Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 12:39   #3101
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
To je tako samo u iskrivljenoj stvarnosti.LG i Panasonic su globalni divovi koji trže na svim svjetskim tržištima i imaju razvoj kojeg Gorenje može samo sanjati.
Za Panasonic se zna da ima najnapredniji sustav tumbanja rublja na svijetu.
LG ima neke svoje patente od DD inverterskog motora bez remena nadalje.
....
Globalni divovi...
Napredan sustav tumbanja...
Patenti...
Inverterski motor bez remena..

Ajoooj..

Stvarno ce vas pojesti marketing

Gorenje ce oprati jednako dobro, potrosit ce jednako struje a garancija je 60 mjeseci.
Da zena nije zapela za hebeni Miele sigurno bi to bio moj izbor ali, tko je jaci taj kvaci pa...

Ali, cini se meni da ti imas neki posebni interes u cijeloj prici pa se ne bi stel mesati
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Old 18.01.2012., 12:46   #3102
Ti kad nesto ne mozes shvatiti onda to zoves marketing.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 18.01.2012., 13:15   #3103
Nemam ništa protiv Gorenja, nikad nisam imao doticaj s njima što se tiče tehnike pa nemam neki svoj prijeki sud o njima, dapače, mislim da ćemo uzet njihovu pećnicu i ploču za kuhanje, al što se tiče perilica, nekako mi ne ulijevaju sigurnost.

Moram priznat, nisam neki sucker na marketing, al volem kad ima neke extra fensi šmensi mogućnosti. Jebiga, kad moš reć "eco bubble" isplati se

Jedino kaj je i on skup, taj samsung jelte.

Lg s DD, ili neki optimalni panasonic, vidjet ćemo, moram i ja malo to proučit.

Hvala
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Old 18.01.2012., 13:21   #3104
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Ti kad nesto ne mozes shvatiti onda to zoves marketing.
Ma nije to nego je moj posao najuze moguce vezan uz marketing pa kada to radis dvadesetak godina onda gledas stvari malo drugacijim ocima.

ALi, svakome svoje veselje. Nema bolje stvari od sretne supruge
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Old 18.01.2012., 13:28   #3105
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv Gorenja, nikad nisam imao doticaj s njima što se tiče tehnike pa nemam neki svoj prijeki sud o njima, dapače, mislim da ćemo uzet njihovu pećnicu i ploču za kuhanje, al što se tiče perilica, nekako mi ne ulijevaju sigurnost.

Moram priznat, nisam neki sucker na marketing, al volem kad ima neke extra fensi šmensi mogućnosti. Jebiga, kad moš reć "eco bubble" isplati se

Jedino kaj je i on skup, taj samsung jelte.

Lg s DD, ili neki optimalni panasonic, vidjet ćemo, moram i ja malo to proučit.

Hvala
Svaka cast, iskren odgovor i dobar razlog da se kupi fensi-smensi masina.

Ali ovi koji misle da ce bijelo oprano rublje u Panasonicu biti bijelije, da ce super tumbanje rublje bolje stumbati a onaj neki motor bolje izvrtiti...ti su zrtve marketinga a da to ni ne kuze


I ti koji kupuju supertumbajuce masine svakako ne bi trebali zaboraviti Calgon kod svakog pranja. Kod svakog ozbiljnijeg seminara o marketingu, taj prasak je primjer dobro odradjenog posla marketinskog odjela.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže

Zadnje uređivanje Partfiš : 18.01.2012. at 13:45.
Partfiš is offline  
Old 18.01.2012., 14:11   #3106
Quote:
jsimeuno kaže: Pogledaj post
Na kraju nakon dugo razmišljanja danas kupljen Panasonic NA-127VB3WGN u Emmezeti u Zagrebu za 3145,00 kuna sa 15% popusta (preko neke veze), uglavnom trgovac mi je rekao da se strahovito dobro prodaju i da su za manje od tjedan dana prodali kompletnu zalihu ovog i onog skupljeg NA-147VB3WGN modela (ukupno 15+ komada), tak da znate da ih trenutno tamo više nema. Inače na ambalaži piše made in Turkey?!? Vrijeme će pokazati kakva je, sutra prvo pranje.
Evo prvih dojmova nakon obavljenih nekoliko pranja,

Prije svega da ponovim odluka je pala baš na ovaj model NA-127VB3WGN jer je bio jedini u rangu 7kg/ 1200 o/min na manje od 55 cm dubine (što je nama bilo presudno), za oko 3500 kn (što je bila otprilike gornja cijena koju smo bili spremni dati za perilicu). Plus što smo naišli na pozitivne komentare drugih korisnika, a i na webu smo provjerili dostupnost ove perilice i na ostalim svjetskim tržištima. Dok kod pojedinih brendova to nije praksa, za istočna tržišta rade jedne modele za zapadna druge.

