Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2014., 16:58   #61
Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
Zatražila sam da budeš konkretna i da argumentiraš svoje tvrdnje..vidim da ti je sad problem moj stil i nesređenost teksta...neznam jel neko drugi ima problem s time

...jel ti to misliš tako bistra glava kojoj dva puta moram ponavljat isto...nije nikakv red na meni već ti nisi potkrijepila svoje tvrdnje

...i lakše je bježat od odgovora na koji si pozvana pametno se oglasit, ali nemaš argumanate, pa onda vješto prebacit ping-pong lopticu na drugi stol...žao mi je pala je na pod, ...ja ju ne mislim dizat i vraćat ti ju natrag, s pozivom da odgovoriš
Ne zanima me ima li netko drugi problema s tim, meni je problem raspetljavati kupus od teksta gdje se ne zna tko je šta napisao, jer smatram da je život prekratak za to. Opet ti velim, nije ništa osobno protiv tebe, nemaš razloga biti napeta.
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:08   #62
Vidim da ste počeli filozofirati. A Istina je tako jednostavna. . .
Da bi upoznali Istinu, Boga i Isusa treba čitati Božju riječ Bibliju.
a pisano je: "Upoznat ćete istinu i istina če vas osloboditi."
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:15   #63
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Vidim da ste počeli filozofirati. A Istina je tako jednostavna. . .
Da bi upoznali Istinu, Boga i Isusa treba čitati Božju riječ Bibliju.
a pisano je: "Upoznat ćete istinu i istina če vas osloboditi."
Ti se šališ ili??? nadam se da je to neka vrsta sarkazma, Biblija je obična knjiga pisana od strane ljudi i nema nikakve veze s Bogom. Pročitaj moj zadnji post u temu dokaz da bog postoji i nadam se da ćeš se probuditi
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:20   #64
Exclamation

Quote:
svetipatrik kaže: Pogledaj post
Ma da, samo što nije stigao, ha,ha....sad je negdje kod Hamburga, baš mi se sinoć javio. Ja mu se stalno molim pa se često javi, čujemo se i tako to. Imamo poseban odnos.

P.S. Bog dopušta zlo iz prostog razloga jer bog ne postoji.
Nemojte ismijavati Božju riječ i njegova proročanstva jer Boga se ne može ismijavati.
Prorečeno je i da će biti ovakvih ljudi a za njih je pisano:
Apostol Petar je napisao: “U posljednjim će se danima pojaviti podrugljivci koji će se rugati, povoditi se za svojim željama i govoriti: ‘Gdje je ta njegova obećana prisutnost? Otkada su naši praoci pomrli, sve stoji kao što je bilo od početka stvaranja’”
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:23   #65
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Nemojte ismijavati Božju riječ i njegova proročanstva jer Boga se ne može ismijavati.
Prorečeno je i da će biti ovakvih ljudi a za njih je pisano:
Apostol Petar je napisao: “U posljednjim će se danima pojaviti podrugljivci koji će se rugati, povoditi se za svojim željama i govoriti: ‘Gdje je ta njegova obećana prisutnost? Otkada su naši praoci pomrli, sve stoji kao što je bilo od početka stvaranja’”
Za ne vjernike nije ništa pisano, takve su ubijali pa ti meni i dalje piši te gluposti no ljudski život je nešto najvrijednije i umjesto da ih respektiraš ti se sprdaš s njima.
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:24   #66
Lightbulb

Quote:
Gondar kaže: Pogledaj post
Ti se šališ ili??? nadam se da je to neka vrsta sarkazma, Biblija je obična knjiga pisana od strane ljudi i nema nikakve veze s Bogom. Pročitaj moj zadnji post u temu dokaz da bog postoji i nadam se da ćeš se probuditi
Bibliju su pisali ljudi pod nadahnućem Boga odnosno Svetog duha.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:30   #67
Thumbs up

Quote:
Gondar kaže: Pogledaj post
Ti se šališ ili??? nadam se da je to neka vrsta sarkazma, Biblija je obična knjiga pisana od strane ljudi i nema nikakve veze s Bogom. Pročitaj moj zadnji post u temu dokaz da bog postoji i nadam se da ćeš se probuditi

Tko je autor Biblije?

