Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 16:41   #2801
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
nego, meni je jako simpatično ovo kmečanje o "sirotom biološkom ocu kojem je zatajeno njegovo dijete" - gdje nikome ne pada na pamet da lik možda uopće ne bi bio sretan da sazna da ju je napumpao i mora plaćati alimentaciju ostatak života?
a možda i zna, i suglasan je s ovim scenarijem? poznavajući muškadiju s ovog podforuma, rekao bi čovjek da su spremni da im netko ruku reže samo da alimentaciju izbjegnu...
Sve to "možda" ne opravdava postupak žene koja podvaljuje očinstvo. Zašto se pokušava opravdati ta podvala?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:59   #2802
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
slažem se da su možda u šumi. ali simptomatično mi je kako jedna strana konstruira priču o sponzoruši koja je namjerno ostala trudna da bi se uvalila bogatunu - iako u uvodnom postu ne piše ništa o tome. isto kao što o ovom drugom piše samo da je "nezreo i neozbiljan".
Nitko nije rekao da je "namjerno" ostala trudna, nego da: 1. nije koristila kontracepciju, tj. nije navedeno da je kontracepcija otkazala 2. nije otišla na pobačaj, 3. prihvatila je trudnoću, 4. izabrala je oca koji je "dobra prilika" zbog njegovih resursa. Sve te činjenice stoje u uvodnom postu:

Quote:
wadle kaže: Pogledaj post
Ostaje trudna. Odlučuje zadržati dijete. Po njenoj računici dijete je od drugog tipa, ali je u dovoljno kratkom vremenu spavala i sa prvim da mu može 'podvaliti dijete' bez da on skuži istinu. Odlučuje to i napraviti. Zašto? Kao što sam rekla tip je super i ima super posao, plaću i stan... Kaže prvom tipu da je trudna. On sretan, njegova obitelj sretna, oni su kao sad u vezi i useljava se kod njega.
Dakle, nitko nije izmislio sve ovo što tu piše. O drugom piše još sljedeće:

Quote:
wadle kaže: Pogledaj post
Drugi tip je nezreo, bez neke perspektive u životu, radi za neku mizernu plaću, polovicu plaće daje doma (živi s roditeljima) jer im fin. situacija nije bajna... Kad sam je pitala zašto to radi rekla je da s ovim drugim tipom bi morala uselit njegovima koje uopće ne poznaje, tko zna bi li imali dovoljno novaca za dijete i ne želi bit u vezi s njim..
Dakle, žena se jasno odlučila za "povoljnu priliku". Sve tu piše. Ne znam kako ti to ne vidiš?

Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
a muškadiju spominjem samo zato što ista ekipa na drugim temama vrišti o dužničkom ropstvu, traži pravo da se odricanjem djeteta oslobodi alimentacije... a ovdje jako brinu o pravu biološkog oca na istinu. koji će, ako ne oženi majku, biti u dužničkom ropstvu i plaćati alimentaciju.
Ja se slažem da su to ozbiljne teme na kojima mnogi muškarci gledaju kako da se izvuku, ali isto tako ne znam kako je moguće braniti podvalu očinstva time što se neki muškarci pokušavaju izvlačiti od alimentacije? Po meni nije i to nikada ne bih podržala. "Odricanje od očinstva" koje neki muškarci pokušavaju zastupati kao nekakvu izmišljenu "paralelu" pobačaju, također nikada ne bih podržala jer to nije paralela i nikada neće biti. Zato ću se isto boriti za sva prava koja ženama pripadaju, po zakonu i pravdi, ali ne tako da nešto pokušavaju podmetati.. Tako se samo još dodatno urušavaju feministički ciljevi i čini medvjeđa usluga feminizmu, nažalost!

Zadnje uređivanje north wind : 24.07.2017. at 17:23.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:05   #2803
ustvari, baš to je jedan od diskutanata izjavio, izrijekom, da je sponzoruša ostala trudna kako bi se uvalila bogatom tipu. i na takve konstrukcije nitko ne reagira.
(ne da mi se sada tražiti taj konkretni post u ovoj šumi, ali jasno ga se sjećam)

