Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 20:01   #4441
nisam mislila nista lose time nemoj se odma ljutiti opeosti ako te uvrijedilo :-*
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Old 20.05.2010., 20:15   #4442
Quote:
šimunčica kaže: Pogledaj post
Znamo da se uklanjanje viška kože ne plaća u Rijeci kod dr. Jurišića, to uopće nije upitno jer su to već neke naše žene prošle !!!!!
Pitala sam za Sveti duh...
Dobro čitaj šta netko napiše prije nego pitaš tko je tu lud!
Šimunčice, nemoj tako, pa ženska možda nije dobro shvatila, odnosno pročitala....
jelag is offline  
Old 20.05.2010., 20:20   #4443
[QUOTE=ruzy;26782989]pa i meni je bešlin rekao 20 kila [/QUO I KAJ SI SKINULA TOLIKO i koliko si skinula do prije same operacije
flower35 is offline  
Old 20.05.2010., 22:55   #4444
[QUOTE=flower35;26783972]
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
pa i meni je bešlin rekao 20 kila [/QUO I KAJ SI SKINULA TOLIKO i koliko si skinula do prije same operacije
Meni je dr. Bešlin rekao da do operacije skinem 10-tak kg, a ja nisam uspjela niti 5 kg pa me je isto operirao...
jelag is offline  
Old 21.05.2010., 08:36   #4445
Quote:
flower35 kaže: Pogledaj post
I KAJ SI SKINULA TOLIKO i koliko si skinula do prije same operacije
nisam, ja sam operirana na sv. duhu nisam sigurna jesam išta skinila prije operacije, možda 2-3 kile jer sam par dana prije se bavila malo težim fizičkim poslom, ali nisam sad nešto namjerno skidala...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 21.05.2010., 10:00   #4446
@Flower

Vezano uz Nikolića, uzmi u obzir da se gastroskopija Vinogradskoj u prosjeku čeka 5 mjeseci, a mi ne čekamo ništa. Sve ide ubrzano „preko reda“, mislim da je to vezano uz neku studiju o nama kao pacijentima. I kad je tako, on na žalost nema vremena za razgovor, sve ide brzinski. Ja sam trenutno kod njega „zaglavila“ zbog problema sa želucem posljednjih par mjeseci i mogu reći da se čovjek stvarno trudi, uvijek je dostupan na mobitel, dogovorimo pregled, gastroskopiju u roku par dana, sestra na gastroskopiji mu je divna (bila sam 2X), jednom me je primio na hodniku, jer nije bilo slobodne ordinacije, a povijest bolesti mi je popunjavao na zidu. Čovjek jednostavno nema vremena. I ja sam znala čekati satima, ali on je cijelo vrijeme radio, nije bio na kavi. Ja bi jako voljela da mogu sjesti i popričati, to bi bilo bolje i kvalitetnije, ne bi došlo do raznih nesporazuma u komunikaciji (kao što je imala Ruzy) ,ali naši doktori rade čuda u sramotnim uvjetima i moramo imati razumijevanja.

Na dokumentaricma koje gledam o ovakvim operacijama sve je divno, no ja si ne mogu priuštiti odlazak u USA na tako nešto i zato sam beskrajno zahvalna što u Hrvatskoj ima doktora koji su nam spremni pomoći, jer još uvijek puno njihovih kolega smatraju da su to gluposti da smo mi samo razmaženi i nedisciplinirani i da nas sve treba na dijetu.

A za 20 kila koje trebaš skinuti. Znam da je jako teško, ali to se često traži i u Americi, radi sigurnije operacije, jer se sa smanjenjem BMI-a smanjuju i rizici, a iskušavaju i našu spremnost, jer operacija je samo pomoć, a mršavljenje odrađujemo mi sami, zato postoje ljudi kojima ni operacija ne pomaže.