BIBLIJA otvoreno kaže tko ju je pisao. Različiti dijelovi te knjige započinju izrazima kao što su “riječi Nehemije”, “viđenje Izaije” i “riječ Jehovina koja je došla Joelu” (Nehemija 1:1; Izaija 1:1; Joel 1:1). Za neke povijesne zapise kaže se da su djelo Gada, Natana i Samuela (1. Ljetopisa 29:29). Naslovi nekih psalama također ukazuju na to tko ih je napisao (Psalam 79, 88, 89, 90, 103 i 127).
Budući da su Bibliju pisali ljudi, neki koji sumnjaju u njenu nadahnutost kažu da je ona naprosto plod ljudske mudrosti, kao i svaka druga knjiga. No postoje li opravdani razlozi za takvo mišljenje?
Četrdeset pisaca, jedan Autor
Pisci Biblije većinom su izjavili da su pisali u ime Jehove, jedinog pravog Boga, te da su to činili pod njegovim vodstvom ili pod vodstvom nekog njegovog anđeoskog predstavnika (Zaharija 1:7, 9). U hebrejskom dijelu Biblije proroci su preko 300 puta rekli: “Ovako kaže Jehova” (Amos 1:3; Mihej 2:3; Nahum 1:12). Mnogi njihovi zapisi započinju izrazima kao što su: “Riječ Jehovina što je došla Hošei” (Hošea 1:1; Jona 1:1). Apostol Petar je o Božjim prorocima rekao: “Ljudi su govorili riječi koje su dolazile od Boga kako ih je vodio sveti duh” (2. Petrova 1:21).
Stoga je Biblija knjiga koja se sastoji od mnogo dijelova, no svi oni zajedno sačinjavaju skladnu cjelinu. To je knjiga koju su pisali ljudi, no oni su rekli da su pisali pod Božjim nadahnućem. Drugim riječima, Bog je koristio ljude kao zapisivače koji su pisali njegove misli. Kako je to učinio?
“Pismo nadahnuto od Boga”
“Sve je Pismo nadahnuto od Boga”, napisao je apostol Pavao (2. Timoteju 3:16). Grčka riječ koja je ovdje prevedena izrazom “nadahnuto od Boga” mogla bi se doslovno prevesti kao “od Boga udahnuto [u nekoga]” ili “bogodahnuto”. Prema tome, Bog je pomoću nevidljive sile utjecao na misli ljudskih pisaca i tako im prenio svoju poruku. S druge strane, riječi iz Deset zapovijedi Jehova je sam napisao na kamenim pločama (2. Mojsijeva 31:18). Ponekad je Bog svojim ljudskim slugama diktirao riječi koje su oni trebali zapisati. Tako u 2. Mojsijevoj 34:27 piše: “Jehova je dalje rekao Mojsiju: ‘Zapiši sebi te riječi...’”
U drugim prilikama Bog je dao ljudima da u viđenjima vide ono što su trebali zapisati. Tako je Ezekijel rekao: “Vidio sam viđenja Božja” (Ezekijel 1:1). Slično tome, “Danijel je na postelji svojoj usnio san i viđenja su mu prolazila glavom. Tada je zapisao san” (Danijel 7:1). Na sličan su način apostolu Ivanu bile prenesene poruke iz Otkrivenja, posljednje knjige Biblije. Ivan je napisao: “Obuzet duhom dospio sam u Gospodinov dan i začuo sam iza sebe jak glas, poput zvuka trube, kako govori: ‘Što vidiš, napiši u svitak’” (Otkrivenje 1:10, 11).
Zapisi otkrivaju osobnost pisaca