i ne, nisam ni u jednom trenu opravdavala ikakvo podmetanje, samo par puta naglasila da otac djeteta može biti i ovaj kojem se podmeće, jer to što ona misli ide mačku o rep. ako svoj ciklus poznaje tako dobro da je uspjela neplanski ostati trudna, onda siiiigurno zna kad joj je bila ovulacija i tko je dijete napravio.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:18   #2804
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ustvari, baš to je jedan od diskutanata izjavio, izrijekom, da je sponzoruša ostala trudna kako bi se uvalila bogatom tipu. i na takve konstrukcije nitko ne reagira.
(ne da mi se sada tražiti taj konkretni post u ovoj šumi, ali jasno ga se sjećam)

i ne, nisam ni u jednom trenu opravdavala ikakvo podmetanje, samo par puta naglasila da otac djeteta može biti i ovaj kojem se podmeće, jer to što ona misli ide mačku o rep. ako svoj ciklus poznaje tako dobro da je uspjela neplanski ostati trudna, onda siiiigurno zna kad joj je bila ovulacija i tko je dijete napravio.
Možda nitko nije reagirao jer ga nitko ne doživljava.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:07   #2805
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ustvari, baš to je jedan od diskutanata izjavio, izrijekom, da je sponzoruša ostala trudna kako bi se uvalila bogatom tipu. i na takve konstrukcije nitko ne reagira.
(ne da mi se sada tražiti taj konkretni post u ovoj šumi, ali jasno ga se sjećam)
Pa čuj, moguć je i takav dojam. Njemu to vjerojatno tako izgleda, kao što nekome drugome izgleda da se odlučila za bogatijeg tipa jer je "izgubljena".
Ja isto poznajem ženu koja je ciljano zatrudnila. Doduše, ne na podvalu tuđeg djeteta, ali laganjem o korištenju kontracepcije koju nije koristila. To je napravila zbog ugleda budućeg muža koji je sveučilišni profesor, vrlo poznat u svojoj sruci. S njim je dosta dobila resursa te se još najedrila i proputovala po svijetu, no onda se on zaljubio u duplo mlađu kolegicu koja ga je dobro dodatno iskoristila u svakom pogledu, od karijere do materijalnih resursa i to vrlo krupnih... na kraju mu se nacerila u lice i okrenula leđa, a ovaj sad već pred mirovinom, pati i tuguje.. totalno se smežurao i uvukao u sebe, premda je toj mladoj kolegici sve napravio za uspon u karijeri koji ona ne bi ni blizu mogla ostvariti da nije bilo njega.. To što ga je još dodatno opelješila mislim da nije potrebno napominjati. Prema tome, neki muškarci su izgleda "predodređeni" za iskorištavanje određenih tipova žena - manipulatorica - i to nije ništa novo.. Isto tako, i neke žene stradavaju od raznih lezilebovića i niškoristi tipova.. Valjda je takav život.

Quote:
i ne, nisam ni u jednom trenu opravdavala ikakvo podmetanje, samo par puta naglasila da otac djeteta može biti i ovaj kojem se podmeće, jer to što ona misli ide mačku o rep. ako svoj ciklus poznaje tako dobro da je uspjela neplanski ostati trudna, onda siiiigurno zna kad joj je bila ovulacija i tko je dijete napravio.
Nisam ni rekla da si ti opravdavala.. Nego sam te pitala je li u redu to opravdavati, kako ovdje neki čine?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:23   #2806
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
OK, znaš curu? Moje idealisticko mišljenje je da je odabrala onog kog smatra potencijalno boljim ocem, stabilnijim, zrelijim... Ponavljam - ne smatram to poželjnim ponašanjem, ali mislim da joj je to možda prije razlog nego novci. A i autorica je napisala da je on u nju zaljubljen, te ovaj drugi možda nije. To joj je dodatni argument da se odluči za njega.
Hajde sad, sa našim godinama moramo malo bolje znati ljudsku prirodu, nego samo vikati :"lopov, lopov"
Mislim da ne možemo poistovjećivati lopove sa ovom pričom jer se radi o ljudima i njihovim sudbinama koje mi svojim odlukama, a sve u ime nekog tkz. "višeg cilja" opravdavamo na način da učinimo ovakve izuzetno ružne poteze.

Dakle, definitivno sam protiv podmetanja djeteta drugom čovjeku, jedino ako netko toliko želi to dijete i želi ga roditi, onda treba izaći sa istinom ispred tog čovjeka koji je navodno jako voli, a onda neka on odluči da li je i dalje voli i da li isto može prihvatiti. Ako on zna da dijete nije njegovo, a to svjesno prihvati i bude dobar otac, onda i to dijete može odrasti u zdravim okolnostima.
Ukoliko mu se "podmetne" dijete, a on tokom života u isto sumnja smatram da niti on, niti ona, a najmanje to dijete može biti sretno.

