Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 15:33   #61
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Slažem se za ove dvije stanice.... imam ih u bookmarksima i bacim tu i tamo pogled što se novo dešava, ova prva mi je bolja ipak, kako vizualna tako i aktualnosti praćenja...

Ako netko ima još koju dobru stranicu neka slobodno podijeli
da justadventure se slabije ažurira, manje recenzija ima nego prva koja je po meni vodeća za avnture- novosti, recenzija šta oš...
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:51   #62
mogu svima preporučiti mystery case files dire grove, pa iz iste serije ravenhurst, return to rvenhurst, 13 skul. nisu baš tipčne avanture kao The longest, journey, broken sword, runwey, still life, post mortem, syberia 1 i 2, sanatorium (), ali pogledajte na bigfish games pod hidden object games. mogu reći da mi je dire grove bio zbilja super
Helliona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 20:53   #63
Quote:
Helliona kaže: Pogledaj post
mogu svima preporučiti mystery case files dire grove, pa iz iste serije ravenhurst, return to rvenhurst, 13 skul. nisu baš tipčne avanture kao The longest, journey, broken sword, runwey, still life, post mortem, syberia 1 i 2, sanatorium (), ali pogledajte na bigfish games pod hidden object games. mogu reći da mi je dire grove bio zbilja super
valjda misliš Sanitarium
Izvukao sam to negdje iz prašine igram je,solidna igra mada stara,a i ništa posebno bolesno kao po pričama
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:07   #64
Bila je za svoje vrijeme, ipak je izdana pradavne 1998.
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:24   #65
Dobra je to igra,ali su dijalozi užasni
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:29   #66
odkud ste izvukli Sanitarium,hehe.Sjećam se te igrice,ali sito tako se sjećam da mi i nije bila tolko strašna kao što su svi tvrdili.Freaky da,ali scary nikako.atmosfera kao u romanima Stephena Kinga.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:38   #67
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
odkud ste izvukli Sanitarium,hehe.Sjećam se te igrice,ali sito tako se sjećam da mi i nije bila tolko strašna kao što su svi tvrdili.Freaky da,ali scary nikako.atmosfera kao u romanima Stephena Kinga.
Volimo se igrati,a i ja sam propustio dosta starijih naslova pa sad igram...
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:42   #68
Sjeca li se netko staaaare i meni jako zabavne avanture Bud Tucker in double trouble?
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 22:07   #69
Quote:
Pivko kaže: Pogledaj post
Volimo se igrati,a i ja sam propustio dosta starijih naslova pa sad igram...
Bravo.nikad više nebu bile tako dobre avanturice kao nekad.čast iznimkama naravno.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 22:10   #70
ne znam jeste li gledali na abandonia reloaded i sličnim sajtovima,ima dobrih prerada i amaterskih uradaka
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:10   #71
Sad igram Darkness within 2.recimo da mi je bolji od prvog dijela jer su se odlučili na potpuni 3d pristup kretanju u igri,kao što je napravljeno sa igrama Sherlock Holmes.To mi se osobno sviđa,nisam nikad volio node based avanture,uglavnom su mi bile loše,čast iznimkama poput Dracula triologije ili Lighthousea.Ovakav 3d pristup iz prvog lica u avanturicama mora mpriznati da mi se sviđa,pogotovo ako su igre neke detekivske krimi tematike,kao što je ova ili Sherlock Holmes igrice.Inače igra mi nije nešto pre strašna,barem ne nakon Amnesie,ali s obzirom da je vezana na neki način s djelom H.P.Lovecrafta odigrat ću je.Prvi dio sam odigra odo pola pa odustao.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 14:53   #72
to mi se čini kao dobra igra,a još jedna preporuka horor avanture-dark seed 1 i 2