To što je Biblija nastala pod Božjim nadahnućem ne znači da se njeni pisci nisu mogli izražavati na sebi svojstven način. Dapače, svaki od njih trebao je uložiti određeni trud i unijeti se u zapisivanje Božje poruke. Pisac biblijske knjige Propovjednika rekao je da se “trudio pronaći ugodne riječi i napisati točne riječi istine” (Propovjednik 12:10). Ezra je pri sastavljanju svog povijesnog izvještaja istražio najmanje 14 izvora, među kojima su “ljetopisi kralja Davida” i “Knjiga o kraljevima Judinim i Izraelovim” (1. Ljetopisa 27:24; 2. Ljetopisa 16:11). Evanđelist Luka je “pomno ispitavši sve od početka, odlučio napisati sve po redu” (Luka 1:3).
Neke biblijske knjige otkrivaju određene pojedinosti o onima koji su ih pisali. Naprimjer, Matej Levi, koji je prije nego što je postao Isusov učenik bio poreznik, posebnu je pažnju posvetio brojevima. On je jedini evanđelist koji je naveo da je Isus bio izdan za “trideset srebrnjaka” (Matej 27:3; Marko 2:14). S druge strane, Luka je bio liječnik, pa je precizno naveo neke medicinske pojedinosti. Kad je opisivao zdravstveno stanje osoba koje je Isus izliječio, koristio je izraze kao što su “velika vrućica” i “pun gube” (Luka 4:38; 5:12; Kološanima 4:14). Jehova je često dopuštao piscima da se izražavaju vlastitim riječima i pišu sebi svojstvenim stilom, no istovremeno je usmjeravao njihove misli kako bi tekst koji napišu bio točan i kako bi vjerno prenosio njegovu poruku (Mudre izreke 16:9).
Konačan rezultat
Nije li zadivljujuće to što je četrdesetak pisaca, koji su živjeli u različitim zemljama u razdoblju od preko 1 600 godina, napisalo knjigu koja se u svakom pogledu odlikuje iznimnom skladnošću i dosljedno ukazuje na prekrasnu glavnu temu? (Vidi članak “O čemu govori Biblija?” na 19. stranici.) To bi bilo nemoguće da sve te pisce nije vodio isti Autor.
Je li Jehova za pisanje svoje Riječi morao koristiti ljude? Nije to morao učiniti. No time što je pisanje povjerio ljudima pokazao je da je iznimno mudar. Jedan od razloga zbog kojih je Biblija privlačna svim vrstama ljudi upravo je to što su njeni pisci na upečatljiv način izrazili čitav niz ljudskih osjećaja, pa čak i grižnju savjesti pokajničkog grešnika koji moli za Božje milosrđe, kao što je to učinio kralj David (Psalam 51:2-4, 13, 17, naslov).
Premda je Jehova za pisanje Biblije koristio ljude, možemo se pouzdati u njihovo djelo jednako kao i prvi kršćani, koji Sveto pismo “nisu prihvatili kao riječ ljudsku, nego kao riječ Božju, što ona uistinu i jest” (1. Solunjanima 2:13).
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:34   #68
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Bibliju su pisali ljudi pod nadahnućem Boga odnosno Svetog duha.
Ako te to čini sretnim ok , no ponovit ću nema nikakvog Boga sve je to samo ljudska mašta, glupo je uopće i vjerovati da se ikad pokazao jednoj primitivnoj vrsti koja si nanosi toliko zla i ovo što pišeš je samo još jedan dokaz koliko su ljudi primitivni i sebični no ok ako te to čini sretnim vjeruj u to no nemoj te gluposti širit po forumu.
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:39   #69
Daj malo se potrudi s citatima, nije lako se probiti do tvog teksta ni meni koji znam što sam prije pisao, a kamoli drugima.