SA jedne strane zagovaraš da dotična prešuti istinu i uda se za "boljeg" partnera, a sa druge strane smatraš da moja prijateljica nakon 20 tak godina prešućivanja istoga to učini danas?

Samu sebe pobijaš sa dvije različite tvrdnje ili dva različita gledišta, a na istu problematiku.

Uopće nije razlog bitan. Da li je to novac, sigurnost ili nešto treće. Bitno je da ona bude poštena i da se ne igra sa tuđim životima, jer to su za mene stvarno onako temeljne postavke nekog zajedništva. Pa što očekivati od nekoga tko na takav način može postupiti i pri zadovoljavanju vlastitog cilja ugrožavati druge ljude. I njega i svoje još nerođeno dijete.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:26   #2807
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
I da si to znala da li bi ona i dalje bila tvoja vjenčana kuma?
Bila bi. Izuzetno je dobar prijatelj. Rekla bih da je ona meni puno bolji prijatelj, nego ja njoj. Odnosno ona "održava" naš odnos, jer ja je često zaboravim nazvati, ne sjetim se, dok je ona uvijek tu za mene. Ja za nju nisam toliko vezana, kao što je ona za mene.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:28   #2808
cisto onako, jel, ... gdje tocno pise da gospoda nisu koristila barem neku vrstu zastite?

nije na kraju krajeva niti bitno, s obzirom na rezultat, ali zadivljujuce je koliko se konstrukcija na ovoj temi napravilo na stetu i pljuvanje po zrtvama price a ne po podmetacici. evo netko je maloprije cak rekao da ovaj drugi tata vjerojatno zna pricu i da mu odgovara. bravissimo. tako lose scenarije nemaju ni DC universe filmovi.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:30   #2809
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Uopće nije razlog bitan. Da li je to novac, sigurnost ili nešto treće. Bitno je da ona bude poštena i da se ne igra sa tuđim životima, jer to su za mene stvarno onako temeljne postavke nekog zajedništva. Pa što očekivati od nekoga tko na takav način može postupiti i pri zadovoljavanju vlastitog cilja ugrožavati druge ljude. I njega i svoje još nerođeno dijete.
Tako je! U potpunosti se slažem... A istina se na kraju uvijek dozna, ovako ili onako.. I onda obično ne bude lijepo, nego još gore nego prije kad je bilo prilike da se neke stvari otvoreno i iskreno kažu na vrijeme.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:36   #2810
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Jebala vas mizoginija i mizandrija.
Valjda je prvenstveno u interesu budućeg djeteta da zna tko mu je biološki otac.
Ali tko jebe tog klinca, hajmo malo o vlastitim frustracijama i idiotima od roditelja.
Vrlo kratko, jasno i najviše bitno.
Dok se cijelo vrijeme raspravlja o tome da li je ona ili nije???? i da li su oni ili nisu??? nitko ne razmišlja o djetetu koje se još nije niti rodilo.
Svaki roditelj koji na ovaj način svom djetetu zataška istinu tko mu je otac, sakrije to ispod tepiha i pravi se kao da se ništa nije dogodilo je po meni prvenstveno nezdravi roditelj, jer sa takvom laži roditi dijete, a onda i u ime tog malog bića unaprijed odlučiti da će osoba A biti bolji tata od osobe B, zato ŠTO ONA TAKO MISLI, je izuzetno gadljivo, sebično i amoralno.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:56   #2811
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne možemo poistovjećivati lopove sa ovom pričom jer se radi o ljudima i njihovim sudbinama koje mi svojim odlukama, a sve u ime nekog tkz. "višeg cilja" opravdavamo na način da učinimo ovakve izuzetno ružne poteze.

Dakle, definitivno sam protiv podmetanja djeteta drugom čovjeku, jedino ako netko toliko želi to dijete i želi ga roditi, onda treba izaći sa istinom ispred tog čovjeka koji je navodno jako voli, a onda neka on odluči da li je i dalje voli i da li isto može prihvatiti. Ako on zna da dijete nije njegovo, a to svjesno prihvati i bude dobar otac, onda i to dijete može odrasti u zdravim okolnostima.
Ukoliko mu se "podmetne" dijete, a on tokom života u isto sumnja smatram da niti on, niti ona, a najmanje to dijete može biti sretno.

