Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2013., 15:55   #601
Quote:
tynsy kaže: Pogledaj post
Ako iscjedak ima neugodan miris onda nije kandida, nego neka bakterija. Na temelju čega ti je rekla da ne vidi ništa? Je li ti napravila papa test, dodatne briseve? Takav iscjedak i još uz to pečenje i bolovi definitivno nije normalno stanje. Morala bi ti gin. napraviti te pretrage i onda ovisno o uzročniku propisati neke vaginalete ili/i antibiotike. Ovo sve što si koristila djeluje na kandidu, ali ne i na bakterije.
Uzela je bris i rekla da ne vidi ništa kao. Pogledala je odmah pod mikroskop. Ispada da izmišljam sve to :/
CatLover7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 01:09   #602
Ako si koristila nedavno nekakav antimikotik ne mora ni vidjeti ništa. Usput pretpostavljam da je premazivala na stakalce, tu se vidi candida, ne vidi se jel imaš nekakvu bakteriju.

Trebala bi napraviti bris, ali pravi bris. Znači da ti uzme sa štapićem i da se to nasadi na podlogu i danima da se čeka hoće li se nešto nakotiti, šta i na koje lijekove reagira. Ako imaš bakterijsku upalu džabe ti sve ove silne vaginalete što si stavljala, treba ti antibiotik.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:52   #603
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ako si koristila nedavno nekakav antimikotik ne mora ni vidjeti ništa. Usput pretpostavljam da je premazivala na stakalce, tu se vidi candida, ne vidi se jel imaš nekakvu bakteriju.

Trebala bi napraviti bris, ali pravi bris. Znači da ti uzme sa štapićem i da se to nasadi na podlogu i danima da se čeka hoće li se nešto nakotiti, šta i na koje lijekove reagira. Ako imaš bakterijsku upalu džabe ti sve ove silne vaginalete što si stavljala, treba ti antibiotik.
Nazvati ću je ovaj tjedan, danas mi je zadnji dan menstruacija i peče me nenormalno To mora stati, više ne mogu tako, već skoro godinu dana me svaki dan peče nenormalno. Nekada sam se znala plakati koliko me peče.
CatLover7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 13:49   #604
iscjedak

Imam problem sa pojacanim iscjedkom, bijel je i onako malo kao gust.
Povremeno zna imat neugodan miris. Zna me zapeckat kod mokrenja.
Gljivice sam imala i ljecila ih canesten vaginaletama i masti i partner je uzimao mast i to je proslo.
a onda se pojavio ovaj ucestali iscjedak
zna li netko o cemu je rijec? dok ne dodjem na red kod ginekologa.
sanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 05:43   #605
Rozi iscjedak,infekcija?

dobar dan svima. imam 15 godina i jos nisam dobila menstruaciju,naime.jucer sam isla na wc i primjetila na gacama rozu tockicu,i kada sam se obrisala nakon mokrenja bio je svjetlo crveni iscjedak i tako dva puta u razmaku od 1h.čitala sam po internetu,no na većinu mijesta piše da se to javlja u trudnoci,kako je to kod mene nemoguce jer jos nisam imala spolni odnos,veoma me zabrinjava! dal je netko imao išta slično?da to nije neka infekcija?
sukzje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 08:33   #606
Pozdrav svima. Imam jedan problemčić i htjela bih vaše mišljenje. Imam problema sa štitnjačom i jajnicima, tj. hormonima. Uzimam neku terapiju. Sad, zna mi se dogoditi da u iscjetku vidim s vremena na vrijeme tragove krvi. Išla sam ginekologici i rekla da je bi to moglo biti uslijed problema s hormonima. Spolne odnose još nisam imala a ostale briseve što sam radila bili su u redu. Imam li razloga za zabrinutost?? Hvala
zvjezdica0503 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 11:30   #607
Quote:
sukzje kaže: Pogledaj post
dobar dan svima. imam 15 godina i jos nisam dobila menstruaciju,naime.jucer sam isla na wc i primjetila na gacama rozu tockicu,i kada sam se obrisala nakon mokrenja bio je svjetlo crveni iscjedak i tako dva puta u razmaku od 1h.čitala sam po internetu,no na većinu mijesta piše da se to javlja u trudnoci,kako je to kod mene nemoguce jer jos nisam imala spolni odnos,veoma me zabrinjava! dal je netko imao išta slično?da to nije neka infekcija?
Možda ćeš jednostavno dobiti menstruaciju, a ovo ti je najava. Stavi uložak za svaki slučaj da te ne iznenadi.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 10:47   #608
što bi trebao značiti bijeli iscjedak koji katkada zna i smrditi?? i onako dosta se luči, nekada moram i promjeniti gaćice

imam menstruaciju normalno i nisam imala spolne odnose!
profanfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 13:04   #609
Može biti bakterijski vaginitis, uzročnik Gardnerella vaginalis, evo pročitaj više ovdje: http://www.stetoskop.info/index.php/...ickness.htm?b9
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 19:28   #610
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Može biti bakterijski vaginitis, uzročnik Gardnerella vaginalis, evo pročitaj više ovdje: http://www.stetoskop.info/index.php/...ickness.htm?b9

