Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2023., 18:04   #1
Bračni parovi bez djece

Vjerujem da nas ima, pa eto otvaram temu za sve nas u braku ali (još) bez djece.
Razlozi : razni. Odluka para da nemaju/ne žele djecu , neplodnost , odgoda dok se malo ne nauživaju u životu u dvoje i srede financije/stambeni prostor itd .

Iz našeg iskustva, mogu reći da nam u braku nije manje lijepo nego što bi bilo da imamo djecu . Volimo se i na ženidbu smo se odlučili jer želimo provest život zajedno.
Imamo prijatelje, širu obitelj, nećake od 2 i 3 godine i totalno nam je ok ovako.
U braku smo dvije godine i otvoreni za mogućnost roditeljstva, no dijete nam nipošto nije mjerilo niti uvjet sreće.
Oboje radimo , a slobodno vrijeme provodimo u dugim razgovorima, šetnjama , izletima/putovanjima i družeći se sa zajedničkim prijateljima.
Nas dvoje2021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2023., 20:23   #2
Super, uživajte. Ne moraju svi imati djecu. Svijet je ionako sve gori.
Bolje ne imati djecu, nego ih nekontrolirano rađati da se samo pate.
Još kada pogledaš koliko se rodi bolesne djece, pa ih je sve više problematičnih koji ti unište život.
Godine brzo prolaze i zato treba raditi, uživati, putovati i ne obraćati pažnju na tuđa mišljenja.
__________________
Le monde a commencé sans l'homme et il s'achèvera sans lui
eagle29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2023., 22:04   #3
Quote:
Nas dvoje2021 kaže: Pogledaj post
Vjerujem da nas ima, pa eto otvaram temu za sve nas u braku ali (još) bez djece.
Razlozi : razni. Odluka para da nemaju/ne žele djecu , neplodnost , odgoda dok se malo ne nauživaju u životu u dvoje i srede financije/stambeni prostor itd .

Iz našeg iskustva, mogu reći da nam u braku nije manje lijepo nego što bi bilo da imamo djecu . Volimo se i na ženidbu smo se odlučili jer želimo provest život zajedno.
Imamo prijatelje, širu obitelj, nećake od 2 i 3 godine i totalno nam je ok ovako.
U braku smo dvije godine i otvoreni za mogućnost roditeljstva, no dijete nam nipošto nije mjerilo niti uvjet sreće.
Oboje radimo , a slobodno vrijeme provodimo u dugim razgovorima, šetnjama , izletima/putovanjima i družeći se sa zajedničkim prijateljima.
Super da ti je ljepo.

Temu si otvorila da uvjeriš sebe da ti je ljepo ili?

Do sad mi nije palo na pamet razmišljati o ljudima u braku koji nemaju djecu kao ljudima koji nemaju djecu i propitivati razloge jesu neplodnost, odluka ili odgoda.
Ali malo mi je tvoj post 'svatko se češe gdje ga svrbi".
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2023., 22:18   #4
Super da vam je lijepo. Znam nekoliko srednjovječnih parova bez djece i ti ljudi stvarno uživaju u životu. Imaju bogat i ispunjen društveni život, oba partnera imaju dobre karijere. I ovoliko koliko vidim iz vana, ljudi djeluju zadovoljno sa svojim životima.

Nisam od onih koji smatraju da je imanje klinaca ultimativni životni cilj. Partnerica i ja smo otvoreni prema tome da imamo djete, ali ako ga i ne budemo mogli imati, nije kraj svijeta.
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2023., 23:34   #5
Odluka da se nema djece je jednako ok kao i odluka da se ima djece.
Mislim da je bolje ne imati dijete nego ga imati samo da se ispuni forma. Društvo očekuje da ubraceni imaju djecu, norma je da se odrasli ljudi ostvare kao roditelji.

Ako odlučiš imati dijete, molim te budi svjesna da će biti u potpunosti ovisno o tebi i da sljedećih par godina duhovni razvoj stavljaš na of. Karijeru isto (ili ti ili suprug). Putovanja se ne trebate odreći, sve to super funkcionira i s djecom, samo sto će vas onda biti troje na budžetu.

Ja sam majka, smatram da me majčinstvo obogatilo kao prekrasno iskustvo. Zbilja sam željela dijete i zatrudnjela sam s čovjekom koji je bio ljubav mog života. Moja kci ima 20 godina i još uvijek kada ju zagrlim, osjećam se kao da grlim cijeli svemir.

S druge strane, ti se mozes ostvariti u nečem u čemu ja nisam mogla zbog majčinstva i to iskustvo će te isto obogatiti.
Napravi onako kako ti i partner mislite da je ok za vas, svi mi imamo samo jednu ulaznicu za ovaj cirkus… napravite ono sto će vas činiti sretnima, ne zamarajte se onim sto svijet od vas očekuje.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2023., 11:06   #6
Samo nemoj pasa vozat u kolicima i sve 5..uživajte u svojoj odluci
totalna šteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2023., 12:39   #7
Na Rid-u pak piše da su predali papire za usvajanje djeteta
Coretja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2023., 13:57   #8
Quote:
Coretja kaže: Pogledaj post
Na Rid-u pak piše da su predali papire za usvajanje djeteta
Ma trola nas sve.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2023., 14:31   #9
Koje je pitanje?
kloni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2023., 14:43   #10
Quote:
hardy kaže: Pogledaj post
Ma trola nas sve.
kako drugacije posmatrati osobu sa ovakvim nikom

samo da jos pise "u setnjama uz obalu" u aktivnostima kojima se bave
Carobna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2023., 07:56   #11
Quote:
Coretja kaže: Pogledaj post
Na Rid-u pak piše da su predali papire za usvajanje djeteta
Pa dobro, to je znaci da dobiti dijete i mozda zeli cuti iskustva kako je onima bez djece.

Ne znam kako je bez djece jer to vide ne mogu ni zamisliti, naravno da se ljubav prema djetetu ne moze mjeriti nicim, ali rijetki su oni koji uz djecu i dalje uspiju imati ljubavnu vezu kakva je bila prije. Ne treba se zavaravati da dijete ucvrscuje veze i sl.

Uživajte u vas dvoje, putujte, druzite se, bavite se hobijima, obrazujte se...

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2023., 09:31   #12
Quote:
Nas dvoje2021 kaže: Pogledaj post
Iz našeg iskustva, mogu reći da nam u braku nije manje lijepo nego što bi bilo da imamo djecu .
Meni upala ova rečenica u oko.....po mom mišljenju iz vašeg iskustva možete samo reći kako vam je bez djece.

Kako bi vam bilo da imate djece ne možete znati sve dok ih ne dobijete. Jedno je poigrati se s nećakom, klincem od frendova, a drugo je biti roditelj 24/7. I svako je dijete drugačije. S nekim je lakše, s nekim teže....

I kad misliš da si spreman imati dijete, ustvari si nespreman. Ti puta sam tako mislio i tri puta sam se usrao.))
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2023., 02:28   #13
https://www.youtube.com/watch?v=6oyJ...atchingNetflix

Ne uzrujavaj se, djeca nisu jedina radost u životu... ja više cijenim odnose bez djece gdje parovi funkcioniraju kao vi, nego nego one koje su u braku/ odnosu samo radi djece...
EnfantTerrible is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.