SA jedne strane zagovaraš da dotična prešuti istinu i uda se za "boljeg" partnera, a sa druge strane smatraš da moja prijateljica nakon 20 tak godina prešućivanja istoga to učini danas?

Samu sebe pobijaš sa dvije različite tvrdnje ili dva različita gledišta, a na istu problematiku.

Uopće nije razlog bitan. Da li je to novac, sigurnost ili nešto treće. Bitno je da ona bude poštena i da se ne igra sa tuđim životima, jer to su za mene stvarno onako temeljne postavke nekog zajedništva. Pa što očekivati od nekoga tko na takav način može postupiti i pri zadovoljavanju vlastitog cilja ugrožavati druge ljude. I njega i svoje još nerođeno dijete.
Mislim da nisi skapirala što sam htjela reći, a i moje mišljenje sam napisala još na samom početku ove sage. Smatram da je to što radi totalna glupost. Kao što je i tvoja prijateljica uradila. Nisu vjerovale da mogu podići same dijete, te se odlučile da se udaju za one koje ne vole, podvale dijete koje nije njihovo...iz straha ili gordosti, čega već...smatrajući da biraju izmeđudobra i zla biraju samo na kraće staze manje zlo. Rezultati odluke tvoje prijateljice su već vidljivi, od mlade dame iz ove priče će tek doći. I bojim se da neće biti drugačiji. Sa takvom tajnom je teško živjeti (bar ja ne bih mogla )
Ali - ja ih ne smatram zlim sponzama, više pogubljenim curama koje zbog predrasuda i nesamostalnosti , odlučile da postupe nemoralno. To ih ne opravdava, ali ih ne mogu osuditi, samo zato što ja tako nešto nikad ne bih učinila.
Da, smatram da bi obje trebale izaći van sa istinom. Za istinu nikad nije kasno. Da- bile bi osuđene od okoline, porodice...ali ne bi mučile sebe više (ovo mislim prije svega na tvoju kumu, ova mala je još daleko od katarze kroz koju prolazi tvoja prijateljica) Muž koga ne voli, a osjeća se odgovornom za njegov alkoholizam, kćerka koja je osuđuje i ružno se ponaša prema majci(mada - u alkoholicarskim porodicama to nije neka rijetkost) i ona koja se "žrtvuje " zbog osjećaja krivnje...to definitivno nije život koji iko sebi želi.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:40   #2812
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi skapirala što sam htjela reći, a i moje mišljenje sam napisala još na samom početku ove sage. Smatram da je to što radi totalna glupost. Kao što je i tvoja prijateljica uradila. Nisu vjerovale da mogu podići same dijete, te se odlučile da se udaju za one koje ne vole, podvale dijete koje nije njihovo...iz straha ili gordosti, čega već...smatrajući da biraju izmeđudobra i zla biraju samo na kraće staze manje zlo. Rezultati odluke tvoje prijateljice su već vidljivi, od mlade dame iz ove priče će tek doći. I bojim se da neće biti drugačiji. Sa takvom tajnom je teško živjeti (bar ja ne bih mogla )
Ali - ja ih ne smatram zlim sponzama, više pogubljenim curama koje zbog predrasuda i nesamostalnosti , odlučile da postupe nemoralno. To ih ne opravdava, ali ih ne mogu osuditi, samo zato što ja tako nešto nikad ne bih učinila.
