Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 12:32   #1
marš..reče on meni

I tako nakon 20 godina veze, 9 godina braka..najgrublje ikad što smo si rekli je ideš mi na živce, njegovali smo takav donos gdje za grubosti nema mjesta. Ni pod razno..uvijek sam se čudila parovima koji sebi krešu sve po spisku u naletu bijesa ili frustracije, jebu si mater itd. sa izlikom stresno mi je razdoblje ili na poslu imam problema ili razbolio mi se član obitelji i ostale izlike. TOGA NEMA MJESTA u odnosu prožetom POŠTOVANJEM. U razgovoru sa prijateljicama znale su mi reći kako si opsuju i poslije sve pet i meni to baš nije bilo normalno, pa zašto bi bilo normalno..svaki brak ima krize ali pasti na tu najprimitivniju razinu i tako ići omalovažavati drugo biće koje navodno voliš, meni je to nezamislivo. Dajem poštovanje, očekujem poštovanje, ništa više, ništa manje, kakva sam ja prema tebi budi i ti prema meni, ne samo u braku već odnosima općeniti. I tako nedavno u jednom malom noćnom incidentu čujem ja mrš..pitam ga šta si ti to rekao i on porekne..ja zakopam ne vjerujući da bi moj muž, koji me voli tako nešto rekao..i ponovi se jučer u svađici oko kapljica na podu..u kuhnji a par metara dalje moj brat sa našom djecom, čitaju knjigu...nikave grubosti nisam izrekla ali sam se branila od optužbe i on meni kako si ti u zadnje vrijem bezobrazna, mrš..i još doda uh
MRŠ..prvi put u 9 godina braka nisam spavala u istom krevetu s anjim, ne želim ići kući, ne mogu ga pogledati u oči, ne želim ga vidjeti. Kaže prijateljica prestroga si, on se kaje..a ja ne znam kako ovo oprostiti.
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 12:37   #2
Je li moguće da ste živjeli dva paralelna braka ili odnosa svih ovih godina ?
Ti si bila u odnosu punom poštovanja, a on u odnosu gdje stalno guta ponos , šuti i trpi da b ti bila sretna iliti zbog mira u kući ?

Mislim , koliko je to nevjerojatan scenarij ?

I ne , nije neuobičajen - Vrlo je čest
lara79 is offline  
Old 20.03.2017., 12:46   #3
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Je li moguće da ste živjeli dva paralelna braka ili odnosa svih ovih godina ?
Ti si bila u odnosu punom poštovanja, a on u odnosu gdje stalno guta ponos , šuti i trpi da b ti bila sretna iliti zbog mira u kući ?

Mislim , koliko je to nevjerojatan scenarij ?

I ne , nije neuobičajen - Vrlo je čest
nije moguće, razgovarali smo uvijek o svemu, suočavali se sa problemima i situacijama, znali se svojski posvađati, ništa on ne guta, naprotiv, ne hoda na prstima i ne ugađa mi. Normalan odnos sa svojim suponima i padovima, i sa svađom i sa mirenjima i dobrim i lošim razdobljima , samo bez grubih riječi.
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 12:46   #4
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
...nikave grubosti nisam izrekla ali sam se branila od optužbe i on meni kako si ti u zadnje vrijem bezobrazna, mrš..i još doda uh
MRŠ..prvi put u 9 godina braka nisam spavala u istom krevetu s anjim, ne želim ići kući, ne mogu ga pogledati u oči, ne želim ga vidjeti. Kaže prijateljica prestroga si, on se kaje..a ja ne znam kako ovo oprostiti.
To vam je samo vrh brijega.
Treba otkopati što je ispod.
Možda on cijelo vrijeme fura neku svoju priču koju iz pristojnosti ili linije manjeg otpora guši.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 20.03.2017., 12:52   #5
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
To vam je samo vrh brijega.
Treba otkopati što je ispod.
Možda on cijelo vrijeme fura neku svoju priču koju iz pristojnosti ili linije manjeg otpora guši.
20 godina? ne vjerujem, poznam ga toliko, on nije osoba koja guši sebe i zadržava, vrlo je eksplozivan u biti. Draga je osoba i super otac i uvijek sam ga smatrala najboljom osobom koju poznam, okolina ga voli, poštuju ga prijatelji ..živac je on, nije neki lažnjak koji slaže maske da bi se svidio drugima, baš naprotiv.
Ispričavami se a od mene se samo odbija, strašno me boli ovo
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 12:53   #6
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
20 godina? ne vjerujem, poznam ga toliko, on nije osoba koja guši sebe i zadržava, vrlo je eksplozivan u biti. Draga je osoba i super otac i uvijek sam ga smatrala najboljom osobom koju poznam, okolina ga voli, poštuju ga prijatelji ..živac je on, nije neki lažnjak koji slaže maske da bi se svidio drugima, baš naprotiv.
Ispričavami se a od mene se samo odbija, strašno me boli ovo
Samo razgovor.
Zašto misli da si u zadnje vrijeme bezobrazna? Pa ne bi to rekao da nije prokuhao od nečega.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 20.03.2017., 13:00   #7
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Samo razgovor.
Zašto misli da si u zadnje vrijeme bezobrazna? Pa ne bi to rekao da nije prokuhao od nečega.
razgovor..eh da, samo ja ga na oči ne želim vidjeti, niti čuti, prvo moram svu ovu bol izliječiti..ne mogu se ja pomiriti s tim da j to "normalno"..da s e to događa u brakovima, da ljudi pucaju i tako se otresaju jedni na druge
ja marš ni psu ne bi rekla a ne biću koje volim
pokušavam shvatiti motiv, jel čovjeku tada lakše, ono super se osjeća kada izjavi tako nešto, kada se "olakša"..donosi li to olakšanje?