Stisni zube i „odradi“ to, svi mi debeli smo imali svojih svijetlih epizoda kada smo uspjeli skinuti 15, 20, 30 kg, a onda bi sve sa bonusom vratili. Sada to treba ponoviti, ali neće se ništa vratiti, jer nakon toga slijedi operacija i novi život. Misli na to, na novu garderobu, aktivnosti, život! A mi smo tu da ti damo podršku! Organiziraj si obroke, dnevni raspored što dalje od frižidera, a ljeto je najbolje vrijeme za dijetu!
Tonkaponka is offline  
Old 21.05.2010., 12:35   #4447
Quote:
mima_0022 kaže: Pogledaj post
nisam mislila nista lose time nemoj se odma ljutiti opeosti ako te uvrijedilo :-*
Ne ljutim se...bilo je malo grubo a nepotrebno.....sve pet
Ja sam u toj glupoj fazi sa kožom...i još sa kilama nisam gotova...sad sam na 76,5 i ljuta sam jer tako dugo duuuugo stoji....
__________________
Kako ćemo biti sexy !!!
šimunčica is offline  
Old 21.05.2010., 13:51   #4448
Quote:
Tonkaponka kaže: Pogledaj post
Vezano uz Nikolića, uzmi u obzir da se gastroskopija Vinogradskoj u prosjeku čeka 5 mjeseci, a mi ne čekamo ništa. Sve ide ubrzano „preko reda“, mislim da je to vezano uz neku studiju o nama kao pacijentima.
nisam ovo skuzila...ja sam mislila da se gastroskopija,uzv abdomena i to sto treba za nikolica treba napraviti prije nego se dode do njega?
znaci, ako se narucujem za gastroskopiju da kazem da me je on poslao ili kako?ili dodem kod njega pa me on za sve to narucuje?

mogu li pretrage napraviti i u domu zdravlja ili se mora ici u bolnicu? (jer ne znam di se sta moze obaviti)

e da, narucena sam kod endokriniloga 14.7., sta treba pisati na toj uputnici?

u pon idem do svoje doktorice po uputnice, i idem napraviti one krvne pretrage za endokrinologa jer ne znam koliko dugo cu morati cekati...

Quote:
šimunčica kaže: Pogledaj post
Ne ljutim se...bilo je malo grubo a nepotrebno.....sve pet
Ja sam u toj glupoj fazi sa kožom...i još sa kilama nisam gotova...sad sam na 76,5 i ljuta sam jer tako dugo duuuugo stoji....
ma krenut ce kile dole, ne brini

gledala sam jucer na travel&living programu emisiju Family Fat Surgeons,svaki dan se vrti...mozda ste i cule za tu emisiju...uglavnom, radi se upravo o ovim operacijama, s time da ima jako puno ekstrema (preko 250-300kg)...
bas je jucer bila jedna zenska, koja je prije operacija imala valjda 200tinjak kg, skinula je 90 i koza joj visi uzasno...zenska vjezba, krece se i sve, ali ta koza naravno ostaje...i htjela je da joj maknu jer joj ometa kretanje (recimo kad ide uz stenge, onda joj ta koza udara o butine i umara se) i osiguranje je odbilo platiti tu operaciju jer oni smatraju da je to kozmeticka operacija (iako je zvao taj kirurg i objasnjavao im da to nije kozmeticka op., nego zdravstvena - jer je dobila osip,izaziva bolove u ledima i sl.)...tako mi ju je bilo zao preci toliki put, i onda ovo...
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"

