Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 23:02   #141
Istina je to što kažeš u vezi zdravlja, ali mislim da je ljudima dobro napomenuti dobre i loše strane onoga o čemu ih savjetuješ!!
Ovo da više ne bi u Italiju ni kao turist se slažem s tobom, pa ti isto tako toplo ne preporučam firmu u kojoj ja radim(hrvatska firma)!!!!!
Šta se tiče samog posla je ok ali međuljudski odnosi su ravni robovlasničkom društvu iako znam da je više-manje svugdi tako, ali ovako nešto još nisam doživio! Talijanska firma je CIMOLAI u San Giorgio di nogaro u kojoj smo mi kao nekakvi koperanti. Trenutno mislim da ne primaju nikog ali čim nešto načujem ti mogu javit ako si već u takvoj nevolji da ne biraš. Mislim da imaju neke već u pripremi ali oni još nikako ne dolaze, a i sad je nekakav prelazni rok u kojem bi se trebao ili možda ne produžit ugovor pa je malo klimavo.
Ovo ti je samo ono okvirno, a ako te zanimaju detalji poslat ću ti ih na e-mail !!!!
Pozdrav pa se čujemo !!!!!!!
Brksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 15:52   #142
euromontaza, ex zkk ha? jedan od tih u pripremi bih i ja bio, bio sam na probi pocetkom 5-og mj prosle godine, no drzali mene i kolegu 2 mj na minimalcu pa otkazali ugovore, vracao je navodno i neke svoje, kasnije se pojavio neki teren u venezueli ali ni od toga nista.

cuo sam se sa direktorom prije cca mjesec dana, nesto je imao pa je rekao da ga zovem kasnije, za mj-dva, pa kontam da ga okrenem i vidim sta je. aj poslat cu ti pm, pozdrav
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 16:32   #143
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
Onima koji nisu nikada varili a o tome se propituju: NE, niti slucajno, ne sada, posla nema za nekoga sa iskustvom a kamo li bez, nitko sada ne kvalificira zavarivace uz obavezan ugovor kad je zavarivaca hrpa na raspolaganju, a trositi svoje novce, ne, niti slucajno, nece biti vraceni ni ako ova kriza ove godine prodje barem 5god
Vrlo depresivno
Baš sam imao u planu prekvalifikaciju za zavarivača.
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 16:08   #144
ha cuj, ov ti je savjet, ne moras ga poslusati.

ja varim citav zivot, od malena, to se dakako ne ubraja u radni staz ili iskustvo, no bavim se iskljucivo i jedino zavarivanje cca 8 god, ono prije je bilo svastarenje i istrazivanje. nema pola godine kako sam potrosio 2o ooo kn nebi li se obuci za argonca oli ti wig/tig zavarivaca, i sto sada, koga god bih nazvao pita za iskustvo i tu se zavrsava, lagati se ne isplati, odlaziti na teren 1ooo-2ooo km od kuce pa se nakon par dana vratiti i 'potrositi' vizu extremno je glup potez.

dali primaju negdje tig-ovce bez iskustva, ne, primali su dok nije dosla ova situacija na trzistu rada, dali cu imati uskoro priliku povratiti svoj ulozeni novac i 2mj ulozenog vremena sa popratnim troskovima, nadam se, no, obzirom da sam ja krenuo na tecaj sa podebljim iskustvom i znanjem, prije cu naci posao cak i sa tig-om nego netko tko se varenja prvi puta uhvatio.

prekvalifikacija za zavarivaca isplati se jedino onome kome je to placeno od strane hzz-a ili pak poslodavca koji ga nakon toga veze ugovorom (citaj to kao osiguran posao i mjesto gdje ce se natuci neko iskustvo, i btw zaraditi nesto).

netko je napisao kako je zavarivanje jedino i iskljucivo vjestina koju se ne smije zapostavljati (ne znam dali je taj post u ovoj temi), sto dakako nije tocno, jer tu se trazi znanje kao npr. sto ti vrijedi vjestina ako ne poznajes materijal i materijal koji dodajes pri varenju, ili kakve vjestina ima veze sa znanjem gdje zavariti prvo kako nebi doslo do savijanja, deformiranja, pucanja..., dakle radi se o poprilicno slozenom poslu koji sa sobom bas kao i svaki drugi donosi nesto dobroga i nesto losega, prosjecnih zavarivaca koji posjeduju samo vjestinu (i uglavnom potpuno krivo 'znanje' kako variti) takodjer ima na vagone.