Da, smatram da bi obje trebale izaći van sa istinom. Za istinu nikad nije kasno. Da- bile bi osuđene od okoline, porodice...ali ne bi mučile sebe više (ovo mislim prije svega na tvoju kumu, ova mala je još daleko od katarze kroz koju prolazi tvoja prijateljica) Muž koga ne voli, a osjeća se odgovornom za njegov alkoholizam, kćerka koja je osuđuje i ružno se ponaša prema majci(mada - u alkoholicarskim porodicama to nije neka rijetkost) i ona koja se "žrtvuje " zbog osjećaja krivnje...to definitivno nije život koji iko sebi želi.
Bez obzira što imam dosta široke poglede za različite reakcije ljudi koje isti čine iz ovoga ili onog razloga, meni osobno ovakvo ponašanje žene-majke nije prihvatljivo i ne mogu ga opravdati iz samo jednog razloga, a to je odgovornost majke da zaštiti svoje dijete.
Dakle, obzirom da majčinstvo i odluku o tome da li ćemo i kada ćemo biti majke donosimo same i mislim da žena ima pravo o tome odlučiti obzirom na sve okolnosti u kojima tu odluku donosi ona prvenstveno mora misliti na to dijete koje je odlučila roditi i na njegovu dobrobit.
Naravno da nismo svi isti i da nam namjere nisu iste, ali biti majka je prilično odgovorni zadatak koji mnogi prihvaćaju odviše olako i nažalost na zbog takvog načina eto čine neke poteze koji kasnije imaju ogromne posljedice.
Djeca nevjerojatno dobro upijaju sve okolnosti oko sebe i sasvim sam sigurna da u takvim uvjetima dijete osjeća da nešto nije kako treba. Zato na kraju moja prijateljica i ima problema sa kćerkom cijeli život. I svjesna je svoje krivnje.
Da li bi joj sada bilo lakše da nakon dvadesetak godina kaže istinu koja ovog trenutka nikome ne bi pomogla iz prostog razloga jer ne bi...predugo traje ta laž i mislim da sada priznanjem tako nečega ništa se ne bi dobro dogodilo, niti bi ikome donijelo nešto dobro, osim možda mojoj prijateljici koja je to sve skupa i zasrala (da oprostiš na izrazu).
Ona bi sa svojih leđa skinula teret priznavanja takve jedne glupe izdaje vlastite kćeri i muža, otac (biološki) ne reagira na malu i tako i ovako, muž bi možda shvatio što ga jebe cijeli život, ali bi i dalje bio sjeban jer se time ništa ne bi više moglo popraviti, jedino kako sam rekla ona bi možda bila olakšana za teret prikrivanja jedne takve tajne koja je prilično velika, opasna i destruktivna.
Zato smatram da sa istime treba odmah ići u glavu, a ne graditi lažni život svima oko sebe i dozvoliti samom sebi slobodu da istima uskratiš pravo da imaju izbor da li bi ili ne bi nešto takvo prihvatili.
Majka koja je odgovorna za odluku da stvori novi život, onda isto tako ima obvezu da svom djetetu pruži istinu od samog početka.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:51   #2813
IMHO, scenarij filma Grbavica je eventualno primjer situacije gdje je razumno djetetu lagati. Ali i tu ne zavrsi sjajno.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 20:19   #2814
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
IMHO, scenarij filma Grbavica je eventualno primjer situacije gdje je razumno djetetu lagati. Ali i tu ne zavrsi sjajno.
Ovdje se je lagalo zbog djeteta jer je bolje da misli da je plod ljubavi nego silovanja. Nema neke zrtve kao u ovom slucaju