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
misli tako...ovako zapiši pitanje na papir, i ponovno pročitaj Bibliju, sve, ne dijelove, Kuran što li već koje si vjere, izvuci sve rečenice koje se odnose na tvoje pitanje ili su povezane pitanjem, ako tada ne nađeš odgovor potraži svečenika možda njemu sine...
Hm, pročitati bibliju, kako se to nisam sjetio...
Čitanje biblije je dobar put prema ateizmu. Kada u knjizi koja je kao fol božja riječ pročitaš da se guba liječi klanjem ptice i špricanjem njenom krvlju, ili da silovatelj mora oženiti svoju žrtvu, nema tu više pitanja. Kristalno je jasno da su to mitovi ljudi iz brončanog doba. Jasno, ako baš tražiš, naći ćeš i pokoju mudrost, na kraju krajeva i oni su bili ljudi.

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
naravno pitanje bi trebalo biti koja je ona prava vjera...ako Kabalisti daju jake dokaze vjerovat ću u kabaliste, no činjenica znanstvena je da je upravo vjera koja je nastala na nekom geografskom području sačuvala živote tih ljudi...opstanak...
mi gledamo na vjeru u africi kao na primitivnu, na neke obrede nepojmljive, ali rijetko kad se uspjelo proniknuti u tajnovite razloge zašto je to tako u tome području, isto tako vjerom želim biti ono što su bili moji preci.
Ma gdje si baš Afriku našla, bušenje lubanje, obrezivanje djevojčica...
Nema nikakvih tajnovitih razloga, primitivni narodi imaju morbidne i apsurdne obrede zato jer su primitivni.

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
Zašto bi tražila istine u nekoj drugoj vjeri koja je došla sa nekog drugog kontinenta, područja? Da li je moja vjera prava ili neka druga...za hindusa je njegova prava za mene moja...oboje smo samo ljudi bez obzira na navodne razlike u vjerovanjima...a točno univerzalna vjera još nije izmišljena...
Ne mogu obje biti prave. Jedan od vas je u zabludi. To ti je već 50% da si u krivu. Dodajmo još u računicu sve ostale religije svijeta i postotak ti je vrlo mali.

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
...šta to nije dobra metoda da ima toliko vjera koliko ima otoka u moru...e sad koja je istinita? ajde probaj obrnuto koja je lažna? koja je laž u deset zapovjedi?...ali možemo se zapikniti za neku nebitnu činjenicu da li se nešto prije 2000 godina desilo tako ili nekako drugačije...kao da su tada ljudi imali tehnologiju današnjice...
Očito, sve su lažne, obzirom da nisu u mogućnosti demonstrirati da je bog realni enitet, niti ih prate neki nadnaravni fenomeni. I ne, kip djevice koji svjetli u mraku nije čudo.
To što usput religije propagiraju i neku dobrotu prema bližnjemu ne znači da su bogom dane. Ljudi mogu biti dobri i bez religije.

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
Valjda se onda i tvoji roditelji trebaju prilagoditi tebi? Radi toga jer si nesavršen i smrtan...e sad smrtnsot je onako škakljiva tema...vjera tvrdi da smo besmrtni u duhu tjelo se raspada,...bog kad bi se prilagođavao nama pao bi u istu kaljužu od koje nas pokušava sačuvati...ali ipak imamo slobodnu volju
Postoji jedna suptilna razlika zbog koje ova usporedba nema smisla, a to je da ja znam sa 100% sigurnošću da su moji roditelji stvarna bića, komunikacija ide u oba smjera, dok se isto ne može reći za boga. Stoga moji roditelji imaju puno pravo biti nezadovoljni ako im radim nešto loše, jer znam dobro što ih smeta. Za boga pak ne znam uopće da li postoji, pa kako mi on može zamjerati što guram kroz život kako mogu?
I šta hoćeš reći, da bi svemogući stvoritelj imao poteškoća u nastojanju da nam se obrati?

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
Kako ću ga ja doseći?...obrnuto probaj sagnuti glavu? Vičući glasnije? Oni kojima je najteže šute...hoće li lječnik u hitnim slučajevima prije priskočiti onome koji urla ili onome koji je miran i šuti...
Da probam sagnuti glavu? To je u tvom slučaju upalilo i imaš dvosmjernu komunikaciju s bogom? Daj malo detalja, što si pričate, što nas čeka, kad će kraj?