ovdje se ne radi o poslu za koji ces se obuciti i onda maltiti pare po njemackoj, italiji, nizozemskoj.... postoje standardi, norme, postoje tone literature, postoje inzinjeri zavarivanja koji su se skolovali 4 godine da bi naucili dio teorije, postoji tu hrpa toga i nikako se ne moze svesti na vjestinu i prekvalifikaciju, prekvalificirati se mozes za pekara, prodavaca, skladistara... no i u tim poslovima postoje rangovi znanja i iskustva
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 19:37   #145
ej cohkka!!!!
Napisao si tu par pametnih stvari i onaj tko zna nešto o tom isto tako zna ,da se taj posao ne može svesti u par rečenica nekog teksta!!!!!
Kao šta kažeš, ima hrpa ljudi(varioca) koji misle ako znaju povuć 1/2-1m položenog vara da su nekakvi meštri! To je ipak puno više od toga i nemojte se zavaravati ako mislite da se takve stvari uče preko noći!
Pročitao sam jedan tvoj post u kojem kažeš da se troši od 1/2-4 koluta žice dnevno!!!!!!! Mislim da je to ipak malo pretjerano(2ok do 3 još nekako)!!!!!
Koliko je trajao taj radni dan u kojem se uspije potrošit 4 koluta i sve to još počistiti za sobom? Svejedno,ne mislim te izrugivati ali mi je to malo bilo smiješno!
Daj mi pošalji na mail nešto pa ću ti detaljnije opisat ovaj jad i tugu gdje bi možda i završio i napiši iz kojeg djela Hrv. stižeš jer me nešto zanima,a to ću ti kasnije pojasniti!!
Brksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:35   #146
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
ovdje se ne radi o poslu za koji ces se obuciti i onda maltiti pare po njemackoj, italiji, nizozemskoj.... postoje standardi, norme, postoje tone literature, postoje inzinjeri zavarivanja koji su se skolovali 4 godine da bi naucili dio teorije, postoji tu hrpa toga i nikako se ne moze svesti na vjestinu i prekvalifikaciju, prekvalificirati se mozes za pekara, prodavaca, skladistara... no i u tim poslovima postoje rangovi znanja i iskustva
Slažem se u potpunosti, nisam ni mislio da mogu preko noći postati varioc i onda u inozemstvu dobro zarađivati...od nečega početi i bar plaća za golo preživljavanje.
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 16:49   #147
brksi, poslao sam ti privatnu poruku tu na forumu, ne vidim nigdje tvoj mail!?

sto se tice 4 koluta zice, pa evo, mjesto Thiene, 30km zapadno od Vicenze, firma 2M (mirko i massimo delafina), radili smo neke 60t prese, to su bile šrege da mozes polegnuti podkoljenicu i nece viriti van, dugacko i do 12m, to je bilo 4 koluta pune zice, vario sam sa 500 ili 600A ovisno kakav je aparat bio (fronius 5000 ili 6000), i nikakvo ciscenje tu nije bilo, tu bi metla gorila da se samo priblizi, to je bilo '06-e, satnica 11e sto je bilo puno tada, no ispalo je da nece raditi permesso pa sam utekao nakon 5-6mj, talijan je znao sam doci i pojacat parametre do kraja, a novo odijelo plave boje do pauze je bilo bijelo suvugdje osim na pregibima (lakat, koljeno, kragna), poslje 12h rada disao sam kao da sam ronio na dah ili u plinskoj komori bio, poludio, odumiro sam tamo.