zadnji put kad sam to čula i kad je porekao razmiščjala sma u biti o uvjetovanosti odnosa..ono, dok si dobra mila i draga super..kad mi staneš na žulj dobit ćeš svoje..a stala mu na žulj jer je u pol noći dijete kašljalo i ja ga donijela k nama i on počeo Isuse Bože koliko kašlje, i tako stalno, ja mu velim pa dobro šta isusekaš toliko, ne treba sad još i to kad smo oboje tako u strahu, još dižeš tenzije, daj prestani..normalnim tonom, možda malkice iziiritiranim ali nikako bezobraznim, glasnim i drskim, tim više jer je dijete bilo sa nama..i on popizdio, da sam ja bezobrazna, i tad sam čula mrš i uh i još neko mrmljanje u daljini
uvjetovanost jebena
moram na forumu , ne želim nikog uvlačiti u ovo a mora iz mene izaći a moja najbolja prijateljica, zna ga dugo koliko i ja i strašno ga voli i opravdava ga s tim da se i njoj to dogdilo sa njenim mužem, da je zbog stresa, tati mu je dijagnosticiran karcinom itd..ali onaj prvi mrš je bio prije toga..ovaj se samo složio još na to
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 13:08   #8
Mrš? O problema teškog jebote, zovite Reuters. Nije ni čudo da imate problema kad se hvatate za svako slovo, zarez ili riječ. Više biti i suštine u odnosu, manje forme. Što ti vrijedi ako te netko poštuje na riječima, a ne i djelima?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 20.03.2017., 13:10   #9
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
razgovor..eh da, samo ja ga na oči ne želim vidjeti, niti čuti, prvo moram svu ovu bol izliječiti..ne mogu se ja pomiriti s tim da j to "normalno"..da s e to događa u brakovima, da ljudi pucaju i tako se otresaju jedni na druge
ja marš ni psu ne bi rekla a ne biću koje volim
pokušavam shvatiti motiv, jel čovjeku tada lakše, ono super se osjeća kada izjavi tako nešto, kada se "olakša"..donosi li to olakšanje?

zadnji put kad sam to čula i kad je porekao razmiščjala sma u biti o uvjetovanosti odnosa..ono, dok si dobra mila i draga super..kad mi staneš na žulj dobit ćeš svoje..a stala mu na žulj jer je u pol noći dijete kašljalo i ja ga donijela k nama i on počeo Isuse Bože koliko kašlje, i tako stalno, ja mu velim pa dobro šta isusekaš toliko, ne treba sad još i to kad smo oboje tako u strahu, još dižeš tenzije, daj prestani..normalnim tonom, možda malkice iziiritiranim ali nikako bezobraznim, glasnim i drskim, tim više jer je dijete bilo sa nama..i on popizdio, da sam ja bezobrazna, i tad sam čula mrš i uh i još neko mrmljanje u daljini
uvjetovanost jebena
moram na forumu , ne želim nikog uvlačiti u ovo a mora iz mene izaći a moja najbolja prijateljica, zna ga dugo koliko i ja i strašno ga voli i opravdava ga s tim da se i njoj to dogdilo sa njenim mužem, da je zbog stresa, tati mu je dijagnosticiran karcinom itd..ali onaj prvi mrš je bio prije toga..ovaj se samo složio još na to
Pa što bi trebala, pustiti dijete da sam iskašljava?
Uostalom, zašto se on ne ustane po dijete, nije to samo 'tvoje dijete'. I kako se ne brine za njegovo zdravlje?
Ili njemu milostivom treba osam sati beauty sleepa, a tebe tko šljivi?