Btw sad mi nesto pade na pamet.

Tu se samo kao zrtve spominju ocevi i dijete. Sto je sa bakama djedama tetkama........
Mislim da bi isto nekom djedu bilo lose saznati jednim u zivotu da njegovo voljeno unuce nije njegovo
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 20:49   #2815
mda, dobrobit djeteta, koja je nekako uvijek neraskidivo vezana uz dobrobit majke
u ovim krajevima je tako poznat i prezvakan slucaj severine, koja eto nije ostavila dijete da zivi kao lord uz ultrabogatog oca, nego se izborila za ultra dobru alimentaciju
stovise, cak se toliko zrtvovala za dobrobit djeteta da je nekaznjeno lagala na sudu o zlostavljanju
sigurno se tako i sve ostale sponzoruse koje ganjaju dobro nafutrane tipove samo i jedino brinu za dobrobit svoje buduce djece
one su u stvari patnice i zrtvuju se, prave heroine
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:16   #2816
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Bez obzira što imam dosta široke poglede za različite reakcije ljudi koje isti čine iz ovoga ili onog razloga, meni osobno ovakvo ponašanje žene-majke nije prihvatljivo i ne mogu ga opravdati iz samo jednog razloga, a to je odgovornost majke da zaštiti svoje dijete.
Da li si pitala tvoju prijateljicu zašto je to uradila? Zašto je morala naći "zamjenskog oca"? Ja sam sigurna da je tada mislila da čini dobro svom djetetu. Ili je bar to sebi tako opravdala. Teško je priznati sebi da neke stvari radiš jer se bojiš ići protiv struje, protiv "normalnog" , pa onda tu svoju "nenormalnost" prikriješ sa naizgled normalom.
Moj prvi dečko mi je priznao da ima dijete- slična priča kao ova sa tvojom prijateljicom. Ona je bila zaljubljena u njega- on nije htio biti u vezi sa njom.Ona je onda bila u vezi sa njegovim prijateljem koji je bio lud za njom. U nekom trenutku su spavali i ona je ostala trudna. On joj je rekao da ne želi da se ženi sa njom i ona se udala za tog drugog. Ispričao mi je to jer sam se ja istripovala da sam trudna, te je on počeo sa:mi ćemo se vjenčati, kućica u cvijeću i slično...Meni nije tad padalo na pamet tako nešto(bila sam premlada, bio mi je prvi dečko,apsolutno se nikad ne bih udala za nekog jer sam ostala trudna...) .Možda je on osjećao krivicu jer je to uradio, pa je htio kasnije biti good boy, ne znam. Bio je sjajan prema meni, a kada se desilo to sa tom devojkom imali su 18-19 godina, možda su oboje bili jednostavno premladi da uvide što čine...Tada sam odlučila da raskinem sa njim, jer mi je to bilo nečasno od njega. Sada, duplo starija, shvatam koliko samo par godina čini razliku u poimanju stvarnosti. Sa dvadeset mislimo da smo zreli, pametni, znamo odlučivati o našem životu...a onda se par godina kasnije okreneš i skuzis koji si balavi klinac bio.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:19   #2817
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Pa ti si se postavila kao da se u najmanju ruku radi o tebi, a ne o autorici, toliko si "uvrijeđena".
Naravno da mi smeta, ali ne tema nego nacin diskusije na istoj, bez manira nismo nista bolji od zivotinja S obzirom da me smeta i tvoj bahati ton, pokusacu biti sto kraca. Nisam tu da bi mi se skakalo po zivcima. Osvrnucu se samo na jos jedan dio, jer sam sve ostalo vec odavno pojasnila i ne da mi se ponavljati 25-ti put:

Quote:
Hahahaha.. Tebi očio nisu jasni niti osnovni pojmovi vezani uz feminizam. Egalitarnost i jest cilj feminizma, ali to tebi nije poznato, vidim.
Jedino sto vidim je da brkas pojmove. Egalitarianizam je nadrodan, nadnacionalan i nadreligijski - pocetna premisa mu je da su sva ljudska bica temeljno jednaka u vrijednosti i moralnom statusu i pociva na humanistickim principima. Kao takva su ljudska bica vrijedna postovanja, to je pocetna premisa. Sigurno da je feminizam informiran na istim postavkama ali niti su sve feministice egalitarijanke a pogotovo svi egalitarijanci ne podrzavaju feminizam. Ovim ne kazem da feminizam i dalje nije neophodan i osobno ga postujem.

Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Zato smatram da sa istime treba odmah ići u glavu, a ne graditi lažni život svima oko sebe i dozvoliti samom sebi slobodu da istima uskratiš pravo da imaju izbor da li bi ili ne bi nešto takvo prihvatili.
Majka koja je odgovorna za odluku da stvori novi život, onda isto tako ima obvezu da svom djetetu pruži istinu od samog početka.
Sigurno, ali je to i najteze. Lako je pisati na forumu i teoretizirati svima nama. Mi ne znamo kakva ce biti reakcija njene obitelji ako ona kaze istinu, mi ne znamo ima li patrijarhalnog oca koji ce je u tom trenutku istjerati na ulicu, mi ne znamo ima li istu takvu majku. Nekako mi se cini da ne bi ovako srljala da zna da ima podrsku vlastite obitelji.

S druge strane kada kaze istinu toj dvojici mladica - to ce izazvati njihove jake negativne reakcije i tesko je da ce je ijedan od njih dvojice podrzati nakon ovog saznanja. Moj dojam je da je njena osnovna ideja bila da se sto bolje uda, vrlo slicno tvojoj frendici kojoj je bilo bitno samo da se uda.

Ono sto je meni poruka iz njenih postupaka je kolika je stigma i dalje prisutna prema majkama koje rode vanbracnu djecu. Ona srlja u brak sa covjekom za koga nisam sigurna ni da ga dobro poznaje a pogotovo da ga voli, samo da bi postala udata majka. Milom ili silom, za bioloskog oca djeteta ili ne.