Zadnje uređivanje mima_0022 : 21.05.2010. at 13:57.
mima_0022 is offline  
Old 21.05.2010., 13:58   #4449
mima nadam se da sam po tvom postu tocno shvatila, znaci moj odgovor. nikolic je doktor koji radi gastroskopiju i uzv, znaci njega zoves i on te naruci kad mu pase da dodjes da to obavite, a na kraju kad skupis sve nalae gastro, edokrinol i psihol to nosis kirurgu beslinu.... sto se tice endokrinologa treba ti uputnica za specijalisticki pregled a ona ce ti reci sto dalje od pretraga trebas napraviti
luna_86 is offline  
Old 21.05.2010., 14:50   #4450
Quote:
mima_0022 kaže: Pogledaj post
gledala sam jucer na travel&living programu emisiju Family Fat Surgeons,svaki dan se vrti...mozda ste i cule za tu emisiju...uglavnom, radi se upravo o ovim operacijama, s time da ima jako puno ekstrema (preko 250-300kg)...
bas je jucer bila jedna zenska, koja je prije operacija imala valjda 200tinjak kg, skinula je 90 i koza joj visi uzasno...zenska vjezba, krece se i sve, ali ta koza naravno ostaje...i htjela je da joj maknu jer joj ometa kretanje (recimo kad ide uz stenge, onda joj ta koza udara o butine i umara se) i osiguranje je odbilo platiti tu operaciju jer oni smatraju da je to kozmeticka operacija (iako je zvao taj kirurg i objasnjavao im da to nije kozmeticka op., nego zdravstvena - jer je dobila osip,izaziva bolove u ledima i sl.)...tako mi ju je bilo zao preci toliki put, i onda ovo...
netko je ovdje prije cca godinu dana spomenio tu emisiju tako da sam i ja gledala, no onda su počeli sve iznova i iznova ponavljat pa mi bilo glupo gledat sve 5 puta pa sam prestala... a sad sam vidjela da imaju neki kasni termin a ja sam onda u svijetu snova
da, u americi ima stvarno ekstrema, nas ovdje nitko ne bi ni pomislio operirat da imamo 200-300 kila a tamo operacije na tolikim ljudima rade čak laparoskopski
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 21.05.2010., 16:49   #4451
ahaaaa e to me zanimalo puno ti hvala
a sto se tice endokr. mogu napraviti ove neke pretrage koje su tu nabrojali? ne mogu skoditi a mozda ubrza stvar ?
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Old 21.05.2010., 17:06   #4452
Quote:
luna_86 kaže: Pogledaj post
mima nadam se da sam po tvom postu tocno shvatila, znaci moj odgovor. nikolic je doktor koji radi gastroskopiju i uzv, znaci njega zoves i on te naruci kad mu pase da dodjes da to obavite, a na kraju kad skupis sve nalae gastro, edokrinol i psihol to nosis kirurgu beslinu.... sto se tice endokrinologa treba ti uputnica za specijalisticki pregled a ona ce ti reci sto dalje od pretraga trebas napraviti
Ja sam krenula ovako> prvo sam obavila u 4 mj psihologa i to dr Nikoliča opče nije zanimalo. kod njega jučer sam samo ostavila osnovne podatke tipa moje obitelji i mene same i niš opširno samo me je izmjerio kukovi i struk, i reko da kad prođem pregled drugi tjedan kod endokrinologa, da se sa njom endo.. dogovorim i da sve nalaze , krvi i svega što če trebati dogovorim za dnevnu bolnicu prilikom čega če mi i on taj dan raditi gastroskopiju i ultrazvuk . I da kad sve to obavim onda čekam jesen i da če tek tad me dr Bešlin uzet u obzir. Inaravno tih famoznih 20 kg u međuvremenu. J..B..GA nema mi druge stisnut zube i sve se to treba na taj način obaviti. Sad kad sam to počela neču posustat .BTW rekla sam mužu da sam se sad zainatila i da neču odustati dok u životu ne dođem do 80 kg inače ne izgledam loše u faci pa kad još jednom dođe i linija ..... ma morati če me čuvati ko oči u glavi inače
flower35 is offline  
Old 21.05.2010., 17:32   #4453
aha...ja imam dogovoreno 2.7. kod psihologa, a 14.7. kod endokrinologa...nikolica jos nisam ni zvala...
znaci, rijesim psihologa i s endokrinologom se dogovorim za te preglede, i onda to javim nikolicu...ili se moram i kod njega naruciti, da me izmjeri i to pa kad onda obavim endokr. i dog. se za te pretrage opet mu se javim?
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Old 21.05.2010., 17:38   #4454
Cure, mene najviše zanima koga ja da zovem prije, jer nisam iz Zagreba, da li endokrinologa ili dr. Nikolića???
mija_22 is offline  
Old 21.05.2010., 18:29   #4455
prvo kod endokrinologa, on te upućuje dalje kuda
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 21.05.2010., 21:02   #4456
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
prvo kod endokrinologa, on te upućuje dalje kuda
Ruzy kako ti napreduješ. Jel uspijevaš popiti 2 l vode ili ne i što trenutačno jedešI da zaboravih te pitati jel te boli što tibica
flower35 is offline  
Old 21.05.2010., 21:35   #4457
Quote:
Tonkaponka kaže: Pogledaj post
@Flower

