Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2012., 13:01   #4641
Puno hvala, ta Fujitsu koju oboje preporucate izgleda jako dobro. Pitati cu frenda da li ima iskustva i sa tom markom, sad radi u drugoj firmi, mozda oni rade sa njima.

Osobno bih i ja radije Fujitsu.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 31.01.2012., 14:52   #4642
do koje minimalne temperature danasnje klime rade? citao sam vas ali nisam nasao. zanima me radi grijanja kuce u istocnoj slavoniji? do minus -20 nesto?
RYOU is offline  
Old 31.01.2012., 15:52   #4643
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
do koje minimalne temperature danasnje klime rade? citao sam vas ali nisam nasao. zanima me radi grijanja kuce u istocnoj slavoniji? do minus -20 nesto?
Koliko sam se ja informirao nijedna ne ide ispod -20 a vecina boljih je deklarirana na -15. Osobno, na tim temperaturama razmisljao bih o nekom drugom tipu grijanja.

Mozda postoje neke skupe klime koje rade i na -40 ali za te nisam cuo, bar ne kod nas.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 01.02.2012., 09:19   #4644
Trenutno tražimo klimu za svoj stan, ali budući da nemam iskustva, potrebna mi je mala pomoć samo da odem u dobrom smjeru.

Prošlog ljeta je u stanu bilo do 35 stupnjeva te ovog ljeta bi se htjeli bolje pripremiti.

Na žalost malo toga razumijem. Npr. što je inverter, COP, monosplit i multisplit i sl.

Kao prvo, živimo u Zagrebu (Sesvete) stanu od 80m2, koji je u potkrovlju. Krov je orjentiran sjever-jug.
U stanu postoje dvije sobe, jedna na istoku, jedna na zapadu, a kuhinja na sjeveru je povezana sa dnevnim boravkom na jugu pa je to jedna prostorija dugačka oko 10m a široka oko 3,5m

Potkrovlje je visoko, znaći strop je kosi, a najviša točka je u toj prostoriji 3,7m
Izolacija na vanjskim zidovima je 10cm, na krovu je u prosjeku 26cm, a na djelovima je minimalno 10cm, imamo zračni prostor na krovu od 5cm.
Iako su staklene površine velike, prozori su jako dobro napravljeni, svi su ispunjeni plinom (argonom).

Dvoje/troje nas živi u stanu i moramo uračunati alergiju na ambroziju te bi nam trebao po mogučnosti i uređaj koji ujedno i filtrira zrak.

Klima bi nam trebala biti u spojenoj prostoriji kuhinja - dnevna soba, ali trebala bi biti dovoljno snažna da ohladi i druge dvije prostorije.

Grijanje na klimi ne bi koristili, preko zime imamo dovoljno alternativnih načina grijanja.
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Old 04.02.2012., 15:55   #4645
ja bi uzeo ovako.
dvije ove klime http://www.klimacentar.com/samsung/s...aqv12pwan.html to je oko 8kn.
jednu stavi u kuhinju jednu u dnevni boravak bolje bi tako hladilo nego jedna klima.svaka ima po 3.3kw hlađenja.

ili ovako nes http://www.klimacentar.com/mitsubish...uz-ga71va.html
jacine 7kw ali dođe 11kn.

Najbolje bi ti bilo uzet dvije klime od cca 3.5kw jednu stavit u kuhinju a jednu u dnevni.
kuvi is offline  
Old 05.02.2012., 16:36   #4646
Molim pomoc. Imamo stropnu ugradbenu klimu, Mitshubishi, radi godinama, servisirana i posljednjih par dana zeza a nemamo pojma di je uputa. Koristimo je za dogrijavanje, no ona povremeno stane,upali se narancasta lampica uz znak za gasenje, isti ko na kompu, i nakon nekog nedefiniranog vremena proradi i povremeno opet stane. Da li netko zna koji joj je vrag?? Hvala puno.
Maremonti is offline  
Old 05.02.2012., 16:40   #4647
Otapa led! Sve normalno.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Old 05.02.2012., 16:51   #4648
Hvala. Koristimo ju sat dva dnevno za dogrijavanje i to sad kad bura ovako puse. Nikad dosad nismo grijali u ovakvim uvjetima, treba nam uglavnom ljeti za hladenje. Hvala jos jednom.
Maremonti is offline  
Old 05.02.2012., 18:22   #4649
Imam klimu Mitsubishi model MSZ-GA35VA. Ljeti je povremeno koristim za hlađenje a zimi grije non-stop 24 sata dnevno. U jesen i proljeće grije samo danju, noću je isključena, a ujutro se automatski uključuje s pomoću tajmera.

Zanima me njezin optimalan rad zimi. Naime, danju je namještena na 22 C ili 23 C, a prije spavanja najčešće podesim da noću radi na 19 C. No, neki mi kažu da bi bilo bolje da ništa ne mijenjam, već da pustim da non-stop radi na 22 C. Međutim, ja spustim željenu temperaturu radi tišeg noćnog rada kompresora (naime, ako ostavim da noću radi na 22 C, ponekad se čuje da kompresor pojačano bruji).

