Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2011., 11:28   #2021
Quote:
bambamb kaže: Pogledaj post
Hvala grizly, hvala!!

Totalno mi se svidja ideja 8kg,ali
mala briga, ne mogu (barem preko neta) naci ju (Panasonic) ispod 3 614kn ,i to za gotovinu (naravno da bi mi vise pasalo na karticu-a tada su blizu 4,a i preko 4000,zavisi gdje))
(jedino nisam shvatila emmezetovu akciju-20 posto na perilice ovaj vikend-ne znam da li misle na sve, ili neke odredjene samo,moram provjeriti)
a to mi je malo,hm, puno...(iako vjerujem da vrijedi toliko,i vrlo rado bih si ju priustila)


ako u medjuvremenu(u sljedecih tjedan dana) na naidjem na bar malo jeftiniju(mozda u metrou?),ili ne budemo mogli izdvojiti toliko trenutno,
opet pomozite,koji radje:

1.LG ( 7kg, 1000ok- 2750kn)
2.LG (7kg,1200ok 3017kn)
2.Bosh (7kg,1000ok,takodjer oko 3000kn)


hvala opet!
Ja sam Panasonic kupila na klikni.hr - vidim , sada je i tamo poskupila (ca. 3.600) ali može na kartice na 6 rata...........
Danny1 is offline  
Old 02.04.2011., 12:55   #2022
grizzly, kaze dragi dat ce kune ako vrijedi znaci, kupujemo Panasonic,onu 1200ok
kada ide na rate onda tih 100kn nece valjda biti na preveliku stetu..
ustvari i manje ako je 3650 za kartice na klikni.hr

Danny1- znaci iz osobnoog iskustva je dobra??


Uf, skupilo se vesa i previse, jedva cekam da ju kupim!
again, hvala vam!!


PS
iako, vjerujem da ima dosta u tome-kako te zapadne..
ja svoju Elektrolux,koja nije (ovdje) na listi "ZA", imala 5 godina bez ikakvih popravaka(samo cistili filter),kostala oko 2500kn niti sam ju "pazila"-radila je cesto i po 2,3 masine dnevno, imala je 850 ok na kojoj sam uvijek prala(osim finije robe), bila je bucna,ali ne previse,i to samo na zadnjoj centrigi,da ne kazem da sam prala na sto vecoj temp, znaci cesto i na 95, sto sad vidim nema smisla, i uglavnom ju pretrpavala...(tek sad sam skuzila da je imala samo 4,5kg kapaciteta?!) i mogu joj samo reci hvala
(kada bi nasla "nekoga" tko zna popraviti lezajeve jeftinije,+ gumu i remen, onda bi mi se i isplatila poprpraviti? bar za ostaviti je na selu za ljeto? ili je stvarno dala svoje?bar izvana izgleda kao nova..)
bambamb is offline  
Old 02.04.2011., 13:08   #2023
Quote:
bambamb kaže: Pogledaj post
grizzly, kaze dragi dat ce kune ako vrijedi znaci, kupujemo Panasonic,onu 1200ok
kada ide na rate onda tih 100kn nece valjda biti na preveliku stetu..
ustvari i manje ako je 3650 za kartice na klikni.hr

Danny1- znaci iz osobnoog iskustva je dobra??


Uf, skupilo se vesa i previse, jedva cekam da ju kupim!
again, hvala vam!!