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
pa eto daj ti neku verziju plana kako bi to po tebi trebalo izgledati...savršeni plan...plan za šta to konkretno?
Pa valjda kad napraviš kuću i udaš se imaš neki plan za svoj život? Zaposliti se, roditi, školovati djecu, dogurati do penzije? Onda je i bog valjda imao plan kad je krenuo sa stvaranjem svemira? Razlika je ta što se tvoj plan može izjaloviti jer si običan smrtnik, ali plan savršenog stvoritelja bi valjda trebao ići točno onako kako je zamislio. Stoga ako bog postoji i savršen je, onda je sva naša egzistencija upravo onakva kakva i treba biti. A nije dobra, barem za nas.
Napravimo mentalnu vježbu i zamislimo malo kako bi mi to napravili da imamo svemoguće moći. Možda Sotonu malo pametnijim da ne šizi nepotrebno? Evu malo inteligentnijom? Raj bez iskušenja? Puno ideja pada na pamet.

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
...ali koje djete ima roditelje koji se s njim bave do smrti..radi se o tvom životu, sve ti je rečeno kroz sveto pismo, kad ćeš se ti počet njime bavit, kaže se da ti je dar..šta bi još tebalo da zamolimo T-mobile da otvori Help desk BNL...Bog na liniji...a i pitanje za kraj ko je tu da se bavi našim životima? Država? društvo? ili bližnji?...dobro u neku ruku kroje okvire, ali kretanje unutar okvira je vlastiti odabir...
Ne treba se roditelj baviti sa mnom cijeli život, niti bog, dovoljno je da samo obznani da uopće postoji.
Ako je u svetom pismu sve rečeno, zašto ga se ne držiš? Zašto ne kamenuješ neposlušnu djecu, zašto ne udajemo silovane žene za silovatelje? Zašto ne držimo robove? Zašto ne osvajamo druge gradove i ne zadržimo djevice za sebe?
I opet, koje sveto pismo? Kuran? Biblija? Koja od desetaka verzija biblije?
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:12   #70
Praedicator...u Bibliji izdanja Kršćanske sadašnjosti se spominje isključivo ime Jahve, a ne Jehov - pripadaš li slučajno jehovima što je prema mojim saznanjima još uvijek sekta?
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:18   #71
Imaš slaba saznanja. Pogledaj u registar vjerskih zajednica RH pod br. 13. Piše Kršćanska vjerska zajednica Jehovini svjedoci
a ima i drugih prijevoda Biblije npr. Novi svijet - najtočniji i najrazumljiviji prijevod
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:24   #72
praedicator jel ti vjeruješ u crkvu ili u boga??? samo me to zanima
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:25   #73
Bolid, samo da pojasnim...nisam imao nikakvu osobnu viziju boga kao neke osobe i sl. Ako mogu djelomicno rijecima opisati ta iskustva ...hm. Osjecao sam da sve znam i sve razumijem a to sto znam i razumijem nije opisivo. Na osjetilnoj razini imao sam osjecaj da sve vidim dublje, ostrije i jasnije, da je sve u savrsenom redu, da se ljudi krecu po putanjama, zacrtanim a ne slucjanim, da su svi ti ljudi bogovi, da je svijet oko mene bozanski vrt. Na emotivnoj razini osjecaj beskrajne ljubavi prema svemu. Osjecaj mira, osjecaj da sam se vratio kuci, potpuni mir,ispunjenje i radost.

nikad nisam uzimao nikakve droge, pusio ni cigarete ni travu a nisamsklon ni alkoholu.
__________________
if i only had a heart
All is full of love
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:28   #74
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Imaš slaba saznanja. Pogledaj u registar vjerskih zajednica RH pod br. 13. Piše Kršćanska vjerska zajednica Jehovini svjedoci
a ima i drugih prijevoda Biblije npr. Novi svijet - najtočniji i najrazumljiviji prijevod
Da ali to je prijevod vaše vjerske zajednice Jehovinih svjedoka, jedina Biblija koju sam čitala je ona u izdanju Krščanske sadašnjosti...kolko ima vjernika vaša vjerska zajednica u cijeloj RH ?
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:29   #75
Thumbs up