Što se tiče buke, perilica radi u skladu s očekivanjima, prilikom pokretanja kratko proizvodi neke čudne "škrgutave" zvukove što povezujemo sa programatorom i elektroničkom bravicom vrata. Nakon toga krene uzimati vodu i pranje počinje. Ima dvije brizgaljke s gornje strane koje ušpricavaju otopinu vode i praška direktno na rublje. Motor s četkicama proizvodi karakterističan piskutavi zvuk koji mijenja ferkvenciju ovisno o trenutnom broju okretaja na kojem radi, niti u jednom trenu ne prelazeći granicu koja bi nas ili susjede smetala. Živimo u zgradi, perilica je u kupaonici, dok su vrata kupaonice zatvorena gotovo da se i ne čuje, jedino kad centrifugira pri punom broju okretaja dopire sitno piskutanje motora, vibracija gotovo da niti nema, neovisno o napunjenosti bubnja.
Programi su ok ima ih 12, najdulje pranje na 60 stupnjeva, napunjenost gotovo do kraja, trajalo je 200 minuta, prašak i omekšivač uzima bez zamjerke, ništa ne ostaje. Najkraće pranje trajalo je 15 minuta (brzi program), za recimo nove stvari prije prvog nošenja da se malo osvježe.

Ukratko nakon prethodne perilice Candy ovu za sad smatramo daleko boljom, što se tiče kvalitete/trajnosti vrijeme će pokazati. Preporučujem

Zadnje uređivanje jsimeuno : 18.01.2012. at 14:22.
jsimeuno is offline  
Old 18.01.2012., 14:58   #3107
@jsimeuno
Je li riječ o ovoj perilici?
Burgija is offline  
Old 18.01.2012., 17:11   #3108
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Globalni divovi...
Napredan sustav tumbanja...
Patenti...
Inverterski motor bez remena..

Ajoooj..

Stvarno ce vas pojesti marketing

Gorenje ce oprati jednako dobro, potrosit ce jednako struje a garancija je 60 mjeseci.
Da zena nije zapela za hebeni Miele sigurno bi to bio moj izbor ali, tko je jaci taj kvaci pa...

Ali, cini se meni da ti imas neki posebni interes u cijeloj prici pa se ne bi stel mesati
Moj interes je da pomognem ljudima da ne kupuju ono što ne daje kvalitet za novac,a tu svakako spada i Gorenje,koje polako rikava na svim tržišnim
crtama.Njemu nitko neće pomoći pa ni ti svojim lobiranjem i lakrdijaškim komentarima.Panasonic,LG,Bosch,Samsung,AEG su daleko ispred Gorenja
čiji je razvoj jednostavno u banani kao i tvoji komentari.Ne samo da puše na tradicionalnim tržištima u bivšim republikama SFRJ,matičnoj Sloveniji,nego
i na istočnim tržištima gdje ih uspješno potiskuje Beko (brend turskog proizvođaća bijele tehnike Arcelik) koji radi pouzdanije i kvalitetnije perilice,
a također daje garancije na 5 godina,kao i neki drugi proizvođaći.

Tvoje izrugivanje sa razvojem i stavljanje istog u rang marketinških trikova je na razini vica i vidi se da nemaš pojma o tehnici uopće.Uzalud tebi govoriti zašto su razvijeni novi inverterski motori bez četkica kad je to tebi lakrdija.
Ili LG koncepcija inverterskih motora bez četkica i remena,gdje je osovina motora ujedno i osovina bubnja,a takvim se pristupom pozadi ostavlja više mjesta za gibanje kade od standardne izvedbe,a što je posebno korisno kod potrošaća koji nemaju dovoljno prostora u kupaoni pa su prisiljeni kupovati
pliće perilice,a onda je problem u standardnoj izvedbi da često kada zvizne po oplošju radi nedostatka prostora.
Kad si već zapeo na marketing,ima ona jedna firma koja se reklamira sa woodoo marketinškim frazama tipa "6th Sense" ( šesto čulo),iza koje stoji atraktivan dizajn ( na kojeg se žene lako upecaju ),loš inžinjering i ne baš kvalitetni dijelovi.Njih čak niti serviseri ne vole jer su i njima traumatične
za popravljanje kod ozbiljnijih kvarova,a inače ne traju dugo i često se kvare.
I preporučam ti da u pogledu izbora perilica i dalje slušaš ženu jer se bolje kuži i ima bolji osjećaj za te stvari.Uostalom perilice su najbolje prijateljice svake žene pa one znaju što je dobro,a onda svoja pozitivna iskustva šalju dalje.
Fantomlat is offline  
Old 18.01.2012., 17:31   #3109
Quote:
Burgija kaže: Pogledaj post
@jsimeuno
Je li riječ o ovoj perilici?
Da to je ta
jsimeuno is offline  
Old 18.01.2012., 23:14   #3110
Pozz, imam na electrolux mašini (sa gornjim punjenjem) tri "nespecijalizirana" programa :

