Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 05:19   #1
Smile Smrt je nagrada (nešto najljepše)

Što vi mislite, je li tako?? (molim vaša iskustva ako ih ima)
Pojednostavljeno, osobno poznajem oko 10 mladih ljudi koji su preminuli na sudbinski način, svi ljudi duše čiste kao suza, tako dragi i puni života. Čitao sam da sve stvari koje se dešavaju, nisu slučajne i to zahtjeva naš univerzum. Nakon dužeg proučavanja i istraživanja o smrti, imam ogroomannn filing da je SMRT najjednostavnija promjena svijesti, prijelazak iz jednog stanja u drugo, iz materijalnog, u nematerijalni oblik.

Prije nego što idete kommat, pogledajte što je ova žena doživjela i kako gleda na smrt:
https://www.youtube.com/watch?v=iaz3QeoOUYA
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 11:21   #2
Stvarno nitko nema nikakvih spoznaja o tome, ili se ne usudi pisati?? Nevjerojatno
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 11:36   #3
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Nakon dužeg proučavanja i istraživanja o smrti, imam ogroomannn filing da je SMRT najjednostavnija promjena svijesti, prijelazak iz jednog stanja u drugo, iz materijalnog, u nematerijalni oblik.
Poslije smrti , svijest duše se više ne poistovječuje s fizičkom formom čovjeka već se odvaja od nje i ide u više sfere u kojima se poistovječuje sa mnogo suptilnijim formama i dušom svojom.

Život na zemlji i sva iskustva na zemlji kroz koja svijest duše u tijelu čovjeka prolazi su unaprijed planirana na nivou same duše-svijesti , u tim višim sferama prije inkarnacije , tako da su sve iznenadne smrti samo dio jednog večeg ili višeg plana duše , duše koja ti jesi kad se poistovjetiš s njom u višim dimenzijama ili sferama svijesti.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 18:38   #4
Smrt je kraj života. I, da, to je nešto najljepše.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 19:17   #5
Nekima lose pao grah nekima dobro.Sve zavisi o kolicini sebeljublja da se odgovori na pitanje !
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 21:19   #6
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Nekima lose pao grah nekima dobro.Sve zavisi o kolicini sebeljublja da se odgovori na pitanje !
Objektivno gledano, meni grah i nije pao tako loše. Ali život me svejedno zamara. Toplo se nadam da reinkarnacija ne postoji.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:48   #7
Postoji knjiga "Nothing better than death", možeš je skinuti s neta ...
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:51   #8
Šta je ovo sve sami smrtoljupci ovdje ,nije to baš zdravo
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:59   #9
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Šta je ovo sve sami smrtoljupci ovdje ,nije to baš zdravo
Štaš kad je život smrtonosna bolest koja se prenosi seksom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 23:28   #10
ma vraga je smrt lijepa, ne možeš se ni ubit, ako ti se ne sviđa
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 23:44   #11
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Objektivno gledano, meni grah i nije pao tako loše. Ali život me svejedno zamara. Toplo se nadam da reinkarnacija ne postoji.
Ja volim život no trenutno mi je u gradu jako loše,želim se prebaciti na selo tamo ću vratiti preduvjet da budem ono što zapravo jesam.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 23:48   #12
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Stvarno nitko nema nikakvih spoznaja o tome, ili se ne usudi pisati?? Nevjerojatno

I smrt će biti sasma nešto ljudsko
Na ležaju se tijelo s nečim nevidljivim rve
i hropti
i smalaksava i stenje
i onda stane.
Ko kad mašina stane. I stoji. Ni makac.


I ljudi u to što se zbilo gledaju ko u neki svršen poso
i podižu se kao kad se podižu od stola
i sluškinje se uprav tad najviše uzrade


Mati će živinski kriknuti
otac zaćutati
i buljiti nijemo cijelog dana.


