Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 13:32   #41
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
a što je to tako čudno da si nismo nikada psovali i vrijeđali se?
ja tako ne komuniciram, ni psu ne bi mrš rekla, ni mrava ne bi zgazila, znam s epsotaviti i reči svoje mišljenje , zauszeti se za sebe ali bez izgovaranja psovki. a tako ej dos ad bilo i kod njega, i inaće ne psuje niti tako razgovara sa ikime
Ne, meni nije čudno da u braku vlada poštovanje i nema vrijeđanja, nego mi je čudno da nakon toliko godina poštovanja i lijepog komuniciranja, poslije tog izgovorenog "mrš" - ti ne postaviš pitanje zašto i kako je do toga došlo, nego se teško uvrijediš.
Nema mi tu životnosti i dubine, samo razmišljaš kako si se ti osjećala, a ne pitaš se gdje je uzrok takvog njegovog ponašanja pa da to zajedno riješite.

Tako da mi je čudno to kako si se postavila, kao neka mala durica, a ne kao zrela žena.
I naravno da ne podržavam grubosti ni vrijeđanje, ali ja bih se na tvome mjestu pitala što se mome mužu ODJEDNOM dogodilo, a ne bih se držala kao princeza na zrnu graška.
Etta is offline  
Old 20.03.2017., 13:36   #42
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
I meni bi to mrs bilo prestrasno ,osobno to mi je uvreda ,velika .
I mm i ja smo skupa 23 god od toga 15 u braku ,znali bi se posvadat i povisit tonove ali oba smo temperamentni .Izdreat se da ali uvrede nikada .
Ovo sta mi je bode oce kod ta dva incidenta je, da kod kaplica na podu izgubi strpljenje i popi@di a ovo sa djetetom i kasljanjem mi je ne zamislivo .

Tankih je zivaca ,ima neke probleme ,od dispeta ti nema nista .Razumjem da si povrijedena ali trebala bi sjest s njim i izverbalizirat sta se dogada ... ,jer nesto ocito je
Kazes da ga dobro poznajes ,onda vidis da se nesto promjenilo u njegovom ponasanju ,razmisli sta bi moglo bito uzrok .
a ne voli me kao prije, ne treba se više očito truditi tj misli to, inaće je sklon prepuštanju i jednostavno uzima sve zdravo za gotovo nakon što nešto postane svakodnevnica, puno je to gdoina, puno prtljage valjda..sjećam se jednom smo se tako zezali sa frendovima obiteljskim i pričali o komunikaciji i tim psovanima i itd i aj sma rekla da kad bi on meni opsovao ili ja njemu da bi to bio početak kraja i on se složio isto, rekao da mu nezamislivo da ide psovati ženu svoju ili žena muža...pa i da mi je smao potvrđivao a mislio drugačije zna moje msipljenje i sojećaje u vezi toga..tako da..nešto gadno ne štima očito a to ću morati prokljuviti..htjedoh či+uti jel zaista to "normalno" kako se prezentira, nakon toliko godina braka ili veze tako nešt pod normalno kao ispušni ventil podrazumijevati
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 13:39   #43
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ne, meni nije čudno da u braku vlada poštovanje i nema vrijeđanja, nego mi je čudno da nakon toliko godina poštovanja i lijepog komuniciranja, poslije tog izgovorenog "mrš" - ti ne postaviš pitanje zašto i kako je do toga došlo, nego se teško uvrijediš.
Nema mi tu životnosti i dubine, samo razmišljaš kako si se ti osjećala, a ne pitaš se gdje je uzrok takvog njegovog ponašanja pa da to zajedno riješite.