dakle, imas privatnu poruku pa mi vrati isto tako mail


ilovik, ima par bitnih stvari koje si trebas postaviti kao pitanje prije nego se odlucis baviti ovime, prvo, dali si spreman raditi u teskoj industriji, nesto od toga sam opisao gore (jest da je to bilo iznimka i extra grozno), tu ti ide jos brodogradnja koja kao rijec i nije teska ali kad te poslovodja 'zavuce' u rupu u koju ustvari ne mozes uci i kaze 'to tu zavari' itd
drugo, mozes li podnijeti i po 3mj biti odsutan od obitelji, prijatelja, svojeg rodnog kraja, djeteta... a i kada dodjes biti doma 5-15 dana pa nazad na 3mj?
trece, mozda i najbitnije, zdravlje, postoje ljecnicki pregledi, za inozemstvo posebni (po cijeni uglavnom), dakle srce, pluca, koza, vid, sluh... to uglavnom stradava, plus zubi ako se bakces argonom (tig) dugo, pa i kosa, nokti...
cetvrto, pojam da vise zaradjujes povlaci za sobom i to da vise trosis, pa ako si u npr njemackoj placas svaka 3mj avionske karte od 50-500E, odvojeno domacinstvo (nije bezveze posebno rangirano), sve sto imas doma a treba ti trebat ce ti i na terenu, e sad dali ces vuci 7 velikih toribi ili sve poduplati da imas tu i tamo itd

na kraju, moras znati da je ono sto je brksi spomenu pa i ja, postoje oni koji su zavrsili tecaj, nabrali nekog iskustva, pa i da su godinama po nekakvim terenima a kada svoj zavar stavim pored njegovoga to nema nista zajednickoga, mora te i sreca posluzit, moras i lagati, biti snalazljiv, riskirati... moj je savijet i dalje, ne, ja bih osobno promijenio profesiju, sad vise zbog ove krize, al ima srecu da volim ovo raditi pa izdrzavam
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:47   #148
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
ilovik, ima par bitnih stvari koje si trebas postaviti kao pitanje prije nego se odlucis baviti ovime...
Hvala na stvarno iscrpnom postu
Mene tu brinu tri stvar:
1.narušavanje zdravlja, profesionalne bolesti
2.imam pomalo strah od visine
3.koliko će kvalitetno i brzo moći raditi
Posao varioca je nesumljivo težak ali kaj da radim, nema posla, faks nisam završio a sa gimnazijom ne mogu ništa
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 01:02   #149
ej cohkka!!

Imaš privatnu poruku pa pogledaj!!!!!!!!
Brksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:26   #150
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Hvala na stvarno iscrpnom postu
Mene tu brinu tri stvar:
1.narušavanje zdravlja, profesionalne bolesti
2.imam pomalo strah od visine
3.koliko će kvalitetno i brzo moći raditi
Posao varioca je nesumljivo težak ali kaj da radim, nema posla, faks nisam završio a sa gimnazijom ne mogu ništa
1. ja radim recimo dugo, jos sam mlad pa ne mogu puno pisati o nekakvim velikim posljedicama, no, od varenja nemam vecih problema od pogorsanog vida, prorjedjene kose (to je od kape, non-stop je na glavi) i par oziljaka po kozi

2. visina je sastavni dio vecine poslova ovakve prirode, no na visinu se ide osiguran, istina kod nas u hr to jos nije rjeseno po paragrafima jer niti jedna firma nije dobro nastradala zbog npr. smrti djelatnika niti je njen gazda robijao za to, no vani je to uglavnom rjeseno i osigurano

3. u zavarivanju (to je pravilno, varioc je srpski, varilec je slovenski....) brzina je bitna fusarosima i maj*unima koji nemaju pojma o poslu i grabe profit, kao sto sam opisao u gornjem postu kod onih zabara.
kod zavarivanja se stavlja naglasak na kvalitetno odradjenom poslu, jer zamisli kako bi ljudi ginuli da se zavarivaci zure, uzmi primjer mornare na brodovima, busace na platformama, bajlkere na motorima, bicikliste, kamiondjije, kraniste, radnike na presama, podmornicari, obicni puk (dalekovodi, mostovi, vijadukti, nuklearke...). dakle, za pocetak moras odraditi dobar posao, zato postoje atesti i oni se osvjezavaju odnosno ponavljaju, svakih 6mj-2god ovisno o zahtjevu samih spojeva, kada se uhodas, naravno je da ces poraditi i na brzini, no to ce vise odraditi rutina jer ces steci iskustva i raditi sasvim normalno, to neka te ne sekira

