Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2017., 11:11   #1
Liječničko uvjerenje za brak

Naisla sam na tekst u jednim dnevnim novinama, o razlozima za sve redje sklapanje braka u Bugarskoj.

Ostavicu link i citiracu najzanimljivije delove .

''Oni koji žele da stupe u bračnu zajednicu u Bugarskoj moraju da poseduju medicinsko uverenje za ulazak u brak. A da bi takav dokument bilo moguće nabaviti potrebna su uverenja od ginekologa i psihijatra! Pregled košta 30 evra, što je u odnosu na prosečnu platu u Bugarskoj od 295 evra - ogromna cifra.''

''Bugarski zakon zabranjuje ljudima koji imaju prenosive bolesti koje "predstavljaju ozbiljnu opasnost po život i zdravlje potomstva ili drugog partnera" ​​da stupaju u brak, osim u slučajevima kada je partner obavešten o tome i saglasan da uprkos tome stupi u brak.''


To sto nece biti u braku, ne znaci da nece radjati decu ;-) 60% dece je iz nevencanih zajednica.

http://www.blic.rs/vesti/svet/pravil...mozete/nb3zn8m


Sta mislite o ovome?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 11:15   #2
još jedno izbijanje novca od građana i dodatna administracija
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 16:53   #3
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
još jedno izbijanje novca od građana i dodatna administracija
To bi i kod nas trebalo unijeti kao obavezno ali... psihološki test zrelosti i podobnosti za brak i razmožavanje. Ne prođeš li :ajd bok, nema braka i unesrećivanja djece! Danas se bome svakakvi žene i udaju radi limuzine, vjenčanice, love od svadbe i objave na fejsu Ferdo Lana Jojić ex Bojić "mi se oženili trudni smo mi sretni "
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:10   #4
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
To bi i kod nas trebalo unijeti kao obavezno ali... psihološki test zrelosti i podobnosti za brak i razmožavanje. Ne prođeš li :ajd bok, nema braka i unesrećivanja djece! Danas se bome svakakvi žene i udaju radi limuzine, vjenčanice, love od svadbe i objave na fejsu Ferdo Lana Jojić ex Bojić "mi se oženili trudni smo mi sretni "
Želiš reći da se djeca prave samo u braku i samo sa bračnim partnerom? Pa, ajde, pozitiva ...
Bugari gledaju zdravstveno stanje samo donje i gornje glave, pa su im onda pretpostavke za brak ispunjene. Komedija nad komedijama.
Koji to zakon može nekome reći tko će s kim živjeti i imati djecu? Jedino kakav porezni, ali to već prelazi u nasilje.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 07:27   #5
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
još jedno izbijanje novca od građana i dodatna administracija
ovo za psihijatra je super! ja bi to uvela i za glasanje, a pogotovo za imanje djece i kučnih ljubimaca.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:12   #6
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Naisla sam na tekst u jednim dnevnim novinama, o razlozima za sve redje sklapanje braka u Bugarskoj.

Ostavicu link i citiracu najzanimljivije delove .

''Oni koji žele da stupe u bračnu zajednicu u Bugarskoj moraju da poseduju medicinsko uverenje za ulazak u brak. A da bi takav dokument bilo moguće nabaviti potrebna su uverenja od ginekologa i psihijatra! Pregled košta 30 evra, što je u odnosu na prosečnu platu u Bugarskoj od 295 evra - ogromna cifra.''

''Bugarski zakon zabranjuje ljudima koji imaju prenosive bolesti koje "predstavljaju ozbiljnu opasnost po život i zdravlje potomstva ili drugog partnera" ​​da stupaju u brak, osim u slučajevima kada je partner obavešten o tome i saglasan da uprkos tome stupi u brak.''