PS
iako, vjerujem da ima dosta u tome-kako te zapadne..
ja svoju Elektrolux,koja nije (ovdje) na listi "ZA", imala 5 godina bez ikakvih popravaka(samo cistili filter),kostala oko 2500kn niti sam ju "pazila"-radila je cesto i po 2,3 masine dnevno, imala je 850 ok na kojoj sam uvijek prala(osim finije robe), bila je bucna,ali ne previse,i to samo na zadnjoj centrigi,da ne kazem da sam prala na sto vecoj temp, znaci cesto i na 95, sto sad vidim nema smisla, i uglavnom ju pretrpavala...(tek sad sam skuzila da je imala samo 4,5kg kapaciteta?!) i mogu joj samo reci hvala
(kada bi nasla "nekoga" tko zna popraviti lezajeve jeftinije,+ gumu i remen, onda bi mi se i isplatila poprpraviti? bar za ostaviti je na selu za ljeto? ili je stvarno dala svoje?bar izvana izgleda kao nova..)
Ja za sada super zadovoljna - osim što još uvijek pomalo "smrđeka" - ali sve manje.... još uvijek ne znam da li i drugima koji su kupili ovu mašinu....nitko da se javi sa svojim iskustvima!!! Inače, predivno je tiha!!!! Izbor programa je nešto drugačiji nego na mojoj dosadašnjoj - prvi tren mi se činilo nekako ograničen - no treba malo vremena za naviknuti se......sada sam jako zadovoljna, našla svoje omiljene programe - memorirala ih (!), ma super!! Ali to što kažeš "kako te zapadne" - i ja imam osjećaj da je često tako.... Mi imali 7 godina Indesit perilicu/sušilicu, 3 djece, non-stop prala/sušila - i evo je još uvijek radi, ne pere više najbolje, ali suši dobro pa sam zato kupila novu perilicu a ovu koristim samo za sušenje.
Danny1 is offline  
Old 02.04.2011., 13:16   #2024
Ležajevi su "vrag" za popravljati...

Prvo skinite gornju plohu pa pogledajte da li kada ima dvije poluškoljke ili je iz jednog dijela. Ako je iz jednog dijela, odnosno nema onog niza vijaka po obodu, onda zaboravite definitivno tu perilicu jer mora unutra ići nova kada s novim bubnjem i prethodno tvornički upresanim ležajevima. To košta ko onog sveca kajgana.

Ako je školjka kade dvodijelna - i onda nije baš tako jednostavno promijeniti ležajeve koji su sami po sebi jeftini (2 x cca 25 kn SKF ili FAG plus semering par desetina kn), ali to traži dosta rada jer treba raskapati perilicu.

Prednju gumu i remen možete kupiti kao rezervne dijelove u ovlaštenim servisima AEG/Electrolux/Zanussi (utipkajte u Google Electrolux servis) ili pak kod nezavisnih dobavljača rezervnih dijelova poput batis.hr ili SIM (Kustošijanska) odnosno Kralj u istočnom dijelu ZG. To ne bi smjelo biti previše skupo!
Međutim, ako je perilica odradila 5 godina bez dodatnih troškova - kiss good bye jer ima i bitno drugačijih raspleta odnosno imaju drugi dosta popravaka tijekom 5 god. razdoblja. Adio! Bolje tako nego ulagati u staru perilicu...

8 kg su odličan izbor jer ih je izuzetno teško preopteretiti čak i velikim komadima poput frotir muškog ogrtača koji bukvalno "razbuca" manje perilice kad se nakvasi. Uvijek prednost dati što većoj perilici jer i bolje peru /bolje zapljuskivanje/ i bolje centrifugiraju kod nominalno istog broja okretaja /računa se obodna brzina gdje je faktor i povećan promjer bubnja/, a i sve je masivnije unutra - od ovjesa/amortizera do ležajeva. Ionako imaju sve elektronske vage pa je svejedno koliko rublja je unutra jer sukladno količini odmjere vodu i električnu energiju.

Last but not least - sve se manje gužva unutar velikog bubnja i onda je lakše za peglati! Neki odjevni predmeti poput traperica se daleko manje unište (bijele pruge!) kad je bubanj XXL...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 02.04.2011., 13:21   #2025
Quote:
Danny1 kaže: Pogledaj post
Ja za sada super zadovoljna - osim što još uvijek pomalo "smrđeka" - ali sve manje.... još uvijek ne znam da li i drugima koji su kupili ovu mašinu....nitko da se javi sa svojim iskustvima!!!
kakav "smrdjeka" ???
zasto?????
hm...
i ne znam zasto trenutno na klikni.hr nema kupovanja dinersom??
jel to samo trenutno,ili??
bambamb is offline  
Old 02.04.2011., 13:42   #2026
grizzly, tako sam i mislila... (citala sam puno postova prije, pa sve to naucila,ali se nadala da postoji neka mogucnost za nju...)