ako si i dalje neodlucan, pa imas druge poslove u metalurgiji, npr monter, brodomonter, bravar, brusac, farbac/pitur, kranista... to su sve zanimanja koja skupa idu na teren, jedni bez drugih ne mogu napraviti nista osim roch bau proizvoda, kontam ja tebe, imam ja bracu u takvom problemu, i sto da mu savjetujem, aj samnom na teren varit, pa neka mu se nesto dogodi, nesto propusti, poludi tamo negdje... ili da mu ne pomognem, a sta da gledam kako se koprca sa nekakvom nebitnom sss po kojekakvim privatnim firmicama za nikakve novce ili pak radnicku sigurnost, ne znam ni sam

to odluci pa se javi, dobit ces savijete za dalje, jer zavarivanje je tehnologija, toliko je toga prisutno da se izgubis u svemu, jos kad se dodaju strucni nazivi i obiljezija mislis da se radi o nerjesivoj jednadjbi
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:04   #151
Cohkka, poslao sam ti PM.
Na Zagrebačkom velesajmu je u srijedu, 31.03.2010. Sajam poslova, Paviljon 7 - besplatan upad.
HZZZ kaže da će sudjelovati i tvrtke koje zapošljavaju zavarivače.
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 12:02   #152
varioc u slo ili it

Molim vas jedan savjet.. Moj muž trenutno radi u Uljaniku kao elektrozavarivač (mislim da nema neke određene tečajeve položeno co2 i sl.). Obzirom da razmišljamo o preseljenju, molim vas ako imate neki savjet i iskustva sa sličnim poslovima u Sloveniji(Kopar i okolica) ili u Italiji? Kako je u Monfalconeu? Znam jedino jednog dečka koji radi u Avianu i on je jako zadovoljan i s plaćom i uvjetima. Zanima me kakvi su uvjeti i kakvu plaću može očekivati.
dariuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 16:56   #153
dariuca, ne znam kuda se vi to selite, u italiju ili sloveniju, no sto se tice posla bolje je u obje zemlje nego u nas, e sad da li ce sa rel-om bas lako naci posao... tko zna, vjerojatnost je veca ako ponovno pokusau skveru (tu onda slovenija odpada ). ako se zaposli moze ocekivati bolju placu nego u uljaniku, recimo duplo bolju pa navise, e sad, ja kazem, iz vlastita iskustva, kada bih birao izmedju italije i bilo koje imalo dostojne zemlje za rad bvez obzira na kojem se kontinentu nalazi, italiju bih prekrizio odmah, no to je na bazi osobnog iskustva dakako.

Quote:
daynight kaže: Pogledaj post
U 99% slučaja radiš za njemce koji te gledaju ko neku balkansku boleštinu te cijelo vrijeme ti diše za vratom.
ovako, izvukao sam ovaj malo stariji post jer izmedju svega napisanoga ima jedna zanimljivost, nju sam eto i izdvojio.
dakle, bez obzira dali nasi ljudi u njemacku idu u sparoge, skverove, baustele, bolnice... stvar je uglavnom takva kakva je i opisana, ali bitno za istaknuti je to da svatko imalo pametan zna iz kojeg je to razloga, pa da pojasnim, daynight spominje (vjerojatno je i dozivio) da 'nas' njemac gleda kao kako navidi 'balkansku bolestinu', pa evo sto sam ja imao prilike vidjeti iz kojeg je to razloga:

- wc u skveru prije nego su dosli nasi (iako tu nerjetko ulaze i bosanci i srbi) izgledao je sasvim solidno, ono, vrata, wc skoljka, kotlic, stalak za papir i papir, cetka za skoljku, brava za zakljucati se... nakon samo cca 3 mj totalno je promjenjen, brave su razvaljene, plocice su isarane sa glupostima, stalak za papir je na podu, skoljka je pukla na nekoliko mjesta, kotlic je razbijen, vrata imaju rupe od udaraca sakom... i tako 10 kabina, to je sto se tice te vrste devastacije, u istom prostoru ima i druga vrsta devastacije, necete vjerovati, no netko obavi nuzdu br. 2 pored skoljke!!?, cetka pored skoljke je za mnoge cudo, nikad ju nisu imali u rukama... uglavnom, njemac nije mogao naci zene koje bi to cistile za prosjecnu njem. placu, koja je nekih 16ooE

- kada balkanac hoda ulicom i otvara kutiju cigareta, pogadjate, najlon i papir samo onako ispusti pored sebe, iza njega hoda domaci covjek, kupi za njim i nesto grinta na njemackom, ovaj se okrece i govori: ma 'ko ti svabo *eb* mater! , dozivio osobno, bio 5m iza njemca.