On nešto krije.
E sad, to može biti milijun stvari.
Moraš prijeći preko "marša" i saznati što to krije jer očito puca van. Na nelijep način.
Zašto ste hodali toliko dugo?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 20.03.2017., 13:15   #10
Nisam shvatila, cijem tati je dijagnosticiran karcinom?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 20.03.2017., 13:19   #11
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Nisam shvatila, cijem tati je dijagnosticiran karcinom?
Frendicinom mužu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 20.03.2017., 13:20   #12
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Frendicinom mužu.
Skuzila i ja, thanks.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 20.03.2017., 13:31   #13
svadica oko par kapljica na podu kuhinje?
hmmmmm
ako to znaci da se dogada "svadica" oko svega i svacega svako malo, rekao bih da je mrs sasvim primjerena reakcija u neko doba
ZgSash is offline  
Old 20.03.2017., 13:36   #14
Nakon 20 godina veze i 9 godina braka (29 godina zajedništva) bez ijedne ružne riječi (ponašanje kao u salonu među puno polupoznatih ljudi) - jedno "mrš" te učinilo toliko nesretnom, očajnom, ne možeš više leći u krevet s njim, ne da ti se doći kući...
Ovako nešto bizarno nikad nisam čula.
Etta is offline  
Old 20.03.2017., 13:41   #15
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Nakon 20 godina veze i 9 godina braka (29 godina zajedništva) bez ijedne ružne riječi (ponašanje kao u salonu među puno polupoznatih ljudi) - jedno "mrš" te učinilo toliko nesretnom, očajnom, ne možeš više leći u krevet s njim, ne da ti se doći kući...
Ovako nešto bizarno nikad nisam čula.
Mene bi isto jako boljelo i osjećala bih se loše da MM mi izgovori "mrš" još ako dodamo ton glasa i izgled prilikom izgovora. Osjećala bih se kao zadnje smeće. Onak psu na cesti ne kažeš mrš. Imala sam dečka koji u naletu bjesa nije birao riječi. Mene je to šokiralo. Doslovno. Ubrzo je bio bivši.
Dolazim iz obitelji u kojoj nisi nikome govorio ružno, a kamo li najbližima - koje voliš. Kod tog dečka familija se redovno "častila", njemu je to bio normalan način komunikacije....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 20.03.2017., 13:42   #16
Ako su se uspjeli posvađati zbog par kapljica na podu nešto tu debelo ne štima. Možda mu autorica kvoca za svaku sitnicu i ovaj je sve gutao do sada.
Ima tu još nečega što nam autorica ne govori. Garant.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 20.03.2017., 13:43   #17
Moram priznati da je i meni mrš jako grubo. Iako se bez problema pičkaram s drugom stranom. Ali marš nisam još nikada rekla, a ni primila, koliko se sjećam
To ne znači da ne jebem sve po spisku u žaru svađe. Samo mi je taj "marš" nešto što mi ne leži, ne znam zašto.
__________________
Sredni Vashtar je došao,
Njegove misli bile su crvene misli, njegovi zubi bijeli.
Njegovi neprijatelji tražili su mir, ali on ih je ubijao.
Aerials is offline  
Old 20.03.2017., 13:48   #18
Svatko različito doživljava izrečeno. Meni je mrš jako grubo, ali nekome drugome možda nije. Nekome je normalno da nekome drugome jebe mater ili da netko njemu to radi dok je meni apsolutno neprihvatljivo.
Kako god bilo, mislim da u ovom odnosu nešto dublje ne štima, netko je jako nezadovoljan i cijela ova slika savršenosti do sad je bila samo to - slika. Negativnosti su kuhale ispod površine. Zašto? Možda bi nam autorica znala reći.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 20.03.2017., 13:50   #19
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Zašto? Što bi po tebi bilo opravdano da se osjeća nesretno, izdano, loše? Da je stisnuo joj šamar? Mene bi isto jako boljelo i osjećala bih se loše, izdano da MM mi izgovori "marš" još ako dodamo ton glasa i izgled prilikom izgovora. Osjećala bih se kao da mi i je zviznuo šamarčinu. Imala sam dečka koji u naletu bjesa nije birao riječi. Mene je to šokiralo. Doslovno. Ubrzo je bio bivši.
Dolazim iz obitelji u kojoj nisi nikome govorio ružno, a kamo li najbližima - koje voliš. Kod tog dečka familija se redovno "častila", njemu je to bio normalan način komunikacije....
I ja bih se lose osjecala.
Kao prvo, ne bih niti bila u braku s osobom kojoj je takva ophodnja normalna. Meni je ta rijec odvratna, i da, vrlo mi je blizu samarcini. Puno previse mi je tu agresije koja samo sto ne bukne u nesto gore.


Ali, s obzirom kako je autorica opisala svoj brak, rekla bih ili da muz ima neki zesci stresor u zivotu pa se ponasa neuobicajeno ili/i autorica zanemaruje njegov ili njihov problem.


Anais, jel moguce da se taj njegov 'mrs' vec duze vrijeme valja pa te sad sokiralo jer je konacno izgovoren?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 20.03.2017., 13:54   #20
Meni covjek zvuci kao da zbog neceg puca po savovima. Mozda i krije nesto. A ti mi autorice zvucis vise sablaznjena time sto ti je netko srusio sliku vaseg "posebnog" braka nego njim samim i njegovim stanjem. Promisljas o njegovom postupku ali opet se sve vrti oko tebe i tvoje uvrijeđenosti. Da se mozda prestanes duriti (napisala si i da ne reagiras na njegovo ispricavanje), i popricas s njim bez dodatnog potenciranja vlastite osjetljivosti?
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.