evo cekam da mi u pon jave hoce moci diners na klikni.hr (nesto cekaju banku),
pa kupujemo panasonic,ako ne tamo, onda negdje drugdje...
nadam se samo da nece "smrdjeti"

javim dojmovo za sljedece kupce...
bambamb is offline  
Old 02.04.2011., 18:03   #2027
Quote:
bambamb kaže: Pogledaj post
kakav "smrdjeka" ???
zasto?????
hm...
i ne znam zasto trenutno na klikni.hr nema kupovanja dinersom??
jel to samo trenutno,ili??
Ma, prilikom prvog pranja na 95C jako je smrdilo po gumi, farbi..... mislim - smrdilo u kupaoni - veš nije smrdio!!! Ali kao što rekoh - sada već puno manje, do sada sam prala 3 puta na tako visokoj temperaturi, baš danas, i već se puno manje osjeti - kažu znalci ovdje na forumu da je netko malo pretjerao s farbom (odostraga) pa malo smrđeka . Nadam se da ćeš uspjeti na klikni sa Dinersom !
Danny1 is offline  
Old 03.04.2011., 23:09   #2028
Quote:
Danny1 kaže: Pogledaj post
Ja za sada super zadovoljna - osim što još uvijek pomalo "smrđeka" - ali sve manje.... još uvijek ne znam da li i drugima koji su kupili ovu mašinu....nitko da se javi sa svojim iskustvima!!! Inače, predivno je tiha!!!! Izbor programa je nešto drugačiji nego na mojoj dosadašnjoj - prvi tren mi se činilo nekako ograničen - no treba malo vremena za naviknuti se......sada sam jako zadovoljna, našla svoje omiljene programe - memorirala ih (!), ma super!! Ali to što kažeš "kako te zapadne" - i ja imam osjećaj da je često tako.... Mi imali 7 godina Indesit perilicu/sušilicu, 3 djece, non-stop prala/sušila - i evo je još uvijek radi, ne pere više najbolje, ali suši dobro pa sam zato kupila novu perilicu a ovu koristim samo za sušenje.
moja nije niti malo smrdila.
@bambamb, vjeruj mi, ta perilica vrijedi puno više od tih 3650 kn
mare042 is offline  
Old 04.04.2011., 11:41   #2029
Quote:
mare042 kaže: Pogledaj post
moja nije niti malo smrdila.
@bambamb, vjeruj mi, ta perilica vrijedi puno više od tih 3650 kn
hmm, sada sam se malo zabrinula.... i ako se stvarno manje osjeti taj miris po gumi, farbi..... ali se još uvijek osjeti malo....
Danny1 is offline  
Old 05.04.2011., 14:43   #2030
mare042 -hvala!!

ah, sto me ova perilica kosta vremena....
jos ju nisam kupila, i sad (od mog pocetnog izbora-SAMO končar ili gornje)
pocela sam gledati sve....
sve su sada divne i krasne..
ima i samsung 8kg 1200ok za manje novce
( http://www.europatrade.hr/content/hr...ID=114&PID=745 )

a ima ih puno od 7 kg,i min 1000ok(i vise) opet za nizu cijenu...


zasto sam zapela za tu Panasonic?? pitaju me svi.....
a ja kazem 8kg!! tiha, nema remena,....
i svi se cude na panasonic perilicu...

dajte jos malo prednosti...
kakvi su rezervni dijelovi-skupi?lako dostupni?


na kupi.hr ce biti moguce kupiti dinersom,
ali nadjoh u mercatoru istu, Panasonic, za 3800, daju na 12 rata...
i da je prosla transakcija bila bi danas vec kupljena,znaci opet par dana razmisljanja
(i suprostavljanje drugima da je dobra za te novce,iako da, ima jeftinijih..)
kao da nemam drugog posla..
bambamb is offline  
Old 05.04.2011., 16:17   #2031
Panasonic ima remen!

Remena i remenica nema LG Direct Drive jer je osovina motora tamo ujedno i osovina bubnja. Motor se nalazi direkt iza kade, otraga - za razliku od svih ostalih gdje je motor dolje, ispod kade...

Čini mi se da niste shvatili glavnu prednost Panasonic perilice - za neku tipičnu cijenu od par tisuća kn dobijete motor bez četkica, a što u slučaju drugih proizvođača košta daleko više. Četkice stvaraju buku, stvaraju grafitnu prašinu, mrljaju motor i slabi se kontakt bakrenih lamela rotora i četkica - bolje rečeno, rade samo probleme na duge staze. Motor bez četkica je idealan za perilicu jer nema navedenih mana, ali ga zaračunaju okrutno više drugi proizvođači. U tom grmu leži zec odnosno zato Panasonic mete pod s konkurencijom trenutno jer za neku prosječnu cijenu nudi luksuzne komponente unutra i to je izvor glavobolje za konkurentske firme...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 06.04.2011., 12:53   #2032
Question Nova perilica - novi problemi