Quote:
Gondar kaže: Pogledaj post
praedicator jel ti vjeruješ u crkvu ili u boga??? samo me to zanima
Vjerujem u Boga i Istinu zapisanu u božjoj riječi Bibliji.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:29   #76
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Da bi upoznali Istinu, Boga i Isusa treba čitati Božju riječ Bibliju.
Ti si fulao podforum, ovo je duhovnost slobodnog stila, tu ima puno različitih istina i upoznaju se na različite načine. Čita se tu i Zakon privlačnosti i kojekakvi tantričari i anti-tantričari, budisti, psihijatri, teozofi, filozofi, marksisti....i lijepo kad negdje dođeš u goste, prvo upoznaj domaćine prije nego im kreneš propovjedati kako bi trebali upoznati tvoju istinu.

Ok. je da kažeš svoju istinu koja vrijedi za tebe i to vjerovatno nikom neće smetati, ali propovjedništvo je antipatično čak i kad je Zakon privlačnosti u pitanju.

P. S. Imam poznanika Jehovinog svjedoka, vjerovao ili ne .... klonimo se glupih tema koje nas mogu odvesti u nerazumijevanje i lijepo pričamo o poslu i kuhanju, jer gdje su ljudi normalni u glavi - sve se može.
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:29   #77
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Tko je autor Biblije?
Ok, recimo da je upravo stvoritelj svemira napisao bibliju, ili ju je inspirirao. To bi onda valjda trebala biti neopisiva mudrost, gdje god da kreneš sa čitanjem trebao bi ostati opčinjen jasnoćom i briljantnošću. Razmislimo još jednom: STVORITELJ SVEMIRA nam nešto poručuje!
Pa idemo napraviti pokus i otvoriti nasumično bibliju:

17 Potom ode Juda s bratom Šimunom i pobiše Kanaance koji su živjeli u Sefatu i grad izručiše "heremu", prokletstvu. Zbog toga se grad prozva Horma.
18 Ali Juda nije uspio zauzeti Gaze s njenim područjem, ni Aškelona s njegovim područjem, ni Ekrona s njegovim područjem.
19 Jahve bijaše s njim te on osvoji gorje, ali ne mogaše potjerati onih u nizini jer imahu željezna kola.
20 Kao što bijaše odredio Mojsije, dadoše Hebron Kalebu, koji iz njega otjera tri sina Anakova.
21 A Benjaminovi sinovi ne uspješe otjerati Jebusejaca koji su živjeli u Jeruzalemu i tako Jebusejci ostadoše u Jeruzalemu s Benjaminovim sinovima do dana današnjega.
22 Krenu i pleme Josipovo na Betel i Jahve bijaše s njima.
23 I pleme Josipovo uze izviđati Betel. Grad se nekoć zvao Luz.
24 Uhode opaziše čovjeka gdje izlazi iz grada i rekoše mu: "Pokaži nam kuda se može u grad, pa ćemo ti biti milostivi."
25 On im pokaza kuda mogu u grad. I sve u gradu isjekoše mačem, a onoga čovjeka sa svom njegovom obitelji pustiše da ode.


...? Koji je ovo vrag? Kronike osvajanja? I kako je to relevantno za ikoga danas, a i unazad koje tisućljeće? Od svega što stvoritelj može poručiti ljudima, on nam piše ovo?
Ali dobro, idemo opet:

9 Još reče Bog Abrahamu: "A ti Savez čuvaj moj - ti i tvoje potomstvo poslije tebe u sve vijeke.
10 A ovo je Savez moj s tobom i tvojim potomstvom poslije tebe koji ćeš vršiti: svako muško među vama neka bude obrezano.
11 Obrezujte se, i to neka bude znak Saveza između mene i vas.
12 Svako muško među vama, kroz vaša pokoljenja, kad mu se navrši osam dana, neka bude obrezano; i rob, rođen u vašem domu, i onaj što bude kupljen od stranca, koji ne bude od vaše krvi.
13 Da, i rob rođen u tvome domu ili za novac kupljen mora se obrezati! Tako će moj Savez na vašem tijelu ostati vječnim Savezom.
14 Muško koje se ne bi obrezalo neka se odstrani od svoga roda: takav je prekršio moj Savez."