Zatim, zanima me što je bolje, u smislu odnosa kvalitete zagrijavanja i potrošnje struje: a) podesiti da aparat grije na 22 C i istodobno pojačati ispuhivanje, ili, b) smanjiti jačinu ispuhivanja i podignuti grijanje na npr. 25 C?

Nadam se da sam bio jasan?

I još jedno pitanje: Ako je uređaj deklariran da grije do vanjske temperature od -10 C, što će se dogoditi ako je uključen a vani temperatura padne na -15 C?

Zadnje uređivanje NULTI : 05.02.2012. at 18:27.
NULTI is offline  
Old 05.02.2012., 18:39   #4650
Quote:
NULTI kaže: Pogledaj post
Naime, danju je namještena na 22 C ili 23 C, a prije spavanja najčešće podesim da noću radi na 19 C.
Tako je najbolje.



Quote:
Zatim, zanima me što je bolje, u smislu odnosa kvalitete zagrijavanja i potrošnje struje: a) podesiti da aparat grije na 22 C i istodobno pojačati ispuhivanje, ili, b) smanjiti brzinu ispuhivanja i podignuti grijanje na npr. 25 C?
Postaviti ispuhivanje na AUTO!


Quote:
I još jedno pitanje: Ako je uređaj deklariran da grije do vanjske temperature od -10 C, što će se dogoditi ako je uključen a vani temperatura padne na -15 C?
Ispod tvornički deklariranog radnog opsega od -10°C se kompresor nedovoljno hladi pa mu vijek trajanja može biti skraćen. Osim toga, češće se otapa i troši više struje pa je takvo grijanje sve neisplativije. Bolje koristiti običnu grijalicu tada.
Dakle, neće se odmah desiti ništa tragično ali nije preporučljivo koristiti ispod tog minimuma.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Old 05.02.2012., 19:08   #4651
Hvala na odgovoru.
Nadam se da neće doći do raspada sistema ako ove aktualne jutarnje temperature još više padnu.
NULTI is offline  
Old 06.02.2012., 17:06   #4652
Zaboravio sam napomenuti da se radi o inverter uređaju.

Imam još jedno pitanje.
Kad postavim opciju "automatsko ispuhivanje" (AUTO), događa se da je jačina ispuhivanja preslaba, premda stvarna sobna temperatura odstupa od zadane za nekoliko stupnjeva. Npr. u sobi je 18 C, a na daljinskom je podešeno na 22 C, međutim, klima u opciji AUTO puše preslabo. Tada trebam dosta povisiti zadanu temperaturu kako bi se ispuhivanje automatski pojačalo. Je li to u redu?
NULTI is offline  
Old 06.02.2012., 18:09   #4653
Quote:
NULTI kaže: Pogledaj post
Tada trebam dosta povisiti zadanu temperaturu kako bi se ispuhivanje automatski pojačalo. Je li to u redu?

Očisti filtar.!
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Old 06.02.2012., 19:47   #4654
Filtar sam nedavno čistio, ali očistit ću ga ponovno, pa da vidimo. Još jednom, hvala na savjetu.
NULTI is offline  
Old 06.02.2012., 20:08   #4655
Puhanje na Auto je OK. u slučaju da je prostor pretežno kvadratnog oblika i veličine primjerene snazi klime.
Ako je prostor izduženi pravokutnik, onda puhanje treba staviti na jače kako bi zrak dospio u sve kuteve.

Osim toga, bitno je da je prostor ispod klime bez prepreka strujanju zraka kako bi se zrak što bolje rasporedio po prostoru, i da se ne vrača dio zraka odmah nazad odbijajući se od neke prepreke.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Old 06.02.2012., 20:49   #4656
Paljenje / gašenje klime

Što je bolje napraviti s klima uređajem tijekom grijanja (potrošnja/ekonomičnost):
a) ugasiti je kad je temperatura zraka u prostoriji sasvim dovoljna pa je upaliti kasnije kad malo "zahladi",
ili
b) ostaviti je cijelo vrijeme upaljenu i kontrolirati temperaturu u prostoriji samo s podizanjem/spuštanjem temperature na indikatoru?

Hvala unaprijed na odgovoru!
ovca bez novca is offline  
Old 06.02.2012., 20:52   #4657
B
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Old 07.02.2012., 09:13   #4658
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
B
Hvala!
ovca bez novca is offline  
Old 11.02.2012., 11:09   #4659
ajmo ekipa svi koji se griju ovih dana samo preko klima. Zanimaju me mišljenja. Koja klima DA, koja klima NE, da li deklarirane temperature -10, -15 su apsolutno točne ili klime griju i na nižim temperaturama i svi ostali komentari su dobro došli.

Naime planiram od sljedeće jeseni grijati isključivo inverterskom klimom, radi se o cca 30m2 prostora pa proučavam moguće varijante.. što kažete na ovo

http://www.fast-forward.hr/artikal.asp?id=225


unaprijed hvala na bilo kakvom info
Pozitron is offline  
Old 11.02.2012., 11:52   #4660
https://groups.google.com/forum/#!to...ji/VQMeuivJ5OU
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.