Tako da mi je čudno to kako si se postavila, kao neka mala durica, a ne kao zrela žena.
I naravno da ne podržavam grubosti ni vrijeđanje, ali ja bih se na tvome mjestu pitala što se mome mužu ODJEDNOM dogodilo, a ne bih se držala kao princeza na zrnu graška.

ne durim se
boli me j
to stalno pišem, ne da sam ljuta već da me boli
poslao mi je poruku da mu je žao i nisam odgovorila, zna ionako da ćemo doma pričati i ne da mi se prek telefona raspravljati, to njegovo oprosti mi trenuto ne znači ništa..znam ja da je njemu žao
boli me, tako teško za shvatiti
i da, nsiam mogla leži pored njega, ponio e kao prema psu
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 13:40   #44
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
... ja sam rekla da kad bi on meni opsovao ili ja njemu da bi to bio početak kraja i on se složio isto .. nešto gadno ne štima očito a to ću morati prokljuviti
Jesu to onda neke njegove neskrivene poruke? Ne moraš prokljuvit, razgovaraj.

Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
boli me, tako teško za shvatiti
Boli te ta riječ više od pomisli da bi ti se zbog ne-komunikacije brak mogao raspasti?
zbunjolica is offline  
Old 20.03.2017., 13:47   #45
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
ne durim se
boli me j
to stalno pišem, ne da sam ljuta već da me boli
poslao mi je poruku da mu je žao i nisam odgovorila, zna ionako da ćemo doma pričati i ne da mi se prek telefona raspravljati, to njegovo oprosti mi trenuto ne znači ništa..znam ja da je njemu žao
boli me, tako teško za shvatiti
i da, nsiam mogla leži pored njega, ponio e kao prema psu
Reci mu da te to jako zaboljelo, kao što nama ovdje pišeš.
Lijepo to reci njemu.
On je bitan, da to shvati (a većti se i ispričao).
Bol od uvrede će proći, sve prolazi.
Nemoj tu bol potencirati da naraste do neba i preuzme te.
Ako imate dobar brak, kao što pričaš, ova će epizoda pasti u zaborav.
Etta is offline  
Old 20.03.2017., 13:49   #46
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
Jesu to onda neke njegove neskrivene poruke? Ne moraš prokljuvit, razgovaraj.



Boli te ta riječ više od pomisli da bi ti se zbog ne-komunikacije brak mogao raspasti?
Treba i njoj vremena da "probavi" taj mrš. Ja je razumijem. Jel se tko rastao zbog dan, dva nepričanja i spavanja u dnevnom boravku?
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 20.03.2017., 13:52   #47
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
a ne voli me kao prije, ne treba se više očito truditi tj misli to, inaće je sklon prepuštanju i jednostavno uzima sve zdravo za gotovo nakon što nešto postane svakodnevnica, puno je to gdoina, puno prtljage valjda..sjećam se jednom smo se tako zezali sa frendovima obiteljskim i pričali o komunikaciji i tim psovanima i itd i aj sma rekla da kad bi on meni opsovao ili ja njemu da bi to bio početak kraja i on se složio isto, rekao da mu nezamislivo da ide psovati ženu svoju ili žena muža...pa i da mi je smao potvrđivao a mislio drugačije zna moje msipljenje i sojećaje u vezi toga..tako da..nešto gadno ne štima očito a to ću morati prokljuviti..htjedoh či+uti jel zaista to "normalno" kako se prezentira, nakon toliko godina braka ili veze tako nešt pod normalno kao ispušni ventil podrazumijevati
Svatko ima svoj ispušni ventil. Ja recimo kad se svađam baš volim svirati po živcima dok se ne ispičkaramo i ne izbacimo svu negativnu energiju pa onda sjednemo, raspravimo i umremo od smijeha. Inače nisam taj tip, i dapače, baš se volim nadjebavati argumentima a ne udarcima na osobnoj razini i kontrirati sa ispravnim rečenicama ali sam se "pokvarila" jer drugačije se nije moglo s tim tipom. Što ne znači da neka druga veza mi neće imat drugačiju dinamiku.
To što se netko pičkara ne znači da je njihov brak u ku*cu već da su u svoju zajednicu ušli sa drugačijim obrascima koje su uzeli od doma, ali su svejedno to uspjeli ishendlati da klapa na njihov način tako da da, ima ljudi kojima je to normalno.

Ako je to došlo najednom, bilo bi pametnije isčačkat gdje je zaiskrilo nego ušutit i dramit.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 20.03.2017., 13:56   #48
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
Jesu to onda neke njegove neskrivene poruke? Ne moraš prokljuvit, razgovaraj.