- kada njem. dodje na pruzni prijelaz sa spustenom ogradom, on ugasi motor (znamo zasto jel), i tako njih 5-6 u koloni, a nas seljacina otvorio prozore, turira kao budala i razglavio narodnjake iz nekakvog trulog bmw-a kockice sa ozvucenjem od sigurno parsto eura. Nema potrebe opisivati izraze lica od 5-6 ostalih u koloni i njihovih suputnika

- kada balkanci dobiju placu, to je veselje za ugostitelje, po tom pitanju se u nekom manjem njem. gradicu stvarno 'ozivi', no, kad balkanac pije onda znate sta se dogadja... 3 dana i nema se vise novca, balkanac potrosio oko 2oooE u 3 dana, kad pije malteretira domace cure po kaficima, jer seljo ne konta da je tamo NE stvarno ne, a DA je da, i onda ga ova prijavi za zlostvljanje pa prenoci u stanici, da ne opisujem sta bude kada pijani balkanac sjedne za volan... remecenje javnog reda i mira nikada nije bilo vece nego kada balanac prebiva u njemackoj, vjerojatno ni unazad 100 god. kada se zbroji.

- na poslu, u hali ili otvrenom, kada smo dosli, sve cisto, kako to vec je u teskoj industriji, materijal je razbacan ali onako pregledno rasporedjen, sa prolazima za strojeve ili ljude, po podu nema najlona, papira, kartona, plastike... to se nalazi u za to predvidjenim kontejnerima kojih je po svuda. E kada je dosla horda od cca 150 nasih, od cega je barem 100 bilo hrvata, ostalo su bosancici, al sasvim nebitno, radiona izgleda kao smetliste, materijal stoji, ma neobjasnjivo, di god da stanes vjerojatno ces se ili ogrebati, iscasiti nogu ili pak slomiti, mislim da je unutar 24mj bilo barem 10-ak takvih slucajeva, onda, plasticne case od caffe aparata i piksne od aparata sa sokovima su po svuda, i moru pltaju dakako, plasticne vrecice, papir najlon... vjetar to samo vrti i raznosi, u kontejnerima na kojima na njemackom pise 'metal', vjerojatno nitko nije znao tu rijec prevesti pa se tamo nalazi SVE, tako je i sa ostalim kontejnerima, firma je placala na tisuce eura za selekciju otpada, e dok njemac nije dosao i reko: jos jedna casa na podu i svi pakujete kuci (zamjenili bi nas poljaci), onda se popravilo, oni koji nisu bili su ubrzo na zeljeznickom za kuci.


e pa netko sada kaze da je njemac lud ili nesto, a nasi jadni zbog geografskog polozaja diskriminirani!
razlika imedju nas i njemca je kao ona izmedju nas i nasih domacih roma, bez imalo pretjerivanja, mi i jesmo balkanska bolestina, sramota na svakom koraku, kada u njemackoj vidim ili cujem naseg a ne poznajem ga, ne prilazim mu, cak stovise bjezim, nije da sam ja neki njemac ili sta ja znam nekakva fina faca, ali ovo opisano je stvarno za svaku osudu.

nasi su ljudi vrijedni, i dobri majstori, njemac nas po tom pitanju izricito cijeni i postuje, no, sve use*remo sa gore opisanim

stoga, onaj koji ide raditi u njemacku neka postuje ono sto je taj narod izgradio, iz gotovo nicega, i biti ce mu dobro, pamtit ce jako dobro iskustvo koje ce tamo pokupiti
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 00:08   #154
nevoli njemac naše radnike nego naši radnici tamo rade iz istog razloga zašto sva gradska djeca kod nas neće na bauštelu ić radit, kad bi njemac htio na baušteli radit nebi hercegovci vozili mercedese jer nebi za kruh imali (onako karikirano)
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 02:25   #155
Ma i da hoćeju tu nema posla,evo ja se intresiram!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 10:58   #156
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post

e pa netko sada kaze da je njemac lud ili nesto, a nasi jadni zbog geografskog polozaja diskriminirani!
razlika imedju nas i njemca je kao ona izmedju nas i nasih domacih roma, bez imalo pretjerivanja, mi i jesmo balkanska bolestina, sramota na svakom koraku, kada u njemackoj vidim ili cujem naseg a ne poznajem ga, ne prilazim mu, cak stovise bjezim, nije da sam ja neki njemac ili sta ja znam nekakva fina faca, ali ovo opisano je stvarno za svaku osudu.