http://www.ziher.hr/recenzija-poslje...s-xiv-a-serra/

La mort de Louis XIV je tjeskoban i spor film. U principu dva sata gledamo kralja kojem se bliži kraj i koji svakim kadrom sve više tone u krevet iz kojeg neće izaći. Težak je to film za gledanje koji provocira gledatelja, ali ne može ga se nazvati nesadržajnim ili slabim. Serra koristi reduciranost izražajnih sredstava kao fini okvir smrti i ostvaruje intimni ugođaj koji djeluje zaokruženo i dobro promišljeno kao cjelina. Možda se može zamjeriti što je od kompletne činjenice smrti, najveći naglasak stavljen na fizičku, tjelesnu stranu, ali to je svojevrsno zrcalo njene demokratičnosti. La mort de Louis XIV intimna je elegija o smrti, Serraovoj osobnoj fascinaciji, koja zahtjeva strpljivog gledatelja i predstavlja novo zanimljivo ostvarenje u karijeri ovog mladog katalonskog redatelja.
http://www.jutarnji.hr/kultura/film-...sunca/4709153/
SMRT LUJA XIV.' PRIKAZAN U SPLITU Petnaest dana bolne agonije i umiranja moćnog Kralja Sunca
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 11:56   #13
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ja volim život no trenutno mi je u gradu jako loše,želim se prebaciti na selo tamo ću vratiti preduvjet da budem ono što zapravo jesam.
Tamo samo moraš brinuti o tome što će selo reći.

Ali dobro, nazad na temu:

Quote:
Because I could not stop for Death –
He kindly stopped for me –
The Carriage held but just Ourselves –
And Immortality.

We slowly drove – He knew no haste
And I had put away
My labor and my leisure too,
For His Civility –

We passed the School, where Children strove
At Recess – in the Ring –
We passed the Fields of Gazing Grain –
We passed the Setting Sun –

Or rather – He passed us –
The Dews drew quivering and chill –
For only Gossamer, my Gown –
My Tippet – only Tulle –

We paused before a House that seemed
A Swelling of the Ground –
The Roof was scarcely visible –
The Cornice – in the Ground –

Since then – ‘tis Centuries – and yet
Feels shorter than the Day
I first surmised the Horses’ Heads
Were toward Eternity –

(Emily Dickinson)
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 18:50   #14
Smrt jest nagrada, ali samo onima koji umru smrću koja nije uzrokovana samoubojstvom. Sestrična je doživjela kliničku smrt i kaže da nikada nije doživjela takav mir i sreću kao u tih par minuta koliko je po ovom našem vremenu bila mrtva. Tamo je sve drugačije. A razlog zbog kojeg je još uvijek živa, odnosno nije umrla onda jest to da još nije gotova sa svojom misijom ovdje.

Sad, nit je on onaj "ljubim oltare" tip vjernika niti vjeruje u crkvu, ali obje vjerujemo kako postoji nešto više i apsolutno joj vjerujem
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 19:15   #15
Smrt je bespovratno gasenje svesti i vecni prekid svake zivotne aktivnosti.Nekome to moze biti dobro,a nekome i lose.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 20:28   #16
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Smrt je bespovratno gasenje svesti i vecni prekid svake zivotne aktivnosti.Nekome to moze biti dobro,a nekome i lose.
Smrt ne postoji, postoji samo prelazak iz jednog stanja u dugo.

To što si ti sada "živ" samo znači da si u jednom određenom stanju i sutra si opet u novom stanju koje je evoluiralo ili revoluiralo u odnosu na to kako se osijećaš sada
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 22:14   #17
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Smrt ne postoji, postoji samo prelazak iz jednog stanja u dugo.

To što si ti sada "živ" samo znači da si u jednom određenom stanju i sutra si opet u novom stanju koje je evoluiralo ili revoluiralo u odnosu na to kako se osijećaš sada
Posto su tvoje tvrdnje dokazana neistina,ja se necu obazirati na njih i ako mozes da prazno verujes u to, onda veruj.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 23:40   #18
Teoretisati se moze svasta, cinjenica je da je sam cin umiranja za veliku vecinu ljudi fizicki (a verovatno i psihicki) veoma neugodan.
Zivot hoce da zivi, a sta se dogadja posle smrti, prilicno sam siguran, niko od nas ovde ne zna (to sto smo negde procitali, ili imali neka
neobicna iskustva, nije nikakvo znanje).
Patandjali kaze:
II;9
Sama sebe pothranjujuci, pojavljuje se [cak] i kod mudraca zedj za zivotom.

Duhovnost bi u sustini zato trebala da se bavi zivotom, a religije neka razglabaju o zivotu posle smrti.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 10:01   #19
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Duhovnost bi u sustini zato trebala da se bavi zivotom, a religije neka razglabaju o zivotu posle smrti.
Smrt jest dio života
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 11:30   #20
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Što vi mislite, je li tako?? (molim vaša iskustva ako ih ima)
Možda je umirućima, ali živima je vrelo tuge.
Posebno onima koji dožive iznenadnu smrt bližnjeg i mlađeg.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.