Boli te ta riječ više od pomisli da bi ti se zbog ne-komunikacije brak mogao raspasti?
ma kakvo raspadanje braka??
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 14:02   #49
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoj ispušni ventil. Ja recimo kad se svađam baš volim svirati po živcima dok se ne ispičkaramo i ne izbacimo svu negativnu energiju pa onda sjednemo, raspravimo i umremo od smijeha. Inače nisam taj tip, i dapače, baš se volim nadjebavati argumentima a ne udarcima na osobnoj razini i kontrirati sa ispravnim rečenicama ali sam se "pokvarila" jer drugačije se nije moglo s tim tipom. Što ne znači da neka druga veza mi neće imat drugačiju dinamiku.
To što se netko pičkara ne znači da je njihov brak u ku*cu već da su u svoju zajednicu ušli sa drugačijim obrascima koje su uzeli od doma, ali su svejedno to uspjeli ishendlati da klapa na njihov način tako da da, ima ljudi kojima je to normalno.

Ako je to došlo najednom, bilo bi pametnije isčačkat gdje je zaiskrilo nego ušutit i dramit.
ne osuđujem ja takav način komuikacije sve dok to osobama štima, šta me briga kako će tko komunicirati
ja tako ne kominiciram i to je to
upravo to, obrasci..moji su se pičkarali, odrasla sam uz to i ne želim imati takav odnos sa svojim mužem
nije to nikakvo zatomljavanje već postoje bolji načini za izreći frustraciju i nezadovoljstvo
nit je meni kruna pala s glave nit s emeni srušila iluzija svaršenstva koju pošto poto moram njegovati
ne možeš 20 gdoina glumiti, fejkati i potrpavati pod tepih, puno toga smo prošlli skupa, uspone i padove, svašta, odrasli praktički zajedno
samtrala sma ga najboljom osobom koju poznam i dalje to mislim i zbilja to mrš ima jednu veliku težinu
nije to mrš, to je mrš pred mojim bratom, pred našom djecom, ljut agresivni mrš zbog tog što sma mu rekla da sjaši sa mene s tim prigovaranjima više
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Old 20.03.2017., 14:05   #50
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Treba i njoj vremena da "probavi" taj mrš. Ja je razumijem. Jel se tko rastao zbog dan, dva nepričanja i spavanja u dnevnom boravku?
po meni je glavno pitanje je li taj mrs uzrok ili posljedica necega
a za to je kljucno upravo iskreno porazgovarati i istjerati sve na cistinu
ZgSash is offline  
Old 20.03.2017., 14:08   #51
draga Ana pročitaj si zadnju rečenicu u zadnjem postu.

Možda se nije promjenio on, promjenila si se ti.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 20.03.2017., 14:09   #52
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoj ispušni ventil. Ja recimo kad se svađam baš volim svirati po živcima dok se ne ispičkaramo i ne izbacimo svu negativnu energiju pa onda sjednemo, raspravimo i umremo od smijeha. Inače nisam taj tip, i dapače, baš se volim nadjebavati argumentima a ne udarcima na osobnoj razini i kontrirati sa ispravnim rečenicama ali sam se "pokvarila" jer drugačije se nije moglo s tim tipom. Što ne znači da neka druga veza mi neće imat drugačiju dinamiku.
To što se netko pičkara ne znači da je njihov brak u ku*cu već da su u svoju zajednicu ušli sa drugačijim obrascima koje su uzeli od doma, ali su svejedno to uspjeli ishendlati da klapa na njihov način tako da da, ima ljudi kojima je to normalno.

Ako je to došlo najednom, bilo bi pametnije isčačkat gdje je zaiskrilo nego ušutit i dramit.
Slažem se. Svaka veza, brak i način svađanja i raspravljanja je priča za sebe. S nekima sam mogla raspravljati, a neke sam morala "isprovocirati" da bi nešto raspravili. Po prirodi nisam agresivna, ali sam jednom agresivno izreagirala. Dakle, općeg pravila nema.
Autorica je povrijeđena, ali odmicanjem neće ništa riješiti, a još manje saznati zašto je uopće tako reagirao.
kokicha is offline  
Old 20.03.2017., 14:10   #53
Ja te potpuno razumijem - toliko te boli da guši , osjećaš kao da nemaš dom ..
kao da je sve na staklenim nogama i misliš da stvari neće nikad više biti kao prije. Čak se i pitaš jesi li sve do sada samo sanjala ..