Vezano uz Nikolića, uzmi u obzir da se gastroskopija Vinogradskoj u prosjeku čeka 5 mjeseci, a mi ne čekamo ništa. Sve ide ubrzano „preko reda“, mislim da je to vezano uz neku studiju o nama kao pacijentima. I kad je tako, on na žalost nema vremena za razgovor, sve ide brzinski. Ja sam trenutno kod njega „zaglavila“ zbog problema sa želucem posljednjih par mjeseci i mogu reći da se čovjek stvarno trudi, uvijek je dostupan na mobitel, dogovorimo pregled, gastroskopiju u roku par dana, sestra na gastroskopiji mu je divna (bila sam 2X), jednom me je primio na hodniku, jer nije bilo slobodne ordinacije, a povijest bolesti mi je popunjavao na zidu. Čovjek jednostavno nema vremena. I ja sam znala čekati satima, ali on je cijelo vrijeme radio, nije bio na kavi. Ja bi jako voljela da mogu sjesti i popričati, to bi bilo bolje i kvalitetnije, ne bi došlo do raznih nesporazuma u komunikaciji (kao što je imala Ruzy) ,ali naši doktori rade čuda u sramotnim uvjetima i moramo imati razumijevanja.

Na dokumentaricma koje gledam o ovakvim operacijama sve je divno, no ja si ne mogu priuštiti odlazak u USA na tako nešto i zato sam beskrajno zahvalna što u Hrvatskoj ima doktora koji su nam spremni pomoći, jer još uvijek puno njihovih kolega smatraju da su to gluposti da smo mi samo razmaženi i nedisciplinirani i da nas sve treba na dijetu.

A za 20 kila koje trebaš skinuti. Znam da je jako teško, ali to se često traži i u Americi, radi sigurnije operacije, jer se sa smanjenjem BMI-a smanjuju i rizici, a iskušavaju i našu spremnost, jer operacija je samo pomoć, a mršavljenje odrađujemo mi sami, zato postoje ljudi kojima ni operacija ne pomaže.

Stisni zube i „odradi“ to, svi mi debeli smo imali svojih svijetlih epizoda kada smo uspjeli skinuti 15, 20, 30 kg, a onda bi sve sa bonusom vratili. Sada to treba ponoviti, ali neće se ništa vratiti, jer nakon toga slijedi operacija i novi život. Misli na to, na novu garderobu, aktivnosti, život! A mi smo tu da ti damo podršku! Organiziraj si obroke, dnevni raspored što dalje od frižidera, a ljeto je najbolje vrijeme za dijetu!
hVALA TONKA na riječima podrške . Vidim da ti pišeš dosta rijetko ali kad pišeš onda je to jako smisleno. Ma mene ti je samo malo uhvatila fjaka , valjda zbog pms-a . Inače ja što rekla ne porekla - idemo do kraja - ak je mogla Ruzy nakon tolko vremena onda mogu i ja.
flower35 is offline  
Old 22.05.2010., 01:19   #4458
pozdrav madonna

ja imam visoki pritisak, oprosti mozes li mi reci sta to tocno znaci, jer mene lijecnik uopce nije nista pitao za visoki tlak(pritisak), a ti pises bitno je da nemam visoki pritisak. mozes li mi sto napisati o tome. HVALA


Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
Draga Niky:
NEmam sta da te ubedjujem...retki su oni koji mogu smrsati bez jo jo efekta kasnije tim izuzecima skidam kapu..Neko cini mi seDO-Mo napisa malo gore tamo eto sta sada nosi hranu na posao i pazi sta jede ..u smislu mozda je to mogla i pre operacije ali kako nije ne zna..ne zna niko od nas ...
NEznam koliko puta je bilo ko od nas probao da drzi dijetu..jer mnoge osobe ovde su mrsavile i onda se ugojile jos vise i jos vise...bez obzira sto sam i onda znala da nosim hranu na posao i znala da valja trenirati..i jesti vise puta dnevno..posle nekog vremena ako bih stala vrativsi se starim navikama ja bih otisla opet gore i mnogo vise gore..
Ova operacija je jedini pravi lek koji danasnja medicina moze da pruzi bez obzira na statistike...
Mislim da je jako bitno da imas dobrog hirurga koji to radi kao od sale kao sto si i rekla za svog hirurga!
Bitno je da si inace zdrava bez visokog pritiska i da nemas tromboze i slicne stavri koje mogu mozda da dodvedu do neke reakcije..
Mozda da razmislis o lap bending mada tu moras biti karakter od pocetka ..ovde kod nas nemas apetit prvih 5 meseci pa je starno to velika pomoc ...a taj vremenski period pomogne zaista da prelomis u sebi da si na dijeti i u drugom nacinu zivota..
Znaci ovo se mora prelomiti dobro da si svestan da ces nesto promeniti posle toga jer svi smo sami sebi doneli nezdravim zivotom te kile!
A period o d 5 meseci dok se polako oporavljas ti pomaze da udjes u taj fazon i da lako ostanes u tom novom stecenom fazonu..
To je razlika od onoga sto rece DO-Mo gore :zar nije to moglo i ranije ono jesti manje i zdravije ziveti...
Cini mi se da nije moglo..za nas koji smo ovde taj fazon nije radio..kamo srece da smo tako mogli!
..mali zeludac ipak pravi neke ograde i pomaze i gura i kada pogresisi ako pogresisi opominje..
I neznam najbolje je da popricas u bolnici sa lekarom hirurgom da ti on isprica o statistici tu kod vas i o onome sto moze da se desi..
Tako ces stvoriti realniju sliku...
Zao mi ej sto su neke drage devojke ovde imale probleme i neke lose trenutke kojih se sa teskocom prisecaju..
Ali ja ih nisam imala uopste imala sam tu srecu...ma jedva da sam koji put povracala..i to svojom krivicom jer sam pojela previse ili prebrzo ili odmah vodu posle jela..
JA se osecam super i zivim skroz normalno kao da nikada nisam bila operisana..
Nezelim da te ubedjujem samo razmisli da popricas sa hirurgom to bi ti bilo najpametnije..
SUvisni kilogrami izazivaju ..visoki krvni pritisak, dijabetes, probleme sa srcem, kostima, holesterol bolovi u telu od prekomerne tezine, lose poglede ljudi oko tebe, loseg psihickog osecaja jer vidis da te drugi ne vrednuju onoliko koliko vredis jer te gledaju ocima da si pretila..skupa garderoba,skupa hrana jer jedes puno, blam da se skines u kupaci kostim, muskarci te ne gledaju vise kao zenu ..odbijaju te za posao jer ce izabrati neku mrsavicu ..
Koliko dugo mozes ziveti sa svim tim kompikacijama?pretili umiru od srcanog udara preko noci..a sto je najgore svake godine te kile idu sve vise gore i gore i posle svake dijete je jos gore!