Naravno da ce unistiti zivot prije svega sebi jer treba zivjeti s idejom da ne znas cije ti je dijete, gledati ga i odgajati pritom i sa ogromnim strahom cekati porod. Umjesto sto se povjerila ovoj kvazi-frendici trebala je razgovarati s majkom ili nekom drugom bliskom zenom za koju zna da je na njenoj strani prije donosenja bilo kakve odluke. Pretuzno.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:38   #2818
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
i opet zavisi što i kako čitaš.
iz uvodnog posta isto možeš pročitati i da je s jedne strane ozbiljan tip koji je zaljubljen u nju, a s druge strane neozbiljan i nezreo tip, s kojim je u obostranom odnosu bez emocija.
a kako ćeš uvodni post čitati vjerojatno ovisi o tome što ti je u životu bitno.
Apsolutno irelevantna pretpostavka za samu temu. Tko zaljubljen ili nije, materijalno stanje il' nedostatak istog, ne bi smjeli biti nit razlog, nit motiv da se podmetne dijete. Jedini ispravni cin bi bio - rec istinu i napravit dnk test - ili ako se doticna odluci, abortus.

Tema je postavljena tako da je motiv za podmetnut dijete - novac, sve ostalo su spinovi.

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ali - ja ih ne smatram zlim sponzama, više pogubljenim curama koje zbog predrasuda i nesamostalnosti , odlučile da postupe nemoralno. To ih ne opravdava, ali ih ne mogu osuditi, samo zato što ja tako nešto nikad ne bih učinila.
S obzirom da se radi (pricam o zeni iz uvodnog) o vrlo proracunatom činu, tesko da se radi o pogubljenoj curi. Moras biti poprilicno smanjenog IQa da se slucajno jebes nezasticena s dva tipa, a onda slucajno odlucis podmetnut dijete bogatijem.

I da, cin podmetanja treba osuditi.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:53   #2819
onaj tko sve gleda kroz kunu (dolar ili euro) jasno da će vidjeti proračunatu sponzorušu
ovu temu bi se moglo promatrati i kao rorschachov rest
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 00:00   #2820
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Pa čuj, moguć je i takav dojam. Njemu to vjerojatno tako izgleda, kao što nekome drugome izgleda da se odlučila za bogatijeg tipa jer je "izgubljena".
Ja isto poznajem ženu koja je ciljano zatrudnila. Doduše, ne na podvalu tuđeg djeteta, ali laganjem o korištenju kontracepcije koju nije koristila. To je napravila zbog ugleda budućeg muža koji je sveučilišni profesor, vrlo poznat u svojoj sruci. S njim je dosta dobila resursa te se još najedrila i proputovala po svijetu, no onda se on zaljubio u duplo mlađu kolegicu koja ga je dobro dodatno iskoristila u svakom pogledu, od karijere do materijalnih resursa i to vrlo krupnih... na kraju mu se nacerila u lice i okrenula leđa, a ovaj sad već pred mirovinom, pati i tuguje.. totalno se smežurao i uvukao u sebe, premda je toj mladoj kolegici sve napravio za uspon u karijeri koji ona ne bi ni blizu mogla ostvariti da nije bilo njega.. To što ga je još dodatno opelješila mislim da nije potrebno napominjati. Prema tome, neki muškarci su izgleda "predodređeni" za iskorištavanje određenih tipova žena - manipulatorica - i to nije ništa novo.. Isto tako, i neke žene stradavaju od raznih lezilebovića i niškoristi tipova.. Valjda je takav život.

Nisam ni rekla da si ti opravdavala.. Nego sam te pitala je li u redu to opravdavati, kako ovdje neki čine?
pa to uopce nije rijetkost kao sto neke zele prikazati i svu odgovornost prebaciti na muzjaka. Na ovu foru sam i ja popusio, bivsa je lagala da uzima kontracepcijske pilule. Sad ce skocit i graknut da sta nisam mogao kondom. Ne nisam jer smo bili u vezi vec vise od deset godina i kondome smo koristili jedino u pauzama uzimanja tableta.
Ja stvarno ne znam ni jedan par koji nakon deset godina i dalje koristi kondome za zastitu od trudnoce. Zene ili ugrade spiralu ili piju tablete i na taj nacin se stite. E sad ce opet graknuti ali ni tablete nisu sto posto, naravno da nisu ali je cinjenica da je deset godina uzimala tablete i nije zatrudnila dok god ona to nije pozeljela.
i tak, popusio i na kraju i debelu alimentaciju za placati i svasta nesto.
Tak da zene znaju biti vrlo proracunate i znaju se vrlo dobro pobrinuti za sebe.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.