pamuk - 5,5kg - bijeli ili šareni, uobičajeno prljava radna odjeća, posteljina, stoljnjaci, donje rublje, ručnici

sintetika - 2,5 kg - sintetičke tkanine, donje rublje, šarene tkanine, košulje koje se ne glačaju, bluze

osjetljivo rublje - 2,5kg - za sve osjetljive materijale, npr zastore.

Ostalo su sve programi tipa svila, vuna, lako glačanje, zavjese itd...

Sad, ja bijelu robu, dakle posteljinu, donje majice, ručnike perem na ovom 1. programu na 60 ili 90 i natrpam pun bubanj.

Zanima me na kojem bi programu od ova druga dva trebao prati: jeans hlaće, čarape, mudante, majice, trenirke (praktički sve šareno) - sve to skupa perem, i do sada sam prao na 40C u 2. programu.

E sad, da li je problem ako je tu ubacim pun bubanj, tj 5kg, iako piše da je za taj program ide 2,5kg? Većina te odjeće nije prljava, nego je bacim prati nakon par nošenja. Da li se isplati paliti opcije dnevno pranje i super brzo?

Zapravo, koja je razlika između ta 3 programa? Jača otopina deterdženta?
A i kad smo kod deterdženta ( xD ), koristim trenutno tide prašak i za bijelo i za šareno, ali mi crna roba nakon više pranja postane sivkasta (piše na prašku da ima izbjeljivač). Da li bi trebao uzimati još neki posebni prašak za šareno i koji? (samo nemojte tekući, nemam spremnik za to, a i draži mi je prašak
Necromonger is offline  
Old 19.01.2012., 15:03   #3111
AEG Lavamat

Zna li netko na koju se stranu odšarafljuje šaraf koji drži remenicu na AEG Lavamat perilici rublja staroj 12 godina? Znam da je pitanje pomalo bedasto al za mene je to špansko selo a pomalo i gubim strpljenje jer je netko toliko izlizao taj čelični imbus šaraf da ga je nemoguće okrenut pa bi bilo korisno znat u koju stranu se kreće. Unaprijed zahvaljujem
darijenpasa is offline  
Old 19.01.2012., 19:53   #3112
Imbus je na toj poziciji u kemijskoj masi i bit će gadno...

Načelno, okrenite remenicu tako da imbus dolazi s vaše desne ruke. Onda pokretom ključa prema sebi (smjer lakat) bi trebao se odvinuti imbus međutim redovito su zalijepljeni posebnom kemijskom tvari i zglodat ćete bridove ključa ili uništiti glavu vijka prije nego što će vam to poći za rukom...
Morate u imbus umetnuti neki sitniji odvijač pa lupkati čekićem od 200-ak grama desetak puta, onako nježno da ne bi dobila osovina ekscentar, a opet u nadi da ćete lupkanjem oslabiti kem. vezivnu tvar.
Pa probajte opet...
Ako ne ide, opcija je da se uništi imbus svrdlom i onda se nareže novi navoj i stavi širi vijak kasnije.
--------------------------------------------------------------------------
Što se tiče gornjeg iskustva s pranjem šarenih odjevnih predmeta - ograničenje je na 2,5 kg samo zbog toga da se očuvaju šareni odjevni predmeti od gužvanja, a neki programi imaju i završnu opciju da ostanu u vodi i da ih se objesi još mokre, kako bi se lakše glačali. Perilici je "svejedno" natrpali 5 kg ili 2,5 kg šarenog, ali onome ili onoj koji glača kasnije nije...