Čula sam od kolegice (koja je to opet čula od nekoga - ili je ona imala to iskustvo pa nije želila reć ) da to zna nekad proć samo od sebe... Je li to moguće, s obzirom da se liječi tabletama?
__________________
There should be laughter after pain, there should be sunshine after rain, these things have always been the same, so why worry now?
pašteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 07:20   #611
Quote:
pašteta kaže: Pogledaj post
Čula sam od kolegice (koja je to opet čula od nekoga - ili je ona imala to iskustvo pa nije želila reć ) da to zna nekad proć samo od sebe... Je li to moguće, s obzirom da se liječi tabletama?
To ti ne bi znala reci. Terapija je vaginalete metronidazola i metronidazol na usta i to 7 ili 14 dana, nisam sigurna. Uglavnom, trebalo bi se to lijeciti svakako.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 10:29   #612
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
To ti ne bi znala reci. Terapija je vaginalete metronidazola i metronidazol na usta i to 7 ili 14 dana, nisam sigurna. Uglavnom, trebalo bi se to lijeciti svakako.
Zahvaljujem na odgovoru
__________________
There should be laughter after pain, there should be sunshine after rain, these things have always been the same, so why worry now?
pašteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 14:46   #613
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Može biti bakterijski vaginitis, uzročnik Gardnerella vaginalis, evo pročitaj više ovdje: http://www.stetoskop.info/index.php/...ickness.htm?b9


jel to što opasno?? zvuči tako
dal može uzrokovat neplodnost ili tako nešto ozbiljno?


čitala sam i da je taj bijeli iscjedak normalan neposredno prije ili poslije menstruacije, kao ovulacija jel? kako ću znat to razlikovat?? da nije samo o tome riječ


i još samo...bih li ja trebala ići ginekologu za to ili je dovoljno samo odnijeti kao neki obris pa da oni to analiziraju u labosu?
profanfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 15:32   #614
Najbolje da odeš kod ginića, na pregled. To bi ti bilo najpametnije.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 20:26   #615
Quote:
profanfan kaže: Pogledaj post
jel to što opasno?? zvuči tako
dal može uzrokovat neplodnost ili tako nešto ozbiljno?
"Ovdje se radi prije o neugodnoj i bolnoj poremetnji normalne vaginalne flore, nego o tipičnom upalnom procesu."

Izvor: http://www.poliklinika-harni.hr/Bakt...-vaginoza.aspx

(imaš ovdje i način liječenja, uključujući i alternativne načine...)
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 22:10   #616
roze iscjedak

Pre dva meseca sam bila u poseti ginekologu, pap test je pokazao da imam kandidu, a na eho mi je video da imam policisticnih jajnika,i da tesko mogu da ostanem u drugom stanju. Sa deckom imamo nezastiteni odnos, ne pazimo na trudnocu. Pre nedelju dana sam trebala da dobijem ciklus,gledajuci od prosli mesec.Ali neki mesec me izostane. Prosli petak sam imala kafeni iscjedak, isto u ponedeljak se ponovilo i pre tri dana sam primjetila da kad se obrisem,posle mokrenja ima malo svetlo roze krvi...mokraca mi je normalne boje,sto znaci da nije cikluls.I kad tad u teku dana imam po neku fleku na ulozak.Sad nisam u mogucnosti da idem na ginekologu,pa me interesira vase mislenje,iskustvo neko sa ovim. Sad sam pravila test za trudnocu,samo jedna crta...ipak cu sacekati i ujutru ponovim.Neznam na sta da mislim,PAP test je bio u redu..Strah me je, molim za savjet.
curious-doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 12:56   #617
Problem

Oprostite što otvaram temu ovdje ali nitko baš ne dolazi na temu o pregledu.
Pred 3-4 tjedna pojavio mi se žućkasti iscjedak s peckanjem, a budući da su bili blagdani i to namazala sam canestenom izvana i smirilo se crvenilo i vanjski simptomi. U međuvremenu sam na nagovor promijenila ginekologa (makar još nisam ni bila) i trebalo je 10 dana da se to potvrdi. I dok sam to čekala, ponovo su se pojavili svi simptomi, tako da zovem danas ordinaciju
i ispalo je da me ne mogu naručiti prije 3. mjeseca. Znam da ovo nije baš za igrati se ali ne znam što da radim. Kod privatnog nažalost ne mogu zbog financija. Koliko je opasno čekati tako dugo? Postoji li nešto bez recepta?
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 13:03   #618
tvoj liječnik opće prakse može ti napisati recept za Flukonazol, oralni antimikotik, ako ga smatra primjerenim.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 16:08   #619
Piše da se koristi za candidu, a budući da sam ju već imala, sigurna sam da ovo nije to. Može li liječnik opće prakse prepisati neki drugi lijek ili je to opasno napamet? Možda nije od toga, ali već me lagano boli donji dio trbuh. Stvarno ne znam što da radim
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 18:28   #620
navela si iscjedak + pozitivnu reakciju na Canesten, što znači da je to najvjerojatnije gljivična infekcija, za što je Flukonazol vrlo efikasan. s druge strane, nije bez nuspojava, i ne smije se uzimati ako imaš oštećenje jetre ili bubrega. po čemu si sasvim sigurna da nije candida?

ne vjerujem da bi ti tvoj liječnik opće prakse htio prepisati Canesten vaginalete bez gin. pregleda. no, idi kod njega pa vidi, nešto će ti sigurno dati. bol bi mogla biti nepovezana s iscjetkom, možda je pitanje ciklusa, no to nema smisla napamet nagađati. ako te ozbiljno boli, možeš otići ginekologu i preko reda naručivanja.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.