Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Blog.hr

Blog.hr Mjesto za diskusije, Q&A, help vezane za Blog.hr

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li ZA automatsko brisanje blog.hr blogova neaktivnih dulje od 4 godine?
DA 9 56.25%
NE 7 43.75%
Glasovatelji: 16. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 02:01   #1
Automatsko brisanje blogova neaktivnih više od 4 godine

Dakle, upravo sam pokušao registrirati vlastiti blog, no adresa je zauzeta. Pogledao sam tko mi je to zauzeo adresu, i vidjeh da je neki lik čiji je blog neaktivan od rujna 2006 pa koja je svrha postojanja blogova koje očigledno nitko nikada više neće koristiti? zašto na blog.hr ne bi postojalo automatsko brisanje blogova koji su neaktivni dulje od recimo 4 godine? time bismo potaknuli blogere kojima je do njihovih blogova stalo da se aktiviraju, dok bi ovi neaktivni otišli van i oslobodili prostor onima koji stvarno žele imati i voditi blogove. Postavljam anketu. Jeste li ZA?
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Old 08.12.2011., 07:24   #2
Načelno jesam za ovu ideju, ali ostaje otvorenim pitanje autorskih prava brisanih blogera. Možda da se arhiviraju kao csv/txt i da budu dostupni preko zajedničke adrese, recimo arhiva.blog.hr? Ili da se na forumu ostavi obavijest o tome pa tko se ne javi i ne dokaže autorstvo nad blogom u nekom razumnom roku gubi sve (autor nepoznat)?
K.Stjepan is offline  
Old 08.12.2011., 11:28   #3
Quote:
K.Stjepan kaže: Pogledaj post
Načelno jesam za ovu ideju, ali ostaje otvorenim pitanje autorskih prava brisanih blogera. Možda da se arhiviraju kao csv/txt i da budu dostupni preko zajedničke adrese, recimo arhiva.blog.hr? Ili da se na forumu ostavi obavijest o tome pa tko se ne javi i ne dokaže autorstvo nad blogom u nekom razumnom roku gubi sve (autor nepoznat)?
ili još bolje, da se oslobodi adresa na kojoj je blog bio (dakle da se makne odande), a sam autor ako se nekad poželi ponovno aktivirati, da ga može ponovno podići, takav kakav je bio, na novoj adresi... a da ostatku javnosti neaktivni blogovi ne budu dostupni, tj da za javnost bude kao da ne postoje osim ako sam autor bloga jednog dana drukčije odluči... doduše, u tom slučaju bi autor mogao izgubiti staru adresu bloga, u slučaju da u međuvremenu netko registrira svoj novi blog na toj adresi (pa bi se neaktivni blog trebao ponovno podići na novoj slobodnoj adresi po autorovom izboru).
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Old 08.12.2011., 14:01   #4
pa daj zamisli da recimo tutor.blog.hr pobrišu jer je predugo neaktivan ili neki tako sličan blog, ima li to smisla? ali ono, da bi se mogli pobrisati blogovi koji nemaju niti jedan post, to da. no svaki pokušaj takve revolucije na blogu završi s tim da smisle drugu adresu, stoga na željenu adresu dodaj jednostavno 666 ili šta već
Vezica is offline  
Old 08.12.2011., 20:45   #5
ja sam više-manje aktivan bloger od 2007. i najgora stvar koja mi se desi su glupe lozinke -.-' postoji jedan moj blog kojeg već dugoooo pokušavam aktivirati ili barem obrisati no ne mogu jer su prijašnje mail adrese radile na tom principu nisi aktivan nekih 60 il koliko već dana i obrišu ti mail, pošto je ta mail adresa otvorena isključivo radi bloga, kad sam izgubila pass od njega shvatila sam da je mail neaktivan i pozdravila se sa svime a s obzirom da ne mogu tu više ništa bilo bi mi drago da ga se automatski obriše...
a7x is offline  
Old 11.12.2011., 20:57   #6
Ne, iz jednostavnog razloga što postoji mnogo blogova koji nisu više aktivni sa mnoštvom kvalitetnih postova, a isto tako postoji mnogo blogova sa mnoštvom gluparija, a kada bi birao da se briše sve ili ne, onda bih radije bio za ovu drugu opciju. Jedino da na blogovima postoji nešto poput prijave, pa da se blogovi koji nemaju smisla izbrišu.
 
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.