To sto nece biti u braku, ne znaci da nece radjati decu ;-) 60% dece je iz nevencanih zajednica.

http://www.blic.rs/vesti/svet/pravil...mozete/nb3zn8m


Sta mislite o ovome?
Slažem se s tim iz jednog jedinog razloga: sve više vidim primjera gdje je jedan partner drugome prešutio bitne stvari po pitanju svoga zdravlja pa kad se u braku otkrilo (hospitalizacija po tko zna koji put, a partner tek sazna za dijagnozu) ide postupak poništenja braka. Ovako partner bar prije braka ima priliku saznati istinu i odlučiti želi li se u taj brak upuštati.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:30   #7
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Slažem se s tim iz jednog jedinog razloga: sve više vidim primjera gdje je jedan partner drugome prešutio bitne stvari po pitanju svoga zdravlja pa kad se u braku otkrilo (hospitalizacija po tko zna koji put, a partner tek sazna za dijagnozu) ide postupak poništenja braka. Ovako partner bar prije braka ima priliku saznati istinu i odlučiti želi li se u taj brak upuštati.
ali s druge strane, ima ljudi koji su uspješno prebrodili neke recimo psihičke bolesti, riješili probleme koji su ih mučili i krenuli dalje. ali to i dalje stoji u zdravstvenom kartonu. ja sam uvijek za iskrenost, ali ima ljudi koji se jako uplaše na sam spomen psihičkih bolesti i drugu osobu odmah prekriže. pa tako ovi zauvijek ostaju zigosani. čini mi se to kao dvosjekli mač.

osim toga da li ste svom bračnom drugu rekli baš sve iz svoje prošlosti?

ima dosta ljudi koji okrenu novu stranicu i prošlost žele ostaviti tamo, u prošlosti.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:42   #8
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
ali s druge strane, ima ljudi koji su uspješno prebrodili neke recimo psihičke bolesti, riješili probleme koji su ih mučili i krenuli dalje. ali to i dalje stoji u zdravstvenom kartonu. ja sam uvijek za iskrenost, ali ima ljudi koji se jako uplaše na sam spomen psihičkih bolesti i drugu osobu odmah prekriže. pa tako ovi zauvijek ostaju zigosani. čini mi se to kao dvosjekli mač.

osim toga da li ste svom bračnom drugu rekli baš sve iz svoje prošlosti?

ima dosta ljudi koji okrenu novu stranicu i prošlost žele ostaviti tamo, u prošlosti.
Prvi kriterij da bih s nekim bila u bliskom odnosu je iskrenost. I sama sam sve i sebi rekla u startu. Bolio me je džon što će tko o meni misliti. Onaj tko me ne može prihvatiti onakvu kakva jesam, bolje da ode na početku nego kad se stvore emocije, nastane ozbiljna veza, dođu djeca.

U ostalom odakle pravo meni i drugima da određujem tuđi život. Ne bi li svatko od nas trebao imati mogućnost odabira svog života?
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:46   #9
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Prvi kriterij da bih s nekim bila u bliskom odnosu je iskrenost. I sama sam sve i sebi rekla u startu. Bolio me je džon što će tko o meni misliti. Onaj tko me ne može prihvatiti onakvu kakva jesam, bolje da ode na početku nego kad se stvore emocije, nastane ozbiljna veza, dođu djeca.

U ostalom odakle pravo meni i drugima da određujem tuđi život. Ne bi li svatko od nas trebao imati mogućnost odabira svog života?
ne shvaćam baš što želiš reći. jesi li onda za da se na prvom dejtu prilaže zdravstveni karton ili ne?
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:53   #10
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
ne shvaćam baš što želiš reći. jesi li onda za da se na prvom dejtu prilaže zdravstveni karton ili ne?
Stava sam da bitne stvari o sebi trebamo sami reći kroz prvi mjesec-dva. Žalosno je da nas država mora upoznati s kim smo zapravo u vezi.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:24   #11
Meni su se čudili kad sam prije par mjeseci napisao post da bi ljudi na prvi dejt trebali doći s medicinskom dokumentacijom. Malo sam karikirao ali je na tragu ovoga.

Ali vidjet ćete da će to zaživjeti u budućnosti. Kriteriji za brak su sve veći i uskoro će biti rezerviran samo za zdrave ljude.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:28   #12
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Meni su se čudili kad sam prije par mjeseci napisao post da bi ljudi na prvi dejt trebali doći s medicinskom dokumentacijom. Malo sam karikirao ali je na tragu ovoga.