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 21:18   #73
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Sad igram Darkness within 2.recimo da mi je bolji od prvog dijela jer su se odlučili na potpuni 3d pristup kretanju u igri,kao što je napravljeno sa igrama Sherlock Holmes.To mi se osobno sviđa,nisam nikad volio node based avanture,uglavnom su mi bile loše,čast iznimkama poput Dracula triologije ili Lighthousea.Ovakav 3d pristup iz prvog lica u avanturicama mora mpriznati da mi se sviđa,pogotovo ako su igre neke detekivske krimi tematike,kao što je ova ili Sherlock Holmes igrice.Inače igra mi nije nešto pre strašna,barem ne nakon Amnesie,ali s obzirom da je vezana na neki način s djelom H.P.Lovecrafta odigrat ću je.Prvi dio sam odigra odo pola pa odustao.
Izgleda mi kao ok igra + volim lovecrafta. Gledao sam malo game playa i neke scene me podsjećaju na call of cthulhu igru, budem jednom probao
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:00   #74
Quote:
Pivko kaže: Pogledaj post
to mi se čini kao dobra igra,a još jedna preporuka horor avanture-dark seed 1 i 2
Joj,te igre se sjećam.Putovanje u alternativnu dimenziju ispunjenu Geigerovim stvorenjima.Btw,na hrvatskom izdanju romana Planine ludila H.PLovecrafta na korici nalazi se slika lica one neke žene koja se pojavljuje u igrici,mislim da je bila nekakava svečenica iz alternativne dimenzije.
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Izgleda mi kao ok igra + volim lovecrafta. Gledao sam malo game playa i neke scene me podsjećaju na call of cthulhu igru, budem jednom probao
I ja sam to primjetio.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 02:12   #75
Pozdrav društvo, novi sam ovdje i ovo mi je prvi post, ako to ikom išta znači
Nisam neki gejmer (u prosjeku 2 igre godišnje) i štovatelj sam žanra ali moram priznati i izdajnik jer sam s godinama pokleknuo i prešao na FPS jer ove stravično brzo evoluiraju a mnoge u sebi sadrže dobar postotak one atmosfere koju sam nekoć tražio u avanturama. Ustvari je moj prvi FPS bio Resident Evil (jedinica) nakon koje više ništa nije bilo isto. Otada serijal RE redovno pratim i upravo igram RE5 jer sam napokon kupio valjaniji komp.
Zašto spominjem FPS?
Pa ima jedna igra koju na ovom topicu još nitko nije spomenuo a koja je meni pružila mnogo sati užitka, a po mom skromnom sudu ona savršeno ujedinjuje ova dva žanra (avantura & fps). Štoviše, za nju poluslužbeno poluušali kažu da je prva First Person Sneaker igra
Radi se o Thief serijalu, a za one koji ne znaju postoje tri nastavka a četvrti je najavljen za drugu polovicu ove godine (can't wait).
Zanima me je li tko od vas igrao Thief III i kakvi su dojmovi?
Ja sam se prvo susreo s dvojkom i igrica mi se ispočetka činila strašno banalna, pogotovo zbog krnje grafike. No iz misije u misiju postalo mi je sve jasnije da igram jednu od boljih igara ikad.
To se definitivno potvrdilo na trojci: dotjerana grafika, razrađen koncept, fantastična atmosfera. Da umirim skeptike, nema tu pucačine ni mahnitog lupanja kažiprstom po mišu. Frontalni sukob s neprijateljem uglavnom je nepoželjan a ukoliko je neprijatelja više od 1, budite sigurni da to neće izaći na dobro. Cilj je razriješiti zagonetku i doseći cilj a ostati neprimjetan.
Volio bih pročitati komentar onih koji su igrali, a onima koji nisu: PREPORUKA!
Yakoow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 11:17   #76
Proša T3 davno davno, ali ostao je u dobrom sjećanju. Meni je igra super, atmosfera je predobra (pogotovo u, kako se ono zove?... Cradle levelu?). Gameplay je stavrno dobro napravljen i igra te drži "zaljepljenog" pred monitorom sve do kraja.
Nastavke prije trojke na žalost nisam (još) igrao
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 11:24   #77
Scratches Director´s Cut i The Black Mirror 1, 2 i 3(valjda je izasao)...

