Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2024., 17:15   #7761
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Bio si na sudjenju?
.
Skrivio sam prometnu pa me žena kojoj je slomljena ruka i dva rebra tužila.

Nisam dobio nikakvu kaznu.
__________________
𝓣𝓮𝓼𝓴𝓸 𝓚𝓵𝓲𝓼𝓾 𝓷𝓪 𝓴𝓪𝓶𝓮𝓷𝓾 𝓲 𝓴𝓪𝓶𝓮𝓷𝓾 𝓳𝓮𝓻 𝓳𝓮 𝓚𝓵𝓲𝓼 𝓷𝓪 𝓷𝓳𝓮𝓶𝓾 !
No123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 18:41   #7762
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Skrivio sam prometnu pa me žena kojoj je slomljena ruka i dva rebra tužila.

Nisam dobio nikakvu kaznu.
Aha. Drzi se I budi oprezan. Bez obzira na sve, treba zivjeti odgovorno.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 19:43   #7763
Kod mene nista, nego procjena psihologa i psihijatra.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 12:30   #7764
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Kad su u psihozi, nisu svjesni.
Stari kak sam ja svjestan da haluciniram,,i da strah me jer djeluje realno ali duboko u sebi znam da nije realno
Rakun22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 12:56   #7765
Shizofrenija - opća tema

Quote:
Rakun22 kaže: Pogledaj post
Stari kak sam ja svjestan da haluciniram,,i da strah me jer djeluje realno ali duboko u sebi znam da nije realno
Ok, vjerojatno nije kod svih isto.

I nisam stari nego stara.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 18:31   #7766
Quote:
Rakun22 kaže: Pogledaj post
Stari kak sam ja svjestan da haluciniram,,i da strah me jer djeluje realno ali duboko u sebi znam da nije realno
Ma problem je u tome sto u isto vrijeme I opazas stvaran svijet oko sebe, a I haluciniras ono nestvarno, I onda ne znas sto je od toga istina, a sto nije. Obavezno pij lijekove!!!
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 23:23   #7767
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ma problem je u tome sto u isto vrijeme I opazas stvaran svijet oko sebe, a I haluciniras ono nestvarno, I onda ne znas sto je od toga istina, a sto nije. Obavezno pij lijekove!!!
Tada je sve, ništa nego halucinacija, i istovremeno, ništa od toga svega tada nije halucinacija, sve što je, vrlo je za zbilja, vrlo je "stvaran svijet" stvarno, vrlo je istinito?
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2024., 13:53   #7768
Ja nisam imao halucinacije, nego sumanuto se ponasao i deluzije imao, znaci cudno se ponasao i nisam se mogao smiriti od bolova itd, i deluzije u vezi raznih stvari, jure misli 100 na sat, roje se, ali nikakve pretjerane deluzije, i nazalost imao sam uvijek neki strah tj strahove.

Zadnji put ovo sr*nje u Gazi, Izrael i Hamas, to mi je zadnji put okidac bio, prije toga Korona sr*nje i mozdani sta je moj stari imao preda mnom, prije toga isto tako neki triggers.

Uvijek neki triggers bili.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2024., 18:23   #7769
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Tada je sve, ništa nego halucinacija, i istovremeno, ništa od toga svega tada nije halucinacija, sve što je, vrlo je za zbilja, vrlo je "stvaran svijet" stvarno, vrlo je istinito?
Za shizofrenicare Koji nisu pod lijekovima ovo moze biti tocno.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2024., 18:28   #7770
Quote:
Vizon kaže: Pogledaj post
Ja nisam imao halucinacije, nego sumanuto se ponasao i deluzije imao, znaci cudno se ponasao i nisam se mogao smiriti od bolova itd, i deluzije u vezi raznih stvari, jure misli 100 na sat, roje se, ali nikakve pretjerane deluzije, i nazalost imao sam uvijek neki strah tj strahove.

Zadnji put ovo sr*nje u Gazi, Izrael i Hamas, to mi je zadnji put okidac bio, prije toga Korona sr*nje i mozdani sta je moj stari imao preda mnom, prije toga isto tako neki triggers.