Ali vidjet ćete da će to zaživjeti u budućnosti. Kriteriji za brak su sve veći i uskoro će biti rezerviran samo za zdrave ljude.
Čini mi se da je nešto slično bilo i u staroj Jugi, mislim da se išlo vaditi krv i na razgovor. Nisam sto posto sigurna, čini mi se da sam tako nešto čula..
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:31   #13
Lagano ide eugenika na djelo i u praksu.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:45   #14
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je nešto slično bilo i u staroj Jugi, mislim da se išlo vaditi krv i na razgovor. Nisam sto posto sigurna, čini mi se da sam tako nešto čula..
nije se zahtijevalo,ali i tada je pritajenje teške bolesti bio razlog za razvod braka ili poništenje istog.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:32   #15
Gattaca kuca na vrata.

Što je sljedeće, liječničko uvjerenje za rođenje, odnosno, nakon začeća genski test, plod koji ne prođe automatski ide na pobačaj? Nakon toga, nesuđeni roditelji idu na pregled, ukoliko se ustanovi da imaju neki problem, obvezna je prisilna sterilizacija, a razvod po mogućnosti?

Protiv toga sam da država propisuje uvjete za osnovne i svakodnevne životne stvari.

Brakova se ionako sve manje sklapa, i sve kraće traju, samo treba još propisivati uvjete, pa će se to još dodatno smanjiti.

Drugo što ćemo s izvanbračnom zajednicom, i životnim partnerstvom?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:41   #16
U brakove će u budućnosti u razvijenim civilizacijama ići samo zdravi, lijepi i pametni.
Ali to je politički nekorektno reći.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:05   #17
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
U brakove će u budućnosti u razvijenim civilizacijama ići samo zdravi, lijepi i pametni.
Ali to je politički nekorektno reći.
S tim da oni koji najviše zagovaraju te teorije imaju i najviše putra na, da ne kažem u glavi.
I Hitler je bio crn i nizak, a zagovarao plave i visoke arijevce.

Što uopće stupaš u brak s nekim u koga nemaš apsolutno povjerenje? To nekako pobija cijeli koncept.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:21   #18
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
S tim da oni koji najviše zagovaraju te teorije imaju i najviše putra na, da ne kažem u glavi.
I Hitler je bio crn i nizak, a zagovarao plave i visoke arijevce.

Što uopće stupaš u brak s nekim u koga nemaš apsolutno povjerenje? To nekako pobija cijeli koncept.
Odlicno.

On tvrdi i da ce seks roboti biti buducnost i da su onda zene najebale.

Vec vidim ljetovanja gdje ce mladici svoje seks robote voziti u invalidskim kolicima u setnju i na sladac pa ce im robotica poluspontano popusiti na plazi za potpuni dozivljaj.
Sa hladnim ustima od sladaca.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:25   #19
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Odlicno.

On tvrdi i da ce seks roboti biti buducnost i da su onda zene najebale.

Vec vidim ljetovanja gdje ce mladici svoje seks robote voziti u invalidskim kolicima u setnju i na sladac pa ce im robotica poluspontano popusiti na plazi za potpuni dozivljaj.
Sa hladnim ustima od sladaca.
Sex roboti ce zasigurno smanjiti veze i brakove, ima dosta clanaka o tome koji su kvalitetno napisani. Pogotovo ako gledas nove generacije koje imaju AI funkcije u sebi.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:30   #20
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Sex roboti ce zasigurno smanjiti veze i brakove, ima dosta clanaka o tome koji su kvalitetno napisani. Pogotovo ako gledas nove generacije koje imaju AI funkcije u sebi.
Kome?
U kini i indiji gdje nema dosta zena mozda i hoce, ali na zapadu po meni ne, iako ne znam jesam li u pravu jer nisam citao nista o tome.

Zar tebe zanimaju seks roboti?
Mene ne.

Edit: u kini i indiji ce to koristiti samo muski koji ne mogu do pravih zena ili eventualno mgtowci i razocarani.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.