http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=3282

http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=2014

http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=11365

http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=15208
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:18   #78
Quote:
Yakoow kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo, novi sam ovdje i ovo mi je prvi post, ako to ikom išta znači
Nisam neki gejmer (u prosjeku 2 igre godišnje) i štovatelj sam žanra ali moram priznati i izdajnik jer sam s godinama pokleknuo i prešao na FPS jer ove stravično brzo evoluiraju a mnoge u sebi sadrže dobar postotak one atmosfere koju sam nekoć tražio u avanturama. Ustvari je moj prvi FPS bio Resident Evil (jedinica) nakon koje više ništa nije bilo isto. Otada serijal RE redovno pratim i upravo igram RE5 jer sam napokon kupio valjaniji komp.
Zašto spominjem FPS?
Pa ima jedna igra koju na ovom topicu još nitko nije spomenuo a koja je meni pružila mnogo sati užitka, a po mom skromnom sudu ona savršeno ujedinjuje ova dva žanra (avantura & fps). Štoviše, za nju poluslužbeno poluušali kažu da je prva First Person Sneaker igra
Radi se o Thief serijalu, a za one koji ne znaju postoje tri nastavka a četvrti je najavljen za drugu polovicu ove godine (can't wait).
Zanima me je li tko od vas igrao Thief III i kakvi su dojmovi?
Ja sam se prvo susreo s dvojkom i igrica mi se ispočetka činila strašno banalna, pogotovo zbog krnje grafike. No iz misije u misiju postalo mi je sve jasnije da igram jednu od boljih igara ikad.
To se definitivno potvrdilo na trojci: dotjerana grafika, razrađen koncept, fantastična atmosfera. Da umirim skeptike, nema tu pucačine ni mahnitog lupanja kažiprstom po mišu. Frontalni sukob s neprijateljem uglavnom je nepoželjan a ukoliko je neprijatelja više od 1, budite sigurni da to neće izaći na dobro. Cilj je razriješiti zagonetku i doseći cilj a ostati neprimjetan.
Volio bih pročitati komentar onih koji su igrali, a onima koji nisu: PREPORUKA!
Ah,zlatno razdoblje videoigra.Thief i Nonelives forever serijal.Osobno meni je drugi Thief bio najbolji.Prvi pretežak a treći lak.Očekujem da će 4.dio biti na razini.
A sad da se vratim ontopic:još dvije vavanture iz zlatnog razdoblja.X-files the game i Blackstone chronicles.
Prva me oduševila jer sam bio fan serije,dok je druga bila stvarno creepy avanturica.Čak sam pročitao jednu od knjiga prema kojoj je igra napravljena i super je.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 12:24   #79
Upravo izašla:

Baron Wittard Nemesis of Ragnarok, avantura iz prvog lica

The eccentric architect Baron Wittard has built something really special: a city inside a building. This monumental pleasure dome, called ‘The Utopia’, features 1000 apartments, a shopping mall, and hundreds of offices and leisure facilities. All under one roof. Its grand opening was supposed to have been two years ago. That event never happened. A chain of mysterious events has now left the Utopia abandoned and silent. People have gone missing. Electromagnetic disturbances are increasing. These happenings all point to Wittard’s desolate Utopia. Armed with only a camera and a torch, you must journey there alone to explore its winding corridors, its secret passageways, and its gloomy halls. Local townspeople say Wittard kept a terrible secret. They speak fearfully of someone or something malevolent lurking at his city. They say it is waiting and growing in power. They say time is running out…

* Explore Wittard Utopia and uncover its chilling secrets
* Non-linear gameplay and a spine-tingling mystery to solve
* Experience urban decay in high resolution graphics
* Eerie and mysterious soundtrack with full musical score
* Discover a massive world in First Person Perspective
* Use skill and cunning to search for clues and solve puzzles

http://www.wittardgame.com/
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:54   #80
Za ljubitelje starih point 'n click igara preporučam Gemini Rue koji je nedavno izašao. Pravi mali dragulj među igrama.

Osim toga još su mi bile dobre i Gray Matter i Black Mirror 2.
Neytiri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.