Jučer, konačno stigla nova LG F1068 LD, direct drive, 5 kg, 1000 ok/min.
Izvadili blokade, spojili na vodu i struju i uključili na pranje bijelog pamuka. Međutim, čim se pokrenula čuo se neki čudan zvuk struganja po gumi. Mislila sam prestat će...ali to se čulo pre jako, kao da cijelo vrejem bubanj ili osovina tare neku gumu- malo je i smrdilo po gumi. Čekala sam što će biti na centrifugi, no tada je bila savršena, tiša od mlinca za kavu. Još jedino, kad je završila radom i učinila zadnjih par okreta, čulo se neko "žlajfanje" po gumi. Da li za to treba zvati servis?
Majstori, stručnjaci, molim Vas za pomoć !
Gold2009 is offline  
Old 06.04.2011., 13:51   #2033
Zovite servis jer ionako je u garantnom roku...

Onako na prvu bih rekao da nešto nije u redu sa semeringom - to je kružna brtva osovine bubnja jer bi to išlo s time da se čuje struganje gume kad tumba rublje, a ne čuje se pri centrifugi jer je golema brzina i zvuk motora to prekrije. Ali može biti još niz razloga odnosno ima još gumenih dijelova i može se recimo dodirivati prednji mijeh s bubnjem dok rotira.

U svakom slučaju, platili ste i nek to onda servis razjašnjava u zakonskom roku garancije...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 07.04.2011., 12:48   #2034
perilica za oko 8 pranja dnevno

Imam veliki ( i skupi ) problem. Naime, potrebno mi je za potrebe smještaja gostiju obavljati i do 8 pranja dnevno, uglavnom samo rublje i ručnici.
Kupovao sam najrazličitije perilice, reklo bi se niže kategorije, candy, gorenje, ništa posebno robusno što je rezultiralo značajnim troškovima popravaka te bacanje 5-6 perilica u 3 godine.
Mislim da mi je toga dosta i da bi se više isplatilo kupiti nešto bolje ( očito i skuplje ) pa da nema tih popravaka.
Problem je da nemam neko veliko povjerenje u to da novac kupuje kvalitetu. Naime, znao sam par puta kupiti skupe stvari pa bi stvar ( npr cipele, odjeća, namještaj, električni uređaji ) ispala zadnje smeće.
Stoga mi treba preporuka kao riješiti dilemu i što odabrati?
Da li ići na sveprisutni a preskupi Miele ili postoje i neka druga kvalitetna rješenja, jednako trajna a za manje novca.
Kapacitet 10-12 kg bi mi vjerojatno odgovarao, no štood toga odabrati?
Molim bilo koga tko je imao iskustva s ovakvom dilemom za pomoć.
__________________
it`s the end of the world as we know it
polubijesni pas is offline  
Old 07.04.2011., 13:25   #2035
8 pranja dnevno!? To su zahtjevi za profi perilice u vešerajima...

Nije ni čudo da su sve redom "skviknule" jer su napravljene za max. 500 pranja godišnje odnosno, ako vam je tako lakše, kriterij na posljednjem masovnom testiranju perilica (test.de) je bio "preživjeti" 1800 pranja. Što je relativno visoko podignuta letvica jer ih je bilo koje su otkazivale i prije 1000 pranja, a neke su se i raspale (znana afera s kadama Candy).

Tako da doista ne znam što bih vam sugerirao jer cijena i kvaliteta doista nisu uvijek "ruku pod ruku", a posebice kad od kućanskih perilica zahtijevate profi standarde.

Miele? Gledajte, oni doista jesu trenutno špica u perilicama, ali njihovo održavanje je "kost u grlu" jer skoro da nema dijelova na slobodnom tržištu, izuzevši trivijalne poput prednjeg mijeha i odvodne pumpe. A da i nađete servisera koji je voljan popravljati Miele, zamjena ležajeva na 100 do 120 kg mrcinama je više auto-meh. nego pothvat za servisera bijele tehnike. One traže da se ostavi samo školjka i sve "ide van", a kad riješite utege (ne od betona nego lijevanog željeza) ostane rostfrei kada i motor koji vagnu i 30 kg i onda se to mora dizati van lančanom dizalicom.

