Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2016., 18:58   #1
Thumbs up Fast 8 [2017.]

Dobar dan, ekipa.

Otvorio sam ovu temu jer sam razočaran da ju još nitko nije otvorio iako se svi pozivate na velike ljubitelje ''pop kulture''. A sada..

Fast 8 u režiji F.Garyja Graya (poznatom po režiji kultnog filma ''The Italian Job'') izlazi sljedeće godine i konkurirati će za najbolji film u franšizi. Svi osim Paul Walkera vraćaju se i za ovaj nastavak (Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Lucas Black, Dwayne Johnson, Jason Statham te Kurt Russell) te uz dodatak dive Charlize Theron koja će biti glavna negativka u nadolazećem nastavku, Fast and Furious franšizi pridružuje se i Scott Eastwood. Jedna vrlo zanimljiva špekulacija je da će se Eva Mendes vratiti u franšizu nakon dugih 14 godina od 2Fast2Furiousa.

Ukoliko ne znate, Fast 8 (iliti F8 = Fate), radnju seli u New York, ali i mjesta poput Kube te Islanda.

Ovdje možete pogledati neke snipove s početka snimanja na Islandu te s Kube.







Za kraj samo da kažem, svi oni koji će automatski negativizirati ovaj film samo zato jer ''nije isto bez Paula'' ne mogu se nazivati pravim fanovima FnF franšize, osim ako vam cilj nije biti hipokritični seljober. Vin Diesel je sam rekao prije kraja snimanja Furious 7 da je isti ''za Paula'', a da će Fast 8 biti ''od Paula'' jer je Paul garantirao Fast 8.

Ne sumnjam da će film biti sve ono što Fast and Furious franšiza predstavlja, a bome i više od toga jer će imati štampu kultnom filma ''Escape from New York''.

Ajmo mišljenja.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 19:07   #2
One last ride.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 19:49   #3
pre-pre-last.

Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 20:49   #4
Za Jimmy Lepparda:
Znači, ovo si napisao na Deadpool temi.
"Ukratko, ovaj film je plitak, predvidljiv, prenapadan, isforsiran, dotučen i nadasve pljuvačka u facu istinskoj filmografiji i scenografiji. "

A voliš ovu franšizu??
Hahahahhahahahahhahaha

Ne da mislim da je ova franšiza išta loše, ok akcijska zabava.
dexterfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 21:20   #5
Quote:
dexterfan kaže: Pogledaj post
Za Jimmy Lepparda:
Znači, ovo si napisao na Deadpool temi.
"Ukratko, ovaj film je plitak, predvidljiv, prenapadan, isforsiran, dotučen i nadasve pljuvačka u facu istinskoj filmografiji i scenografiji. "

A voliš ovu franšizu??
Hahahahhahahahahhahaha

Ne da mislim da je ova franšiza išta loše, ok akcijska zabava.


I ne ''volim'' ih baš. Ali, s obzirom na to zbog čega si ti ovo meni okrenuo, mogu ti samo reći da si vrlo loše iznio pokušaj provokacije ili ''spuštanja'', a zašto? Samo ću ti reći da dobro i dugo pogledaš i promisliš koja dva filma ti uspoređuješ. Malo logike ajde, samo malo.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 23:09   #6
Quote:
Jimmy_Leppard kaže: Pogledaj post
ne mogu se nazivati pravim fanovima FnF franšize
Ne postoji "pravi" fanovi.
Fast 9 ak ne bu sniman na Himalaji, gađam jajima Vinovu vilu
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 00:31   #7
Ja sam se nakanjivao da otvorim ovu temu ali eto nisam.

Svakako film uz kojeg se vežu mnoga pitanja i moze biti da bude epic Fail a moze biti nesto dobro na nivou zadnjih nastavaka tako da mnoge zanima kako ce bez Paula ali jedno znamo biće to luda vožnja
Profesor X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:16   #8
F&F franšiza nikada ne razočara. Samo me je strah što je već postala tradicija da nakon dobrog uratka (1,2,5,7) dolazi lošiji film (3,4,6) pa bi nakon odlične sedmice mogla doći mnogo slabija osmica. Vidjeti ćemo no prvi put imamo glavnu negativku i osiguran povratak svih glavnih zvijezda.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:11   #9
Kako su se vremena promjenila, nekad je Policijska akademija bila sinonim za besramno štancanje sve glupljih nastavaka, ali sad je 100% očito da svjedočimo nastanku predstavnika besramnog štancanja za 21. stoljeće, tj. za postvideo doba. Mislio sam da će imati bar malo digniteta, pa neće spominjati Paula, ali i ja sam kad tako što očekujem od Hollywooda.

skylark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:17   #10
Najbolji su mi ovi koji si daju za pravo da određuju tko je "pravi fan" a tko nije
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:24   #11
Quote:
kit-samoubojica kaže: Pogledaj post
Najbolji su mi ovi koji si daju za pravo da određuju tko je "pravi fan" a tko nije
Tko bi to trebao određivati?
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:10   #12
poslje 3 djela sam odusto, filmovi su sapunica postali, iluminati propaganda,
vin disel steroidni, onaj paul walker,

Tokio Drift mi je najbolji dio bio, smijesan, zabavan, ostali ufff
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:16   #13
Quote:
kit-samoubojica kaže: Pogledaj post
Najbolji su mi ovi koji si daju za pravo da određuju tko je "pravi fan" a tko nije


Prijatelju, postoji pravi fan i postoji takozvani ''bandwagon'' fan. Pravi fan je onaj koji poštuje, uživa i istinski voli filmski serijal ili sezone serija bez obzira na to što se jedan dio koji karakterizira iste makne sa repertoara i ne uzima to za zlo. ''Bandwagon'' fan je onaj tko poštuje i uživa u filmskom serijalu ili sezoni serije samo dok je u istima element koji se njima prvotno dopao, tj. element koji ih je privukao u filmski serijal ili seriju.