Eh, ovo je ubodeno
Dakle, stvoritelju svemira je važno da si muški režu kožice
Nekako nisam impresioniran.
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:33   #78
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Vjerujem u Boga i Istinu zapisanu u božjoj riječi Bibliji.
Ti vjeruješ u crkvu a ne u Boga i tu je ogromna razlika
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:36   #79
Lightbulb

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
Da ali to je prijevod vaše vjerske zajednice Jehovinih svjedoka, jedina Biblija koju sam čitala je ona u izdanju Krščanske sadašnjosti...kolko ima vjernika vaša vjerska zajednica u cijeloj RH ?
oko 5000 u RH a oko 8 000 000 u Svijetu a tak mora i biti jer pisano je našao se dostojan 1 od 1000 a pisano je i: " Uđite na uska vrata jer uska vrata i uzak put vodi u spasenje i život i malo je onih koji ga nalaze a široka vrata i širok put vodi u propast i smrt i mnogo je onih koji njime idu."
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:42   #80
Thumbs up

Quote:
Gondar kaže: Pogledaj post
Ti vjeruješ u crkvu a ne u Boga i tu je ogromna razlika
Nemam ja ništa s crkvom. Crkve sam se odrekao pismeno jer pisano je:

Otkrivenje 18:1-24


18 Nakon toga vidio sam jednog drugog anđela kako silazi s neba s velikom vlašću+ i sva je zemlja zasjala od slave njegove.+ 2  I povikao je na sav glas:+ “Pala je, pala je bludnica Babilon Veliki+ i postala prebivalište demona, izvorište svakovrsnog smrada nečistog i skrovište svih ptica nečistih i mrskih!+ 3  Jer svi su se narodi opili vinom gnjeva, vinom bluda njezina.+ Kraljevi zemaljski bludničili su s njom,+ a trgovci+ zemaljski obogatili su se od silne i besramne raskoši njezine.”+
4  I čuo sam jedan drugi glas s neba kako govori: “Iziđite iz nje, narode moj,+ da ne budete sudionici u grijesima njezinim+ i da vas ne zadese nevolje njezine! 5  Jer grijesi su se njezini nagomilali do neba+ i Bog se sjetio nepravednih djela njezinih.+ 6  Učinite joj kao što je ona učinila drugima,+ vratite joj dvaput toliko, dvostruko joj vratite za djela njezina!+ U čaši+ u kojoj je ona opojno piće miješala, umiješajte joj ga dvostruko!+ 7  Koliko je slavila sebe i živjela u besramnoj raskoši, toliko joj zadajte muka i tuge!+ Jer u srcu je svojemu govorila: ‘Sjedim kao kraljica+ i nisam udovica+ i neću vidjeti tuge.’+ 8  Zbog toga će u jednom danu doći nevolje njezine:+ smrt i tuga i glad te će biti spaljena vatrom,+ jer je silan Jehova Bog, koji joj je sudio.+
9  I kraljevi+ zemaljski koji su s njom bludničili i živjeli u besramnoj raskoši plakat će i žaliti za njom+ kad budu gledali kako se diže dim+ ognja u kojem gori. 10  Prestrašeni mukama njezinim, stajat će podalje i govoriti:+ ‘Jao, jao, grade veliki,+ Babilone, grade silni, jer je u jedan čas stigla osuda tvoja!’+
Prema tome i vama savjetujem da izađete iz nje, iz crkve. Za vaše dobro.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.