Ako je tako , onda prošetaj sama - razbistri um i pokušaj racionalizirati situaciju. Pokušaj svim snagama zamisliti da si ti on i shvatiti što bi te u tom slučaju natjeralo da tako nešto kažeš.

Nakon toga , otiđi doma i pitaj njega -pa usporedi te dvije slike.

Polazim od pretpostavke da je točno da ga poznaš u dušu.

Trebat će neko vrijeme da se stvari vrate na staro i da se opustiš ..jer to je zadnji scenarij koji bi ikada od njega očekivala - zato i jesi u šoku ( a ne jer si primadona )
lara79 is offline  
Old 20.03.2017., 14:14   #54
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
nije to mrš, to je mrš pred mojim bratom, pred našom djecom, ljut agresivni mrš zbog tog što sma mu rekla da sjaši sa mene s tim prigovaranjima više
Aha, "sjaši s mene" pred tvojim bratom i djecom je eufemizam za "odjebi od mene".
Ha dobro, glavno da ste pristojni.
zbunjolica is offline  
Old 20.03.2017., 14:16   #55
Suma....duga setnja sumom. Ili uz more. Par sati.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 20.03.2017., 14:17   #56
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Treba i njoj vremena da "probavi" taj mrš. Ja je razumijem. Jel se tko rastao zbog dan, dva nepričanja i spavanja u dnevnom boravku?
Fala Bogu da nije. Samo kaj i ona tu i tamo podijeli pokoji mrš, samo pristojnije.

Možda stvarno šetnja šumom nije loša ideja, neka vrsta odmaka od stvarnosti za oboje. Malo predaha bez klinaca?
zbunjolica is offline  
Old 20.03.2017., 14:18   #57
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
Aha, "sjaši s mene" pred tvojim bratom i djecom je eufemizam za "odjebi od mene".
Ha dobro, glavno da ste pristojni.
Pa dobro, jel vama svima normalno da vam se prigovara oko pizdarija?
Fala kurcu da bih na takvo nešto rekla da sjaše s mene.
I znalo bi se točno da to znači "sjaši", jer da mislim "odjebi" rekla bih "odjebi".
I ona je mogla reći da odjebe, ali nije.
A ako smo kod eufemizama, što bi onda u tom kontekstu njegovo "marš" značilo?
Marš ili nešto teže?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Old 20.03.2017., 14:22   #58
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
nije to mrš, to je mrš pred mojim bratom, pred našom djecom, ljut agresivni mrš zbog tog što sma mu rekla da sjaši sa mene s tim prigovaranjima više
Interesantno
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 20.03.2017., 14:23   #59
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Pa dobro, jel vama svima normalno da vam se prigovara oko pizdarija?
Fala kurcu da bih na takvo nešto rekla da sjaše s mene.
I znalo bi se točno da to znači "sjaši", jer da mislim "odjebi" rekla bih "odjebi".
I ona je mogla reći da odjebe, ali nije.
A ako smo kod eufemizama, što bi onda u tom kontekstu njegovo "marš" značilo?
Marš ili nešto teže?
Pa onda nek mu to kaže. Frajer joj je počeo brojat svaku stvar koju napravi krivo. Šta mu na to ne prigovori? Po jedan "Sjaši" za svaku pojedinu situaciju joj uopće ne pomaže. Ista je ko i on.
zbunjolica is offline  
Old 20.03.2017., 14:23   #60
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Suma....duga setnja sumom. Ili uz more. Par sati.
Inače bi to poduprla da mi nije prošao kroz glavu moguća objava na fejsu GSSa. Izgubila se u šumi jer se nakon mrš odbila vratiti s partnerom nazad

NHF
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.