nasi su ljudi vrijedni, i dobri majstori, njemac nas po tom pitanju izricito cijeni i postuje, no, sve use*remo sa gore opisanim

stoga, onaj koji ide raditi u njemacku neka postuje ono sto je taj narod izgradio, iz gotovo nicega, i biti ce mu dobro, pamtit ce jako dobro iskustvo koje ce tamo pokupiti
Tu su i stranci malo krivi, šta uopće puštaju balkansku smeće u svoje države. A pošteni ljudi poput mene nemogu van, patim se u ovoj truloj državi cijeli život. Švabo bi se ubio da mora ovdje živit a i meni je dosta svega. Stranci su trebali uvesti test osobnosti, pa ko paše u njihovoj državi neka ga puste, a većina smrdljivih balkanaca neka ostane na balkanu.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:50   #157
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Tu su i stranci malo krivi, šta uopće puštaju balkansku smeće u svoje države. A pošteni ljudi poput mene nemogu van, patim se u ovoj truloj državi cijeli život. Švabo bi se ubio da mora ovdje živit a i meni je dosta svega. Stranci su trebali uvesti test osobnosti, pa ko paše u njihovoj državi neka ga puste, a većina smrdljivih balkanaca neka ostane na balkanu.
stranci krivi?? u ovom slucaju njemac, na koji tocno nacin?? test osobnosti??? pa mi smo u pregovorima za ulazag u eu, sta treba provesti test osobnosti??? kakva je ovo glupost?

balkansko smece nema kulturu, sto ne znaci da nemaju znanje ili pak dobre radne navike, posebice po pitanju brodogradnje i metalske struke opcenito, a taj njemac ima policiju i svoj proracun gdje balkanac uplacuje kaznu i puni ga, dakle oni imaju ono sto bi svatko od nas trebao imati a plus toga imaju dobro organizirane institucije koje ce one koji ne znaju sto je kultura, cuvanje okolisa, cuvanje tudjih zivota... vrlo lako ukrotiti, ili pak poslati kuci.

ne znam sto ti papa strumf radis, no za rad u nekim zemljama nije dovoljno samo to zeljeti, postoji niz stvari koje su uvijet tomu, od ugovora izmedju drzava, deficitom radnog kadra, cijenom ugovora... njemac je do ovga sto ima dosao iz gore situacije (po svim tockama izuzev mentaliteta) nego smo ju mi imali '95, ono sto je stvorio mozemo pripisati njihovom mentalitetu i shvacanju zajednice, nacije, odnosa prema poslu, kvaliteti rada... prema tome za nas je takav scenarij moguc samo ako hrvatsku vodi njemac, sve drugo je iluzija i ovo sto imamo treba nam uci u naviku, jer kako se mi krecemo kao drzava bolje nece biti ni za 2000 godina
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 20:51   #158
Ej cohkka !!!

Možda imam nešto za tebe ali znat ću tek za dan-dva,pa ti pošaljem na mail!!!
Brksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 01:42   #159
Dakle...

