10 stolova poprilično bogatom dekoracijom.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:17   #6417
Ja sam si cvijece radila sama (kao i citavu dekoraciju) i bilo je toliko predivno da ni ja sama nisam vjerovala, kao ni gosti, da sam to uradila JA.

Evo video aranzmana. Svaka cast svakom zanimanju, ali nije nuklearna fizika i ja sam tocno znala sto zelim i educirala sam se kako to napravit.

cijene:

55 hortenzija - cca 1300kn
50 dalija, 40 ruza, 20 karanfila, 20 frezija, 10 gladiola, 10 lizijantusa- 900kn.

Cvijeće je bilo u stanju savrsenstva i bilo ga je u izobilju. Na svaki stol (bilo ih je 11) je islo u cetvrtaste vaze 12x12x12cm po tri hortenzije i 3 ruze i ostalog cvijeca proizvoljno (pokoja dalija, karanfil, frezija). Uz cvijece su bila i po tri svijecnjaka s konusnim svijecama i po tri svijecnjaka za lucice. Aranzman je zbilja bio xxl i kostao me cca 140kn po stolu (samo cvijece, svijece, svijecnjaci i to jos dodatnih 90kn). Svakako, niti 300 kn po stolu. Bilo je tu jos i visokih stlova sa po tri malene vaze, dvije ogromne vaze za crkvu, stupovi s belikim vazama na ulazu u sam prostor (vjencanje je bilo na otvorenom) i ostalih dekoracija svakog tipa jer sam se toliko posvetila svakom detalju citave dekoracije da znam da mi to nitko ne bi radio ispod 30 tisuca kuna. Koga zanimaju detalji i pomoc, nek mi se javi u inbox. Nije tesko, ali se treba izdvojiti vremena.

Buket jedino nisam sama radila. Bio je predivan, ali nisu do kraja ispostovali sto sam htjela, iako sam u opisivanji bila jako temeljita i precizna. Tim vise mi je drago sto sam sve ostalo osmislila sama i napravila sama, nisam se morala boriti i sa cijim egom.
__________________
"Miss Golightly, I must protest!"
limelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:18   #6418
Ja ću ti samo reći da ti je vjenčanica bila čudesna
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:43   #6419
Quote:
Mr Mistoffelees kaže: Pogledaj post
Drage moje žene,
pozdrav svima. Nova sam ovdje, više ne znam kamo bih od jada.
Nakon što smo se 2 mj od rezervacije natezali s plaćanjem kapare gosponu od sale, samo su nam javili da od tog i tog datuma više ne održavaju svadbe jer su im imovinu prodali uslijed stečaja, krenuh u potragu za drugom. Prođosmo i to, ajde, no na red su došli dekorateri.
Dakle, pitala sam dvije dosad, iz jedne mi je došla ponuda za 10ak stolova za goste i mladenački stol uz moj buket za 30 000 kn, a iz druge mi je rečeno da je 7000 kn premalo da bi se išta napravilo.

Svadba je početkom svibnja 2018., ono što tražim je proljetno cvijeće + zelenilo, od čega je dosta toga u sezoni pa sam se šokirala iznosima, pogotovo kad krenem čitat po forumima par sezona unatrag koliko cvijeće košta, a i kad se sjetim "svog cvjećara" kojem redovito odlazim kad mi trebaju aranžmani. Ne znam što da radim jer lagano gubim volju za svime ovime.

Pomagajte, please.
Cijene koje si navela su sulude za "normalnu" dekoraciju, e sad svatko ima svoju viziju normalnog, ali po meni je 7000 kuna vise nego dovoljno za 10ak stolova. Za 30 000 kn ne znam koje bi to uopce zelje trebale biti da se dode do te cifre. Ako ste zbunjene cijenama, tu nas je dosta u tom poslu, javite se. Sumnjm da bi ijedna od nas odbila porazgovarati s vama bez obaveze da zajednicki vidimo u cemu je problem i postoji li uopce.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:59   #6420
Meni cvjecarka uzima 5200 i to sam uzela skuplju varijantu. 12 stolova, moj stol, buket, auto, kitice za sve goste i jos ce mi ukrasiti dio ispred restorana di ce biti prijem kad dodjemo

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.