Prestanite se sramotiti izjavama da ''pravi'' fan ne postoji i da se to ne može odrediti jer pokazuje koliko veze nemate sa filmografijom općenito i nadasve pokazuje kako gledate filmove iz krivih razloga, zato nemojte biti tolike marmelade kada vas se prozove i kada ne možete opravdati surovu istinu onoga čime se ''dičite''.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:19   #14
Quote:
skylark kaže: Pogledaj post
Kako su se vremena promjenila, nekad je Policijska akademija bila sinonim za besramno štancanje sve glupljih nastavaka, ali sad je 100% očito da svjedočimo nastanku predstavnika besramnog štancanja za 21. stoljeće, tj. za postvideo doba. Mislio sam da će imati bar malo digniteta, pa neće spominjati Paula, ali i ja sam kad tako što očekujem od Hollywooda.

Lik jedino moze snimat sapunice,,za nist drugo nie, talent glumacki-nula
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:20   #15
Teško će biti nadmašiti sedmicu i njezine akcijske bisere.
AleksRan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 14:00   #16
Quote:
AleksRan kaže: Pogledaj post
Teško će biti nadmašiti sedmicu i njezine akcijske bisere.
Ovisi s kojeg aspekta. Ako gledamo s bitnih aspekata, sigurno hoće. Ako gledamo s akcijskih aspekata, ni ne mora jer to nije bitno.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 15:20   #17
film će biti odličan za pustiti mozak na pašu,za što je i namjenjen,to što neki očekuju "realnost" u ovom serijalu je njihov problem.
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:38   #18
Quote:
Jimmy_Leppard kaže: Pogledaj post


Ne sumnjam da će film biti sve ono što Fast and Furious franšiza predstavlja
Film koji je nastao na streetrace utrkama se pretvorio u nabrijanu verziju svega sto izvorni F&F NE predstavlja tako da me iskreno zbunjuje sto tocno F&F fransiza predstavlja

Ono sto ce biti evo bez gledanja je hrpa auta, dobre cure, nerealna akcija, nerealno izvlacenje iz svih vrsta situacija (jos mi je svjeza scena kako je Dom spasio Letty u 6-ci) dakle totalno drugacije od zadnja 4

i dalje mi je jedinica najbolja, miljama ispred svih
__________________
Nisam procitao pravila za oblikovanje potpisa.
Kick_Ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:45   #19
Quote:
Jimmy_Leppard kaže: Pogledaj post

Bandwagon'' fan je onaj tko poštuje i uživa u filmskom serijalu ili sezoni serije samo dok je u istima element koji se njima prvotno dopao, tj. element koji ih je privukao u filmski serijal ili seriju.
ok, to sve stoji

F&F fanovi su oni kojih je privukao streetrace, tuning, JDM, 402 m...etc, a streetrace, JDM a pogotovo 402 nema od TD, a sta je onda s fanovima nakon TD?
__________________
Nisam procitao pravila za oblikovanje potpisa.
Kick_Ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 18:18   #20
Quote:
Kick_Ass kaže: Pogledaj post
Film koji je nastao na streetrace utrkama se pretvorio u nabrijanu verziju svega sto izvorni F&F NE predstavlja tako da me iskreno zbunjuje sto tocno F&F fransiza predstavlja

Ono sto ce biti evo bez gledanja je hrpa auta, dobre cure, nerealna akcija, nerealno izvlacenje iz svih vrsta situacija (jos mi je svjeza scena kako je Dom spasio Letty u 6-ci) dakle totalno drugacije od zadnja 4

i dalje mi je jedinica najbolja, miljama ispred svih


Eto, ti si tipičan primjer osobe koja gleda film, a ne zna što gleda i pritom govori napamet kasnije.

Fast and Furious nikad ni nije bio o autima i trkama. Ljudi ne shvaćaju razliku između radnje i ekscesivnog korištenja ''ugođajnih'' elemenata za dočaravanje likova i same radnje. Logike malo treba. Po logici po kojoj ti i tebi slični rastavljate filmove, Armageddon bi bio film o znanosti bušenja, Shutter Island detektivski film, a Jurski Park recimo dokumentarni serijal o pretpovijesnom dobu.

Što se drugog dijela tvog komentara tiče, ti kao i 90% ljudi ne razumiješ da film nije interpretacija realnosti, nego alternativna prošlost/sadašnjost/budućnost pri čemu sve što znaš u realitetu pada u vodu jer se ne može aplicirati u alternativu. To je glavni razlog zašto se ljudi ni ne mogu, ne žele/ne znaju uživiti u filmove, a kamoli izvući jezgru onoga što određeni film predstavlja.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.