A opet, jedino Miele danas radi i dalje slijepo rosfrei kade odnosno jedino se tamo onako školski mogu mijenjati ležajevi, a koji bi izgledno bili jako brzo potrošna roba kod 8x dnevno pranja. Ležajevi nisu nešto skupi, ali to promijeniti kod Miele nije mačji kašalj. Drugo je uglavnom konfekcija, tj. plastične većinom danas jednodijelne kade gdje nema ništa za veselje servisera nego se mijenja cijela kada s prethodno tvornički upresanim ležajevima. To pak košta kao rezervni dio cca 2/3 cijene perilice...

Bojim se da nema druge nego kupiti profi perilicu za vešeraje!
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 07.04.2011., 13:46   #2036
I to je naravno opcija. No što od toga preporučujete. Koje uopće opcije postoje i koliko tako nešto košta?
Znači imam situaicju cca 8 pranja dnevno što je oko 3000 pranja godišnje, ljeti možda i 15-tak, zimi 2-3.
Naravno, ako bi perilica imala bubanj kapaciteta od 10-12 kg to bi bilo 1500 pranja godišnje.

Možda ići i na veći kapacitet od recimo 15-tak kg?
Vjerojatno tu ni uštede vode i struje nisu zanemarive no s druge strane održavanje takvih uređaja pretpostavljam da mogu obavljati samo ovlašteni serviseri što onda jamačno košta jako puno.
Imate li kakvih iskustava s mašinama tog kapaciteta?
__________________
it`s the end of the world as we know it
polubijesni pas is offline  
Old 07.04.2011., 14:01   #2037
Nemam iskustava s velikim perilicama za vešeraje...

One koštaju i po 100 tisuća kn i naravno da je to rezervat isključivo za ovlaštene servisere jer nema ni dijelova u prodaji, a kamoli da bi neki gazda nešto radio na "divljaka" kad se radi o tako skupim strojevima.

Jedino vam mogu eventualno pomoći u "partizanskom" načinu razmišljanja odnosno kako se snaći u rubnoj zoni s perilicama cca 10 kg koje su u EU vrlo malo popularne za kućanstva, ali zato neki standard u Sj. Americi.

Kao prvo, nema smisla investirati cca 10 tisuća kn u perilicu.

Pametnije je naći neku perilicu za par tisuća kn i prethodno se temeljito raspitati o cijeni rezervnih dijelova koji će neminovno biti potrošna roba u takvom načinu eksploatacije. Usudio bih se reći, najbolje je odmah kupiti 2 identične perilice jer tako imate "rezervnog igrača" i donekle mir kad počne odlaziti prva jer niste u žurbi, a kasnije može služiti i za transplantaciju skupih rezervnih dijelova poput programatora.

Obvezno motor bez četkica! Četkice rade probleme na duge staze jer mrljaju lamele kolektora, troše se, prave jarke na lamelama i naposljetku četkice "presude" motoru.

E sad, u toj viziji: kupiti odmah 2 perilice plus mora biti motor bez četkica - gledajte LG jer oni imaju i jedno i drugo, pri čemu mislim na XXL i povoljne cijene i motore bez četkica (daju čak 10 godina garancije na motor). Ali, mana Direct Drive motora LG u ovom slučaju je što je motor iza bubnja i os motora je ujedno osovina bubnja - tako da to nije lako za "raskopati" i promijeniti ležajeve, a poništite si 10 godina garanciju na motor (ako nije ovlašteni servis). U spomenutom maratonu perilica - oba korejska modela su zaštekala ispod 1000 pranja....

Panasonic? Cijena OK, ali imaju samo 8 kg i osim toga - kada jednodijelna što znači da nema izmjene ležajeva nego se mijenja cijeli sklop kade... Oni imaju najviše kvalitetnu elektroniku jer kod te firme Panasonic (Matsushita) je dvojbena samo naljepnica. Da li je to original Panasonic? Ako je, onda pero-dero desetljećima...

Bosch/Siemens imaju 9 i 10 kg modele perilica, ali koštaju k´o onog sveca kajgana i oni također imaju dosta skupe rezervne dijelove. Ali, pouzdani jesu i raspitajte se da li imaju rostfrei kadu te velike perilice jer onda bi se dalo iskombinirati nešto s zamjenom ležajeva koji će izgledno biti potrošna roba kod tako čestog pranja. Koliko meni znano, 9 kg model ima plastičnu kadu i to još nagnutu pod 15 stupnjeva - što inače odstupa od dogme EU proizvođača da moraju biti horizontalne osi bubnja. Međutim, oni su preskupi za tu koncepciju da odmah kupite 2...