Uvijek neki triggers bili.
Halucinacije su samo jedan od nekoliko skupina sinptoma Koji su karakteristicni za shizofreniju. Mislim da ih ima 5 razlicitih simptoma od Kojih 'moras zadovoljiti' 3 da bi dobio tu dijagnozu. I ja imam svoje trigere, probaj ih osvijestiti (sto vec Jesi) I onda mozes lakse ih izbjegavati I na neki nacin upravljati njima. Znas da sve to nema veze sa tobom, pa jednostavno pusti to neka drugi ljudi odrade svoje.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:05   #7771
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ma problem je u tome sto u isto vrijeme I opazas stvaran svijet oko sebe, a I haluciniras ono nestvarno, I onda ne znas sto je od toga istina, a sto nije. Obavezno pij lijekove!!!
Ma pijem ljekove ne brini
Rakun22 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:10   #7772
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Halucinacije su samo jedan od nekoliko skupina sinptoma Koji su karakteristicni za shizofreniju. Mislim da ih ima 5 razlicitih simptoma od Kojih 'moras zadovoljiti' 3 da bi dobio tu dijagnozu. I ja imam svoje trigere, probaj ih osvijestiti (sto vec Jesi) I onda mozes lakse ih izbjegavati I na neki nacin upravljati njima. Znas da sve to nema veze sa tobom, pa jednostavno pusti to neka drugi ljudi odrade svoje.
Upravu si, ali ipak ima ali, s demonima je se tesko nositi i boriti, a ovo ja smatram demonima, ne bukvalno, nego mataforicki, valjda shvatas na sta mislim.

Uvijek mi uglavnom neki trigger bio, zadnje 4 godine Korona sr*nje i mozdani oca koji je imao preda mnom, kao i zadnje ovo sr*nje Gaza i Izrael.

Jednostavno nesto je to sta ja ne mogu iskontrolisati, umalo me jutros nije malo izbacilo iz takta ovo sr*nje kod nas u BiH, i Iran i Izrael.

Malo nedostajalo.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:24   #7773
kako se očituje to da netko ima šizofreniju?
koji su to znakovi?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:33   #7774
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
kako se očituje to da netko ima šizofreniju?
koji su to znakovi?
Evo, ja ću, nije problem. Barem smo na pravoj temi.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:37   #7775
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
kako se očituje to da netko ima šizofreniju?
koji su to znakovi?
Ja se sumanuto ponekad ponasam, bulaznim tj nepovezano pricam i baljezgam sto sta, a od inekcije na psihijatriji se ukocim vecinom i kao neki strah udze u mene pa ne hodam vecinom dan, dan i pol nigdje iz kreveta.

Zadnji put baljezgao i bulaznio da mi je stara majka se spetljala s crncem, trigger Gaza, Izrael i Hamas, a na mobitelu/smartfonu mi bila od Coolia pjesma neka kao melodija poziva, i to je vjerovatno izvor ovog baljezganja i bulaznjenja u vezi stare majke.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:48   #7776
ako netko nema pozitivnih simptoma, a ima mnogo negativnih, boluje li od te bolesti?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:07   #7777
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
ako netko nema pozitivnih simptoma, a ima mnogo negativnih, boluje li od te bolesti?
Ne mozes istovremeno imati pozitivne I negativne simptome. Ali kroz dulji vremenski period, da, moras imati I pozitivne I negativne simptome, da bi te psihijatri 'oznacili' kao shizofrenicara, tj Dali tu dijagnozu.
Uglavnom shizofrenicari imaju dulji period negativne, a kraci pozitivne. No to sve ovisi I o terapiji lijekovima , ukoliko se uopce I uzimaju.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:14   #7778
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
ako netko nema pozitivnih simptoma, a ima mnogo negativnih, boluje li od te bolesti?

Najvjerojatnije ne od shizofrenije, nego od depresije ili nekog drugog poremećaja.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.