I još nešto - svi deterdženti za šareno u prašku imaju zeolita, a taj mineral ostavlja bjelkaste tragove na tkaninama i zato je neki imperativ koristiti gel ili tekuće sredstvo za pranje šarenog. Npr. Persil Gel je jako dobar izbor...
Ili Woolite Color, koji je prikladan i za osjetljivo šareno rublje...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 19.01.2012., 20:52   #3113
moja preporuka za pranje sarenog bi bila napunit bubanj do pola i na program za sintetiku, jer ce se onda manje izguzvat, a oprat/isprat ce se dobro. i za sareno uzmi tekuci deterdent i prolij po robi prije nego stavis prat tak ja radim i sve 5 i traper peri u hladnoj vodi da ne izgubi boju

mali grizzly se vratil :klap:
pata_fix is offline  
Old 20.01.2012., 07:35   #3114
Mali grizli

Welcome back!
končar33 is offline  
Old 22.01.2012., 18:30   #3115
ja imam gorenje sa 1300 okretaja,još je nisam počela koristit.dosta ljudi mi je reklo da će mi bit zgužvan veš radi većeg broja okretaja...šta vi mislite???
teutaa1 is offline  
Old 22.01.2012., 19:58   #3116
Quote:
teutaa1 kaže: Pogledaj post
ja imam gorenje sa 1300 okretaja,još je nisam počela koristit.dosta ljudi mi je reklo da će mi bit zgužvan veš radi većeg broja okretaja...šta vi mislite???
ja imam perilicu na 1200 okretaja i uopće mi ne zgužva rublje,ništa manje nego ona od 600 okretaja
tako da nemaj frke sa tim,a drugo to je perilica i pere,a ne pegla rublje
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Old 24.01.2012., 20:46   #3117
Quote:
jsimeuno kaže: Pogledaj post
Evo prvih dojmova nakon obavljenih nekoliko pranja,

Prije svega da ponovim odluka je pala baš na ovaj model NA-127VB3WGN...
evo prijavljujem da nakon pomnog iscitavanja foruma i kod nas probno pranje izvodi ova panasonic krasotica

glupavo i nabrzinu smo kupili neku whirlpool koja je vrisnula evo par mjeseci nakon isteka garancije serviser je rekao nek se pozdravim s njom i preporučio gorenje

ipak sam odlucila malo više proučiti i sad mi je drago, tim više što je ovaj topic ludo poučan i zanimljiv . sve pohvale i internet shopu info-box.hr - jeftiniji su od većine, dostava besplatna u roku 24 sata
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Old 24.01.2012., 20:54   #3118
Pozdrav svima,
u tijeku je odabir perilice pa me zanima vase misljenje sto od slijedeceg odabrati:

Bosch WAE28465BY koju sam nasao na akciji za 3299 kuna ili
LG 1292QD ili
Samsung WF9702N5V

Suma koju mislim potrositi za perilicu je 3500 kuna.

Hvala puno na pomoci
__________________
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Saint06 is offline  
Old 24.01.2012., 21:56   #3119
Taj Bosch je doista prilika /7 kg 1400 okr./min/ -možda malo glasniji...

nego što je neki današnji idealni kriterij (50/70 dB - ovaj je 77 db na centrifugi), ali to zapravo i nije mana ukoliko ne živite u zgradi gdje su susjedi jako živčani pa bi ih moglo uznemiriti noću.

Ljetos je bio u Konikom jedan Bosch na akciji 7 kg s 1200 okr./min za 2999 kn i otišao je kao toplo pecivo. Tako da je ovo stvarno prilika jer za neznatno veći iznos dobijete 7 kg s 1400 okr./min (ljeti smanjite na 800 okr/min da šparate ležajeve).

Bosch odnosno preciznije BSH (zajednička je tvornica za Bosch i Siemens perilice) je ziheraški izbor za niz godina, mehanički robustne i rijetko kvarljive. Osobito 7 kg gdje je sve još masivnije...

Jedino malo bučnije, ali to nije neka osjetna razlika ako ste u kući.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 25.01.2012., 01:14   #3120
Quote:
pet kaže: Pogledaj post
glupavo i nabrzinu smo kupili neku whirlpool koja je vrisnula evo par mjeseci nakon isteka garancije serviser je rekao nek se pozdravim s njom i preporučio gorenje
Ovo je već klasika !! Za sve koji čitaju,nije na odmet spomenuti da je Whirlpool jako loš izbor.Znam samo u mom uskom krugu za nekoliko identičnih slučajeva.Imaju slabe ležajeve i ukoliko izdrže 24 mjeseca garancije,budite spremni u svakom trenutku da će vam najčešće oni prvi riknuti,a to se ne isplati popravljati jer se onda mora mijenjati cijela jednodijelna kada uz ležajeve,a to košta bar 60% cijene perilice .I ko za vraga,žene često nasjednu na njihov zavodljiv i prilično atraktivan dizajn uz jaku marketinšku podršku,a na kraju ta romansa ne traje dugo.
Glede Gorenja,to je prvi izbor svakog servisera.Oni u pravilu najbolje znaju koji se perilice često kvare i koje su im slabe točke i niti jedan normalan serviser vam iz oportunizma,neće preporučiti perilicu proizvođaća čije se perilice rijetko
ili puno rjeđe kvare od nekih drugih proizvođaća.
Fantomlat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.