Miele? Servisiranje je užasno skupo, nema dijelova i strahovito su glomazne odnosno pučki rečeno, serviseri "iz naroda" bježe od Miele glavom bez obzira...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 07.04.2011., 14:23   #2038
Nekako sam najskloniji nekom robusnom rješenju, što jednsotavnijem, bez ikakvih LED Display-a, brojnih programa i sl, da je kapaciteta 12-tak kg,čak nešto više, što se provjereno malo kvari, pa makar i košta tih 10-12 000kn.

Činjenica je da je na popravke odlazilo oko 500kn mjesečno tako da bi nešto što se ne kvari ( nego recimo 1x u 2 godine ) donijelo veliku uštedu.
Narano, moje je pitanje da li tako nešto uopće postoji, da li ima takvih perilica da bi radile 4-5 pranja dnevno, da se u 2 godine eto jednom pokvare ( onda se može platiti i ovlašteni servis ) i da peru tih 12kg rublja i kojibi to modeli otprilike bili i koliko koštaju?

Razmišljam i da vrijeme košta. Kad imaš 10-tak pranja, to je puno puta hodanje, puno se vremena potroši.
Jedna perilica od 12-tak kg bi se tu isplatila stoga i radi uštede vremena.
Bio sam jučer u prolazu u Miele dućanu, mislim u Gajevoj. Imaju neko čudo od 8 kg, cca 16 000kn. To je malo previše love i puno premalo kilograma.

No najveći je problem ono što sam na početku napisao.
Što ako se to čudo bude kvarilo 2-3 puta godišnje a popravak je minimalno 1000kn. Opet sam na istom, ili nešto malo boljem.
Da li postoje iskustva da se takvi strojevi ( koji god ) kvare 1x u 2 godine ili je to ipak 3-4 puta godišnje?

Hvala na svim informacijama do sad.
__________________
it`s the end of the world as we know it
polubijesni pas is offline  
Old 07.04.2011., 14:39   #2039
Jednostavno više ne postoji...

Retro žanr je zastupljen samo kod hladnjaka i pećnica/plinskih ploča, a tako bih volio vidjeti retro perilice (recimo Candy Formula Inox s kraja 80-ih jer to trajalo po 20 godina). Displeji nisu sami sebi svrha nego je preko njih olakšano komuniciranje s korisnikom, a to je danas imperativ - da se ugodi potrošaču über alles... Mislim da rijetki konstruktori smatraju da treba toliko displeja i LED raskoši, ali to pred njih stave manageri jer to traže kupci.

Ne znam za perilice koje se ne kvare ili se kvare rijetko... Miele je neki pojam, ali cijena je paprena u startu, a servisni troškovi su još skuplji kasnije.

Mogu vam jedino odgovoriti kako bih postupio u vašem slučaju...

Odlučio bih se za seriju od 3 kom Panasonic perilica od 8 kg s 1200 okr./min jer to dobijete sve skupa za približno 10 tisuća kn i mislim da je to trenutno daleko najviše bang-per-buck kako vele Ameri. Onda bih se još raspitao kod njihovog servisa i kupio par komada dodatno rezervnih kada s upresanim ležajevima i s tim borbenim kompletom, uz nekog lokalnog povoljnog servisera, bi se sigurno dalo izdurati 5-6 godina. A cijena nije prevelika odnosno toliko košta bolja Miele za kućanstvo.

Dakako, mana je što se radi o 8 kg perilicama...

Alternativno, probajte s LG (npr. ecos.hr) pronaći neku formulu kako izgurati profesionalne količine s kućnim perilicama. Oni imaju najviše 11 kg, čini mi se... Daju veliku garanciju na motor i to je dodatna prednost.

Na druga pitanja vam ne bih znao odgovoriti jer puno zahtjeva, a bijela tehnika više nije što je bila - ni u pogledu trajnosti niti u pogledu lakoće servisiranja i dobavljivosti dijelova....
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 07.04.2011., 17:20   #2040
mali grizzly,kad si spominjao panasonic perilicu za rublje da li si mislio na Panasonic NA128VA2WEE???
Andromeha is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.