Pročitah skoro sve što ste napisali tu,vidim da se dobar broj već dobro školovao radeći po inozemstvu,i većina stvari je istinita. I sam sam bio dva puta na terenskom radu,i doista,nitko vam to ne može dočarat niti opisat dok sami ne oprobate. Da nije lako,istina je,ali sve ovisi o okolnostima u kojima radite,živite,i kakav ste i sami karakter naravno. Što se prekvalifikacija tiče,i ja preporučujem malo strpljenja,jer i sam trenutno nemam posla kao zavarivač,unatoč tome što sam dosta dobar u zavarivanju,i relativno mlad jel...
Svi ti tečajevi zapravo koštaju dosta novca,bez iskustva ste kad se sve skupa zbroji zapravo nigdje,jedina isplativa opcija je prekvalifikacija sa ugovorom,tako da ostanete bar neko vrijeme u toj firmi i zapravo makar do neke mjere kako se kaže "uhvatite ruku". U tom vremenu možda nešto i izleti,nikad se ne zna,ali bitno je da radite taj posao svaki dan. Druga stvar,pametarenje i mudrovanje od prvog dana možete zaboravit jer ma koliko god dobri i spretni bili uvijek će se naći netko tko je zapravo puno bolji od vas,estetikom i brzinom naravno. Znači,iz početka lagano,pitajte i gledajte kako drugi rade. Naravno što više postupaka uspijete izučiti i za njih istovremeno garantirati,to bolje,jer je poslije lakše aplicirati i uopće naći posao.
I onda kad se konačno dočepate neke strane zemlje,zaboravite na sve ono što ste imali u našim firmama,to je neki sasvim drugi svijet. Ne želim nikoga zastrašiti ili odvratiti od nakane,ali i sam sam to preživio već,jednostavno treba moći dosta stvari probaviti,prešutiti,i ponekad imati dosta živaca (te zgažen ponos ili aroganciju).... Al sve za eure jel....hehehehe
Ukratko,zanimanje kao zanimanje zna biti interesantno i ponekad lagano za radit,ali bude tu i dana kad faktički proplačete skoro od muke,teških pozicija,dima i ne znam već čega ne. I toga su nadam se svi svjesni,svaki euro koji dobijete u stranoj zemlji MORATE odraditi maksimalno,gospoda koja su već bila vani znaju koja je poanta. Tempo je uvijek maksimalan,gas do poda,najtamnije staklo ako dobro vidite i skupite noge da jajca ne izgore od jake amperaže.... I bez puno nastavaka,da brusač ne gubi puno vremena (ako sami ne morate malo ugladit što ste kako bi moj bivši šef rekao nasrali)...
Mislim da je to to....I da btw ako netko zna neku mogućnost za radit vani,Italija ili Njemačka,cijenio bih neku poruku,mig oka ili bilo šta,jer kao što sam rekao trenutno ne "švajsam",i mene je stigla recesija,mada sam se otimao i bježao. Varim REL i CO2 sa svim sortama žice,sučeljeno takodjer sa full massive draht i punjenom praškom svejedno,dosta brz,pedantan,ispod 30 god. Atest mogu položiti,u ThyssenKruppu sam polagao ISO9001 njemački certifikat. I da,govorim Njemački i Engleski jezik. Za eventualne info i upite poruka ili mail bi bili dobrodošli.
Malo je predugo ovo ispalo Hvala
kieler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 16:24   #160
Quote:
kieler kaže: Pogledaj post
Mislim da je to to....I da btw ako netko zna neku mogućnost za radit vani,Italija ili Njemačka,cijenio bih neku poruku,mig oka ili bilo šta,jer kao što sam rekao trenutno ne "švajsam",i mene je stigla recesija,mada sam se otimao i bježao. Varim REL i CO2 sa svim sortama žice,sučeljeno takodjer sa full massive draht i punjenom praškom svejedno,dosta brz,pedantan,ispod 30 god. Atest mogu položiti,u ThyssenKruppu sam polagao ISO9001 njemački certifikat. I da,govorim Njemački i Engleski jezik. Za eventualne info i upite poruka ili mail bi bili dobrodošli.
Malo je predugo ovo ispalo Hvala

ali uvijek je bitnije naglasiti da ces se u njemackoj (sto cesto nije slucaj u italiji) puno manje nahodati po svojem ponosu i drzati gas do poda nego je to kod nasih tvrtki primjer, razlika je velika, to dakako ovisi i o samom radilistu i tako tome, no i da je jednako kao u rh, tamo se za sat rada dobije 60 a kod nas ne vise od 30kn, a nekada zna biti i razlika tipa 70-20, e sad puta 10 sati na dan, pa cca 200-250h na mjesec, pa godina... i sve je jasno.

ne znam da itko trazi zavarivace izuzev tig-ovaca i kombinatoraca, vani se jos za nase firme nista ne otvara a u nas je pitanje kad ce se doseci pola milijuna nezaposlenih i izlazak naroda na ulice
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.