U zivotu treba biti hrabar ne i lud..
Hrabar da promenis nesto kod sebe da stvoris novi put kojim ces hodati sretnija i zdravija!!
Put kojim vec mnoge devojke ovde hodaju..Da budes normalna i ponosna na sebe..
Pozdrav
Niky123 is offline  
Old 22.05.2010., 07:45   #4459
Quote:
Niky123 kaže: Pogledaj post
ja imam visoki pritisak, oprosti mozes li mi reci sta to tocno znaci, jer mene lijecnik uopce nije nista pitao za visoki tlak(pritisak), a ti pises bitno je da nemam visoki pritisak. mozes li mi sto napisati o tome. HVALA
http://www.porodicnilekar.net/index....rana&Itemid=53
Znas da je viisoki krvni pritisak veoma rizicna po zrdravlje bolest...najcesce je posledica gojaznosti..
http://www.topvita.info/clanak.asp?id=498
Naravno da ako trenutno imas visoki krvni pritisak operacija je malo rizicnija kao i ako imas bilo koju neku bolest ...pristisak utice na srce i krvne sudove ..Ova nase operacije su rizicnije jer obicno pretili razviju niz nekih sekundarnih bolesti zbog pretilosti sto komplikuje operaciju ..znaci moraju da ti daju neke druge lekove koji ce dok si u anesteziji da te drze pod kontrlom ..
JA imam astmu i meni su dali isto neki lek pre operacije..Kaze da rizici od sloga srcanog udara upale pluca pod anestezijom nisu cesti ali oni mogu da budu kod ljudi koji bolluju od odredjenih bolesti ,,,mada procenta tog desavanja nije veliki...Pa tako i visoki krvni pritisak, pusenje, oboljenje pluca, oboljenje arterija moze biti uslovno receno rizican jer moze iszazvati pod anestezijom odredjene komplikacije..ima na internetu ali neverujem da znas cirilicu da citas ali cu ipak staviti link pa ako razumes procitaj..
I ja sam opersana pod tim nazovi rizikom ali kazem ti nije to neki veliki rizik po statistici...Akrvni prtisak ce ti se sa skidanjem kila sigurno smanjiti..
Nemoj da se sekiras samo!!
http://www.safetyandquality.health.w...sthesia%29.pdf
madonna_bella is offline  
Old 22.05.2010., 09:11   #4460
Quote:
flower35 kaže: Pogledaj post
Ruzy kako ti napreduješ. Jel uspijevaš popiti 2 l vode ili ne i što trenutačno jedešI da zaboravih te pitati jel te boli što tibica
ma kakvi, nema šanse... popijem litru, litru i po, više od toga ne ide...
jedem sve što se doma kuha, samo par zalogaja i ne blendam jer mi ide na živce i jer mi hrana onda gubi okus a ja onda dodatno gubim interes za jelo (a već mi polako sve ide na živce jer ne znam što bi jela, hrana mi nekako ima drugačiji okus, ja imam stalno neki gadni okus u ustima kojeg se nikako ne mogu riješit i onda mi to sve zgadi) tako da žvačem i žvačem... no lagala bih kad bi rekla da do sad nisam osjetila bol u želucu no nisam sigurna zbog čega... jedem male porcije, ne blendam ali stvarno stvarno dobro sažvačem... možda je do razmaka između zalogaja, ja doduše ne pravim neke posebne pauze između

i da, jučer sam popodne provela u krevetu, čitala sam gričku vješticu, dakle nisam se baš nešto pretjerano kretala (kiša je padala, bilo je hladno) i na vagi odma +400 grama isuse jedva čekam da malo zatopli da mogu u šetnjice i biciklanje jer dok je ovako vrijeme...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.